"Daca nu iti place, pleaca!"

ai dreptate,ramo.e prea sigur pe iubirea ei.si eu am facut la un moment dat aceasta afirmatie,dar nu am crezut in ea,nici un moment si da,am spus-o pentru ca stiam ca ma iubeste neconditionat,la fel cum imi iubesc eu catelul,ori o mama propriu copil.e faza aia ca orice ai face,stii prea bine ca nu poate sa renunte la tine,pt ca te iubeste prea mult.posibil ca pt el sa nu fi insemnat decat o replica aruncata aiurea,se pare ca pt ea a contat,dar nu are neaparat legatura cu lipsa iubirii.
mia79x
Postat pe 4 Mai 2009 18:15
E incredibil cat de actual este subiectu' asta si bine dezbatut, dar doar aici pe forum-uri pentru ca in realitate nici macar intre prieteni nu toate deschid acest subiect si prefera sa il tina pentru ele.

Eu sunt intr-o relatie de vreo 3 ani si in situatia inversa, adica el sta la mine si nu eu la el. In primul an ii spuneam frecvent ca daca nu ii convine poa' sa plece dar nu cred ca avea de-a face cu prezenta dragostei sau cu lipsa ei. Cel mult, cu prezenta sau lipsa de respect, dar la inceputul unei vieti chiar si respectul (reciproc) se invata. Parere mea.

Postat pe 24 Mai 2009 12:28
Niciodata nu-i tirziu...totusi nu-i ca atunci cind ar fi de la-nceput...
valentino
Postat pe 24 Mai 2009 19:21
Da este actual al naibii subiectul,.....
si mie daca nu imi place relatia,plec fara sa imi spuna nimeni nimic,fiindca asa simt eu ca este mai bine pentru amandoi,......
In timp,voi vedea daca este bine sau nu,insa daca nu imi place stuatia,ma dau singur la o parte,....sa ne putem clarifica simtamintele fiecare......
TEODORRD
Postat pe 24 Mai 2009 19:41
De la: valentino, la data 2009-05-24 19:21:22Niciodata nu-i tirziu...totusi nu-i ca atunci cind ar fi de la-nceput...


Treebuie sa ma-ntelegi ca nu suntem toti / toate perfecti / perfecte. Eu inca ma mai intreb referitor la viabilitatea acestei relatii, chit ca intre timp sunt deja cu inelul pe deget. Traiesc intr-o eroare? Asta e, vorba romanului.
garbo001979
Postat pe 25 Mai 2009 12:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac? 27 De la: Ioana007 8 Februarie 2009 16:46
Divortul m-a impins spre patima alcoolismului 81 De la: prometeus_wife 9 Aprilie 2009 15:30
Un sfat macar imi puteti.. ca eu nu mai stiu ce sa fac.. 98 De la: Ioana007 10 Mai 2009 16:14
Nu mai am chef de sex. HELP! 104 De la: criss69pcl 22 Ianuarie 2009 15:33
Cum sa imblanzesti o scorpie, violenta ? 116 De la: misu60 17 Decembrie 2009 00:22
Setari Cookie-uri