oare de ce ar trebui sa mai traiesc?

eu zic ca o doare in basca de ce spunem noi....
iasomia
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:49
si totusi....pot sa ma dau si yo cu oja,simt deja un iz de...acetona amestecat cu franturi de buna dispozitie.
nicoll
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:50
cam asa e nicoll. am trecut peste starea de nervi. stiu ca fata nu o sa se sinucida. si asa e bine.

.

cu o vorba buna de la voi, cu palme de la mine, maine poate isi va cumpara oja, se va face frumoasa si iar la lupta. acetona da o stare euforica

chiar daca nu avem cai, putem lupta si pe biciclete. asa ca, la scandallllllll ! de ce sa moara ea ? sa moara dusmanii ...de ciuda .
si_totusi
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:05
Nicoll, sfaturile tale sunt mai mult decat OK, ar face bine sa tina cont de ele! Este viata ei, daca ea ca adult nu poate sa treaca peste o deceptie, cum gandeste ca ar trece cu usurinta copii ei, peste moartea mamei lor? Chiar crezi ca daca te vei sinucide vei scapa de suferinta? Vei suferi mai mult, draga mea, pentru ca nu vei ajunge in rai, ci in I A D unde vei suferi mult mai mult, apoi vei intelege ca, ai trecut din rai(aici pe pamant) in iad(unde suferinta va fi pe masura faptelor).Daca tu "UN ADULT", nu ai puterea sa treci peste ceea ce ti s-a intamplat, cum poti cere "COPIILOR" sa treaca peste ceea ce vrei sa faci? Nu vreau sa te fac "criminala"-in primul rand ucizi viata copiilor tai, vreau doar sa te ajut, sa te ajutam toate cele care venim inaintea ta cu fel si fel de pareri, dar trebuie sa vrei si tu, vointa noastra nu e suficienta.
constantinescuadina73
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:12
uff,ce vremuri delicate mai traim,si de cand moartea e prima solutie,iar n-am inteles,ma intreb dac-o percep cu adevarat,o fi moartea frumoasa?eu stiam de aia cu coasa iar mama m-a invatat sa nu plec cu strainii
pai cum sa lasi tot si sa pleci,a?
si mai am o vorba:da' sa moara lumea sa scape de mine,de ce eu?!
si cand ma gandesc ca eram in clanul asta de freak's of nature....ma ia groaza.ehh...bleah.
toate bune fetelor,si sper ca toamna sa ne mangaie sufletele,ca doar vine iarna acu' si incep freneziile cumparaturilor,cadourilor,bucuriilor,astept cu nerabdare,ca un copil,sa impodobesc bradul si sa ascult colinde dragi,sa-mi mai aduc aminte ca suntem oameni...
nicoll
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:19
da.........aveam nevoie de mustruluiala asta..........ai perfecta dreptate...ai reusit sa ma aduci cu pucioarele pe pamant........azi m am umflat de plans....nimic nu mi merge ...nimic nu se leaga......mi am facut o analiza ...nu am procedat tocmai corect....iar daca as face asta.....indradevar as fi o egoista........sunt egoista........dar niciodata nu am fost egoista fata de copii mei.........pentru ei am luptat...si ...da voi incerca sa trec peste ziua de azi in care chiar mi am plans de mila de nu vad nici tastatura.
toamna_tarzie
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:23
nu este vb de barbat aici mai
toamna_tarzie
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:26
e in regula sa plangi draga mea,de multe ori e solutia la indemana si daca simti sa vorbesti,fa-o,nu sta pe ganduri,e cel mai bine.
apoi,nu uita ca tot raul spre bine,nimeni nu primeste prea mult ci doar atat cat poate duce,si sa renunti...e rusinos.
aici poti sa vb tot ce-ti trece prin cap si suflet,nu te stie nimeni nu te judeca,dar trebuie sa iti doresti comunicare,e cheia tuturor starilor.
nicoll
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:42
dap,comunicarea..

dap,mustruluiala...


mai blande,mai acide....daca am scris aici ,am scris pt ca ne pasa....e mare lucru sa gasesti un umar pe care sa te odihnesti,e mare lucru sa primesti un sut in cour atunci ..cand vrei sa te asezi,sa te "asezi" defintiv...


pana la urma ,lumea femeilor nu este iremediabil pierduta...
iasomia
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:59
Dupa o noapte de odihna reactionezi altfel, ei, cum e...........te simti mai bine, vezi altfel lucrurile? Asteptam un semn de la tine, asteptam sa ne spui ca e totul, nu bine, ci ffff bine. Bafta !!!
constantinescuadina73
Postat pe 29 Noiembrie 2008 21:31
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:46
Iasomia, vreau sa stiu pentru cate luni ai inchiriat umarul tau, si daca este mobilat sau nu.
Ioana007
Postat pe 12 Ianuarie 2009 10:02
Ionico,

poti sa vii oricand "pe umarul meu",inca mai am resurse sa sterg o lacrima...

da...este mobilat, si are chirias permanent,dar asta nu inseamna ca nu gasesc si pt altii un coltisor... daca au probleme...
iasomia
Postat pe 12 Ianuarie 2009 10:24
Stai linistita.Nu este cazul.Oricum, iti multumesc.
Ioana007
Postat pe 12 Ianuarie 2009 13:16
mersi mult de tot...multumesc ca a ti rripostat......mi a fost de un real folos.........sunt bine acum....
toamna_tarzie
Postat pe 12 Ianuarie 2009 16:27
toamna,

ma bucur tare mult....


Ionico,


iasomia
Postat pe 12 Ianuarie 2009 16:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Diazepamul 39 De la: tutankhamon 12 Mai 2009 23:11
Lumea nedezvaluita a culturii arabe 2 De la: pustietate_in_floare 13 Octombrie 2011 20:55
Cu ce am gresit eu si ce pot sa fac ? 17 De la: prometeus_wife 8 Mai 2009 09:54
ce sa fac.... 15 De la: fluturasalb85 13 Noiembrie 2008 13:53
V-ati logodi cu un bafbat intalnit pe www.logodna.ro ? 120 De la: FULGUTA 8 Mai 2009 07:44
Setari Cookie-uri