Aranjamente de flori naturale sau de flori artificiale la nunta?

Voi ce fel de aranjamente florale ati vrea pentru nunta voastra? Din flori naturale sau din flori artificiale? Nimic nu se compara cu florile naturale, acestea dau farmec si viata unei incaperi, insa daca se strica sau se ofilesc din cauza caldurii? Pe de alta parte, exista flori artificiale care seamnana atat de bine cu cele naturale incat ai putea sa juri ca sunt naturale. Ce ziceti? Voi ce fel de aranjamente ati avut la nunta voastra?

Postat pe 23 Decembrie 2008 17:39
Eu am avut flori naturale sunt foarte frumoase iar daca angajezi o agentie care stie sa isi faca treaba nu vei acea ghinionunl sa se ofileasca. Pana si cocardele din piept au fost naturale si sau pastrat pana a doua zi fara probleme. Esti din Bucuresti?
leahu
Postat pe 29 Ianuarie 2009 13:57
De la: bride2009, la data 2008-12-23 17:39:48Voi ce fel de aranjamente florale ati vrea pentru nunta voastra? Din flori naturale sau din flori artificiale? Nimic nu se compara cu florile naturale, acestea dau farmec si viata unei incaperi, insa daca se strica sau se ofilesc din cauza caldurii? Pe de alta parte, exista flori artificiale care seamnana atat de bine cu cele naturale incat ai putea sa juri ca sunt naturale. Ce ziceti? Voi ce fel de aranjamente ati avut la nunta voastra?


100% naturale...sunt cele mai frumoase..odata ma casatoresc si cred ca merit...cele artificiale mi se par pt. morti...
micki23
Postat pe 20 Februarie 2009 01:52
Odata?
Micass
Postat pe 20 Februarie 2009 09:02
deoarece nunta e un eveniment artificial, mi se pare corect ca si florile sa se asorteze...
zambil
Postat pe 20 Februarie 2009 09:20
De la: Micass, la data 2009-02-20 09:02:49Odata?


pai ce tu esti bigama si te casatoresti de 2-3-4 ori? sau ti-ai propus sa faci record la casatorii....
micki23
Postat pe 20 Februarie 2009 15:12
De la: zambil, la data 2009-02-20 09:20:39deoarece nunta e un eveniment artificial, mi se pare corect ca si florile sa se asorteze...


de unde pana unde nunta e un eveniment artificial?
micki23
Postat pe 20 Februarie 2009 15:12
da' de unde pana unde nunta este un eveniment natural?...
zambil
Postat pe 20 Februarie 2009 15:40
zambil...2 - 0
wife_de_zmeu
Postat pe 20 Februarie 2009 18:05
De la: micki23, la data 2009-02-20 15:12:02
De la: Micass, la data 2009-02-20 09:02:49Odata?


pai ce tu esti bigama si te casatoresti de 2-3-4 ori? sau ti-ai propus sa faci record la casatorii....

Aoleu! De unde ai tras tu concluzia asta din ce am spus? Cam ce logica ai? Vreau sa iti dezvalui un adevar. Sper sa nu fie un soc pentru tine. Sa stii ca lumea mai si divorteaza. Da. Exista divort si exista si a doua casnicie. Uneori si mai multe. Problema e ca niciodata sa nu spui niciodata. Mai povestim peste cativa ani. Oricum imi pare rau de tine. Avand in vedere ce mi-ai urat mie pe alt topic si cum stiu ca asta iti aduce ghinion la o viitoare mireasa...Ia sa urmaresti incepand de azi. Nu-i asa ca va certati mai des?
Micass
Postat pe 20 Februarie 2009 20:28
De la: Micass, la data 2009-02-20 09:02:49Odata?


pai, da micass, ca la nuntile imparatesti" a fost odata, ca niciodata o nunta cu flori din plastic...'
daca lui miki ii va place nunta, poate va mai fi o data si a doua oara, si a treia oara. ma refer la nuntile de argint, aur, platina


acum la topic
eu zic ca din plastic . sunt realizate perfect. chinezii astia au talent, nu glumareala. in plus, nu se ofilesc. detin culori vii,naturale si nepoluate - ca la inceputurile vietii pe pamant- cam de prin cretacic, jurasic.unde mai pui ca , poti sa le dai cu parfumul favorit? si apoi, hai sa ne gandim . se asorteaza perfect si cu muzica de pe la nuntile noastre. ca sa nu mai zic ca stau bine infipte la corsajele damelor; tzapene si marete .
si_totusi
Postat pe 22 Februarie 2009 19:04
Flori artificiale?? Puah! Nici la mort, nene, d-apai la nunta..


Macar un fir de papadie..


gabitzza
Postat pe 20 Martie 2009 20:38
eu la nunta am renuntat definitiv la flori ...voi avea aranjamnte cu paltouri ...obiecte decorative si o lumanari ( stinse ) si ceva fruncte foarte frumos colorate


asa ca se poate face si fara flori


- micki23 a fi bigam inseamna cu totul altceva , uiotate in dictionar , un om in viata lui poate avea 2..3 casatorii involuntat vointei sale , niciodata nu poti stii ce aduce anu in relatie ta si vei fi nevoita de imprejuari sa divortezi, omul nu este facut sa traiasca singur ...asa ca si daca vreodata as ajune m-as casatori si la 60 ani

dar cum eu anu asta am nunt si sunt la prima mea casatorie , nu stiu ce o sa fie peste 20 ani


MARE ATENTIE CE SCRII SI CUM ENUNTEZI , NCIODATA NU STII CE VA FI IN VIITOR , MAI BINE SA NU STIE OMUL

cinezee
Postat pe 21 Martie 2009 15:05
da,cinezee,adevarat...mare grija...

un om nu poate avea niciodata 2-3 casatorii involuntar vointei sale,cred ca ai vrut sa zici altceva de fapt si uite ca a iesit nu prea bine...asa ca mare grija si la tine cum si ce scrii..
Roxxynela
Postat pe 22 August 2009 16:43
categoric flori naturale....eu am avut nunta pe 5 sept si pe 12 sept.....si in amandoua partile am avut flori naturale si au rezistat foarte bine....am buchetul de mireasa facut din cale si trandafiri....are deja 2 saptamani si ceva si inca rezista ..trandafirii rezista foarte bine, irisii de asemenea....oricum, cei de la florarie stiu mai bine.....dar sa fie naturale ...parerea mea
maryaclaudya
Postat pe 16 Septembrie 2009 15:23
eu la nunta mea am avut si flori artificiale si naturale desi recunosc ca ale naturale dau aspect mai frumos.
roxykissyo08
Postat pe 16 Septembrie 2009 15:28
la nunta nu am avut nici un fel de floare , am renuntat definitiv la ele ...pe langa ca sutn enorm de scumpe in bucuresti , nu se merita as dai cu banii dea dura pe ceva care maine ''moare''

maryaclaudya am avut si eu nunta tot pe 5 sept ...dar nu vad de ce sa ingras buzunarele multora ptr serviciile legate de nunta , o maas poate arata frumos si fara flori

Da nunta este ceva artificial = a devenit AFACERE asa ca daca esti cu capu pe umeri incerci sa nu umpli buzunare si esti mai ponderat la buzunar

cinezee
Postat pe 17 Septembrie 2009 21:59
CE POT SA FIE MAI FRUMOASE DECIT FLORILE NATURALE,DAR SI ACESTEA ARANJATE CU BUN GUST SI CHIAR DIN FLORI DE CIMP SE POT FACE NISTE ARANJAMENTE FLORALE EXTRAORDINARE
sisirustik
Postat pe 27 Octombrie 2009 23:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
este permisa casatoria intre o crestin ortodoxa si un penticostal? 135 De la: ancutsam 15 Martie 2019 13:14
amanta! 56 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:24
Am nevoie mare de un sfat 10 De la: Cristiania 7 Mai 2010 03:11
Sotul meu 133 De la: DANA_DGG 19 Martie 2010 08:37
parerea voastra...? 157 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:22
Setari Cookie-uri