Chestiunea zilei..

good morning doamnelor...


las'ca storge are dreptate...si eu imi iubesc cateii
wife_de_zmeu
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:27
vai de steaua noastra!


"sezi!".."culcat!"...eheee,he,he...
iasomia
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:37
iaso...da' tu crezi ca toti cutzii sunt cuminti si asculta ordinele? ehee...pai ai mei parca sunt din alta lume...se uita in ochii nostri si fac ce vor ei...cam ca nevestele...

si ia baga tu ce mai scrie la gazeta, ca nu mai am chef sa mai citesc ziarele...
wife_de_zmeu
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:42
aha...daca nu te asculta catelusii,sa te asculte iasomica?...


iubita,mai facem si ceva treaba...plec debusolata,o sa ma gandesc pe drum la :STORGE, FILEO, EROS, AGAPE.


he,he....
iasomia
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:52
bai nene!


am fost sa platesc ceva lumina ,telefon,net...si dintrun foc 1000 de ron d-aia...


ce timpuri neamule,ce timpuri...
iasomia
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:30
e criza mare, mashere...
zambil
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:37
hai ca mashere..nu mi-a zis nimeni pana acum...


iasomia
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:40
sunt(sau am fost..nu mai stiu) dinamovista!..


cand vad cum aduc aia de la conducere toti reesapatii ,ma apuca dracii!!!

fotbalu' romanesc este in colaps!

moda asta cu schimbarea antrenorilor dupa o luna de zile,certurile,jignirile...nu mai zic de ce se intampla la rapid!!!


fotbalu' este (ca tot ce se intampla in tara de altfel)o manea,o manea de proasta calitate!

cred ca o sa traga cortina multe cubluri,criza abia a inceput! ehee,he,he...mai spuneam eu undeva:scapa cine poate!
iasomia
Postat pe 29 Ianuarie 2009 09:48
apropos de manele...

iaso... ma uitai aseara la selectia aia pt eurovision... manele nu prea... da' nu poci zice ca e de bine...

nu's cum dracu se face da' noi tot timpul suntem cu cel putin un sezon in urma la ce se poarta prin lume... fete dragute, destul de mult bun simt, insa nimic sa te dea pe spate... ne-apuca dracu' bunu' simt cand nu e cazul...
zambil
Postat pe 29 Ianuarie 2009 10:29
sunt in spumele marii... de o juma\' de ora imi curge mal ,nu apa la robinete,in-cre-di-bil! si cand te gandesti ca trebuie sa o platesc...

zambilule,


pe mine m-au calcat pe nervi(da\' rau de tot) prezentatorii,doamnee,ce caricaturi!

si moga? ce draq o fi avut de data asta?
ca delma..unguroiaca aia e de milioane,canta fata super in engleza,zici ca e de-acolo..da ce piesa e aia ?

imi plac alea mici.. blaxy girls..dar sa-mi bag picioarele..e prea trista melodia! ce mama ma-sii nu pricep astia odata ca eurovisionu\' este spectacol..si nu lacrimi ,si suferinta?
iasomia
Postat pe 29 Ianuarie 2009 11:10
sincer, habar n-am despre ce vorbiti cu Eurovizionul asta....stiu doar ca in loc sa bage filmul meu, marti seara la 8, am vazut 3 pacalici cu dume de buftea...asa ca am schimbat postu!!

si ce atata tam-tam cu eurovizionul asta??? chiar nu inteleg, genereaza atatea conflicte, de numai despre asta se vorbeste 3 luni!!

eu una, nu-mi amintesc sa fii avut vreo melodie "buna" la eurovizion, de la sistem cu luminita anghel, parca....si desi suna bine melodia, ea zici ca era imbracata in niste pijamale ded matase...atat imi amintesc!!

la fotbal nu ma bag, nici macar cu poli nu mai tin, ded cand cu mizeriile astea de prin presa!!!
zambila
Postat pe 29 Ianuarie 2009 12:42
fetita,

o tineau langa cu spitalele...simteam nevoia sa ascult niste muzica,am fost curioasa de ce sa nu recunosc..sa vad in ce ape se mai scalda muzica romaneasca...

in rest..au vrut sa faca ceva mai "elitist" ,si a iesit o mare plictiseala...

ma scarbeste treaba cu spitalele, pt ca stiu ca nu o sa se faca nimic,latra toti si cam atat...
iasomia
Postat pe 29 Ianuarie 2009 15:26
hai sa bag si ceva mai vesel:

au deschis astia in colt "gogoasa infuriata",gogosi simple,gogosi umplute,gogosi...

toata lumea e buluc de o saptamana pe gogosi!

aia de la fornetti...someaza langa ei saracii,cofetaria de asemenea.. este in agonie...

mergeam pe str. mancam si radeam,de ce?

eeee..cam prostovanca si eu..rad f usor,ma gandeam ca romanului daca-i agiti narile cu:gogosi,covrigi,mici...este f happy,are nevoie de atat de putin... te ia capu'....





iasomia
Postat pe 29 Ianuarie 2009 16:20
mai nou...acu...si la marketuri...salasuieste fasolea cu carnati sau...ciolan...si...pe bune...ca tare imi face cu ochiu`
de cate ori ajung in zona respectiva...ma trage madama de maneca...
"ce dreaq...acasa...nu vrei sa mananci cu atata patima si acu`...vrei de aici?
chestia e ca...nu emoka...cum s-anvatzat romanu`!!
dar...devenind meniu national...ma gandeamca...o fi trendy!!
ovidiu42
Postat pe 29 Ianuarie 2009 16:59
Oooo da!

fasolea cu ciolan afumat!


uitasem!...

da' am facut eu astazi o ciorbita din coaste carnoase de porc,acrita cu zeama de varza..si c-un ardei iute langa,sau o ceapa,ce?


nu ar aluneca pe gat?...
iasomia
Postat pe 29 Ianuarie 2009 17:03
De la: iasomia, la data 2009-01-29 17:03:52Oooo da!

fasolea cu ciolan afumat!


uitasem!...

da' am facut eu astazi o ciorbita din coaste carnoase de porc,acrita cu zeama de varza..si c-un ardei iute langa,sau o ceapa,ce?


nu ar aluneca pe gat?...




iaso...pacatu` tau sa fie mami daca cumva...patzesc ceva!!
ce-ti veni soro sa spui si tu...si mai ales...si cu lux de amanunte?
daca sughiti...sa nu te ai intrebi de ce!!!
ovidiu42
Postat pe 29 Ianuarie 2009 17:14
dap...

pe rumani ii prostesti cu potoale grase... daca e de haleala, restu' vine de la sine...

stiu... o sa ziceti ca merge s-o harashpinca, ceva, la potoalele alea... sh-o tarnuiala la sfarsit... 'r-ati ai dracu' de nesatui...
zambil
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:07
ia sa va dau niste cultura la tot cartieru...

vazui azi noapte pe tvr2 un film ciudat... adica, mai altfel, asa... n-am apucat sa vad cum ii spunea pe romaneste, da' in original este the prince of jutland...

bai nene, actori de prima mana...christian bale, gabriel byrne si helen mirren - care ar fi declarat ca-n tinerete a ras tot ce-a prins, si va spun eu ca merita fata!... da' nu asta e chestia....

filmul de fapt era povestea lu' hamlet in original.... adica asa cum ar fi povestit-o vikingii aia...si mai interesant, jocul actorilor era croit pe felul de viata al taranilor nordici, unde regele era un fel de chiabur cu gasca....
zambil
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:14
chestia e ca...e ceva deja demonstrat...ca romanii...se pare ca...au suferit o mutaie genetica..la intelect!!!
de multe ori...sincer...prin lume...prefer sa nu vb romaneste...si...sa nu fac nimic din ce ne deconspira ca si natiune!!!
doamne...ce ganduri pot starni...doar simplu fapt ca avem o clasa politica de...KKO!!!!
ovidiu42
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:16
ovide...

e imposibil sa stai pitit p-afara... romanii se recunosc si cu ochii inchisi... e ca-n povestea cu capcaunu... cand e vreunu prin preajma, miroase a ruman...
zambil
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:19
mami,


ce faceti? ati pus de-un chiolhan fara mine?....


" sh-o tarnuiala la sfarsit... 'r-ati ai dracu' de nesatui"

vaaai...
iasomia
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:22
asa e!!! dar sincer...la cate am vazut...nu stiam daca chiar pana acolo poate ajunge intelectu` ronaesc...pt care...spre rusinea mea...chiar aveam o sima!!
se vedeau...romanshii...cred ca si cei care erau in metrou...si...parca ii miroseai...ii adulmecai...dupa multe !
pacat sincer...ca s-a putut ajunge la o asemnea denatuare!!!
ovidiu42
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:23
ati citit?

in 2012 finala UEFA va fi la noi...crez ca pana atunci fac astia case pe lia manoliu...



asa,asa ..neaparat sa o dati in melancolie blegoasa,asa e la spritz...
iasomia
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:24
iaso...

pai primim si intariri, deh... ca la chestii d-astea nu faci nimic fara intariri, sau back up d-ala, cum ii zice... he, he, he...
zambil
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:25
ne pregateam si noi p`aci de un chiolhan...si...mai pe shest asa...ca...deh...e recesiune...si...nimik n-ajunge pe cat ar trebui!!
si...mai ales...tarnuiala de la sfarshit e cea care face deliciu!!!
ovidiu42
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:26
pai...

mai traim noi pana-n 2012?... ca vine meteoru...
zambil
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:27
De la: iasomia, la data 2009-01-29 18:24:28ati citit?

in 2012 finala UEFA va fi la noi...crez ca pana atunci fac astia case pe lia manoliu...



asa,asa ..neaparat sa o dati in melancolie blegoasa,asa e la spritz...




iaso...de unde ai stirea?
ca io...cu nasu-n ....calc...aici...
tu...chiar vrei s ne facem de tot...r...sa ne stie chiar toata lumea?
ovidiu42
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:28
floricelu'

ala vine in '29...

ovi,

ce bagasi asta colo sha?


ce treaba am eu cu tine?...eu ma distrez si singura...
iasomia
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:28
o dadura astia pe site..tu ce faci ..mai ovi?


pe ce site esti tu?...
iasomia
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:30
pe youtube...ascult muzica si...incerc sa mai si lucrez cate ceva ca...cu vremea asta...n-am nici un chef...
dar...altfel...cred ca nici fasole cu ciolan n-am de unde lua daca nu produc!!!
ovidiu42
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Caut un cardiolog pediatru dedicat (din Bucuresti) 1 De la: Daleen 31 Martie 2009 11:12
Ingerii lui Daniel 1 De la: Saxon 21 Noiembrie 2010 10:38
neitegrare in colectiv 27 De la: Ioana007 25 Septembrie 2009 17:18
prieteni sau dusmani 32 De la: Axl_22 10 Noiembrie 2011 17:52
Mica muzica de seara.. 123 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:31
Setari Cookie-uri