am si eu nevoie sa ma ajutati cu niste sfaturi va rog frumos....

stai de vorba serios cu el si vezi ce vrea.spunei ce simti tu pentru el si clarificati situatia,dar eu zic ca ar cam trebui sa il lasi in pace.trateaza-l cum te trateaza si el.bafta.
ana_fleur72
Postat pe 5 Martie 2009 13:23
De ce sunt oamenii asa de rai unii cu altii??? Fata a cerut un sfat si voi....aruncati cu pietre?...


Cel mai bun sfat: o discutie fata in fata cu el, o discutie serioasa si gata!
Bogdan38
Postat pe 6 Martie 2009 09:00
De la: Bogdan38, la data 2009-03-06 09:00:02 De ce sunt oamenii asa de rai unii cu altii??? Fata a cerut un sfat si voi....aruncati cu pietre?...


Cel mai bun sfat: o discutie fata in fata cu el, o discutie serioasa si gata!




am rezolvat problema, multumesc foarte mult pt toate sfaturile voastre.... ne-am despartit de o luna si ceva, eu sant bine, si sant deschisa unei noi iubirii.....
deea20fal
Postat pe 6 Martie 2009 19:13
bravo fata... asa si trebuie sa fii, deschisa...
zambil
Postat pe 6 Martie 2009 19:15
Deschisa, deschisa, dar nu o dor picioarele?
Ioana007
Postat pe 8 Martie 2009 17:17
Voi incerca sa-ti spun cateva lucruri din propria experienta.
La fel faceam si noi la inceput ne trimiteam multe mesaje, ne sunam, ieseam in oras in fiecare seara dar cu timpul am mai avansat putin si acum avem alte interese, griji. E normal sa nu faci aproape toate lucrurile care se fac de regula la inceputul unei relatii.

Incearca sa fii mai independenta, de ce sa ai nevoie sa te sune? suna tu sau trimite tu mesaje, astfel vei vedea poate si daca e interesant de tine sau nu.

Nu se merita sa-ti neglijezi scoala pentru un baiat, sunt sanse sa regreti mai tarziu.

Am mai invatat ceva de la viata, ceea ce am asteptat n-am primit in schimb la ce nu m-am gandit vreodata am primit.

Nu cauta un nou iubit , lasa-l sa te caute el pe tine, nu crezi?
oana86marlena
Postat pe 8 Aprilie 2009 03:26
Discutiile sunt, in general, inutile (din proprie experienta). Daca vrei neaparat sa incerci, do it, dar eu tot cred ca e degeaba sa discuti. Ori iei o decizie, ori lasa lucrurile sa mearga de la sine. E cel mai bun sfat pe care ti-l pot da, si sper sa iti fie de ajutor.
Irenne88
Postat pe 8 Aprilie 2009 11:39
A fost mai greu sa te desparti de el sau e mai greu acum cand esti libera sa alegi pe cineva mai bun?Cred ca ai invatat cate ceva din experimentul avut mai in urma si vei sti cum sta treaba ptr.viitoarea relatie.Multa bafta si vezi ca el(viitorul partener) sa gandeasca in relatia cu tine cu capul pe umeri si nu cu scula.Bafta si sa ne mai povestesti cum merge treaba.Sa-ti fie intr-un ceas bun!
florin_c76
Postat pe 8 Aprilie 2009 14:29
De la: deea20fal, la data 2009-01-25 18:33:34
De la: gianiblue, la data 2009-01-25 18:29:13deea, nu-i in doi peri raspunsul Ioanei. iti arata inutilitatea drumului, in felul sau unic. nu , nu e in doi peri. doar zambeste amar la gandul ca o alta femeie intra in caruselul unui barbat... ca doar Ioana e baba ca noi si stie bine cum este. NU INTRA IN CARUSEL!!! ASTA-I MESAJUL. DA-O DRACULUI DE DISCUTIE. NU FI NAIVA. ANA ARE MERE. asta spune, de fapt, Ioana.


nu inteleg de ce e atat de greu sa ai o relatie cu cineva??? de ce e atat de greu sa fi indragostit??? doare prea tare......
maine am examen si nu pot invata.... mi ciuda k nu ma pot controla, k sa nu ma mai gandesc la problema asta, ci la ex de maine....


multumesc frumos pt sfatul tau, imi pare k iti raspund doar acum, ne-am despartit de 2 luni si ceva, eu sant bine, el nu stiu cum e si nici nu sant curioasa... prima luna a trecut mai gru dar acum pot sa spun k sant bine...
deea20fal
Postat pe 8 Aprilie 2009 23:19
De la: oana86marlena, la data 2009-04-08 03:26:59Voi incerca sa-ti spun cateva lucruri din propria experienta.
La fel faceam si noi la inceput ne trimiteam multe mesaje, ne sunam, ieseam in oras in fiecare seara dar cu timpul am mai avansat putin si acum avem alte interese, griji. E normal sa nu faci aproape toate lucrurile care se fac de regula la inceputul unei relatii.

Incearca sa fii mai independenta, de ce sa ai nevoie sa te sune? suna tu sau trimite tu mesaje, astfel vei vedea poate si daca e interesant de tine sau nu.

Nu se merita sa-ti neglijezi scoala pentru un baiat, sunt sanse sa regreti mai tarziu.

Am mai invatat ceva de la viata, ceea ce am asteptat n-am primit in schimb la ce nu m-am gandit vreodata am primit.

Nu cauta un nou iubit , lasa-l sa te caute el pe tine, nu crezi?


ai foarte mare dreptate, l-am mai sunat si eu dar nu imi raspundea de fiecare data, ma suna el dupa cateva minute, uneori si o ora, dar nah asta e... ne-am despartit de 2 luni si jumatate, prima luna a trecut mai greu, dar acum sant bine... eu nu imi caut iubiti... pur si simplu ii intalnesc intamplator, la petreceri, chefuri sau prin intermediul altor prieteni... cel putin o perioada nu mai vreau pe nimeni in viata mea, pt k vreau sa ma concentrez pt lucrarea de licenta si pe urma o sa vad ce o sa imi rezerve viitorul...
deea20fal
Postat pe 8 Aprilie 2009 23:29
De la: florin_c76, la data 2009-04-08 14:29:42A fost mai greu sa te desparti de el sau e mai greu acum cand esti libera sa alegi pe cineva mai bun?Cred ca ai invatat cate ceva din experimentul avut mai in urma si vei sti cum sta treaba ptr.viitoarea relatie.Multa bafta si vezi ca el(viitorul partener) sa gandeasca in relatia cu tine cu capul pe umeri si nu cu scula.Bafta si sa ne mai povestesti cum merge treaba.Sa-ti fie intr-un ceas bun!


se vede ca esti mai trecut prin viata sa zic asa... da, am avut de invatat din aceasta relatie, am invatat primul rand sa ma pretuiesc pe mine mai mult, sa spun ce am de spus cand trebuie si cand vad ca lucrurile au luat-o pe "aratura", si am mai invatat ca pt a avea incredere intr-o persoana e nevoie de timp... eu am un mic defect, altii zic ca e o calitate, ma incredere repede in oameni si sant prea buna cu ei iar uneori imi pun sufletul pe tava in fata lor, ii ajut cand au o problema... stiu ca uneori gresesc cu chestia asta, dar asta sant eu, din toate experintele mele avute pana acum, am invatat sa nu mai imi pun sufletul pe tava in fata nimanui si sa nu ma mai incred in nimeni, cel putin pana nu cunosc aceea persoana...
FAC GRESEALA DE A CREDE CA CEI DIN JURUL MEU SANT LA FEL CA SI MINE, ADICA CA AU ACELASI CARACTER CA SI MINE... SI AM DESCOPERIT CA NU E ASA... din toate lucrurile si experintele avem cate ceva de invatat... iar eu una pot spune ca am invatat si ca am trecut peste lucrurile urate din viata mea si merg mai departe cu fruntea sus... EL A PIERDUT NU EU...
MULTUMESC MULT PENTRU COMENTARIUL TAU
deea20fal
Postat pe 8 Aprilie 2009 23:50
Mai fata eu din cate stiu relatiile la distanta nu prea merg asta evident cu exceptii.Eu cred ca ar trebui intai sa verifici daca are pe cineva nu lasa valul sa te ia si sa il acuzi de ceva.Chiar daca este ocupat nu ar trebui sa uite de persoana iubita,asta daca te iubeste cu adevarat iar daca nu te iubeste eu zic sa renunti la asta pentru ca te face nefericita.
florinradu80
Postat pe 9 Aprilie 2009 14:08
Sufletul, nu este nici rata nici gasca ca sa-l pui pe tava.Iar in ce priveste increderea expusa astfel, devine de-a dreptul ceva indecent.Ewste ca si cum, intalnind un barbat, tu incepi sa te dezbraci prima.Suzuki chiar a patit asta.Cand s-a intalnit cu Suzuka in dormitorul ei, ea a inceput sa rada si sa-si arunce hainele pe jos.Suzuki statea ca un lemn, incremenit, si numai o sorbea din ochi.
-Hai Suzuki, il indemna fata, dezbraca-te si tu.
-Eu nu ma dezbrac, draga?
-De ce?Nu iti place de mine?
-Ba da.Dar tu ai ce sa imi arati.Pe cand eu...
Ioana007
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:55
Pai de ce s-a dus Susuki in dormitorul ei, trebuia sa se duca Suzuka in dormitorul lui si atunci avea si el ce sai arate................ USA de la intrare
ghelene_06
Postat pe 20 Aprilie 2009 18:44
Cred ca pe intuneric sau incurcat usile, de n-a mai stiut cine pe ce usa intra.
Ioana007
Postat pe 26 Aprilie 2009 15:35
sa stii ca nu-i neaparat de bine daca nu te-ai certat niciodata cu el...asta nu-ti arata ca te iubeste...crede-ma pe cuvant...
cat despre a fi rabdatoare,intelegatoare...mai usor,draga...de unde atata maturitate si calm in valurile iubirii?poate daca ai fi cateodata si bitch cu el si-ar da seama ce vrea cu adevarat...eu una-s mai dracusor asa,astfel incat sa-l tii treaz,ce naiba? dar sa stii ca-l poti face dependenttt!incearca si altceva...ce atata intelegere?iote na!sincer.fiind asa nu esti deloc mai castigata sau mai iubita.poate chiar asta-i problema...zic si eu...ca la mine e mai grele,dar stii cata patimaaa
mia79x
Postat pe 10 Mai 2009 20:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DC s'au evaporat barbatii frumosi???? 204 De la: Contrapunct 25 Iulie 2009 15:43
Nu vreau sa facem sex in trei 310 De la: prometeus_wife 8 Mai 2009 00:09
Copiii intr-o relatie 3 De la: anima 8 Decembrie 2008 09:49
sexx 8 De la: Micass 19 Ianuarie 2009 19:56
singuratate 60 De la: tutankhamon 13 Iulie 2009 02:18
Setari Cookie-uri