casnicie ea gemeni el scorpion

sunt casatorita de un an dar relatia dureaza de zece. spuneti-mi va rog dureaza in timp? noi asa vrem.
raluca_life
Postat pe 8 Ianuarie 2009 04:01
actele pot schimba unele relatii depinde de oameni in general parerea mea
niku005
Postat pe 8 Ianuarie 2009 05:51
De la: raluca_life, la data 2009-01-08 04:01:15sunt casatorita de un an dar relatia dureaza de zece. spuneti-mi va rog dureaza in timp? noi asa vrem.

Si eu tot asa vreau.
Micass
Postat pe 10 Ianuarie 2009 09:58
De la: Micass, la data 2009-01-10 09:58:37
De la: raluca_life, la data 2009-01-08 04:01:15sunt casatorita de un an dar relatia dureaza de zece. spuneti-mi va rog dureaza in timp? noi asa vrem.


Chiar daca astrele spun ca aveti sanse maxime sa imbatraniti frumos impreuna, depinde doar de voi cum veti folosi aceste sanse...! Astrele predispun, nu dispun...!

O casnicie luuuuunga si fericita va doresc!!!
Ella34
Postat pe 10 Ianuarie 2009 10:05
multumesc Ella74.
raluca_life
Postat pe 12 Ianuarie 2009 14:54
doar ca el e gelos la un momnetdat fara motiv
dar poate ca nu vei trece prin asta,succes
!
dlal
Postat pe 16 Februarie 2009 13:38
Cunosc o superba femeie din gemeni (eu fiind scorpion) care mi-a recomandat forumul, dar nu-i voi dezvalui identitatea, ne stim virtual de peste 1 an, am cunoscut o frumoasa poveste de dragoste, dar din anumite motive, nu ne-am intalnit, insa amandoi consideram ca celalalt e acea persoana speciala pe care o cautam toata viata si sper ca vom avea un final fericit!
sexy_cris26
Postat pe 24 Februarie 2009 19:28
am cunoscut de 2 saptamani un scorpion, eu fiind gemeni.. si sincer deocamdata il ador... e inteligent, amuzant, respectos... sper sa nu fie prea gelos... si sa mearga treaba cu el pt ca avem multe in comun
Alecsya
Postat pe 1 Aprilie 2009 23:15
Ce ziceti de relatia dintre gemeni cu ascendent capricorn(fiind eu) si berbec cu ascendent scorpion(fiind el).....eu parca am ajuns la capatul puterilor ,e posesiv,gelos peste masura....nu stiu ce sa mai fac ....si nici macar nu suntem casatoriti
lidiacomsa
Postat pe 18 Mai 2009 19:38
De la: lidiacomsa, la data 2009-05-18 19:38:11 Ce ziceti de relatia dintre gemeni cu ascendent capricorn(fiind eu) si berbec cu ascendent scorpion(fiind el).....eu parca am ajuns la capatul puterilor ,e posesiv,gelos peste masura....nu stiu ce sa mai fac ....si nici macar nu suntem casatoriti


berbecii sunt posesivi, gelosi si tot ce vrei tu numai pt simplu fapt ca s zodie de foc, alaturi de leu si sagetator, faptul ca-si manifesta aceste reactii diferit este alta poveste. de unii barbati din aceasta zodie te poti indragosti instant', ca stiu cum sa te faca, stiu sa iubeasca o femeie si sa si arate asta numai ca din pacate cam scapa de sub control si-i acapareaza gelozia si posesivitatea, o dau in paranoia si atunci...ferea unii devin si agresivi da aici tine de educatie nu numai de zodie
oricum ideea e ca daca acum ca nu te stie 'a lui' legal are simtul posesiei atat de dezvoltat, cand'te are' cu acte.......
asa ca bafta
FULGUTA
Postat pe 21 Mai 2009 04:17
Eu sunt gemeni iar sotul meu este scorpion suntem casatoriti de 5 ani dar impreuna de 12 ani si ne iubim ca atunci cand ne-am cunoscut si a fost dragoste la prima vedere.Evident ne mai certam din cand in cand dar nu certuri asa mari mai mult din prostii sau din simpla tachinare.Am citit si eu in foarte multe locuri ca gemeni cu scorpionul nu se potrivesc dar eu zic ca se inseala.Asa ca parerea mea este daca este dragoste nu mai conteaza daca se potrivesc zodiile sau nu,fiecare zodie difera in functie de decan,ascendent ora nasteri si multe altele asa ca fiecare om are personalitatea lui unica,si daca te intelegi te potrivesti cu oricine.
danyramy
Postat pe 3 Iulie 2009 12:43
De la: Alecsya, la data 2009-04-01 23:15:21am cunoscut de 2 saptamani un scorpion, eu fiind gemeni.. si sincer deocamdata il ador... e inteligent, amuzant, respectos... sper sa nu fie prea gelos... si sa mearga treaba cu el pt ca avem multe in comun



DEOCAMDATA!!
AMELYY
Postat pe 13 August 2009 17:05
De la: Alecsya, la data 2009-04-01 23:15:21am cunoscut de 2 saptamani un scorpion, eu fiind gemeni.. si sincer deocamdata il ador... e inteligent, amuzant, respectos... sper sa nu fie prea gelos... si sa mearga treaba cu el pt ca avem multe in comun



Spera `mata...
AMELYY
Postat pe 13 August 2009 17:07
danyramy,qm e sa traiesti q un barbat scorpion?
in afara de faptul ca sunt gelosi si egoisti,mai au vreun atuu?
in afara de faptul ca te face,el k barbat,sa il iubesit si cand crezi ca poti avea incredere in el te dezamageste , QM e SA TRAIESTI Q EL IN KSA?
pisiMic
Postat pe 13 August 2009 17:11
draga mea barbati scorpioni nu sunt asa de rai precum par dar am mai spus fiecare difera in felul lui.Sa traiesti cu un barbat scorpion pot zice ca fiecare zi e o provocare sotul meu este foarte tupeist un defect ca nu gandeste de doua ori inainte sa faca ceva actioneaza direct nu tine cont de nimic,de multe ori e bine ca e asa de multe ori nu e bine,dar nu vad aceasta calitate asa de rea.Gelos este dar nu mai mult decat trebuie sa fim fiecare cat despre egoism nu este deloc egoist si nu mi-se pare ca ma face sa-l iubesc dragostea este reciproca o casnicie nu merge numai cu dragostea unuia singur.Inca ceva daca l-ai tradat e vai siamar de tine a doua oara nu-ti mai trebuie nu degeba sunt scorpioni si inteapa cu venin.Sper ca te-au lamurit cat de cat vorbele mele dar nu te ingrijora fiecare are personalitatea lui uni mai buna alti mai rea.
danyramy
Postat pe 14 August 2009 11:56
De la: pisiMic, la data 2009-08-13 17:11:06danyramy,qm e sa traiesti q un barbat scorpion?
in afara de faptul ca sunt gelosi si egoisti,mai au vreun atuu?
in afara de faptul ca te face,el k barbat,sa il iubesit si cand crezi ca poti avea incredere in el te dezamageste , QM e SA TRAIESTI Q EL IN KSA?

Totul e ok daca poti sa treci peste fapul ca nu face niciodata complimente,nu spune niciodata ,,te iubesc",nu ai voie sa-i reprosezi ceva ca face pe victima dar el tot timpul face din tantar-armasar pentru orice tampenie minora....
A,si uitam ce e mai important:nu poti avea incredere totala la capitolul fidelitate;tre` sa fii tot timpul in garda,dar sa nu care cumva,doamne fereste sa arati ca esti geloasa ca nu-i place..
Sunt multe de spus despre scorpion,este o personalitate foarte complexa...Se spune ca abia atunci cand nu mai esti cu el realizezi cat de ingradita ti-a fost libertatea...etc..etc...etc.
eva_sweet
Postat pe 28 August 2009 17:32
La mine e invers eu sunt scorpion si el gemeni. Ne cunoastem de multi ani dar nu ne-am casatorit. La inceput ne-am indragostit doar vorbind fara sa ne intalnim. Pasiunea intre noi exista si acum dar...e o relatie dificila. Scorpionii sunt posesivi vor totul, adica nu suporta libertatea gemenilor, fara care gemenii nu pot trai. Gemenii sunt f.inteligenti,mereu glumesc,harnici,ai cu cine vorbi(cred ca din cauza asta m-am indragostit)dar.....le place libertatea, au tendinta sa ascunda anumite lucruri, pt.ca ei stiu ca avevarul poate rani. Scorpionii sunt justitiari, mereu vor sa stie tot.Pe mine minciuna ma deranjeaza enorm, pt.ca chiar daca el spune ca m-a protejat, eu mi-am cam pierdut increderea si e f...greu asa.
lala_cri
Postat pe 2 Septembrie 2009 10:25
Prima mea iubire..a fost un scorpion..si eu sunt o geamana incredibil de incapatanata .Relatia a durat 4 ani...dar fara certuri...cred ca 3 am fost impreuna...Mai mult ca sigur nu e de vina doar incompatibilitatea dintre zodii,dar ceea ce pot sa spun e ca a fost greu! El incapatanat,eu si mai incapatanata...el egoist,eu la fel...nu reuseam niciodata sa ne plictisim .Ne contraziceam intr-una...Singurul loc unde ne potriveam,ne intelegeam si eram unul si acelasi...era in pat! In rest...certuri,discutii in contradictoriu,despartiri,impacari,plansete,reprosuri,tipete...etc.A fost si imaturitatea mea...si orgoliul lui...diferenta de varsta(9 ani) puncte de vedere diferite,GELOZIA lui(uneori si a mea )plecarea mea la facultate fiind printre ultimele lucruri care au terminat ceea ce credeam ca va dura o vesnicie.Acum ne pare rau...amandurora.Pt ca a fost iubire...pt ca au trecut 2 ani si inca nu am reusit sa ne uitam.Inca vorbim..nu stiu cat de posibil ar fi sa ne impacam,pt ca avem acum vieti diferite,el locuieste in alta tara de cand ne-am despartit...dar,cu toate relele,pot sa spun ca a fost perioada in care am fost cea mai fericita...O relatie de genul asta...te sfarseste uneori dar e totusi frumoasa...Eu imi amintesc zambind de el...si mi-e inca dor:)
jacks_3187
Postat pe 15 Septembrie 2009 10:28
De la: jacks_3187, la data 2009-09-15 10:28:36 Prima mea iubire..a fost un scorpion..si eu sunt o geamana incredibil de incapatanata .Relatia a durat 4 ani...dar fara certuri...cred ca 3 am fost impreuna...Mai mult ca sigur nu e de vina doar incompatibilitatea dintre zodii,dar ceea ce pot sa spun e ca a fost greu! El incapatanat,eu si mai incapatanata...el egoist,eu la fel...nu reuseam niciodata sa ne plictisim .Ne contraziceam intr-una...Singurul loc unde ne potriveam,ne intelegeam si eram unul si acelasi...era in pat! In rest...certuri,discutii in contradictoriu,despartiri,impacari,plansete,reprosuri,tipete...etc.A fost si imaturitatea mea...si orgoliul lui...diferenta de varsta(9 ani) puncte de vedere diferite,GELOZIA lui(uneori si a mea )plecarea mea la facultate fiind printre ultimele lucruri care au terminat ceea ce credeam ca va dura o vesnicie.Acum ne pare rau...amandurora.Pt ca a fost iubire...pt ca au trecut 2 ani si inca nu am reusit sa ne uitam.Inca vorbim..nu stiu cat de posibil ar fi sa ne impacam,pt ca avem acum vieti diferite,el locuieste in alta tara de cand ne-am despartit...dar,cu toate relele,pot sa spun ca a fost perioada in care am fost cea mai fericita...O relatie de genul asta...te sfarseste uneori dar e totusi frumoasa...Eu imi amintesc zambind de el...si mi-e inca dor:)

Draga...mi-ai luat vorbele din gura...o viata aproape identica cu a ta , am trait si eu, geamana fiind, cu un scorpion...si acum ne iubim, chiar daca suntem despartiti, cu vieti diferite....dar pe care incercam sa le apropiem din nou...eu am trait 7 ani de vis langa un scorpion, am primit dela el, iubire neconditionata...
Lady_infinity
Postat pe 7 Octombrie 2009 01:33
De la: kladys, la data 2009-10-07 01:33:21
De la: jacks_3187, la data 2009-09-15 10:28:36 Prima mea iubire..a fost un scorpion..si eu sunt o geamana incredibil de incapatanata .Relatia a durat 4 ani...dar fara certuri...cred ca 3 am fost impreuna...Mai mult ca sigur nu e de vina doar incompatibilitatea dintre zodii,dar ceea ce pot sa spun e ca a fost greu! El incapatanat,eu si mai incapatanata...el egoist,eu la fel...nu reuseam niciodata sa ne plictisim .Ne contraziceam intr-una...Singurul loc unde ne potriveam,ne intelegeam si eram unul si acelasi...era in pat! In rest...certuri,discutii in contradictoriu,despartiri,impacari,plansete,reprosuri,tipete...etc.A fost si imaturitatea mea...si orgoliul lui...diferenta de varsta(9 ani) puncte de vedere diferite,GELOZIA lui(uneori si a mea )plecarea mea la facultate fiind printre ultimele lucruri care au terminat ceea ce credeam ca va dura o vesnicie.Acum ne pare rau...amandurora.Pt ca a fost iubire...pt ca au trecut 2 ani si inca nu am reusit sa ne uitam.Inca vorbim..nu stiu cat de posibil ar fi sa ne impacam,pt ca avem acum vieti diferite,el locuieste in alta tara de cand ne-am despartit...dar,cu toate relele,pot sa spun ca a fost perioada in care am fost cea mai fericita...O relatie de genul asta...te sfarseste uneori dar e totusi frumoasa...Eu imi amintesc zambind de el...si mi-e inca dor:)

Draga...mi-ai luat vorbele din gura...o viata aproape identica cu a ta , am trait si eu, geamana fiind, cu un scorpion...si acum ne iubim, chiar daca suntem despartiti, cu vieti diferite....dar pe care incercam sa le apropiem din nou...eu am trait 7 ani de vis langa un scorpion, am primit dela el, iubire neconditionata...

Suntem de doi ani despartiti,am fost si cu altcineva,dar pot sa spun ca nimic nu se compara cu ce a fost intre noi...:)nici nu ce a fost...nici nu ce am simtit.Suntem poate prea orgoliosi sa lasam trecutul la o parte si nu stiu daca ar avea vreun sens...pt ca ceea ce a fost nu cred ca va mai fi..:) si nici nu cred ca alaturi de altcineva voi fi la fel de fericita...sau la fel de nervoasa(uneori..:P)Adevarul e ca un geaman si un scorpion impreuna..simt ca traiesc!:)))
jacks_3187
Postat pe 7 Octombrie 2009 17:30
Adica e bine sa-ti faci rival un scorpion?
AMELYY
Postat pe 1 Noiembrie 2009 18:17
Fereste-ma Doamne!!!
AMELYY
Postat pe 1 Noiembrie 2009 18:20
melanie
Postat pe 1 Noiembrie 2009 18:22
Cei mai grozavi barbati scorpionii... un pic cam sumbri uneori, insa trebuie bifati :-P
Marti13
Postat pe 2 Noiembrie 2009 11:39


prietenii stiu de ce!!!
garbo_C
Postat pe 2 Noiembrie 2009 11:41
Buna , in general scorpioni nu sunt gelosi, dar sunt foarte autoritari si asta o arata in timp, iti spun din propria mea experienta cu un scorpion a durat 3 ani.
moraki
Postat pe 3 Noiembrie 2009 11:10
ce-a durat bre trei ani? ca nu pricep anacolutul tau.
Marti13
Postat pe 6 Noiembrie 2009 09:07
De la: Celleste, la data 2009-11-02 11:41:47

prietenii stiu de ce!!!
Marti13
Postat pe 6 Noiembrie 2009 09:08
vai, nu mi vine sa cred ce citesc :)) si eu am trait ceva asemanator :)) si sunt si eu de parere ca a fost cea mai frumoasa perioada a vietii mele desi atunci nu stiam cum sa scap mai repede si simteam ca relatia respectiva ma termina psihic...acum imi pare rau...si pentru ca nu mi a ajuns sa dau o data cu capul, mi am luat si al doilea scorpion, de aceasta data cu 18 ani mai mare ca mine, si cel un an jumate de relatie cu el m a obosit de 10 ori mai mult decat 4 ani cu primul...sper sa nu mai dau si de al 3lea ca ma impusc
garbo057001
Postat pe 24 Ianuarie 2010 12:41
Ea cu soarele in gemeni, el cu soarele in scorpion...insuficienta informatie. Conteaza si anul nasterii, ora, astrograma completa.
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 Februarie 2010 09:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Caut un prieten! 70 De la: Mihrimah 8 Aprilie 2017 13:38
casatorie fara iubire 205 De la: sheika29 23 Martie 2010 08:17
Rochie San Patrick 2 De la: Cristina_Adler 23 Ianuarie 2012 17:01
cam cat ii firul de sandwich cu dragoste??? 38 De la: fleur_de_lis 9 Octombrie 2009 19:48
relatii sexuale cu sotul 83 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:23
Setari Cookie-uri