Secretie vaginala

Buna seara!
Va citesc de mai mult timp si imi place mult forumul dar nu am scris niciodata.
Poate puteti sa ma ajutati si pe mine... ca sunt putin ingrijorata. Sa incep...
De ceva timp cam 6 luni am o secretie vaginala alb branzoasa si cu miros mai greu...dupa ce am rascolit bine internetu si am vazut diverse forumuri in care fetele o numeau " candidoza" am decis sa ma duc la medic...mi`a fost greu ( pt prima data ) dar am facut`o si pe asta. Am ajuns la ginecolog iar domnul doctor a avut daru de a baga frica in mine tare de tot.
Mi-a spus ca e posibil sa am o boala cu transmitere sexuala. Eu am 22 ani si mi-am inceput viata sexuala in urma cu 6 luni cu un baiat ... la care am tinut mult si asa am decis ca el sa fie " the one" nu mare mi`a fost mirarea cand dupa 1 luna baiatu meu m`a parasit. Cu el am folosit mereu prezervativu dar asta este o cu totu alta poveste. Si cum va ziceam domnu doctor dupa ce mi`a luat lama si dupa examenu ginecologic a fost foarte " dragut " sa accentueze ca " baiatu te-a pricopsit cu ceva" m-am speriat cand a zis sa fac si analiza la sange dar am facut`o.I`am spus si ca mereu am facut`o cu prezervativ si domnu doctor a zis " da ce prezervativu si`l punea pana in gat ? " :)
Astazi m`am dus sa`mi iau rezultatul analizelor... VDRL-ul mi`a iesit negativ deci nu am nimic la sange si mai mult la examenul bacteorologic vaginal scrie : NU S-A IZOLAT FLORA VAGINALA PATOLOGICA . De la laboratoru de analize mi`a zis decat " Nu iti face griji nu e nimic grav , sunt bune analizele. Cu alte cuvinte nu am nimic? dar scurgerea este... nu prea inteleg diagnosticu asta. Miercuri am programare la domnu doctor sa ii duc analizele. Puteti sa ma ajutati care va pricepeti cat de cat ? Ce parere aveti ? Azi mi`a venit si menstruatia cu o sapt mai devreme( lucru rar intalnit la mine). Ma gandesc sa nu fie o raceala..
lovedesire
Postat pe 15 Decembrie 2008 20:08
este o bacterie care provoaca acea secretie ,aici cunosc tratamentu dar nu si in tara ,nu cred ca ai luat prin contact sexual dar ai grija daca nu folosesti prezervativul la el poate aparea o usoara iritatie .maine postez numele med ,sa intrebi dr ce spune despre el.
yavrum
Postat pe 16 Decembrie 2008 01:27
De la: yavrum, la data 2008-12-16 01:27:21este o bacterie care provoaca acea secretie ,aici cunosc tratamentu dar nu si in tara ,nu cred ca ai luat prin contact sexual dar ai grija daca nu folosesti prezervativul la el poate aparea o usoara iritatie .maine postez numele med ,sa intrebi dr ce spune despre el.


Am fost si la Doctor si mi`a spus ca am candidoza... mi`a dat tratament sper sa`mi treaca ... e cam neplacut:(
lovedesire
Postat pe 19 Decembrie 2008 10:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
implant dentar 8 De la: garbo204109 9 Aprilie 2019 16:38
Ajutor in alegerea meseriei... 1 De la: aime 10 Octombrie 2009 17:20
stii cati microbi sunt in bucatarie?! 79 De la: alinapopa1969 21 Septembrie 2011 09:08
Minciunile barbatilor... 71 De la: tutankhamon 16 Octombrie 2009 21:41
Curiozitate... 9 De la: Coriss_2938 29 Mai 2012 11:51
Setari Cookie-uri