"loc de dat cu capu"

De la: prometeus_969, la data 2009-01-16 13:28:46Pe mine ma ingrijoreaza totusica...nici un semn de viata...Doamne, de nu s-ar fi intamplat ceva cu tatal ei...mai asta i-ar lipsi...

poate nu e nimic grav, totusi...am dat in patima lui Michelle...numai ea e paranoica...


poate o sa fie bine. sper.

si_totusi
Postat pe 17 Ianuarie 2009 11:04
'neata G!!! 'neata fetelor!!!
Unde v-ati ascuns?
Ma bucur sa aud ca totusica e activa...! O sa dea ea un semn cand s-o simti pregatita.
Mi-am aruncat si eu un ochi prin povestea, aia mai mult sau mai putin inventata.... spun asta pentru ca, astazi dimineata, am privit prima pagina din cotidianul Cuget Liber de Constanta si ...m-a cuprins furia si greata...Iata care e principala stire:

" La Medgidia, o fetita de 12 ani, lasata insarcinata de concubinul mamei!" Stii ce a declarat bestia? Ca fetita il provoca....!

G,...stiu ca e de prost gust ( cel putin) sa inventezi o asemenea poveste, dar...astfel de oameni exista! Si ce e mai trist...exista mame care nu-si merita numele de mama!
Cred ca uneori ar trebui sa privim lucrurile si asa, chiar daca subiectul e clar cusut cu ata alba, poate opiniile noastre ar putea ajuta pe altii aflati intr-o situatie asemanatoare si care nu au curajul sa o spuna... Sau ...de-am putea trezi macar o constiinta amortita...! Ca acolo unde nu exista....

Pup pe toata lumea!
Ella34
Postat pe 17 Ianuarie 2009 11:05
multumesc, micass, cum multumesc la toti. se pare ca a trecut greul.
si_totusi
Postat pe 17 Ianuarie 2009 11:06
Mi-am dat seama ca e mai bine ca ai inceput sa iti revii la starea naturala pe forum. Bafta in continuare.

Micass
Postat pe 17 Ianuarie 2009 11:08
In alta ordine de idei, ma cam mananca nasul de cand m-am trezit si mi se zbate ochiul drept. Inseamna ceva sau e doar o mancarime de nas si o zbatere de ochi?
Micass
Postat pe 17 Ianuarie 2009 11:10
inseamna ca ai sa intalnesti un groeland . astia saruta cu nasul

in privinta zbaterii de ochean, cica daca e dreptul sa privesti in zare iar daca e stangul, sa-ti faci cruce pentru ca vei intalni un groeland pupacios care va veni din dreapta. ai inteles tot. nu?
si_totusi
Postat pe 17 Ianuarie 2009 11:18
No bine, ma duc sa privesc in zare.
Micass
Postat pe 17 Ianuarie 2009 11:20
Micass...mai stai...unde pleci, dear?


"no bine" ? nu-mi zi ca esti banateanca !stai ca ma uit eu la profilul tau acum...


hmm...bucuresti...da' poate te-ai nascut prin vest...
prometeus_969
Postat pe 17 Ianuarie 2009 11:36
Nu. La origine sunt moldoveanca. Am vrut doar sa ma dau smechera. Vad ca mi-a iesit.
Micass
Postat pe 17 Ianuarie 2009 11:49
Salutare. Cu mine vorbeste azi careva?
Marisa
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:07
Salutare Marisa! Ce ai mai facut?

Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:20
Salut
Sunt nou..nout!
TEODORRD
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:29
fetele,

ati dat-o in chat?...:)
ella,
"Frate...! m-ati zapacit de tot...!
Care s-a mai deghizat?
Iasomico...! Sa faci tu una ca asta...? Pe Ioana o cred in stare, dar...si tu Brutus?"

pacat!

e valabil si pt tine marisa...!



vedeti ca sunt si micass..nu de alta ,dar ii spune lu' si totusi..totusico...
iasomia
Postat pe 17 Ianuarie 2009 19:23
ai perfecta dreptate....
mirandra64
Postat pe 18 Ianuarie 2009 04:33
De la: iasomia, la data 2009-01-17 19:23:55fetele,

vedeti ca sunt si micass..nu de alta ,dar ii spune lu' si totusi..totusico...

Cum altfel as putea sa o dezmierd? Baga repede un copyright pe nume.
Micass
Postat pe 18 Ianuarie 2009 09:31
good morning, doamnelor...

chiar buna nu este ...parca traiesc in plina telenovela, sau la OTV...

chiar, daca am sa-mi fac destul curaj, poate am sa propun o tema de discutie serioasa, privind relatiile parinte - fiica, mai ales cand mama are 70 de ani, si nu mai pare in toate facultatile mintale...


by the way...m-am lasat de fumat de 2 zile...
wife_de_zmeu
Postat pe 18 Ianuarie 2009 10:26
Buna dimineata tuturor
wolfhell
Postat pe 18 Ianuarie 2009 11:25
buna si tie, wolf...
prometeus_969
Postat pe 18 Ianuarie 2009 11:29
kyty...buna dimineata...
prometeus_969
Postat pe 18 Ianuarie 2009 11:30
De la: prometeus_wife, la data 2009-01-18 10:26:41good morning, doamnelor...

chiar buna nu este ...parca traiesc in plina telenovela, sau la OTV...

chiar, daca am sa-mi fac destul curaj, poate am sa propun o tema de discutie serioasa, privind relatiile parinte - fiica, mai ales cand mama are 70 de ani, si nu mai pare in toate facultatile mintale...


by the way...m-am lasat de fumat de 2 zile...


Felicitari pentru ca ai reusit sa lasi tigarile indiscret din fire te intreb cum ai reusit ?
wolfhell
Postat pe 18 Ianuarie 2009 11:34
Unde e locul ala de dat cu capul?
Sa va spun eu un motiv pt. a cauta un astfel de loc.
Mi-a cerut o persoana 3 mil sa o ajut ca a ramas fara bani dupa ce a fost jefuita si eu....inima slaba.....am zis ca daca pot sa fac un bine...de ce nu.Apoi am aflat ca am luat o teapa de fapt.Nu am deranjeaza ca am dat banii aia ci pentru ca am fost luata de fraiera.
michaela
Postat pe 18 Ianuarie 2009 11:38
buna dimineata spre pranz tuturor! Wife de prometeus: felicitari pentru lasatul de fumat.
Ce mai faceti bibicilor? Die cafelutzen este preparata? O sorbiti cu nesat?
gianiblue
Postat pe 18 Ianuarie 2009 11:41
wolf...prometeus wife sunt...da' raspund de pe contul sotului meu...

cum am reusit?...hmmm...inca nu sunt sigura ca am reusit...am o pofta de tigara....pur si simplu am hotarat sa nu mai fumez...desi mi-am ales un moment teribil de nepotrivit...exact cand relatiile cu mama mea sunt explozive, asta, hermeneutic vorbind...


anyway...constat ca fara tigara, cafeaua nu mai e asa de buna...
prometeus_969
Postat pe 18 Ianuarie 2009 11:43
Buna giani da o beau cu nesatz ca , nu de mult am ajuns acasa dupa 24 de ore infernale de servici :)
wolfhell
Postat pe 18 Ianuarie 2009 11:44
good morning si tie gianiblue...stai ca trec pe contul meu...
prometeus_969
Postat pe 18 Ianuarie 2009 11:44
bravo, michaela...

nu-i asa ca oamenii sunt minunati?
wife_de_zmeu
Postat pe 18 Ianuarie 2009 11:47
Iubita de prometeus. nu lasa ca nici un motiv sa te apuce iar de fumat. eu sunt fumatoare si as vrea sa nu mai fiu...
Daca imi permiti un sfat despre mama ta (imi place teribil sa fac pe psihologul de serviciu): intelege-i limitele, iubeste-o caci este mama ta. Fii tu cea toleranta si cu capul pe umeri. La varsta ei... poate ca nu mai poate fi in forma.
Bafta cu ea. Nu te lua "in coltzi" ci deschide usa tolerantei si iubirii neconditionate. Asa cum te-a iubit ea pe tine cand erai bebe. Destul de fair play, nu?
gianiblue
Postat pe 18 Ianuarie 2009 11:52
chiar, daca am sa-mi fac destul curaj, poate am sa propun o tema de discutie serioasa, privind relatiile parinte - fiica, mai ales cand mama are 70 de ani, si nu mai pare in toate facultatile mintale...



Adevarul este ca razboiul intre generatii indiferent de raltiile dintre ele va exista , putini sunt cei ce incearca macar sa inteleaga generatia mai tanara si sa se adapteze la ea . Deci , 70 de ani e o varsta frumoasa nu uita insa ca a primit o educatie al altor vremuri , deci vezi daca nu cumva de acolo bate conflictul . Incearca sa analizezi frazele si replicile la rece fara resentimente si , o sugestie un control de specialitate nu strica uneori . Pana a se marita fata relatia mama-fata e buna merge ca unsa ca pe roate , dupa incepe sa se raceasca deoarece motivele sunt diverse , mamele in general au speranta ca fetele isi vor gasi un barbat frumos inteligent cu functie mare si cu bani , chiar daca nu o spun cu voce tare o gandesc. De aici si pana la conflict pe fata nu mai e decat un singur pas. Rare serios rare sunt acele casnicii in care sa aud afirmatia ma inteleg bine cu mama sau el ma inteleg bine cu soacra . Deci important acum in viata ta este sotul si asta este iarasi un moptiv de conflict nu uita erai al ei pana a te marita , acum esti a lui si femeile in general sunt conservatoare Incearca sa eviti starile conflictuale cu ea , sau daca apar incearca sa le eviti si IMPORTANT , nu pune la suflet . Sugestia mea ? Nu te apuca de fumat incearca sa realizezi ce-ti lipseste , eu unu o sa-ti spun mimica , gestul . Incearca sa-l inlocuiesti cu altceva , cand simti nevoia de fumat ai sa vezi ca daca faci cateva miscari ce imita fumatul o sa-ti treaca pofta insa ramane cealalta parte care numai cu vointa se sterge aceea a recuperarii nicotinei .
wolfhell
Postat pe 18 Ianuarie 2009 11:59
giani...nu e asa de simplu...cu mama, adica...
nu conteaza ce vreau eu...intr-o relatie e nevoie de doi...degeaba incearca unul sa nu vada si sa auda si sa nu se lase provocat

sunt oameni care reusesc sa se certe singuri, sa stii...e bizar sa spun asta, dar, cand obiectivul principal al parintilor devine lupta impotriva copiilor...deja ceva nu e in regula...

oricat de neplacut suna...devine obositor sa incerci sa fi acceptata ca fiica...la un moment dat nici nu-ti mai pasa, de fapt...
prometeus_969
Postat pe 18 Ianuarie 2009 12:00
Etrecut de 12 asa ca buna ziua,tuturor!

Postat pe 18 Ianuarie 2009 12:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
INTILNIREA FORUMISTILOR GARBO 160 De la: VOIAJOR 27 Februarie 2015 20:47
Cum iti mai faci prieteni noi in zilele noastre 3 De la: garbo_493814 11 Septembrie 2019 04:59
sex reusit 355 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:20
"loc de dat cu capu" 9388 De la: prometeus_969 18 Ianuarie 2015 12:36
club literar de toamna 661 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:19
Setari Cookie-uri