CUM SA II DAU O LECTIE DE VIATA FOSTULUI ?

Acceptat pupicii.Daca mai ai, vezi ce faci cu ei.
Ioana007
Postat pe 10 Mai 2009 16:06
pusi la pastrat...daruiti?! in leasinggg
mia79x
Postat pe 10 Mai 2009 17:41
De la: Micass, la data 2009-02-12 20:46:59Eu zic sa-l bati.

Atunci cand nu mai ai argumente recurgi la forta fizica.."bataie"
Lady_M
Postat pe 25 Mai 2009 20:59
vanesa...lasa-l fara lectii,nu merita efortul...doar daca mai simti ceva pt el(si se pare ca da),altfel nu te-ai mai gandi la nimic!ai grija,sa nu te minti...
maria1maria
Postat pe 26 Mai 2009 14:29
Lectia de viata o da insasi viata.Noi suntem doar elevii.
Ioana007
Postat pe 26 Mai 2009 21:27
iar elevii pot fi mediocri dar si eminenti.
gianiblue
Postat pe 26 Mai 2009 21:38
Eminenta unui elev nu determina elevul sa se razbune pe profesorul care l-a invatat.Sa ridicam toata lumea la nivelul acelei eminente ca experientele neplacute din viata noastra sa nu se mai repete.
Ioana007
Postat pe 27 Mai 2009 09:03
Nu te obosi cu razbunari .Cea mai crunta razbunare ar fi sa-i spui ca ai gasit pe altcineva care te merita .Gandeste pozitiv si atrage barbarul care te merita si nu de la distanta ci cauta-l in preajma ta.Iti spun asta pentru ca acum am divortat si eu sunt in situatia ta , adica am intalnit un om care nu m-a meritat.Iti doresc sa fii iubita !
garbo005131
Postat pe 4 Iunie 2009 11:07
Dar asta nu mai este razbunare.Este o consolare.
Ioana007
Postat pe 4 Iunie 2009 20:11
draga vanessa,stai stramb si judeca drept.spui ca ai iubit,de la distanta.dar,te intreb l-ai vazut vreodata?ce ai iubit/o poza sau o imagine/scz nu merge prea bine semnul intrebarii.in internet poti fi oricine sau orice.chiar daca iti arata o poza,de unde sti ca era el/la telefon la fel.deci daca nu v-ati intalnit niciodata fata in fata cine este el de fapt/sti?
habar nu ai.si chiar daca v-ati fi intalnit,cine stie,ca era acelasi?scumpo,ai iubit o imagine,a cuiva care,ti-ai inchipuit-o asa cum ai vrut tu sau el.si eu pot sate fac ,sa te indragostesti maine de mine,vb ca un baiat.daca nu il cunosti,decat de la distanta,asa imaginativ,scz dar esti usor de dus de nas.spui ca era si libertin.cine/ce te-a atras libertinajul/atunci ,problema e la tine.esti o prada usoara.fi sincera cu tine,pe cine ai iubit de fapt/ceea ce ai vrut tu sa crezi,sau sa auzi.fi libera,uita-te in oglinda,increzatoare in fortele tale si spune-ti singura,repeta mereu,de fapt stiu pe cine vreau sa ma razbun?am viata inainte,sunt tanara,frumoasa,el cine era ?o imagine ?du-te la un lac,chiar si imaginativ,vizualizeaza asa zisa imagine a lui ,arunca o piatra ,in ea sa se destrame,imaginatiata bogata vad si pleaca mai departe fericita,ca pe drumul vietii ,iti vei intalni,alesul real,nu imaginar.priveste natura,pasarile,florile si mergi mai departe,fara sa te gandesti inapoi.iti urez sa iti gasesti fericirea adevarata.




allexanndrra
Postat pe 5 Iunie 2009 00:10
De la: Ioana007, la data 2009-05-26 21:27:35Lectia de viata o da insasi viata.Noi suntem doar elevii....
sophia1971
Postat pe 1 August 2009 16:13
"gandeste pozitiv si atrage BARBARUL potrivit ......" ioi ce m-am distrat! Misto unele greseli
blanca
Postat pe 1 August 2009 17:27
De la: mielutza, la data 2009-08-01 17:27:43"gandeste pozitiv si atrage BARBARUL potrivit ......" ioi ce m-am distrat! Misto unele greseli


Oare se poate sa gandesti pozitiv si sa atragi barbatul potrivit? Trebuie neaparat sa fac si eu asta cu gandirea pozitiva.
Tzantzarika
Postat pe 1 August 2009 18:47
numa' sa nu vina ursu'. ca tot un fel de barbar e.
pik_nik
Postat pe 1 August 2009 19:15
De la: vanessa10, la data 2009-01-19 15:06:36Timp de 1 an si jumatate am avut o relatie la distanta. 1 an si jumatate per total..fiindca au fost despartiri si pauze, ultima in luna sept 2008, in care am hotarat clar sa nu mai fim impreuna. acum vrea sa ne revedem. mentionez ca suntem din localitati indepartate si l-am iubit cel mai mult din toti pritenii mei de pana acum. acelasi lucru nu pot sa il spun despre el, care e tinut la mine, dar in felul sau mai libertin. ideea este ca mi-am dat seama ca nu e pentru mine, ca imi fac mai mult rau si acum vreau sa ii dau o lectie ca sa nu se mai joace atata cu mine. va rog spuneti-mi ce sa fac. nu vreau o razbunare prosteasca, vreau doar o lectie care sa il atinga.
multumesc:)


Lasa-l in pace, scuteste-l de prezenta ta..ignore cum s-ar spune!Si ai sa vezi ca poate peste cativa ani cumva (asta daca va schimba-ti numerele de telefon sau id-uri) o sa dea el de tine si culmea o sa fie si mai de treaba ca in trecut.Mi s-a intamplat mie.
omidutu
Postat pe 2 August 2009 00:56
De la: vanessa10, la data 2009-01-19 15:06:36Timp de 1 an si jumatate am avut o relatie la distanta. 1 an si jumatate per total..fiindca au fost despartiri si pauze, ultima in luna sept 2008, in care am hotarat clar sa nu mai fim impreuna. acum vrea sa ne revedem. mentionez ca suntem din localitati indepartate si l-am iubit cel mai mult din toti pritenii mei de pana acum. acelasi lucru nu pot sa il spun despre el, care e tinut la mine, dar in felul sau mai libertin. ideea este ca mi-am dat seama ca nu e pentru mine, ca imi fac mai mult rau si acum vreau sa ii dau o lectie ca sa nu se mai joace atata cu mine. va rog spuneti-mi ce sa fac. nu vreau o razbunare prosteasca, vreau doar o lectie care sa il atinga.
multumesc:)




Ignora-l..
Nu te cobori la nivelul lui, singura ai realizat ca nu este pentru tine....
anca_53
Postat pe 2 August 2009 13:20
nu-ti incarca memoria cu lucruri inutile caci nu ai nimic de pierdut ,razbunarea nu duce la nimic bun .
piper
Postat pe 2 August 2009 14:33
...............iar elevii pot fi mediocri dar si eminenti.[/quote]
sophia1971
Postat pe 2 August 2009 23:43
nu ii raspunde la telefon pentru o perioada, sau atunci cand ai ocazia sa il vezi, cand i te adresezi, pronunza numele altui barbat,
mpg_ro20
Postat pe 4 August 2009 17:27
dap... da' ai grija, inainte de a pronunta numele ala, pune o distanta apreciabila intre tine si el
Thor
Postat pe 4 August 2009 17:30
De la: Thor, la data 2009-08-04 17:30:49dap... da' ai grija, inainte de a pronunta numele ala, pune o distanta apreciabila intre tine si el ...............


daaaaaaaaa, ai dreptate, vreun km sau doi........ eventual ia si o pusc cu tine..............
sophia1971
Postat pe 6 August 2009 21:17
Pusc...inseamna pusca???
Chiar crezi ca merita sa stea ea la racoare...pentru.. nimeni???
anca_53
Postat pe 7 August 2009 17:10
bre, Anto, Sophia a zis bine de pusca, chiar daca din viteza nu s-a tastat un a final...
de ce sa stea la racoare? nu i-a zis sa-l impuste, in postare era vorba doar de autoaparare
Thor
Postat pe 7 August 2009 17:14
da' uneori se mai intampla si accidente....
eladaela
Postat pe 7 August 2009 17:19
dap... si alea se intampla chiar cand crezi ca totul e pierdut...
si iote asa ti se mai da o sansa
Thor
Postat pe 7 August 2009 17:21
Simplu (de spus) : sa-ti vezi de drum, sa nu te uiti inapoi!
Sa te gandesti tot timpul ca viata e prea scurta si nu merita sa te impiedici de mici nimicuri.
amalex
Postat pe 21 August 2009 15:18
De la: Ioana007, la data 2009-05-10 08:45:18Raspunsul tau Mia este corect.Dupa razboi, multi viteji se-arata.Daca nu ai reusit sa-i dai lkectii cat ati stat impreuna, lasa viata sa o faca in locul tau.Dand lectii, nu devii mai desteapta, din contra ii justifici lui despartirea, confirmandu-i ca a avut dreptate.



Corect...dar pentru asta trebuie sa ai mai multa minte...scuze...intelepciune...aveti dreptate...


VIOLENTA NASTE ALTA VIOLENTA...
biatrice30
Postat pe 22 August 2009 01:35
si ew am trecut prin asa ceva ,,cam la fel ca si tine.....si tot ce am facut este doar caci nu m-am mai impacat cu el desi tineam la el...m-am gandit la mine si am realizat ca iubirea si respectul e la cine tre sa fie nu la cine incerc eu degeaba sa io dau si nu merita .....doare o vreme ...trece mai rapid decat crezi u ....viatza de acum e superba .incearca si u
crissutzagirl
Postat pe 22 August 2009 03:06
buna vanesa sant mandra ca exista femei pe lumea asta care au puterea sa iubeasca asa de mult si totusi sa vrea sa renunte stiind ca va suferii din nou.eu sant in aceeasi situatie de 12 ani dar nu stiu de ce nu am puterea sa renunt probabil pentru ca nu am curajul sa fac urmatorul pas sa incerc sa fiu cu altcineva .daca as putea sa o fac si sa incep o noua relatie poate ca l-as uita dar ...........daca nu ar fii iubirea asta asa de mare.si noi in 12 ani am stat cam 6 impreuna iar acum este iar plecat si din nou au inceput discutiile si certurile din orice acum nu vb de o luna pt ca i-am inchis tel cepoti spune de asta .......asa ca si eu daca as avea puterea as renunta dar inca sper sa vina ziua cand va fii el cel disperat iar eu sa il trimit unde nu a mai fost ...poate la mine este mai greu sant 12 ani nu mai sant asa de tanara plus ca e greu sa te gandesti sa o iei de la capat sa cunosti si sa te cunoasca cineva si cu bune si cu rele ....multa bafta si fa ce iti dicteaza inima ....
misailaadriana
Postat pe 22 August 2009 09:34
PUR SI SIMPLU DISPARI DIN VIATA LUI SI ASTA VA FI SUFICIENT PENTRU EL
garbo008782
Postat pe 22 August 2009 11:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salut 11 De la: prometeus_wife 18 Februarie 2009 16:05
IUBIREA, SUBIECT TABU? 31 De la: quasaria 28 Decembrie 2009 18:12
Confesiune si incertitudine 116 De la: TEODORRD 14 Mai 2009 16:03
Ce sa fac? 23 De la: ladyDY 24 Februarie 2010 21:16
Nu multe 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:15
Setari Cookie-uri