casatorie fara iubire

Imi pare rau ca nu m-am facut destul de inteleasa. Este si normal kand arunc cateva randuri reci pe topik, nu se intelege mare lucru. Eu am vrut sa spun cu totul altceva. Dar nu mi-a iesit, in fine.
ank_any
Postat pe 19 Februarie 2009 00:30
pt prometeus wife,ella,verona. De ce sunteti atat de rele??? Ma ingrozeste rautatea voastra. Intrece cu mult pe cea a barbatilor.
ank_any
Postat pe 19 Februarie 2009 01:30
pt prometeus 969. Sa va explic. Raspund cu dvs pt ca va respect. Mi-ati vorbit frumos, meritati acelasi raspuns din partea mea. Deci. Eu l-am parasit pe acel baiat, nu pt ca nu imi mai cumpara cadouri, ci pt ka l-am prins cu alta. El a continuat inka un an sa ma abordeze,dar eu am plecat in Germania definitiv sa lucrez acolo ca medic, si lui nu i-am mai dat adresa. Urasc curvia, curvele, curvarii. Stiu ca nu ma crede nimeni, dar desi sunt frumoasa m-am pastrat curata. Asa am eu ambitia. Eu am o religie mai stricta si imi interzice sa ma culc cu barbati inainte de casatorie. Nu am voie nici sa divortez ca e pacat. Nu am voie nici sa-mi insel sotul. In fine. Dvs. v-am scris mai amanuntit un pic, pentru ca mi-ati vb frumos. Felicitari ca nu atacati persoana, ci problema in sine!!!
ank_any
Postat pe 19 Februarie 2009 01:36
Cine vrea sa citeasca 1 Corinteni capitolul 6 de la versetul 12 la 20. Apoi 1 Corinteni capitolul 7 de la versetul 1 la 40. Aici spune Dumnezeu clar ca este impotriva curvarilor, si a divortului. Sa auzim de bine!!!
ank_any
Postat pe 19 Februarie 2009 02:12
Fetito, ai spus foarte clar ca :

"casatoria fara iubire nu rezista. Eu am fost logodita cu un baiat tare frumos, inginer, bogat, etc... Repet: Se purta cu mine foarte bine. Nu aveam nici o indoiala ca nu m-ar iubi. Imi cumpara tot ce doream, si facea rost de excursii ca stia ca imi place sa ma plimb."

so...am inteles toate trei perfect, inclusiv sotul meu...si nu suntem rai, suntem socati ca o femeie de 32 de ani, nu e suficient de coapta ca sa inteleaga ca masura iubirii nu este banul. daca iti satisface toate mofturile cu cadouri si excursii, nu inseamna ca te iubeste, inseamna ca te cumpara.

si vezi ca topicul cu Dumnezeu e in alta parte...

wife_de_zmeu
Postat pe 19 Februarie 2009 07:45
deci, daca nu imi face cadouri excursii scumpe si m-a si inselat odata, se pune ca nu ma iubeste??
wife, sti ca are si fata asta o logica??!
zambila
Postat pe 19 Februarie 2009 08:49
fetelor,

ce naiba mai? ma dezamagiti.. in contu' ala este un barbat...f prost inspirat, binenteles...
se simte asta din avion.
iasomia
Postat pe 19 Februarie 2009 08:54
De ce vorbeste/scrie Ank atat de greoi de citit/inteles??
@ Ank: Daca vrei ca lumea sa nu mai fie rautacioasa, scrie fata/baiatule cu litere normale! Am impresia ca vorbesc cu cineva care nu a reusit sa treaca de alfabet in generala! Daca tot spui ca o respecti pe Wife, (Ella, draga, suntem pe dinafara si nerespectate) scrie si tu in limba romana fara "K"-uri in loc de "C" si cu prescurtari cat de cat aprobate de amaratul ala de DOOM... asta numai din respect pentru Wife.. ca de restul....
Si, inca ceva, daca ai o religie atat de stricta, nu cumva spune pe undeva in religia ta ca mandria e un pacat? E si asta o problema... in sine... La noi cam asa ar fi... dar vorba lui Wife, forum-ul despre Dumnezeu e in alta parte, frumoaso!!!
Verarmy_38
Postat pe 19 Februarie 2009 09:48
verona, ce nu inteleg eu despre fata asta e....cum sa ai 30 si ceva de ani si sa scri precum pitzipoancele de pe mess??
zambila
Postat pe 19 Februarie 2009 10:56
De la: zambila, la data 2009-02-19 10:56:55verona, ce nu inteleg eu despre fata asta e....cum sa ai 30 si ceva de ani si sa scri precum pitzipoancele de pe mess??


Eu nu inteleg cum e sa ai 30 si ceva de ani, sa ai "povara" frumusetii si virtutii, sa scrii in limbaj pitzipongesc si sa mai fii si medic???
Sunt prea multe la un loc... Nu poti trai fiind asa!! Compatimire totala fataaaa!
Verarmy_38
Postat pe 19 Februarie 2009 11:01
vera...nu ma respecta pe mine...il respecta pe barbate' miu...desi el a pleznit-o cel mai rau...

iaso...right...ne pirdem vremea acilea...
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Februarie 2009 12:42
pt prometeus wife. Atunci imi cer scuze ca te-am facut rea. Acum incep sa inteleg. Deci el de-aia imi facea cadouri? Voia sa ma cumpere. Si imi amintesc k facea apropouri sa facem sex. Nu i-a mers. Bine ca l-am lasat, caci, daca inteleg eu bine, dupa ce ma avea, adica "ma cumpara", se orienta la alta. Eu sunt fericita acum. Foarte fericita. Multumesc lui Dumnezeu ca mi l-a aratat dinainte de casatorie. Inca o data scuze ca te-am jignit. Imi pare rau, sincer. Pupici. Ank
ank_any
Postat pe 19 Februarie 2009 16:52
oh my god...
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Februarie 2009 16:56
ank any... , iarta-ma dar nu ma pot abtine sa nu rad...tu chiar nu ai inteles ca toata lumea te-a luat peste picior? ce naiba "fataaaaa" !! , si mai bine nu te mai stradui sa rectifici sau sa explici ceea ce ai spus deja, pt ca te adancesti si mai rau in....intelegi tu in ce anume...mai bine las-o asa cum a cazut! sincer, te faci singura de ras, noi ceilalti suntem doar simpli martori la asta

Postat pe 19 Februarie 2009 17:05
ps. Iar ma uit la avatarul tau si mi se pare ca esti cam despuiata pentru cineva care se vrea virtuos.
Micass
Postat pe 19 Februarie 2009 22:43
micass...punct ochit, punct lovit
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Februarie 2009 22:56
De la: laura_novacesc, la data 2009-01-08 14:47:11dragele mele sa nu va casatoriti niciodata cu un barbat pe care nu-l iubiti.eu am facut aceasta prostie. si ma caiesc foarte tare.orice ar putea sa-ti ofere acel barbat si oricat de mult v-ar iubi el,daca nu-l iubiti si voi degeaba.am cu sotul meu 19 ani de cand suntem impreuna si nici acum nu-l iubesc.in toti acesti ani oricat am incercat tot nu am reusit.am fost si sunt nefericit.am crezut ca este de ajuns sa ma iubeasca el si totul va fi ok dar nu este asa.stiu o sa spuneti ca de ce nu l-am lasat si inca sunt cu el.din frica de singuratate si de a nu iubii eu si sa nu fiu iubit,plus ca am o fetita cu el care nu merita sa traiasca fara tatal pe care il adora.prefer sa sufar eu decat ea.din cauza iubirii pe care nu o simt ptr el am facut o greseala imensa,am cautat in afara ce nu am gasit in casa si imi pare rau.nu merita sai fac asa ceva.deci nu va casatoriti fara iubire pentru ca mai tarziu sa nu faceti aceeasi greseala ca mine.


ai gresit oadata cand te-ai maritat fara sa-l iubesti...nu inteleg de ce continui sa gresesti stand cu el in continuare doar pt. fiica ta...fiica ta o sa-si ia zborul intr-o zi de lanaga voi si cu ce te alegi...esti singura tot restul vietii..
micki23
Postat pe 20 Februarie 2009 01:39
De la: iasomia, la data 2009-02-19 08:54:01fetelor,

ce naiba mai? ma dezamagiti.. in contu' ala este un barbat...f prost inspirat, binenteles...
se simte asta din avion.




iaso...sincer...eu asa am dedus din continutul a ceea ce a scris!!
parca...intuitia mea...asa imi spune!!
si...sa dea deaq daca nu ma-ncred in ea!!
de putine ori m-a inshelat!!
neah!!...ca scriu si yo...cum e trendu` pe net!!o sa ma pocesc de tot...
ca...voebeam ci fiemea pe mess...si..mi-a trantit-o ca..."taty...se vede ca stai cam mult pe net!!!"
bietu` copil...a bagat de seama...
revenind...cred ca barbatu asta...chiar vrea sa spuna ceva....dar nu e suficient de abil!
ovidiu42
Postat pe 20 Februarie 2009 04:08
De la: prometeus_wife, la data 2009-02-19 22:56:05micass...punct ochit, punct lovit



wife...acu`...dupa ce te si pupa fata...vrei sa pleci?
d`aia ai venit tu? la pupaceala?
ovidiu42
Postat pe 20 Februarie 2009 04:10
ovi...tipa asta ma plictiseste. daca e o tipa, sigur nu are 32 de ani, sigur nu e medic "dentist" si sigur nu a calatorit prea mult. prea e infantila, nu cred ca are mai mult de 17 ani.

daca e un tip...chiar nu inteleg care care e mesajul lui

dar poate sunt adminii, care nu ne lasa sa murim de plictiseala...he..he..
wife_de_zmeu
Postat pe 20 Februarie 2009 10:56
De la: prometeus_wife, la data 2009-02-20 10:56:03ovi...tipa asta ma plictiseste. daca e o tipa, sigur nu are 32 de ani, sigur nu e medic "dentist" si sigur nu a calatorit prea mult. prea e infantila, nu cred ca are mai mult de 17 ani.

daca e un tip...chiar nu inteleg care care e mesajul lui

dar poate sunt adminii, care nu ne lasa sa murim de plictiseala...he..he..




wife...pe mine m-a convins ca...e barbat si...culmea e ca esi prost plasat ca si personaj!!
dar..e ceva de asteptat pe net sa te dedublezi sau sa vb aiurea!!
asa ca...hai sa lasam acest topic si sa ne ocupam de ceva ce merita!!
ovidiu42
Postat pe 20 Februarie 2009 17:21
daca imi permiteti: esti "singura pentru tot restul vietii" cand iubesti si nu esti iubita. cand esti iubita NU ESTI NICIODATA SINGURA. iubirea se si invata. trebuie gasit cel care-ti ofera confortul sa o cultivi. eu am si invatat sa-l iubesc pe acela care ofera confortul iubirii. ca nu a tzinut... chestie de tinerete...
gianiblue
Postat pe 20 Februarie 2009 22:06
ank any....m-ai inebunit...carliontii tai balai.....bluzita roz ce abia acopera pe ici pe colea....manecile neterminate.... arati ca o adevarata virgina virtuoasa ce il are pe Dumnezeu mereu in gand....daca iti cumpar si niste papucei aurii sclipitoru iesi cu mine la o cafea? (pe care o voi plati tot eu, bineinteles...)

Postat pe 21 Februarie 2009 16:07
nu iese cu tine, ca e virgina...

si tu imi pari bad guy...
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Februarie 2009 16:12
...bland ca un iedut sunt....

Postat pe 21 Februarie 2009 16:15
ha...corupator de virgine...
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Februarie 2009 16:38
Daca nici barbatilor nu le sunt pe plac...nu vad vremuri prea fericte pe aici , o sa ramanem cativa...singuri si tristi... , fara fetele vesele care-si misca...

Postat pe 21 Februarie 2009 16:45
Pana la urma va apare IUBIREA...fara ea nu putem trai. o sa-ti termini treburile(adica , vei rezolva problemele fetitei)si ...IUBIREA va bate la usa ta. nu se poate altfel.viata ne ofera surprize nebanuite.SA CREZI, cred ca asta e cheia.pupici.
cercelmarilena
Postat pe 28 Februarie 2009 12:56
CASATORIA inseamna de fapt cazna. doi oameni se caznesc sa faca ceva acolo. e grea , dar uiti cand are ca fundament iubirea. cand ea nu exista , e un contract amiabil, o casatorie calma , lina, prieteneasca bazata pe relatii cordiale, reci. cand e din iubire apare patima si relatiile patimase, de foc...iar acordul devine contopire si dragostea nu moare, hraneste la nesfarsit.pacat ca se intalneste rar!
cercelmarilena
Postat pe 28 Februarie 2009 13:04
De la: sexy_nico26, la data 2009-02-21 16:45:34Daca nici barbatilor nu le sunt pe plac...nu vad vremuri prea fericte pe aici , o sa ramanem cativa...singuri si tristi... , fara fetele vesele care-si misca...




nico...nu da cu paru`...
ca...nu stii cum se intoarce ca un bumerang!!!
deci...nu te crede infailibila!!
ovidiu42
Postat pe 28 Februarie 2009 15:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cam cat ii firul de sandwich cu dragoste??? 38 De la: fleur_de_lis 9 Octombrie 2009 19:48
Grave Plb in familie , urgent un sfat 6 De la: alinai03 28 Decembrie 2017 15:25
EGOISMUL= "INGER" SAU "DEMON"? 9 De la: moment31 16 Octombrie 2009 13:08
as pleca, dar il iubesc prea mult.... 82 De la: iustina21 1 Decembrie 2014 08:15
Atractie pt un barbat insurat 130 De la: Kathrine 16 Mai 2015 08:21
Setari Cookie-uri