prietenie sau altceva?

BUNA.VIN SI EU CU O INTREBARE.NU AM MAI SCRIS PE UN FORUM ESTE PENTRU PRIMA DATA,DAR AS DORI SA MA AJUTATI CU NISTE SFATURI DACA SE POATE.SUNT CASATORITA DE 2 ANI SI AM PROBLEME IN CASNICIE.NU MAI AVEM O RELATIE DE SOT SI SOTIE DE VREO 7 LUNI.INTRE TIMP MI-AM GASIT SA SPUN ASA "UN PRIETEN VIRTUAL"CU CARE VORBESC FOARTE MULTI.NU IL CUNOSC IN REALITATE,NICI MACAR NU STIU CUM ARATA,CU TOATE CA MI-AS DORI.EL IMI STIE SITUATIA DE FATA.PROBLEMA E CA EU NU INTELEG CUM UN TIP POATE SA ISI PIARDA TIMPUL CU O NECUNOSCUTA FARA NICI UN SCOP?
EU LA INCEPUT VORBEAM CU EL DIN PLICTISEALA,DAR ACUM CRED CA M-AM INDRAGOSTIT DE EL.CREDETI CA E O POSIBIL ACEST LUCRU?
SI DACA DA INSEAMNA CA EU AM UN SCOP DE A VORBI CU EL ZILNIC?OARE EL ARE ACELASI SCOP?INCERCATI SA MA LAMURITI VA ROG
laura30
Postat pe 30 Octombrie 2011 14:30
Cine si cu ce poate sa te lamureasca?
Raspunsurile ti le gasesti doar in tine.

(Daca numai astea or fi intrebarile...)
nathalie
Postat pe 30 Octombrie 2011 14:37
Buna! Io zic ca nu-i buna!
te-ai indragostit?!

De ce nu-l intrebi? tu din plictiseala ai vb cu el. el poate tot din plictiseala!
Poate se indragosteste si el...tot din plictiseala...
Scz...da' plictiseala mare
Bine ca avem net, sa nu ne plictisim....
Axl_22
Postat pe 30 Octombrie 2011 14:40
Laura, zici:

"NU IL CUNOSC IN REALITATE,NICI MACAR NU STIU CUM ARATA...."

si

"ACUM CRED CA M-AM INDRAGOSTIT DE EL."

aici te intreb eu: cum poti sa te indragostesti de cineva pe care nu il cunosti si nici nu stii cum arata???

ai si tu indoiala asta, pentru ca tot tu intrebi:

"CREDETI CA E O POSIBIL ACEST LUCRU?"

nu, nu cred ca este posibil!

Tu ti-ai creat o imagine ideala, o poveste tesuta pe un "suport"...virtual - parerea mea: te-ai "indragostit" de propria iluzie/imaginatie/dorinta!
panty_C
Postat pe 30 Octombrie 2011 15:19
si cine ti-a zis ca el nu vorbeste cu tine din plictiseala...?
a vorbi x cu y este pentru amandoi un scop in sine... scopul este de-a vorbi... de-a comunica si relationa...
deci .. mai evalueaza situatia si apoi vezi ce intrebari existentiale mai descoperi...
pana una alta, cred ca ar fi cazul sa-ti faci ceva curatzenie in casa, viatza si ganduri ...
ai de grija ca e mai sanatos sa nu-i prezintzi actualului sotz pe actualul prieten!!!
asa ca vezi ce faci cu unul din ei... ca tre sa iasa din ecuatzie asta in cazul in care nu e o ploaie rece de toamna ceea ce traiesti de vreo 7 luni!

apropos... nu ca ar fi problema mea, dar sotul tau stie ca relatzia voastra e in impas sau asta o stii doar tu si noul tau prieten???
nu-mi raspunde mie, incearca sa fii sincera cu tine... adevarul oricum e doar in casa ta!
alfheim
Postat pe 30 Octombrie 2011 15:29
INTR-ADEVAR SUNT MAI MULTE DE SPUS....DAR DE UN SINGUR LUCRU SUNT SIGURA.SOTUL MEU STIE DE SITUATIE(SI ANUME CA, CASNICIA NOASTRA E IN IMPAS).IAR "PRIETENUL"MI L-AM FACUT DIN CAUZA CA NU AVEAM CU CINE VORBI....DAR NU M-AM GANDIT NICIODATA CA VOM VORBI ASA MULT TIMP.SI...IN PLUS SOTUL MEU NU FACE NIMIC IN PRIVINTA CASNICIEI.FAPTUL CA VORBESC CU X NU IMI INFLUENTEAZA DECIZIILE IN PRIVINTA CASNICIEI.
laura30
Postat pe 30 Octombrie 2011 15:56
PANTERA NEAGRA DA CRED CA AI DREPTATE INTR-UN FEL...DAR TOTUSI CRED CA CEVA E...EU NU MA POT ABTINE SA NU VORBESC CU EL SI NICI EL.PROBABIL CA VA TRECE...PROBABIL CA NU SUNT INDRAGOSTITA CI DOAR IMI IMAGINEZ...POATE DIN NEVOIA DE A FI INDRAGOSTITA.ITI MULTUMESC MULT DE RASPUNS
laura30
Postat pe 30 Octombrie 2011 16:06
Eu zic sa nu dai pasarea din mana pentru cea de pe gard!
SAL
Postat pe 30 Octombrie 2011 16:06
De la: laura30, la data 2011-10-30 14:30:44BUNA.VIN SI EU CU O INTREBARE.NU AM MAI SCRIS PE UN FORUM ESTE PENTRU PRIMA DATA,DAR AS DORI SA MA AJUTATI CU NISTE SFATURI DACA SE POATE.SUNT CASATORITA DE 2 ANI SI AM PROBLEME IN CASNICIE.NU MAI AVEM O RELATIE DE SOT SI SOTIE DE VREO 7 LUNI.INTRE TIMP MI-AM GASIT SA SPUN ASA "UN PRIETEN VIRTUAL"CU CARE VORBESC FOARTE MULTI.NU IL CUNOSC IN REALITATE,NICI MACAR NU STIU CUM ARATA,CU TOATE CA MI-AS DORI.EL IMI STIE SITUATIA DE FATA.PROBLEMA E CA EU NU INTELEG CUM UN TIP POATE SA ISI PIARDA TIMPUL CU O NECUNOSCUTA FARA NICI UN SCOP?
EU LA INCEPUT VORBEAM CU EL DIN PLICTISEALA,DAR ACUM CRED CA M-AM INDRAGOSTIT DE EL.CREDETI CA E O POSIBIL ACEST LUCRU?
SI DACA DA INSEAMNA CA EU AM UN SCOP DE A VORBI CU EL ZILNIC?OARE EL ARE ACELASI SCOP?INCERCATI SA MA LAMURITI VA ROG



buna si tie! referitor la casnicia ta, ma asteptam sa iti faci probleme.dar tu nu te intrebi nici macar de ce nu se mai consuma o relatie sexuala in cuplul vostru de 7 luni si .in loc sa comunici cu sotul tau,sa mergi la un psiholog impreuna cu el si sa vedeti care este cauza racirii relatiei voastre tu incepi "asa din plictiseala...o relatie din amicitie"cu un internaut necunoscut.de care acum crezi ca esti si indragostita.deci te afli cu fundul in doua luntre care merg amandoua pe cai nesigure.pe tine te cunosti,pe sot il sti dar nu exista comunicare intre voi si se pare ca nici atractie.stie sotul ce stie...daca tu in loc sa iti rezolvi casnicia..ori alba ..ori neagra...umbli brambura pe internet si desigur in site/uri in care iti cauti un partener.un internaut este un alt personaj decat cel pe care tu il crezi,mai ales ca si el umbla la 'agatat"..acum depinde ce ??sigur ca are un avatar cu o poza care nu este a lui,daca vroia sa va vedeti si in realitate nu numai shusha pe virtual,iti dadea si nr de telefon,vb la telefon ,va intalneati la o cafea.deci tipul e clar ca nu pe tine te astepta ,o femeie maritata,disponibila ,cam tartacuta ..asta pentru ca ai povestit toata situatia ta binenteles invinuindu/ti sotul.a continuat discutia cu tine in lipsa de altceva mai bun de facut.tu esti pentru el o umbrela poate de vreme rea la o adica.daca isi gaseste alta tu vei fii cea careia ii va povesti poate despre tipa cucerita.omul este casatorit,are copii si este mai matur decat tine.este "umblat',cunoaste bine" puicutele" de pe site/uri pt un singurel sufleteste.tu nu il atragi.i/ai pus totul pe tava.esti genul de care poate scapa cu "galagie",lui nu/i trebuie asa ceva.sau poate umbla dupa bogatase ,este un tinerel care din asta traieste...sau poate este un tip care te trimite in tari straine la" munca"...poate fii oricine.ori el este versat ..ori tu esti prea" libera".de ce nu i/ai cerut o intrevedere la o cafea,un nr telefon??iti este rusine?fata draga nu esti indragostita,esti doar prea singura si repede de cucerit.ca sa ma exprim civilizat.parerea mea este sa iti rezolvi mai intai problemele cu sotul tau.apoi in functie de situatie procedezi ca atare.si uita/ti 'dragostea din tei' de pe internet,totul e o masca pt agatat,dar nu pt tine.daca am gresit in pareri poti sa il verifici.cere/i sa va vedeti si fii si tu mai tupeista dar indisponibila.insa rezolva problema casatoriei..succes in casatorie.!
ratuscaceaurata
Postat pe 30 Octombrie 2011 16:25
Laura, nu mai striga! te rog!
Axl_22
Postat pe 30 Octombrie 2011 18:49
:D
Laura_M
Postat pe 30 Octombrie 2011 18:53
Nu ti-am zis tie!
Axl_22
Postat pe 30 Octombrie 2011 18:57
sa-si schimbe nick name-ul



GLUMEAN
Laura_M
Postat pe 30 Octombrie 2011 19:06
Stiu ca glumeai!
Axl_22
Postat pe 30 Octombrie 2011 19:09
:D daca stau bine si ma gandesc... ar putea sa-l schimbe, sa nu ne confunde cineva :))
Laura_M
Postat pe 30 Octombrie 2011 19:11
DA! semanati f mult!
Axl_22
Postat pe 30 Octombrie 2011 19:13
inainte si dupa

eu sunt a doua varianta
Laura_M
Postat pe 30 Octombrie 2011 19:14
v-am tzucalit, ne vedem inainte de Sarbatori
Laura_M
Postat pe 30 Octombrie 2011 19:29


avai ..fetele...
sunsset
Postat pe 30 Octombrie 2011 19:35


e reflexia ratustii in oglinda!!!

sunsset
Postat pe 30 Octombrie 2011 19:37
buna.scumpa nu imi pun intrebari in legatura cu casnicia mea,pentru ca stiu care ii problema.iar cu tipul respectiv....vorbim la telefon...de intalnit la o cafea nu prea se poate...ca suntem la distanta mare...si sa stii ca nu mi-am invinuit sotul in fata lui....chiar din contra....i-am spus ca eu sunt vinovata si mai vreau sa precizez ca in fata lui nu postez ca o femeie ranita in dragoste si disponibila,chiar din contra...sunt rece cu el in privinta asta
laura30
Postat pe 31 Octombrie 2011 00:05
laura30 ,eu sunt tare nelamurita cu fraza asta in care tu ceri lamuriri,

lamuriri cu privire la ce?

care ce scop aveti?;sau daca scopul fiecarui dintre voi e sa vorbiti la telefon;sau vrei sa stii daca el e dispus sa vina pe un cal alb ca un print sa te rapeasca

,,EU LA INCEPUT VORBEAM CU EL DIN PLICTISEALA,DAR ACUM CRED CA M-AM INDRAGOSTIT DE EL.CREDETI CA E O POSIBIL ACEST LUCRU?
SI DACA DA INSEAMNA CA EU AM UN SCOP DE A VORBI CU EL ZILNIC?OARE EL ARE ACELASI SCOP?INCERCATI SA MA LAMURITI VA ROG "

sa-mi ierti te rog impertinenta,dar nu pot sa fac abstractie de faptul ca esti casatorita,

aici te pot lamuri ,sunt intransigenta,cand e vorba de fidelitate intr-o relatie,casatorie,
faptul ca tu ,,nu postez ca o femeie ranita si disponibila" e =0 ,daca intelegi
sunsset
Postat pe 31 Octombrie 2011 05:59
da ai dreptate...din moment ce eu continui sa vb cu el ...singura mea intrebare e de ce continua sa vb cu mine,avand in vedere ca nu ii dau motive cum ca as fii disponibila de o relatie...ci doar ca prieteni?chiar daca as fi indragostita si mi-as dori mai mult(ceea ce nu e posibil...cred)avand in vedere ca nu il cunosc.si mai precizez faptul ca el stie cum arat
laura30
Postat pe 31 Octombrie 2011 16:07
Exista pur si simplu placerea conversatiei cu cineva, nu neaparat cu un scop ori altul...Mie mi se pare firesc sa cauti pe cineva cu care sa comunici in virtual ori in real! Numai tu stii CE anume va comunicati unul altuia, care e legatura acestei intamplari cu casnicia, ce cauti...etc...Noi, din afara, suntem spectatori.
Luna_in_capricorn
Postat pe 31 Octombrie 2011 16:25
Tot imi sta pe limba de ceva vreme...scriu acum...Exista indragostiri de la CUVINTE! Te poate tulbura cineva cu felul in care scrie. Eu cred in seductia prin limbajul exclusiv al scrisului...pe net...de ce nu?
Luna_in_capricorn
Postat pe 31 Octombrie 2011 16:29
De la: laura30, la data 2011-10-31 00:05:59buna.scumpa nu imi pun intrebari in legatura cu casnicia mea,pentru ca stiu care ii problema.iar cu tipul respectiv....vorbim la telefon...de intalnit la o cafea nu prea se poate...ca suntem la distanta mare...si sa stii ca nu mi-am invinuit sotul in fata lui....chiar din contra....i-am spus ca eu sunt vinovata si mai vreau sa precizez ca in fata lui nu postez ca o femeie ranita in dragoste si disponibila,chiar din contra...sunt rece cu el in privinta asta




buna si tie,draga mea.am simtit si eu ca ai si lucruri pe care nu le/ai comunicat pe topic din motive personale.de aceea cel care isi da cu parerea poate fii indus in eroare ...cunoscand doar franturi de situatie ..iar lucrurile mai importante raman undeva in coltul inimii tale.indiferent care este situatia cu al doilea,ai obligatia morala sa o rezolvi cu primul.uneori ..nu poti tine nici macar un pepene intr/o mana.......iarta/ma daca am gresit cu ceva...tu iti cunosti mai bine situatia...este doar decizia ta ..insa eu asa as face....as deveni libera...daca primului ii lipse....
ratuscaceaurata
Postat pe 31 Octombrie 2011 16:49
luna draga mea,ai stat macar odata o zi intreaga intr/o sala de tribunal....?isteata cum esti inveti repede sa devi martor de profesie.ai dreptul sa vb cat vrei si castigi si un banut.sa sti ca judecatorii apreciaza martorii vorbareti si tupeisti.este o metoda des intalnita sa lasi martorul sa se "desfasoare"....caci in dorinta lui de a fii util celui despre care vorbeste scapa fara sa vrea si lucruri ascunse , necesare instantei...pentru a decide corect.
ratuscaceaurata
Postat pe 31 Octombrie 2011 17:02
judecatorii apreciaza martorii tupeisti?
Eugenia69
Postat pe 31 Octombrie 2011 17:16
De la: Eugenia69, la data 2011-10-31 17:16:27judecatorii apreciaza martorii tupeisti?






ai sa/ti explic ca sa intelegi de ce am folosit cuvantul...cunosc o doamna care de sapte ani se chinuia sa divorteze de un disparut.scz ca nu voi da decat date care nu ii pot aduce prejudicii acestei doamne.avea un avocat foarte bun dar ....nu era lasata sa vb in instanta .vb prin avocat care vb pe limba lui....insa doamna avea ceva de spus iar avocata ii spunea ca acel aspect nu o ajuta.aiurea ...era vb de prelungirea procesului si paparea banutilor......trai pe vatrai cu disparutii pt avocati.cand a venit faza cu interogatoriul ...la fel raspundea doar cu da si nu la intrebarile judecatorului in functie de inscrisurile depuse la dosar.....cineva insa bine intentionat si cunoscator al tertipurilor avocatesti ,a indemnat/o sa urgenteze chemarea martorilor.era dreptul ei si avocata care o reprezenta nu putea sa se opuna.asa ca a venit termenul cand martorii puteau sa fie audiati.martorii pot spune si ceea ce doamna nu era lasata sa spuna de catre avocata.judecatoarea desi era tanara era versata.a realizat ca unul din martori sustine cauza despre care vroia doamna in cauza sa vb.judecatoarea a lasat martorul sa vb si sa repete la nesfarsit cea mai importanta proba, martora cunostea totul si ca prieten de familie.judele se uita amuzata cu cata tenacitate martorul repeta aceeasi fraza,zambea.si a fost ultima infatisare la proces iar doamna a castigat ce era mai important in afara de divort.
ratuscaceaurata
Postat pe 31 Octombrie 2011 17:54
Ratzushk, si ce legatura au toate acestea cu mine?
Luna_in_capricorn
Postat pe 31 Octombrie 2011 18:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre generozitate! 22 De la: lady_corina 20 August 2009 23:59
DECE FAC DRAGOSTE FETELE INTRE ELE 68 De la: dottoresa 23 Februarie 2012 09:32
DEMISIE - asta vreau azi, sa demisionez 38 De la: cristina322 13 August 2010 16:24
cand o sa il uit ? 33 De la: minna 15 Februarie 2010 15:21
Stiati ca? 41 De la: pitiTa_ 12 Aprilie 2014 14:37
Setari Cookie-uri