relatiile la distanta

este prima data cind scriu pe acest forum si va rog sa fiti indulgente.in primul rand va salut.citesc tot ce scrieti de peste un AN SI MA AJUTAT SI PE MINE SFATURILE VOASTRE.acum va cer eu un sfat.pe scurt iata povestea mea:sant casatorita de 13ani si am o fata de 12.sotul meu a lucrat in bucuresti din februarie 2007,in august 2007 si-a gasit printr-un coleg de servici o panarama de 17ani.s-a intalnit cu ea de cateva ori pina am aflat eu.desi venea acasa in fiecare saptamana,asta era o ....care sta pe centura.am trecut foarte greu peste asta,am vrut sa divortez dar m-am gandit la fata ca il iubeste f.mult.in atatia ani nu ma batut nu ma injurat macar odata,ne-am mai certat dar nu ne-am jignit niciodata.adica el.pt.-ca eu la faza asta nu vreau sa va spun ca se inroseste si tastatura.i-am dat o palma de am zis ca i-am zburat capu.nu pot sa uit...aici e problema mea.desi a trecut un an si ceva nu pot uita.acum e plecat in stainatate la munca vi in decembrie nu stiu cum sa procedez mereu ma gandesc ca e cu alta,vorbim mereu daca nu la telefon prin mesaje,dar nu am liniste.am mereu aceleasi ginduri:ca ma insala.ma gindeam ca sa divortez poate asa ma linistesc ca altfel ajung la nebuni.dar ma gandesc si ca poate nu ma insala.va rog datimi un sfat.poate printre dv.sunt doamne care au sotii departe cum au depasit?ca sa-mi gasesc pe cineva e exclus totusi il iubesc desi au trcut 13ani
usurel
Postat pe 28 Noiembrie 2008 09:32

"i-am dat o palma de am zis ca i-am zburat capu"

pai , eu zic ca nu mai are curaj sa insele. i-au sarit din cap smecheriile . stie ca-l iei la omor

acum , mai stii? poate ai dat si tu cam tare . cand le zburda capul, le zboara si ochii. puteai sa dai mai cu mila ca sa nu-i ajunga obiectul pe varianta. la cap ma refer
si_totusi
Postat pe 12 Decembrie 2008 14:56
Intr-o reletie din care increderea a disparut nu mai sunt multe de facut ,totusi daca este un barbat asa de bun si inca mai sunt sentimente nu cred ca ar trebui sa divortezi ci mai degraba sa gandesti pozitiv
yavrum
Postat pe 13 Decembrie 2008 12:56
Intr-o reletie din care increderea a disparut nu mai sunt multe de facut ,totusi daca este un barbat asa de bun si inca mai sunt sentimente nu cred ca ar trebui sa divortezi ci mai degraba sa gandesti pozitiv
yavrum
Postat pe 13 Decembrie 2008 12:56
da ... eu am o relatie la distanta... si este o relatie deosebita intre noi...problema este ca eu apreciez ca nu poate sa ma minta si nu stie sa o faca...e la un schimb de cuvinte mai in gluma mai in serios chiar mi-a spus ca ma inseala si ca are pe una la care se duce din cand in cand si mai ami spune sa ami vad de treaba mea ca nu este nimic serios si sa nu ami fac griji si ca daca as fi fost langa el si cu el s-ar fi schimbat totul....mi-a spus-o atat de deschis incat am reactionat la fel de deschis considerand ca are dreptate, ca nu ma poate astepta pe mine odata la nu stiu cate luni...am considerat ca o relatie amiabila in care putem comunica este mai importanta decat sa ai sar in cap...am inteles impreuna despre ce este vorba si santem bine mersi impreuna fara probleme ...nu ma gandesc decat la faptul ca are dreptate si nimic mai mult chiar nu vreau sa ami imaginez ca odata pe luna sau la doua saptamani se vede cu altcineva...intr-o relatie deosebita intr-o despartire nu are nimeni nimic de castigat...invingatori nu exista... acum depinde si cum a fost relatia in trecut si ce va mai leaga de trecut...pe mine multe ma leaga si nu am de gand sa renunt doar ptr ca mai face o escapada din cand in cand...fiecare greseste mai mult sau mai putin nu conteaza cum...hai sa nu ne mai gandim doar negativ! sa vedem si partile bune si asa poate se mai schimba ceva sau mai putem schimba ceva...va pup
marciapm2000
Postat pe 12 Februarie 2009 22:12
De la: usurel, la data 2008-11-28 09:32:14este prima data cind scriu pe acest forum si va rog sa fiti indulgente.in primul rand va salut.citesc tot ce scrieti de peste un AN SI MA AJUTAT SI PE MINE SFATURILE VOASTRE.acum va cer eu un sfat.pe scurt iata povestea mea:sant casatorita de 13ani si am o fata de 12.sotul meu a lucrat in bucuresti din februarie 2007,in august 2007 si-a gasit printr-un coleg de servici o panarama de 17ani.s-a intalnit cu ea de cateva ori pina am aflat eu.desi venea acasa in fiecare saptamana,asta era o ....care sta pe centura.am trecut foarte greu peste asta,am vrut sa divortez dar m-am gandit la fata ca il iubeste f.mult.in atatia ani nu ma batut nu ma injurat macar odata,ne-am mai certat dar nu ne-am jignit niciodata.adica el.pt.-ca eu la faza asta nu vreau sa va spun ca se inroseste si tastatura.i-am dat o palma de am zis ca i-am zburat capu.nu pot sa uit...aici e problema mea.desi a trecut un an si ceva nu pot uita.acum e plecat in stainatate la munca vi in decembrie nu stiu cum sa procedez mereu ma gandesc ca e cu alta,vorbim mereu daca nu la telefon prin mesaje,dar nu am liniste.am mereu aceleasi ginduri:ca ma insala.ma gindeam ca sa divortez poate asa ma linistesc ca altfel ajung la nebuni.dar ma gandesc si ca poate nu ma insala.va rog datimi un sfat.poate printre dv.sunt doamne care au sotii departe cum au depasit?ca sa-mi gasesc pe cineva e exclus totusi il iubesc desi au trcut 13ani[/quote
spr sa nu supar,dar daca acest om este la distanta ..cred ca are si dreptul la viata....si invers...nu in asta consta o caznicie adevarata si o iubire adevarata...a iubi nu inseamna a face sex....
petrica_56
Postat pe 23 Februarie 2009 14:01
sunt frumoase,dar triste,pt ca vrei sa fie cu tine,dar el este departe.si-atunci ce faci,te gandesti ca va veni intr-o zi si veti fi din nou impreuna.Mie mi-e dor de iubitul meu in fiecare zi,astept cu nerabdare sa-l revad.
pusy_aol
Postat pe 14 Martie 2009 15:22
Si dupa ce il revezi, abia astepti sa plece.Roata morii se-nvarteste, draga mea, iar istoria se repeta.
Ioana007
Postat pe 16 Martie 2009 17:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cat de des faci sex? 181 De la: just_helle 7 Mai 2009 17:55
sunt disperata 28 De la: garbo194630 2 Aprilie 2012 00:57
m-am indragostit de un barbat ,apoi afland ca este insurat si are si 2 copii!:( 10 De la: Dor_marunt 12 Decembrie 2009 09:33
Cum treci peste o despartire? 27 De la: garbo055472 25 Februarie 2010 02:01
Un barbat poate renunta la iubire din cauza zgarceniei? 66 De la: anisoaraf 14 Ianuarie 2010 08:39
Setari Cookie-uri