Minciunile barbatilor...

Minciunile barbatilor....Cercetatorii au descoperit anumite variatii intre barbati si femei, precum si intre introvertiti si extrovertiti. Ei au constatat ca extrovertitii mint mai des decat introvertitii si ca, cu toate ca barbatii si femeile mint in egala masura, "stilul" lor de a minti difera. Minciunile barbatilor tind sa fie mai egoiste, tind sa serveasca incercarii de a-i face pe ei insisi sa apara cat mai bine, in timp ce minciunile femeilor tind sa fie directionate spre cealalta persoana, in incercarea de a o face pe aceasta sa se simta cat mai bine.
biatrice30
Postat pe 11 Octombrie 2009 23:16
De la: AVOCATBIATRICEMARTIS, la data 2009-10-11 23:16:46 Minciunile barbatilor....Cercetatorii au descoperit anumite variatii intre barbati si femei, precum si intre introvertiti si extrovertiti. Ei au constatat ca extrovertitii mint mai des decat introvertitii si ca, cu toate ca barbatii si femeile mint in egala masura, "stilul" lor de a minti difera. Minciunile barbatilor tind sa fie mai egoiste, tind sa serveasca incercarii de a-i face pe ei insisi sa apara cat mai bine, in timp ce minciunile femeilor tind sa fie directionate spre cealalta persoana, in incercarea de a o face pe aceasta sa se simta cat mai bine.
dar....din pura curiozitate....minciunile tale cum sunt? explica-ne si noua asa.....din pura curiozitate
yanyacharberet
Postat pe 11 Octombrie 2009 23:18
cu drag alexa
fleur_de_lis
Postat pe 11 Octombrie 2009 23:19
Daca barbatii nu ar pune asa multe intrebari, noi femeile, n`am mintii deloc.
AMELYY
Postat pe 11 Octombrie 2009 23:20
AMELYY...
perluta
Postat pe 11 Octombrie 2009 23:23
adicatelea, tot fomeia se sacrifica, mintind de dragul barbatului, ca sa se simta ala bine

am inteles corect?

da' oare se simte bine un barbat cand ea i-o zice p-aia...

" esti al doilea barbat pentru mine"

"vai, ai fost ca un tigru in pat, iubi"

"mama ta e o gospodina desavarsita"

imi place la nebunie cand vad ce bine te distrezi cu colegii la bere si ajungi tarziu acasa"

etc...etc...
wife_de_zmeu
Postat pe 11 Octombrie 2009 23:54
asta e topic creat in lipsa de procese la tribunal nu???
tutankhamon
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:02
lipsa ???

pai se vaitau aia din justitie ca sunt prea putini la numar
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:04
mami..daca e asa de lipsa la trebunal....ce cauta fata asta pe garbo??? nu cumva are treaba cu dosarele si noi o incurcam??
tutankhamon
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:06
corect
yanyacharberet
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:07
De la: AMELYY, la data 2009-10-11 23:20:36Daca barbatii nu ar pune asa multe intrebari, noi femeile, n`am mintii deloc.


pup fata desteapta
zambila
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:08
eu nu prea am inteles, nici din titlu si nici din postarea dumneaei

ca postarea nu are niciun semn de intrebare, ceva care sa ne bage in dilema

da' vad ca e o moda sa deschizi toapice anapoda...doar ce se mai deschise unu despre ceasu' rau pisica 13 si ministru' poc
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:10
yanyacharberet
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:11
wife, si io l-am ratat??
pai se poate?
zambila
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:19
mai, n-o cunosc pe domnisoara doamna, nici nu cred ca are nevoie de aparatori din oficiu, da' nu pricep o chestie
de cate ori apare cu o postare, observ multa ostilitate la adresa ei. de cand sunt in garbo, asta e primul ei topic, si vad ca i se aplica acelasi tratament. nu vad jigniri in textele ei, nu vad injurii, nici limbaj trivial... cu ce greseste? ca are pareri?
nu stiu, ma intrebam si eu asa...nu-i nevoie sa-mi raspundeti.
daca vreti sa dati cu oua...indrazniti!
pik_nik
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:24
pi mini nu ma deranjeaza, da deloc!

decat ca ne-a aruncat momeala, si noi ne distram,avem voie??
avem, avem???
zambila
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:26
De la: pik_nik, la data 2009-10-12 00:24:15mai, n-o cunosc pe domnisoara doamna, nici nu cred ca are nevoie de aparatori din oficiu, da' nu pricep o chestie
de cate ori apare cu o postare, observ multa ostilitate la adresa ei. de cand sunt in garbo, asta e primul ei topic, si vad ca i se aplica acelasi tratament. nu vad jigniri in textele ei, nu vad injurii, nici limbaj trivial... cu ce greseste? ca are pareri?
nu stiu, ma intrebam si eu asa...nu-i nevoie sa-mi raspundeti.
daca vreti sa dati cu oua...indrazniti!
ietete la el ca repede sia facut aparita cand vede cate-o blonda cu rochia lounga pana la cour bravo pik tin-eo tot asa
yanyacharberet
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:26
puiule, zambilutz, distrati-va, ca si mie imi place si fac la fel
da' mi-i aleg pe cei pe seama carora ma distrez in functie de alte criterii, nu pentru ca mi-ar fi antipatic un nick (cum era zatulica), sau ca are rochia mai lunga sau mai scurta, cum intzeapa yanya
pik_nik
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:29
De la: pik_nik, la data 2009-10-12 00:29:41puiule, zambilutz, distrati-va, ca si mie imi place si fac la fel
da' mi-i aleg pe cei pe seama carora ma distrez in functie de alte criterii, nu pentru ca mi-ar fi antipatic un nick (cum era zatulica), sau ca are rochia mai lunga sau mai scurta, cum intzeapa yanya
pik scuzele de rigoare, dar.....eu am spus ce am vazut.....nu am facut intzepaturi la nimeni ...deocamdata
yanyacharberet
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:31
ce-i pikulane.....te-a prins cu minciunica si vrei sa te ierte????sau te simti putin vinovat avand in vedere insinuarile doamnei???
tutankhamon
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:33
cred ca asta e tutan
yanyacharberet
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:34
io nu am vazut nici o insinuare in postarea doamnei avocat, ma deranjeaza ca nu dezvolta, si nu vorbeste cu noi!
subiectu mi se pare interesant, oricum
zambila
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:34
tuth, n-avea cum sa ma prinda, am spus ca n-o cunosc
pot sau nu pot sa fiu de acord cu parerile ei, daca am chef pot chiar sa i le si combat, insa cata vreme si le-a expus in mod decent, corect, chiar nu inteleg de unde atata ostilitate la adresa persoanei ei, si nu la adresa opiniilor. asta mi se pare ciudat
sa fiu si mai sincer, sau mai direct? cred ca nu vreti
pik_nik
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:36
pik, io propun sa ne spui tu ceva in legatura cu subiectul, asa, daca tot vrei sa dezbati!
zambila
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:39
De la: pik_nik, la data 2009-10-12 00:36:32tuth, n-avea cum sa ma prinda, am spus ca n-o cunosc
pot sau nu pot sa fiu de acord cu parerile ei, daca am chef pot chiar sa i le si combat, insa cata vreme si le-a expus in mod decent, corect, chiar nu inteleg de unde atata ostilitate la adresa persoanei ei, si nu la adresa opiniilor. asta mi se pare ciudat
sa fiu si mai sincer, sau mai direct? cred ca nu vreti
lasa pik nu mai spune nimik, ca ne-ai facut sa ne rusinam dar poate ar trebui sa te abti si sa nu ne mai critici , dar trebuia sa....ne tii o cuvantare inainte sa apara doamna avocat , si atunci ne purtam cu manusi albe cu ea
yanyacharberet
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:39
yanya...
n-am vrut nimic din ce insiri tu acolo. nici sa va supar, nici sa va critic, nici sa va tin cuvantari si nici sa va mint (nu acum ). pur si simplu mi-am exprimat o nedumerire.
voi puteti face exact cum doriti, si eu fac la fel
pik_nik
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:41
tutannnnnnnnnnnn iara mai lasat singura
yanyacharberet
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:41
stai mai ca am reintrat in contul meu si am iesit din ala de avocat....
tutankhamon
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:43
De la: pik_nik, la data 2009-10-12 00:41:45yanya...
n-am vrut nimic din ce insiri tu acolo. nici sa va supar, nici sa va critic, nisi sa va tin cuvantari si nici sa va mint (nu acum ). pur si simplu mi-am exprimat o nedumerire.
voi puteti face exact cum doriti, si eu fac la fel
pervers mic ce esti : iai vazut chisoarele doamnei si gata te-ai si gandit la pozitia descrisa de allexandrra , aia cu urechile iepurasului
yanyacharberet
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:43
barbatii ar spune mai putine minciuni ...daca femeile ar pune mai putine intrebari
cely
Postat pe 12 Octombrie 2009 00:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa incerc lentilele de contact? 59 De la: estela 16 Aprilie 2010 06:11
Tuse umeda. solutii? 7 De la: the_voice 31 Martie 2011 20:21
Fetelor,am 17 ani,si am auzit si eu intamplator de marirea sanilor cu tinctura de marar 11 De la: garbo219886 9 Decembrie 2015 10:54
Are nevoie de ajutorul nostru! 2 De la: tutankhamon 10 Noiembrie 2009 11:24
Curiozitate... 9 De la: Coriss_2938 29 Mai 2012 11:51
Setari Cookie-uri