casatorie fara iubire

D-nă fără facultate, liceul mă gândesc oare îl aveţi? Facultate Spiru Haret sau nu înseamnă totuşi că a a susţinut nişte examene fata, că a luat un bacalaureat. Medicina nu se ia aşa pe ochi frumoşi. Posibil la alte specializări dar medicina e o facultate grea. Eu am terminat o facultate de stat şi am colaborat cu mai multe universitaţi si ştiu. Apoi eu am înţeles că domnul inginer o ducea în excursii. Să stea cineva după fundul tău toată ziua asta nu denotă chiar lipsa de interes...nu? Fata a spus doar ce dezamagită era că a crezut in dragostea lui. Nimeni nu face pt tine nimic degeaba. E clar ca tipu avea experientă. Nu stim nici daca o iubea sau nu. Mai rar găasesti barbatul fidel. Daca era materialistă îl ierta. E clar ca intrati in polemici degeaba. Parerea mea. Acum ma astept sa vă simtiti mediocra si să mă asaltaţi cu replici. Vă spun ca nu ma interesează. Mai bine recitiţi ce a spus fata si gandiţi(dacă aveţi cu ce)....hmmmm...mediocritatea asta ....un sfat sau o încurajare nu costă bani. Sau poate la unii costă

Postat pe 25 Martie 2009 10:27
Dupa 19 ani de casnicie ,trebuie sa existe ceva.Faptul ca iti pare rau ca ai calcat stramb denota ceva,poate ca habar nu ai cat de mult il iubesti.Ti-ai inchipui viata fara el?Si vezi tu ca obisnuinta este mai grea decat iubirea.Oare chiar nu vrei sa renunti la casnicie de dragul fetitei,sau ca nu poti sta fara el?Incearca sa te aduni si ai sa vezi cat ti-i la el.Iarta-ma daca te-am suparat.
liliana_lory
Postat pe 9 Aprilie 2009 14:44
Buna dimineata, Laura! Cunosc sentimentul acesta, stiu ce a fost si ce este in inima ta, ce pot sa spun? Sacrificiul vietii tale a fost ptr. ingerasul pe care il ai. Te respect, ptr. acest lucru. Dragostea copiilor este foarte mare, incat te poate ajuta enorm de mult, sa treci chiar peste tine. Nimic din ce-ai facut sa nu regreti, sa nu-ti para rau niciodata de sentimentele pe care le-ai avut, presupun ptr. cineva. Au fost trairile tale, ti-ai lasat inima sa vorbeasca si de acest lucru, sa nu regreti nicicand. Chiar daca nu a fost iubire intre voi, macar ati putut sa-i aratati fetitei voastre, cum este sa fi inconjurata de dragoste parinteasca si acest lucru, ptr. copii, este cel mai important in viata. Va respect ptr. asta si cred ca in atatia ani ati invatat ca se poate trai numai cu stima si respect. Va doresc tot binele din lume, la toti trei.
adelaraducan
Postat pe 1 Iunie 2009 07:21
adelo...

cum dadusi fata de topicu' asta mort de aproape doua luni de zile?... eu si cand caut un topic cunoscut am probleme prin varza asta de forum...
zambil
Postat pe 1 Iunie 2009 08:13
DRAGA LILIANA NU M-AM SUPARAT DELOC.DAR PENTRU MINE FETITA ESTE PE PRIMUL LOC.SUNT CONSTIENTA CA SE VA CASATORII SI ISI VA FACE PROPIA VIATA.INSA NU VREAU SA SUFERE( PENTRU CA EA IL IUBESTE MULT PE TATAL EI )MAI BINE SUFAR EU. FETITA PLANGE NUMAI DACA NE VEDE CA NE CERTAM DAPAI SA NE DESPARTIM.
laura_novacesc
Postat pe 1 Iunie 2009 19:24
De la: adelaraducan, la data 2009-06-01 07:21:05 Buna dimineata, Laura! Cunosc sentimentul acesta, stiu ce a fost si ce este in inima ta, ce pot sa spun? Sacrificiul vietii tale a fost ptr. ingerasul pe care il ai. Te respect, ptr. acest lucru. Dragostea copiilor este foarte mare, incat te poate ajuta enorm de mult, sa treci chiar peste tine. Nimic din ce-ai facut sa nu regreti, sa nu-ti para rau niciodata de sentimentele pe care le-ai avut, presupun ptr. cineva. Au fost trairile tale, ti-ai lasat inima sa vorbeasca si de acest lucru, sa nu regreti nicicand. Chiar daca nu a fost iubire intre voi, macar ati putut sa-i aratati fetitei voastre, cum este sa fi inconjurata de dragoste parinteasca si acest lucru, ptr. copii, este cel mai important in viata. Va respect ptr. asta si cred ca in atatia ani ati invatat ca se poate trai numai cu stima si respect. Va doresc tot binele din lume, la toti trei.
MULTUMESC DE INTELEGERE.
laura_novacesc
Postat pe 1 Iunie 2009 19:27
1. Daca dragoste nu e - nimic nu e!

2. @Verarmy 38 - cum e aia cu "profitul neincasat" ca de asta nu am auzit, desi contabilicesc cam de mult (stiu ca e out of topic, dar...poate ma lamuresti).
foreverme06
Postat pe 19 Iunie 2009 01:56
domnilor si doamnelor, casatoria nu e un lucru bun. spunea cineva ca daca ar fi fost, si dumnezeu s-ar fi casatorit.
pik_nik
Postat pe 24 Iunie 2009 01:57
mdea, daca nu se supara nimeni ca vorbesc singur, merg la somn. somnul meu de frumusete.
noaptea sa va alunge necazurile din ganduri si acreala din suflete...
pik_nik
Postat pe 24 Iunie 2009 02:29
se vede ca iti prieste somnul de frumusete
egabrielita
Postat pe 24 Iunie 2009 03:02
uitasem sa iti urez ,somn usor
egabrielita
Postat pe 24 Iunie 2009 03:03
CASATORIE FARA DRAGOSTE= AFACERE
SUCCES D-NELOR,D-SOARELOR SI D-NILOR.ALERGATI LA NOTARIAT
SAU NU VA GRABITI TREBUIE SA STABILITI BINE PREVEDERILE CONTRACTUALE.
ATENTIE LA DETALII.
garbo005851
Postat pe 24 Iunie 2009 15:57
De la: pik_nik, la data 2009-06-24 01:57:31domnilor si doamnelor, casatoria nu e un lucru bun. spunea cineva ca daca ar fi fost, si dumnezeu s-ar fi casatorit.

ei hai...ca sa fii in acord cu topicul...ai uitat sa precizezi ca acea casatorie fara iubire nu-i un lucru bun...sau anumite casnicii, but hei, nu generaliza...cat despre d-zeu sa-l lasam pe EL cu tot ce-i in jur, iar pe noi doar cu anumite lucruri, nu creziii?
mia79x
Postat pe 28 Iunie 2009 11:01
sa-l las pe el cu barbatii si sa raman eu cu femeile?
doamne apara-ma de pacate si de rele!
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 11:02

ia uite dragu' de el cum intelese rapid unde, ce-l durea
hm...crezi ca faci fata la ce te inhami?cu toate femeile, i mean...eu as lasa loc si de o retragere...in fuga
mia79x
Postat pe 28 Iunie 2009 11:04
doamna mia, si de ce crezi ca am cerut ajutorul domnului?! eu n-am brevet de pilot
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 11:06

ya ya ya...ai grija atunci cand o cauti...ca s-ar putea sa si o gasesti...he he...si atunci te vad, printule
mia79x
Postat pe 28 Iunie 2009 11:08
doamna mia, la mine sau la tine?
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 11:09
he he...deocamdata, tu o cautai cu lumanarea...eu ma mai abtin...din cand in cand...incerc sa-mi impun ceva limite...astfel incat sa depasesc situatia...si nu ea pe mine
mia79x
Postat pe 28 Iunie 2009 11:14
te inteleg, stiu ca e greu sa te abtii cand ma vezi pe mine
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 11:15

ia vino sa te pup, ca deja m-ai facut sa rad pe azi...
hai, repejor, ce d-zeu...te mai lasi si asteptat de-acum?aud?
mia79x
Postat pe 28 Iunie 2009 11:17
n-ai cum sa ma vezi...pana nu-ti dau drumu' din imbratisare
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 11:19
mia79x
Postat pe 28 Iunie 2009 11:20
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 11:22
hei, dar tu ascunzi comori de nebanuit...mai esti si romantic, bag seama...ne placee...
hm, stiam eu ca nu ai cum sa fii irezistibil doar la infatisare...
mia79x
Postat pe 28 Iunie 2009 11:25
ai declansat in mine calitati necunoscute pana si mie, doamna
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 11:30

da...nu stiu cum naiba...mi s-a mai spus...it s my secret, i guess
mia79x
Postat pe 28 Iunie 2009 11:32
vi s-a mai spuuuuuuuuuuus? stai sa-mi caut pusca
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 11:33


heiii, dar era de bine...pentru tine...inseamna ca ai vazut binee...si ca esti pe calea cea buna...

heiii, pik, imi permiti sa ma opresc din ras?puuuup!
mia79x
Postat pe 28 Iunie 2009 11:36
pe calea cea buna sunt numai cand ma indrept spre dumneavoastra, doamna. si puteti sa va opriti din ras, imbujorarea asta va prinde fantastic!
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 11:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casatorie 14 De la: garbo_9408 18 Noiembrie 2012 15:41
mety 10 De la: inuyas 1 Iunie 2016 19:48
casatorii intre persoane de acelasi sex 9 De la: garbo_1568 24 Aprilie 2012 21:33
Rochie de mireasa Magic Bride 9 De la: daria_pet 21 Aprilie 2011 12:55
Grave Plb in familie , urgent un sfat 6 De la: alinai03 28 Decembrie 2017 15:25
Setari Cookie-uri