de ce fug barbati de casatorie?

de ce fug barbati de casatorie?o intrebare care macina majoritatea femeilor tot timpu cand se aduce vorba intr-o reletie despre casatorie fug de zici ca le-ai da k paru in cap si in fond si la urma ce e asa de garv sa te casatoresti .astazi nu mai suntem in epoca de piatra sa nu poti divorta!
ioana_ady4u
Postat pe 16 Decembrie 2009 20:09
Ioana pe tine nici nu cred ca te intereseaza atat de mult problema casatoriei atata timp cat tu ai introdus in aceeasi fraza si casatoria si divortul si nu doar de introducere e vorba .....poate vreun interes la mijloc
lika
Postat pe 16 Decembrie 2009 20:20
De la: ioana_ady4u, la data 2009-12-16 20:09:45de ce fug barbati de casatorie?o intrebare care macina majoritatea femeilor tot timpu cand se aduce vorba intr-o reletie despre casatorie fug de zici ca le-ai da k paru in cap si in fond si la urma ce e asa de garv sa te casatoresti .astazi nu mai suntem in epoca de piatra sa nu poti divorta!
Pai barbatii fug de casatorie pt ca atunci cand casatoresti ai obligatiii...Si casatoriile sunt scumpe si multi nici macar nu mai,iau casatoria in serios....Ei se casatoresc asa de gura femeiii...cand cineva traieste asa,se poate desparti mai usor daca nu este casatorit....Asa ca multi prefera sa triasca impreuna asa,,,pana trece ;pasiunea apoi alta la rand....Nu mai exista multa seriozitate in ziua de azi....
garbo027119
Postat pe 16 Decembrie 2009 20:38
auzi, si daca traiesti impreuna, cand vrei sa te desparti crezi ca e mai simplu decat daca ai fi casatorit? eu iau sifonierul, tu patul, eu masina, tu benzina... fii serioasa, hartia nu-ti garanteaza nik, decat obligativitatea prezentarii la tribunal cand te desparti. cine-a zis ca se desparte mai usor asa traieste cu capu-n stele... iar tu, draga mea, ai asa niste viziuni habotnice despre orice si oricine...
snowflake
Postat pe 16 Decembrie 2009 23:31
hmm...aici am sa raspund intr-o zi cand am inspiratie! e prea adanc.
garbo090662
Postat pe 3 Ianuarie 2010 16:46

tocmai tu?!
preciouss
Postat pe 3 Ianuarie 2010 16:48
poi nu el fuge de casatorie de cativa ani? cel putin asa zicea... da' io crez ca numa' se lauda
ready_vivus
Postat pe 3 Ianuarie 2010 16:50
pt ca, spre deosebire de noi care visam floricele pe campii, ei cam banuiesc ce ii asteapta....
quasaria
Postat pe 4 Ianuarie 2010 00:24
da-ma dreaq,bre Q!
e astia asea deshtepti?!
neeeee....
preciouss
Postat pe 4 Ianuarie 2010 22:31

noup... e preci...
mdeah, are voie ca e in sevraj
ready_vivus
Postat pe 4 Ianuarie 2010 22:34
preci, pina si tintarii sint intuitivi. Au ei un feeling ca de fapt nu vrei sa le reciti Shakespeare cind te apropii cu vreo carte in mina...
Am fugarit eu unul toata noaptea, si stiu. Un tintar, adica.
quasaria
Postat pe 4 Ianuarie 2010 22:36

m-ai lasat fara cuvinte, Q!
ready_vivus
Postat pe 4 Ianuarie 2010 22:38
o fi asa,nu zic nu...
mai e unele specimene,gen cotabitza...
da' astia nu si-au dat de nanasha inca,stai flexata!

sevraj-nesevraj,da' vremea paulei trece,bre!
preciouss
Postat pe 4 Ianuarie 2010 22:40
mai flexata de atit nici n-as putea...
quasaria
Postat pe 4 Ianuarie 2010 23:15
preciouss
Postat pe 4 Ianuarie 2010 23:17
Eu am observat...pe cel putin trei perechi de prieteni pe care ii pot observa...de aproape...
ca cei ce fug de ..."cununie cu acte in regula"...
in general...nu isi doresc...o familie in adevaratul sens al cuvantului...
si in special nu isi doresc copii...pentru ca nu au nevoie de obligatii,responsabilitati,viata incarcata,"dureri de cap"-daca vreti...
Dar,parerea mea este ca e bine ca constientizeaza,de la inceput ce "puteri" au si ce vor...mai bine innainte,decat dupa ce au aparut si copilasi,care ar trebuii sa traiasca in mijlocul dragostei parintilor lor...
DORI_
Postat pe 4 Ianuarie 2010 23:34
barbatii fug de responsabilitati ,de angajamente,de dragoste...mi-a scapat ..ceva????
rapsody33
Postat pe 19 Aprilie 2010 03:42
Eu stiu un lucru :
cam 98% ( la suta!!!!!!!!!!) dintre barbatii din Romania nu "traiesc" fara o femeie in casa , fie ea pe post de:

logodnica , menajera,bona-futelnita,nevasta dar divortati,nevasta si nedivortati,nevasta-nevasta proaspata,nevasta-proasta cat incape ,sau femeie pe care o vinde sa faca bani cu ea (asta in doua trei apartamente din fiecare bloc atat in Bucuresti cat si in provincie...



Deci ce sa ne mai plangem ca barbatul...

???????????????????


El nu sta si nu va sta fara o femeie indiferent ca e cinstita sau femeie curva?

Singuratatea e a femeilor se pare;ele insele nu stiu sa rezolve acesta dilema , nu VOR sa o rezolve...


Prefera sa nu ia in seama deloc sfaturile ce li se tot dau la greu... E mai comod.
marilena71
Postat pe 29 Mai 2010 12:44
Eu nu am fugit, dar de 2 ori am dat de jigodii materialiste care se dadeau in barci si cu altii , concluzia , mai bine singur decat sa ma ard si a treia oara
diavolul_tasmanian
Postat pe 22 Iulie 2010 14:00
limbajul asta de ,,salon" cred ca nu e cauzat de ,,jigodiile alea "...e chestiune de educatie sau ...lipsa ei ....
reyya
Postat pe 22 Iulie 2010 14:09
sau poate de furie fiind tras pe sfoara, nu judeca daca nu ai fost patit, cat despre educatie sa stii ca am cei 7 de ani de acasa
diavolul_tasmanian
Postat pe 22 Iulie 2010 14:30
ok....greseli facem toti ..dar dincolo de tot ceea ce intalnim pe parcursul ,,spectacolului vietii"...ramanem tot noi cu Noi ...iubirea uneori e un pocker in care poti sa pierzi ...sau pur si simplu nu ai ales corect( corec tine de cerebralitate si nu de inima...sau nu doar de inima :-)...oricum ,,show must go on" ... :-)
reyya
Postat pe 22 Iulie 2010 14:36
ma bucur ca totusi ai inteles ca nu este vorba de educatie ci de faptul ca este dureros sa vezi cum unele femei nu sunt decat materialiste
diavolul_tasmanian
Postat pe 22 Iulie 2010 14:41
,, si totusi " inteleg multe :-).materialistele sunt peste tot..cum sunt si mitocanii peste tot...ok....dar sunt atat de insignifianti / e ....atunci cand ...devii dezamagit de alegerea pe care ai facut-o si nu de pers respectiva..atat poate ea..nu cere mai mult decat poate ea oferi , regula de baza , valabila peste tot. :-) A doua regula ar fi sa nu acumulezi frustrari in urma unei relatii avute cu o pers care te-a dezamagit :-) De fapt..se dezamageste in fiecare zi pe ea..doar ca ( inca) nu-si da seama...cum spuneam...,,show must go on" :-)
reyya
Postat pe 22 Iulie 2010 14:50
casatoria e din ce in ce mai fumata .....as merge pe concubinaj! e mai indicat, e mai putin costisitor, nu ai atatea dureri de cap.... plus ca unor femei acea hartoaga se urca la cap (cred ca au mai multe drepturi decat inainte) !





superbus
Postat pe 22 Iulie 2010 15:19
chiar azi a mea ...a mentionat ceva de casatorie......... m-am inspaimantat nitel , dar nu am lasat sa se vada asta!!!!
superbus
Postat pe 22 Iulie 2010 15:21
superbu', io cred ca e tocmai invers cu drepturile alea, da' nu detaliez...
si apoi, oricat de fumata ar parea, cam asa poti sa vezi cat e un om de hotarat si de responsabil...

sau, ca sa nu existe dicutii, te convertesti la musulmani si rezolvi problema!
zambila
Postat pe 22 Iulie 2010 15:22
Sau poate barbatii merg pe principiul ca daca nu ataca ei,,sunt atacati....Pt ca sunt si multe femei,,daca vad ca barbatul pune suflet la femeie incepe sa isi bata joc de el...Nu pot sa inteleg ce este in mintea unui barbat,,,care nu se roaga si nu are credinta...Cred ca la saracutul in cap este un haos total...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 22 Iulie 2010 15:24
este ok ,,show must go on" dar mai bine singur
diavolul_tasmanian
Postat pe 22 Iulie 2010 15:26
De la: superbus, la data 2010-07-22 15:19:07casatoria e din ce in ce mai fumata .....as merge pe concubinaj! e mai indicat, e mai putin costisitor, nu ai atatea dureri de cap.... plus ca unor femei acea hartoaga se urca la cap (cred ca au mai multe drepturi decat inainte) !







superbus...nu as vrea sa jignesc pe nimeni dar sa stii ca astia care gandesc asa ca tine , oricum nu au nicio sansa sa fie vreodata casatoriti cu cineva ...adica in cercam sa-ti spun ca nu trebuie sa-ti faci griji No offense! Am fost casatorita cu cineva..apoi am divortat..apoi am trait fara a mai fi casatoriti....din pacate el a murit intr-un accident de motor..ceea ce vreau sa subliniez este ca niciodata pe perioada cat am fost casatorita sau am trait alaturi de el , nu s-a pus problema ca unul dintre noi sa creada ca are ,,mai multe drepturi decat inainte"...nu asa se pune problema...dar fiecare cu gandirea lui...
reyya
Postat pe 22 Iulie 2010 15:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prima intilnire...devine ultima 118 De la: rapsody33 25 Octombrie 2012 22:26
Desi e toamna, lumea este in calduri! 424 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:19
Unde mergem de 8 martie? 1 De la: floryflory 19 Februarie 2010 16:28
Ultima intalnire 13 De la: lady39 13 August 2009 12:00
Prima intalnire 34 De la: garbo_4810 18 Decembrie 2012 23:47
Setari Cookie-uri