"loc de dat cu capu"

pt prometeus: ai scis de sotia ta ca centrul universului etse fica ei, crede-ma ca si la mine e la fel, baiatul meu se bucura de toata iubirea mea. Explicatia mea pt aceste sentimente puternice pt el este ca daca mama mea nu a stiut sa-mi arata dragostea ei, doar m-a resapins, eu am incercat sa gasesc aceasta iubire si s-o im[partasesc cu copilul meu. Lipsa iubirii materne te face sa nu procedezi la fel cu copilul tau, pt ca stiu ce inseamna asta.
Ma bucur ca prometeus wife a citit articolul.
Clm
Postat pe 19 Ianuarie 2009 15:14
ADMINISTRARE Data: 2008-12-08 08:00:42
" Multumesc pentru sfaturi.
Acum, cand citesc tot ce mi-ati scris, cand imi aduc aminte de zilele acelea,parca nu e vorba despre mine.
Singura cale de a avea o viata linistita, e sa divortez.Si cat mai curand.Copilul ma sprijina si datorita lui va fi bine.
Multumesc tuturor."
M


no comment!

iasomia
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:42
ziua buna...iasomio...wow...da' ce spirite ai incins scumpo... se pare ca ai avut efect cu sfaturile ca uite acum s-a hotarat sa divorteze...

totusico...ma binedispun de fiecare data cand citesc ce postezi tu...si eu am inceput sa intru intai pe topicul rodicutei, mama distrusa ca i se exfoliaza unghiutele cum se simte tatal tau? e mai bine ?

...fetelor, sunteti ca un tonic pt mine...
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:48
pro-woman,

gradina domnului e mare....
iasomia
Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:25
pro wife, pai nu s-a hotarat, nu vezi?
anul trecut zicea una, acum alta.


si_totusi
Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:38
vad si eu ca e mare...m-am dus la topicul rodicutei inca sunt pe-acolo doamne care posteaza pline de zel... m-a amuzat teribil una dintre acele stimate care s-a ofensat si a zis ceva de comunicare...ce comunicare, ma tot intreb eu ? chiar nu observa ca nimeni nu le raspunde? eu cred ca ele comunica ele intre ele...e si asta ceva...

anakin are maaare dreptate!!! dar eu ma intreb de ce nu au rabdare sa citeasca tot topicul, pagina cu pagina, ca sa-si dea seama despre ce e vorba, nu sa posteze asa...

se pare ca si tu ai suscitat "oarsice" (sic!!!) sentimente...


wife_de_zmeu
Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:45
wow...totusico...vrei sa zici ca de atunci se chinuie cu problema asta existentiala? e vina ta...ca i-ai zgaltait colivia... cred ca esti buna de administrat dusuri reci...cum o ia omu' pe aratura (sau pe balarii ) cum il dezmeticesti in stilul tau inconfundabil...sa nu te schimbi niciodata


vreau sa mai multumesc o data celor care au avut ieri rabdarea sa ma suporte cat mi-am plans de mila pe topicul asta...
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:50
De la: si_totusi, la data 2009-01-19 13:42:20
De la: ADMINISTRARE, la data 2009-01-19 13:12:33Pentru Iasomia
Pentru ca te interesa viata mea, vreau sa stii ca eu nu am curajul de a divorta.Dar stiu ca am nevoie de liniste si nu o pot avea decat prin trecerea in nefiinta a unuia din noi.Divortul nu mi-ar aduce liniste ci doar grija permanenta de a nu se intampla ceva rau pentru mine si copil.
Va doresc numai bine.
Administrare


tare iti mai place sa o faci pe victima . daca nu ai curajul sa divortezi, atunci stai sa te bata ala si sa te calce in picioare

adica divortul ar fi o grija permanenta pentru a....etc. vorbe si motive

lasitate, lipsa de personalitate si chiar o doza de infantilism


zi mai bine ca nu esti in stare sa fii pe picioarele tale si ca accepti orice, ca un caine batut. te omoara ala si tu tot faci filozofie . ce trecere in nefiinta, ce grija permanenta ? zi mai bine ca esti dependenta de un om care , chipurile are grija de voi

in privinta raspunsului intepat dat iasomiei, gresesti. nu se intereseaza nimeni de viata ta decat pentru a-ti deschide ochii si de a te ajuta. asa ca, nu mai pune la punct pe altii atat timp cat nu-ti poti trai viata cu demnitate



si totusi...imi place atitudinea ta de ...jandarm!!!
si...sincer...nu mi-o lua in nume de rau!!!
pt ca...vad ca pe aici...numa`...plangaciosi sant!!!
le e teama sa initieze ceva...dar...se vaita!!
oofffffffffffffffffffff..........de ce asa?
de ce atata teama?
ovidiu42
Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:56
Hello...ovidiu...totusica e genul de persoana pe care daca nu o cunosti, trebuie sa o inventezi. face minuni la tonus!!! Asta da, femeie ! iti plangi de mila cat iti plangi, da' te mai si opresti si cauti solutii. totusica noastra are grija sa nu ne victimizam prea mult, si bine face...ea e genul care zice : ok, avem o problema ? stai baiete jos si hai sa discutam...

mie imi pare ca un "guardian angel"...plus ca ma amuza la nebunie umorul ei...


wife_de_zmeu
Postat pe 19 Ianuarie 2009 18:01
iasomio...poate am intels eu gresit...mi s-a parut o urma acida in mesaul tau...cred ca situatia mai mult decat delicata care e in casa acum, m-a facut sa devin un pic paranoic...vad sarcasme si acolo unde nu exista


pentru celelalte doamne care ati postat...e greu sa fii in aceasta situatie...sotia mea e daramata psihic...sincer, a ajutat-o mult sa vorbeasca despre asta cu voi...ea nu e o persoana prea volubila, care sa discute cu usurinta despre ea...cred ca a ajutat mult anonimatul pe care ti-l ofera netul. problema cu ea e ca e prea sensibila, excesiv de sensibila as spune eu...si din cate am observat eu...mama ei speculeaza eficient aceasta sensibilitate




ooooooooooooooooooooooooo, daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
stiu cum e !
poate reusesc sa impartasesc cu ea o poveste, doua, nu stiu cum e cu mesajele in privat si cum se poate da un id de mess fara sa il vda tot poporul. dar sincer cred ca mai rau ca la mine nu se poate . ii pot povesti sa o intaresc nitel.
oanta
Postat pe 19 Ianuarie 2009 18:39
45? sincer mi-as dori sa arat asa si eu la 45 si sa am o fata la fel de frumoasa ( si a mea promite ...desi are doar 9 ani impliniti azi ) si un sot alaturi (daca va fi posibil) care sa ma iubeasca la fel cum arata ca te iubeste pe tine al tau .
sa fiti fericiti !
oanta
Postat pe 19 Ianuarie 2009 18:46
Oanta,
La multi ani, si o viata fericita pentru fetita ta!!!!

Ella34
Postat pe 19 Ianuarie 2009 18:59
De la: prometeus_wife, la data 2009-01-19 18:01:44Hello...ovidiu...totusica e genul de persoana pe care daca nu o cunosti, trebuie sa o inventezi. face minuni la tonus!!! Asta da, femeie ! iti plangi de mila cat iti plangi, da' te mai si opresti si cauti solutii. totusica noastra are grija sa nu ne victimizam prea mult, si bine face...ea e genul care zice : ok, avem o problema ? stai baiete jos si hai sa discutam...

mie imi pare ca un "guardian angel"...plus ca ma amuza la nebunie umorul ei...





buna!!...wife!!!...
sper sa nu ma auda sotzu`...
eu...o urmaresc pe...si totusi...de ceva vreme...si...sincer...imi place cum gandeste!!
deci...aveti grija de voi si...cand mai intru acolo...pe topicul sheala!!!!...ma umfla rasu`...si...am vazut ca cei de acolo...sant...de plans!!!
dar...ce pot sa mai spun?
ma amuz!!!...si...atat!!
o seara placuta...tuturor!!!
ovidiu42
Postat pe 19 Ianuarie 2009 19:02
Si totusi, si eu te iubesc.

Micass
Postat pe 19 Ianuarie 2009 20:27
E cineva la dat cu capul in seara asta? La multi ani!
Marisa
Postat pe 19 Ianuarie 2009 20:32
Totusica, Iasomie? Timm? Caseph..?

Marisa
Postat pe 19 Ianuarie 2009 20:50
Te rog sa intrebi cum trebuie: Ce face fetele? Ce face baietii?
Micass
Postat pe 19 Ianuarie 2009 20:58
In ce ai dat cu capu' Micass? Ha?

Treci pe cafenea, ca se oftica Promete ca-i comentam palavre pe topic. Am vazut io ca-i ofticos, i-am zis frumos buna ziua cand am intrat aci si m-a ignorat TOTAL.
Marisa
Postat pe 19 Ianuarie 2009 21:08
Asa se vorbeste mai nou. Nimic nu stiti. Nu sunteti in pas cu tanara generatie.
Micass
Postat pe 19 Ianuarie 2009 21:10
marisoooo...nu ma 'nerva...ca "berbatul" meu nu e ofticos... ii instaleaza windows-ul la fata ca i s-a ars hardul la comp. e o nebunie aici...!!!! astia doi is caz patologic...nu ma lasa sa ma apropii de laptopul MEU...cica sa nu dau click pe ceva... de parca eu as fi o pipitza fara minte

eu vreau sa vorbim palavre...vreau !!!


micass...probleme?
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Ianuarie 2009 21:20
bine,hai, de dragul tau, wife, mai stau un piculet, ca pe cafenea lumea s-a dus la dodo si daca vrei vorbe poti sa fii dragutza si sa incepi prin a-mi spune la multi ani.
Marisa
Postat pe 19 Ianuarie 2009 21:25
La Multi Ani !!! Da' cati faci?

dodo??? mariso...m-ai pierdut....ce mi-a scapat?
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Ianuarie 2009 21:31
sunt luata s nimeresc mai greu tastele. hai va pup si sa traiesc la 38 ai mei
Marisa
Postat pe 19 Ianuarie 2009 21:37
38? pai esti in floarea varstei draga mea...abia acum o femeie incepe sa stie ce vrea ! nu-i vorba, ca unele nu se maturizeaza in veci..dar oops...viata-i grea !!!

sa iti dea Dumnezeu sanatate si bani !!!

auzi, scumpo...da' tu, de ziua ta, nu trebuia sa sarbatoresti impreuna cu un barbat indragostit nebuneste de tine? ce faci, pisi, pe garbo?

(o sa-ti explic eu mai incolo de unde vine "pisi" )

unde e barbatul ala salbatic si pasional din viata ta, de te lasa sa stai aici, pe forum?


wife_de_zmeu
Postat pe 19 Ianuarie 2009 21:45
eu nu stiu unde-ati disparut, fetelor...pe iasomia am detectat-o...vorbeste despre zodii...m-as baga si eu, da' nu stiu ce sa spun ca nu ma pricep la zodii...

ella e disparuta...zambila nu-i...micass...nici ea...

si chiar aveam si eu nevoie de o barfa mica, cu fetele
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Ianuarie 2009 21:54


Marisa scumpo, la multi ani!!!!!
Frumos din partea ta sa tii asa un secret..! Ti-era teama ca dam buzna..?
Hai sa traiesti si sa fii fericita! Te pup scumpo!
Ella34
Postat pe 19 Ianuarie 2009 22:02
wife, eu sunt aici! Dar nu pentru mult timp...ma omoara durerea de spate...
dar tu pe unde te-ai ascuns? Si ce-a patit G, iar se lupta cu trojanii....??
Ella34
Postat pe 19 Ianuarie 2009 22:05
oof...G se lupta cu hardul ars...

i-am aparat eu onoarea "nereperata" la rodicuta pe topic...cam tarziu...mult dupa tine si micass...

da' eu am mai multa greutate, ca-s nevasta...si sunt exact asa cum zice statusu' meu...

si ce-i cu spatele tau?

wife_de_zmeu
Postat pe 19 Ianuarie 2009 22:08
hello!
acum am intrat si eu, ca am fost la examen!
mi-au trecut si nervii cand am vazut in ce hal era profu..mort de beat, de abia putea sa mai vorbeasca..cia era...ragusit
sala in care aveam examen era ocupata de alt profesor, deja le daduse subiectele la aia, dar...proful nostru era mai "tare" asa ca i-a scos pe toti afara si am intrat noi
el a plecat in cabinet si ne-a uitat acolo, vreo ora...cand s-a intors a zis ca nu ne-am asezat bine, si ca se intoarce in juma de ora...cred ca daca pleca el, plecam si eu acasa
a reusit cu greu sa ne dea niste subiecte, chipurile, usoare, si ne-a lasat cu asistenta lui, s-a dus, si dus a fost!
intereseant pt un profesor universitar, nu?

in alta ordine de idei, mi-am revenit, mi-au trecut si nervii si tot
O seara faina!!
zambila
Postat pe 19 Ianuarie 2009 22:09
Marisa,


LMA....
iasomia
Postat pe 19 Ianuarie 2009 22:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prima intalnire 34 De la: garbo_4810 18 Decembrie 2012 23:47
Legalizarea consumului de droguri usoare si a prostitutiei - prioritate nationala? 15 De la: lela 2 Noiembrie 2009 21:22
sex reusit 355 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:20
O rugaminte...... 4 De la: Jojolin 25 Septembrie 2011 20:09
Dupa cat timp suna baietii? 4 De la: garbo_4874 23 Aprilie 2013 08:11
Setari Cookie-uri