"loc de dat cu capu"

s-ar parea ca aveti nevoie de o mamica pe aici...


aoleu!!! si eu care ma gandeam ca va gasesc veseli...


zi ca asta mai rar neamule!fara apa,fata caldura..de ce oare trebuie sa ne dam seama cat de importante sunt"facilitatile"astea doar cand nu le avem.. ni se pare atat de firesc sa avem apa,sa avem caldura,am imbatranit! nu mai suport frigul....




ella..este o zi perfecta,orice zi in care respiri,este perfecta...

pro,

zambeste..astea nu sunt necazuri

eira,

ce as fi vrut eu sa fiu gemeni...dar sunt un amarat de peste,sau mai nou varsator! alti ciudati...
iasomia
Postat pe 14 Ianuarie 2009 19:57


Seara buna G! Imi pare rau ca ai avut asa o zi...! Zau ca pare mai urata decat a mea.....si crede-ma ca sunt un ghem de nervi!!!
Dar, va trebui sa ma obisnuiesc,...se anunta cursa lunga!
G.,am tras putin cu ochiul sa vad ce fac prietenele noastre si sunt un pic ingrijorata....
Iasomica era mai devreme in vizita pe la vecini, dar si-totusica noastra nu a mai dat nici un semn de viata de ieri seara.....! Intamplator, nici Ioana...... Sa fie o coincidenta????

Feteloooooor! Sunteti bine?

P.S. Cat m-am chinuit eu sa scriu, a aparut si Iasomica!!!
Ella34
Postat pe 14 Ianuarie 2009 20:01
ce draq nene!?

sunt invizibila?


hai ca m-ati bine facut sa rad....

iasomia
Postat pe 14 Ianuarie 2009 20:04
Iasomico, nu te supara. Asa sunt eu, mai molateca......
Ma uitai...si nu erai...! Te cautai......si nu te gasii, Ma apucai sa raportez observatia la titular.....si cand sa postez...hop si tu!!! Ce vroiai acum, sa sterg tot si s-o iau de la capat???? Iasomico, mi-e asa o leneeeee....!!!!
Ella34
Postat pe 14 Ianuarie 2009 20:22
Buna seara la toata lumea
wolfhell
Postat pe 14 Ianuarie 2009 20:25
"Da' chiar...pe unde le sticlesc ochii membrelor fondatoare ?"


sa vezi ce o ia pro.tv pe coaja de la totusica... pt fraza asta...


si mie mi-e lene si ma inceraca o depresie,dar cine are timp de ea?....

viata-i prea misto...


wolf,

seara buna...
iasomia
Postat pe 14 Ianuarie 2009 20:27
Buna sa fie iasomie :) Ei ei ei fetelor da se poate ?:) Vremea sa va inmoaie asa de tare ?:) Hmmm eu folosesc remedii tip cafea , muzica house si rock si gataaaaaaaaaa :)))
wolfhell
Postat pe 14 Ianuarie 2009 20:32
Pai ma uit dupa voi, am luat topic cu topic...va caut ca disperatu'...si nimic...iasomio...n-ai imbatranit, scumpo...da fara caldura si apa calda nimeni nu se simte bine...dimpotriva...tu chiar nu ai nervi deloc? nici macar un pic de frustrare, ceva?
si ia dezvolta tu mai bine aia cu depresia...
prometeus_969
Postat pe 14 Ianuarie 2009 21:06
Noapte buna, Iasomie. Maine ma marit.
Marisa
Postat pe 14 Ianuarie 2009 21:48
Iar nu pot sa dorm.
Si ce face omul cand sufera de insomnie...? Corect. Bantuie pe net....

Ca tot veni vorba mai devreme de horoscop, haideti sa va arat ce

am gasit:


De cati .reprezentanti ai unei zodii este nevoie ca sa schimbi un bec?

Berbeci. Nu te mai intreba, deja l-au schimbat!

Taurii. Se gandesc intotdeauna la toate, asa ca folosesc becuri care nu trebuiesc schimbate.

Gemeni. Este nevoie de cel putin doi care sa scoata din functiune vechiul bec, doi care sa cumpere unul nou, doi care sa scrie o carte despre asta si inca doi care sa discute intr-un show sau pe un forum despre bec.

Raci. Mama lor il va schimba pentru ei. Iar daca ea nu este prin preajma, atunci vor aprinde o lumanare. Dumnezeu este intotdeauna alaturi de ei.

Lei. De nici unul. Echipa de profesionisti pe care o au mereu in preajma il va schimba pentru ei.

Fecioare. De obicei una este de ajuns. Oricum, va curata priza in prealabil, va citi informatiile destinate utilizatorului si garantiile becului.

Balante. Pai, de cel putin doua pentru a cumpara becul si de alte cateva pentru a cumpara accesoriile necesare pentru schimbarea becului si poate alte cateva pentru a duce becul inapoi daca este defect.

Scorpioni. Pentru Scorpioni becul nu se schimba. El se transforma. Doar apasa pe un buton si activezi alt bec. Dar de ce intrebi? Esti de la o agentie de asigurari?

Sagetatori. Ei nu schimba becuri, dar te pot invata pe tine cum sa faci acest lucru.

Capricorni. Capricornul este ocupat momentan. Secretara va va raspunde mai tarziu.

Varsatori. Varsatorii nu trebuie sa schimbe becuri. Pot inventa unele mai bune.

Pesti. O Doamne, nu stiu. Dar becul se va schimba singur, daca asta este dorinta Domnului.
Ella34
Postat pe 14 Ianuarie 2009 23:36
Noapte buna tuturor care mai sunteti pe aici :)
wolfhell
Postat pe 15 Ianuarie 2009 00:22
BUNA DIMINEATA!
Daca tot s-au linistit lucrurile pe aici,la servici,m-am hotarat sa raspund invitatiei si sa "dau si eu cu capu",desi imi este tare somn,dar cum nu trebuie sa dorm...
Am inteles ca fiecare scrie ce vrea,si, daca tot ne-am saturat sa vorbim despre relatia barbat femeie,asta pentru ca am aflat cu totii cum sa-i inselam,cum sa-i iubim,cum sa-i cucerim,cum sa ne razbunam...as avea de pus o intrebare.
Daca tot suntem pe Garbo,as vrea sa stiu cum reusiti sa imbinati cu succes cariera si viata de familie,cum va detasati de problemele de la servici cand ajungeti acasa,cum va pastrati stapanirea de sine?Intr-un cuvant,cum va pastrati echilibrul interior?

Postat pe 15 Ianuarie 2009 03:52
Greu, draga Ina, greu. N-am fi pe Garbo altfel, nu crezi?
Marisa
Postat pe 15 Ianuarie 2009 09:19
De la: kyty_ina, la data 2009-01-15 03:52:52BUNA DIMINEATA!

Daca tot suntem pe Garbo,as vrea sa stiu cum reusiti sa imbinati cu succes cariera si viata de familie,cum va detasati de problemele de la servici cand ajungeti acasa,cum va pastrati stapanirea de sine?Intr-un cuvant,cum va pastrati echilibrul interior?


Oooo.....da! Si eu as vrea sa stiu...
Dar mai intai trebuie sa aflu cum e sa ai o familie si o cariera....
Dar, am si eu ceva....am probleme de servici pe care as vrea sa le las la birou, dar nu ma lasa ele....!
Traim in simbioza.
Abia astept sa aflu cum faceti voi, ca poate mai invat si eu cate ceva.
Ella34
Postat pe 15 Ianuarie 2009 09:25
eu nu sunt femeie de cariera ,asa ca nu pot sa-mi dau cu parerea,in schimb despre armonie sufleteasca ,despre viata..o sa spun cate ceva, cand o sa am chef...

marisa,

hai mami ..scutura-te...vrei sa ma zapacesti de tot cu "maritatul " ala...

"altfel n-am fi pe garbo" corect....


o zi buna, fetelor...

pro,

despre depresie altadata,este dimineata..avem o zi inainte,trebuie sa dam randament...

iasomia
Postat pe 15 Ianuarie 2009 09:34
Marisa se marita...! E nunta-n cartier !!!

Pe bune...?
Ella34
Postat pe 15 Ianuarie 2009 10:06
ella, nu am mai aparut pe garbo din motive destul de urate. e bolnav tata si stau cu el in spital ca insotitor. 2 nopti nu am dormit. ca sa nu mint, am mai pus cate o pleoapa pe pleoapa , pret de maxim jumatate de ora cand se odihnea si el.


acum sunt acasa vreo 2 ore sa beau si eu o cafea si sa ma schimb de haine. apoi, iar merg la el

nu stiu de ce nu a aparut ioana . nu am eu nici o legatura cu faptul ca userii scriu sau nu pe garbo
si_totusi
Postat pe 15 Ianuarie 2009 11:18
Neatza, imi pare rau de ce vad ii doresc multa sanatate
scrichy
Postat pe 15 Ianuarie 2009 11:26
De la: si_totusi, la data 2009-01-15 11:18:56ella, nu am mai aparut pe garbo din motive destul de urate. e bolnav tata si stau cu el in spital ca insotitor. 2 nopti nu am dormit. ca sa nu mint, am mai pus cate o pleoapa pe pleoapa , pret de maxim jumatate de ora cand se odihnea si el.


acum sunt acasa vreo 2 ore sa beau si eu o cafea si sa ma schimb de haine. apoi, iar merg la el

nu stiu de ce nu a aparut ioana . nu am eu nici o legatura cu faptul ca userii scriu sau nu pe garbo


Imi pare rau draga mea! Te pupam si te imbratisam strans, strans !!! Ne pare rau ca nu putem face mai mult...!
Ai grija de tine. Curaj scompo si incredere!
Sanatate multa tatalui tau!
Ella34
Postat pe 15 Ianuarie 2009 11:31
Cariera si viata e familie cum se imbina?, la mine merg cu ele in paralel tot timpul si in somn ma urmaresc, asta, da ,stres, dar ma descurc ca toata viata am mers pe multiple planuri,cind se suprapun e ca dracu,ca nu sti ce e prioritar,munca ,ca daca nu faci fata inseamna ca nu mai corespunzi si nu mai esti bine vazuta sau fsamilia ,ca are cineva acasa o problema si nu poti sa il lasi, trbuie sa fi foarte abil sa reusesti, dar sa mai ai timp sa scri si pe aici ceva.
scrichy
Postat pe 15 Ianuarie 2009 11:38
....si totusi, multa sanatate tatalui tau, si tie multa putere si liniste sufleteasca!!
nu le stim noi pe toate, e greu sa impaci si capra si varza, dar, in cele din urma importtant e sa fii sanatos!!

chiar am vazut aseara la prima un film destul de trist..
si la cinema ruleaza filmul Australia, mi s-a parut destul de bun, merita vazut!

va doresc o zi frumoasa!!desi e asa o vreme mohorata...
zambila
Postat pe 15 Ianuarie 2009 11:47
Si eu azi ma duc la doctor, nu prea stralucesc cu sanatatea, tineti-mi pumnii, va rog ,am mare nevoie., o zi frumoasa voua si mult mai buna,sanatate tuturor.
scrichy
Postat pe 15 Ianuarie 2009 11:54
De la: scrichy, la data 2009-01-15 11:54:41Si eu azi ma duc la doctor, nu prea stralucesc cu sanatatea, tineti-mi pumnii, va rog ,am mare nevoie., o zi frumoasa voua si mult mai buna,sanatate tuturor.

Iti tinem pumnii Doina!
Sanatate...si sa te intorci cu vesti bune!
Ella34
Postat pe 15 Ianuarie 2009 12:00
ella :)nu,marisa nu se marita..se rasfata ...cu durere in sufletel,dar se rasfata..asta este f bine,tine fata steagu' sus.

scrichy,
iar eu vin de la dr. mi se pare mie,sau punem de-un spital mic?
stai linistita..iti tinem noi pumnii, si o sa fie totul ok,
eu pe drum mi-am luat niste somon afumat(il ador),bag un pic la ghiozdan si o sa vad viata mai in roz...ia-ti si tu! are omega 3,f buna pt corason...

zambila,

mai spune de austria aia,sau cum mai merge masteratul...
iasomia
Postat pe 15 Ianuarie 2009 13:43
totusico,

tu stii ca sunt langa tine..putere,multa putere...si cand poti dormi!in situatii de acest gen somnul nu prea se lipeste de noi,ai grija de tine!


te imbratisez cu drag...
iasomia
Postat pe 15 Ianuarie 2009 13:46
.
Ella34
Postat pe 15 Ianuarie 2009 13:49
sincer, nu stiu cum e cu descarcatul pozelor, inca n-am pus nici o poza cu mine, ci doar cu printesa...
dar am sa incerc deseara, cel tarziu maine...nu stiu daca e cea mai buna ideea sa-mi fac publica imaginea, dar...nu prea am nimic de ascuns, cine ma cunoaste stie ce am in cap!

despre Austria nu prea mai am ce zice, poate mai povestiti si voi pe unde ati mai umblat...chiar ma gandeam ca in primavara asta sa merg cateva zile la munte la noi, doar asa, pt peisaj si aer curat!

Despre master nu mai zic nimic...niste nemernici, acuma tre sa stau la coada sa le platesc taxa, ca doar au program de gravide la caserie!!!
mai bine tac, ca iara ma agit aiurea!
zambila
Postat pe 15 Ianuarie 2009 13:58
zambila,

mami tau...adica eu, nu te lasa sa-ti pui pozele pe site,intelegi?...
iasomia
Postat pe 15 Ianuarie 2009 14:00
@si_totusi....te rog sa ai grija de tine...ne pare rau pt tatal tau...intra si mai spune-ne cum se simte, ok ?
prometeus_969
Postat pe 15 Ianuarie 2009 14:01
ei, am zis ca pun poze cu Austria....despre mine, ma mai gandesc...
zambila
Postat pe 15 Ianuarie 2009 14:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce nu ma mai priveste? 23 De la: garbo_404769 19 Iunie 2015 04:44
Speed dating? 14 De la: garbo189525 15 Februarie 2011 23:24
Ce te ingrijoreaza in acest moment ? 129 De la: barboneli 4 Martie 2012 15:49
TREBUIE SA FACEM CEVA!!! 21 De la: mamaruta 15 Februarie 2010 18:20
indecizie 33 De la: garbo_12253 7 Februarie 2014 17:22
Setari Cookie-uri