Chestiunea zilei..

zambilico,

tu pe cine pupi gurita acolo?

sa stiu sa-ti raspund,sa nu te las cu buzitele in aer...
iasomia
Postat pe 27 Ianuarie 2009 15:23
iaso...imi vin tot felul de confuze in casa, sa imi zica ultimele news...ca a murit nu stiu ce vecina...ca baiatul e betiv...ma dispera femeile astea...ce-or fi avand cu mine, nu stiu...ca nu-s curioasa sa stiu barfele de la strada...

cred ca ar trebui sa renunt sa mai fiu politicoasa...sa le zic de la obraz sa nu mai vina, nu stiu...sa fiu mai catza si eu...

iasomico...tu vorbesti maghiara?

ca o dau si eu mintenas pe dialect banatean...
wife_de_zmeu
Postat pe 27 Ianuarie 2009 15:28
pai da mai fetita, da' "in berna" ?chiar asa tristi sa ne vezi tu?....

jgen!ce lofasz? !

numa' sa nu ma iei cu d-alea adanci...
iasomia
Postat pe 27 Ianuarie 2009 15:31
pai nici zambila nu imi parea tare vesela...

o fi vremea de afara...ca ploua...bani nu am sa numar...
wife_de_zmeu
Postat pe 27 Ianuarie 2009 15:33
zambilica..e tinerica,ii vine "sa se intinda"..da' ea inca nu stie ca asta este simptomatologia,o sa-si dea seama cand ajunge la varsta noastra...
iasomia
Postat pe 27 Ianuarie 2009 15:38
iasomio, dezvolta...ca n-am inteles prea bine cum e cu "intinsu"??!

il pupam pe zambil, sa nu se supere ca m-am infoiat la el, ca eu sunt o pisicuta draguta si nu vreau sa-mi ascut ghearele de el..


si da, o fi de la vreme, m-am saturat de nori si ploaie...

hai ca va pup si pe voi: iaso, totusica (pe unde ai disparut) si wife
zambila
Postat pe 27 Ianuarie 2009 15:50
ce sa mai dezvolt daca te duci acasa?

lasa ca afli tu...ca doar esti asteptata...


cine stie de cine o fi zis zambil cu "mama omida" aia, si noi facem gurita....


seara fierbinte zambilico,sa te scoata din plictis....


te asteptam sa ne spui cum a fost....
iasomia
Postat pe 27 Ianuarie 2009 15:56
iaso...asa imi vine sa dau cu ceva in comp'....imi merge netu' in valuri...cand mi-e lumea mai draga...se duce...

oof...ca zile de-astea ar trebui sterse din calendar...

mi-s prost dispusa...nimic nu imi pica bine...as bea o cafa dar mi-e lene sa o fac...ce mai...drame existentiale...
wife_de_zmeu
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:00
si eu care credeam ca traiesc o adevarata drama.. te servesc eu cu o cafea... e acolo in bucatarie...pana una alta...oare cu ce am gresit de am ajuns sa fiu "terorizata" cu telefoane in care se vorbeste o limba pe care eu chiar nu vreau sa o cunosc???
soparlita16
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:08
woman,

hai ma mami zambeste...


sunt atatea si atatea necazuri mai mari pe lume,lasa ca trece si ziua asta...
iasomia
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:08
16,


pare interesant,ia dezvolta tu ca sa stim ce te doare...
iasomia
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:10
mda...stiu...auzi, iaso...stii ce mi-ar trebui mie? o terapie soc...fo' suta de milioane, shoping la mall, bla, bla, bla, cu altele mai tute decat mine, ca prin comparatie eu sa ma vad desteapta...

pro ma enerveaza...nu stiu ce si-a gasit de lucru prin curte...scarpina cateii in fund...taie lemne...in loc sa stea ici sha sa ma scarpine pe mine in cap...

daca mai imi pica netu' cred ca sparg ceva...

da' pe unde e totusica? ca nu o vad...
wife_de_zmeu
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:12
eu traiesc drama studentului care invata zi/noapte, merge la examen la timp, ii pica cartile din banca in incercarea de a copia (dar nu e prins), totusi isi da seama ca stie tot la examen si cand vede rezultatele: SURPRIZA e picat. si pe urma coboara toti sfintii cunoscuti si necunoscuti si ii indruma spre casa profesorului/profesoarei care "aprecieaza" faptul ca tu ai coloana vertebrala si ai si opiniile tale personale, dar la o adica...nu conincid cu ale ei.
zau asa.... imi vine sa rad si ma intreb de ce eu?? de ce tocmai eu? si tot eu imi raspund "pentru ca am noroc ca am mereu ghinion" nu ma bagati in seama...
soparlita16
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:16
eheee...soparlito...da' astea-s vechi, draga...pai sa-ti povesteasca pro cum a pierdut el anul III de faculta, ca si-a pus toata catedra de engleza in cap...ca nu a vrut sa dea spaga la profesor...
wife_de_zmeu
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:18
ce fac fetele? un ceiuc, o cafeluta un cornulezt?

cum e soparlita? pai, ori stie tot studentul ori nu stie. ca nu prea am inteles
si_totusi
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:19
De la: si_totusi, la data 2009-01-27 16:19:34ce fac fetele? un ceiuc, o cafeluta un cornulezt?

cum e soparlita? pai, ori stie tot studentul ori nu stie. ca nu prea am inteles


unii stiu sa copieze altii nu. ei...eu nu stiu sa copiez dar de data asta nu am avut mare nevoie. si totusi apar rezultatele, iau 8 (bucurie mare pe capul meu) citesc mai departe si scrie mare PROMOVARE EXAMEN 4

soparlita16
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:26
Wife..noi si daca vrem sa dam spaga...tot nu reusim sa trecem la engleza... asa ca....in loc de III ani poate facem si noi 6 ca cei de la medicina da pana la sfarsit vorbim engleza si in vise...
soparlita16
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:28
soparlita, ce sa zic? fugi si ia de cap secretara. sigur e o greseala
si_totusi
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:42
nu e nici o greseala din pacate... jumate din an suntem picati... anul trecut profesoara asta a picat toti studentii s-au facut "n" declaratii si cereri sa se ia masuri, dar nimic. asta este... sa curga usturoiul
soparlita16
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:51
nu e nici o greseala din pacate... jumate din an suntem picati... anul trecut profesoara asta a picat toti studentii s-au facut "n" declaratii si cereri sa se ia masuri, dar nimic. asta este... sa curga usturoiul
soparlita16
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:51
Plantele se usuca atunci cand este seceta mare afara.De ce nu le dai putina apa?
Ioana007
Postat pe 27 Ianuarie 2009 17:15
Ca te las pe tine sa te ocupi de ele... spor la udat...
soparlita16
Postat pe 27 Ianuarie 2009 17:38
iasomio...n-ai un pistol? ...
wife_de_zmeu
Postat pe 27 Ianuarie 2009 19:45
"iasomio...n-ai un pistol? "


frumoasa doamna..io crez ca o sa va bage marisa in top cu intrebarea asta....


am,da' nu ti-l dau,na! e al meu...


si vezi ca nu este valabila chestia cu profilu' si on line,ramai agatat...ar trebui sa se apuce SC-ul sa faca un pic de curatenie,merge ca draq site-ul
iasomia
Postat pe 27 Ianuarie 2009 19:57
chestiunea zilei.


Imi pare rau marisule...in opinia mea crearea unui topic "din putu' gandirii", in care sa fie citati cei care au facut postari mai "nefericite",nu este o idee buna!

Cei din care citati vor avea o stare de disconfort,si cine ii poate condamna?
de aici pana la "crosetarea" unor conturi de atac, nu-i decat un pas.

si apoi..cu totii avem zile bune,zile proaste..suntem inspirati sau nu...poate suntem necajiti,poate...

nu cred ca ajuta asa ceva..sub nicio forma...una este sa ai cu cineva un schimb de pareri,sa te contrazici ,sa combati..si alta este "sa-l pui la gazeta de perete",asta inhiba..sunt oameni care se exprima mai greu,sunt mai complexati..

si nu uita,niciunu' nu suntem "destepti" 24 din 24..

Oooo,cel putin eu uneori sunt de-a dreptu' tampita...
iasomia
Postat pe 28 Ianuarie 2009 08:59
ia sa va bag ce am primit,dulcegarii de pe net,dar ma caut p-acolo ,ia sa vad...unde ma situez?

"Dragostea Ce poate fi mai frumos dect ea. Orice om tinde s iubeasc i s fie iubit. Viaa omeneasc nu e conceput fr acest sentiment.n original din limba greceasc veche, cuvntul dragoste are 4 sensuri, i 4 tipuri de dragoste: STORGE, FILEO, EROS, AGAPE.
Dragostea STORGE, este o dragoste care se afl n firea cuiva, este o afeciune pe care o avem fa de cineva, sau fa de ceva care ni se face drag. Ea este un sentiment plcut pe care l avem fa de so, soie, copil, o pisic, un cel, sau un alt animal
Dragostea FILEO, este tradus n limba romn a iubi. Este acea dragoste care se arat ntre prieteni. Iubeti cu FILEO atunci cnd prindem drag pe cineva, o simpatie. FILEO ia natere n inima cuiva care se simte atras fa de caracterul celuilalt, este o dragoste care rspunde la buntatea sau la dragostea celuilalt.Este o dragoste care druie i care ateapt s primeasc, iar atunci cnd nu i se rspunde la fel, ea rmne ndurerat."
iasomia
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:11
"Dragostea EROS, este o dragoste egoist, o dragoste erotic, sensual, o poft de care omul se las stpnit. Ea are la baz satisfacerea poftelor erotice. Dei EROS este o dragoste ndreptat spre cealalt persoan, ea se gndete n primul rnd la sine. Aceast dragoste afirm: te iubesc pentru c m satisfaci. EROS are la baz o atracie fa de cealalt persoan, datorit faptului c cellalt are ceva care l atrage. Atunci cnd cellalt nu mai are acest ceva, dragostea EROS a disprut i spui nu te mai iubesc. Eros este o dragoste care mai nti ateapt s primeasc i apoi s druiasc. Este o dragoste condiionat de purtarea celuilalt. Dac FILEO se gndete la fericirea noastr, EROS se gndete doar la fericirea mea.
AGAPE este tradus a iubisau dragoste. AGAPE este acel tip de dragoste necondiionat care iubete fr s atepte ceva n loc, este dragostea jertfitoare, care pune pre pe cellalt. Ea continu s existe chiar dac cellalt nu rspunde la fel, sau chiar atunci cnd cellalt nu mai este vrednic de a fi iubit. Este un act de voindin partea celui care iubete, nu doar un sentiment trector. AGAPE dorete numai binele celuilalt i se jerfete druindu-se pe sine. Aceasta nu nseamn c este o dragoste iresponsabil care mplinete poftele celuilalt sau calc legea pentru binele altuia. AGAPE este o dragoste inteligent, care are la baz cunoaterea nevoilor celuilalt; ea nu este dragoste oarb. "
iasomia
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:13
crez ca intru la agape aia...


hai ca m-am distrat...


"Dragostea STORGE, este o dragoste care se afl n firea cuiva, este o afeciune pe care o avem fa de cineva, sau fa de ceva care ni se face drag. Ea este un sentiment plcut pe care l avem fa de so, soie, copil, o pisic, un cel, sau un alt animal"


storge asta este bestial...unde suntem bagate noi nevestele.in aceiasi oala cu animalutele...
iasomia
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:14
iaso, ded ce zici tu asa? mie imi convine cu animalutele

inca n-am depistat unde ma incadrez!
zambila
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:24
zambilici...


si eu am inca probleme de acomodare...




agape e prea trista,ma duc la fileo...
iasomia
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dusmanie 14 De la: CARMENMIRELA 4 Iulie 2015 20:50
voi credeti in prietenie? 31 De la: Ioana007 22 Aprilie 2009 16:48
Caut iubita in Dej 4 De la: Anonimus007 13 Ianuarie 2018 09:40
Caut un cardiolog pediatru dedicat (din Bucuresti) 1 De la: Daleen 31 Martie 2009 11:12
se poate? 34 De la: narcysa 7 Mai 2011 07:34
Setari Cookie-uri