inca mai are cont pe site-uri de matrimoniale

De la: gianiblue, la data 2009-03-26 23:34:23whisper, fata. ok: ma duc la gradinitza. da' daca fac asta, e musai ca tu sa mergi la cresha. vad ca nu pricepi o iota din ce citesti pe aici. dar citesti? sau postezi doar sa te vezi postata?
Ana are mere:
1.ce ai patit tu e mic copil pe langa ce am patit eu.
2. daca voiai sa fii documentata inainte sa improsti cu noroi, ai fi vazut ca am avut in multe postari dezvaluiri "senzationale" ale vietii mele. pun ghilimele caci eu, spre deosebire de tine, nu am aroganta sa cred ca in jurul nefericirii mele trebuie sa se invarta toata lumea. si mai stiu ca trebuie trecut peste marlanii, dezamagiri, etc CU MULTA DEMNITATE. esti dragutza sa inveti si tu ce-i aia?! Please, do it!
3. bagatelizarea postarii tale - de catre mine - are un mesaj pe care-l intzeleg doar oamenii maturi, care stiu masura lucrurilor. crede-ma ca statul pe net al unui barbat si suferinta ta sunt un graunte de nisip pe plaja suferintei REALE din lume. daca erai fata desteapta, pricepeai esenta: schimba, fata mea, cu demnitate, acest context. nu-ti mai plange de mila! situatia ta e floricica pe langa ce se poate intampla urat in lume.
pa si pusi, bebe. ia si creste, maturizeaza-te. parol


Super tare Giani!!!
Verarmy_38
Postat pe 27 Martie 2009 09:46
si tolleranta era in concediu!!

nu mai exacerbati trairile ca fiecare drama are gradul ei de infometare.
sa faci o comparatie intre ele, nu te face mai bun!
garbo000505
Postat pe 27 Martie 2009 12:38
De la: anakin, la data 2009-03-25 17:51:36
De la: sweetseawhisper, la data 2009-03-25 14:27:05 anakin, daca ai chef sa jignesti, ia pune-ti fata in oglinda si incepe..sau cumva , onirismele mele cum le spui, te-au facut sa iti dai seama ca am dreptate si ca solutie tipica unui frustrat, ai ales sa jignesti? ca altceva mai bun nu ai avut de spus, chiar nu vezi ca tu esti singurul care face atac la persoane pe aici? faci de rusine forumul


te simti jignita?.. pune-ti tu fata in oglinda, sa vezi cum jignesti tu pe cei care te privesc. Ramai la stadiul de pitipoanca, ca oricum evolutia este o constanta negativa in ce te priveste, .... Nu pot avea pretentia sa intelegi ca esti de deplasata, nu te-a jignit nimeni, insa nu mai arunca cu jigniri peste tot... este o sugestie. Deocamdata.

tu esti cel care s-a luat intai de mine, facandu-ma pitzi.hm , tu cum ai numi asta ?ah si pt ca mi-ai vazut varsta pt ca te-ai uitat pe profilul meu.? eu macar am bunul simt sa pun poza mea, nu a unui personaj din film si sa incep sa zic de altii ca sunt pitzi...pe acelasi principu eu pot presupune ca esti cocalar, si imi pare cat mai adevarat pe cat ma gandesc mai mult....asa ca lasa tot ce ai spus...pe principiul "nu te lua la cearta cu un prost, ca te aduce la nivelul lui si te bate cu experienta" te las in pace, ca nu are rost...sti doar sa judeci oameni pe care nici nu ii cunosti...asta ti-e nivelul tau , acolo sa te balacesti...eu am postat un raspuns, iar tu te-ai luat la tinta de mine ok, fii tu cel batran si destept..e tot ce am avut de zis
am cedat prima , si stii ce inseamna , in bogata ta experienta de viata acra? nu?
sweetseawhisper
Postat pe 27 Martie 2009 15:56
De la: gianiblue, la data 2009-03-26 23:34:23whisper, fata. ok: ma duc la gradinitza. da' daca fac asta, e musai ca tu sa mergi la cresha. vad ca nu pricepi o iota din ce citesti pe aici. dar citesti? sau postezi doar sa te vezi postata?
Ana are mere:
1.ce ai patit tu e mic copil pe langa ce am patit eu.
2. daca voiai sa fii documentata inainte sa improsti cu noroi, ai fi vazut ca am avut in multe postari dezvaluiri "senzationale" ale vietii mele. pun ghilimele caci eu, spre deosebire de tine, nu am aroganta sa cred ca in jurul nefericirii mele trebuie sa se invarta toata lumea. si mai stiu ca trebuie trecut peste marlanii, dezamagiri, etc CU MULTA DEMNITATE. esti dragutza sa inveti si tu ce-i aia?! Please, do it!
3. bagatelizarea postarii tale - de catre mine - are un mesaj pe care-l intzeleg doar oamenii maturi, care stiu masura lucrurilor. crede-ma ca statul pe net al unui barbat si suferinta ta sunt un graunte de nisip pe plaja suferintei REALE din lume. daca erai fata desteapta, pricepeai esenta: schimba, fata mea, cu demnitate, acest context. nu-ti mai plange de mila! situatia ta e floricica pe langa ce se poate intampla urat in lume.
pa si pusi, bebe. ia si creste, maturizeaza-te. parol

tie ti-am postat din greseala, raspunsul ala era pt anakin..asa ca imi cer scuze
cat despre maturitate, da, poate nu am trait eu pana acum nu stie ce drame, dar nici nu imi doresc .Oricum ce am vazut eu pe aici e cam asa:media de varsta a celor ce posteaza e de 40 de ani, si celor care sunt mai tineri li se arunca in fata "sictir si stai la colt, ca eu sunt batran si cu experienta si Eu am dreptate, nu tu pitipoanca, etc" asa ca va las sa fiti "fericiti" in continuare in comunitatea celor experimentati si intelepti din propia viata distrusa...nu am chef sa fac parte din ea
Sanatate maxima, ca degeaba ati trait atat, tot nu sunteti cu nimic mai buni,si aici ii cuprind pe toti, fara discriminare
sweetseawhisper
Postat pe 27 Martie 2009 16:02
Ai o istorioara penibila, si continui sa te acoperi de penibil. In locul tau mi-ar fi rusine sa scot capul in lume dupa ce ai afirmat.
Se pare ca ai gasit cauza principala a esecurilor tale: anakin era! mai, ce chestie desteapta ai realizat, vigilento! ne-ai aratat la toti talent.
In legatura cu urarea facute de tine tuturor...Sper ca in restul vietii tale pe care oricum o s-o traiesti degeaba, sa nu se mai atinga nici un barbat de tine si sa sfarsesti virgina. In rest... tu sa fii sanatoasa.
anakin
Postat pe 27 Martie 2009 16:37
whisper, bebe. lasa veninul aruncat gratuit! invata ca daca scoti sabia, de sabie vei muri. Nu incearca nimeni sa te umileasca cu experienta sa. Doar ca noi am "fumat" de multa vreme niste intamplari care au devenit simplutze pentru noi... Nu e nici vina ta dar nici a noastra ca vedem altfel lucrurile. De fapt ma asteptam sa ceri sfatul noua tocmai pentru ca le vedem altfel. Sau te asteptai sa-ti cantam in struna si sa iti plangem de mila?! Sincer, eu nu vad situatia ta demna de mila si nici tragica. Esenta era sa intelegi ca il poti lasa pe individ in boii lui virtuali si sa iti cauti un barbat care sa nu faca acest lucru atat de dureros pentru tine. Daca este asa de dureros, de ce il tolerezi? Iubirea ta pentru el, whisper, nu tine loc de siguranta, liniste si multumire. asta te invatam. daca vrei sa inveti in mod real, lasa aroganta si injuriile.
Tocmai pentru ca suntem trecuti prin viata, stim ca demonstratiile de forta incercate la tinerete nu au nici o valoare si nu duc la nici o rezolvare.
Nu avem dreptate. Nimeni nu cunoaste adevarul absolut. Doar te aduceam mai aproape de intelepciunea de a lua decizii corecte MAI REPEJOR. Multi dintre noi stim ce inseamna un compromis dureros lasat sa creasca in timp. Tie nu iti dorim sa stii. Tu vrei ca peste un timp sa vezi ca ti-ai irosit sperantele in deshert?
fa cum vrei, bebe. DAR SA STII CE FACI. si asta pentru tine, nu pentru noi.
gianiblue
Postat pe 27 Martie 2009 19:03
Cu sictir se arunca si celor batrani.Dar batranii au un avantaj si nu aud, asa ca merg mai departe.Fiecare are impresia ca dramele vietii , sunt pentru el cele mai cele.Si devine atat de orb, de surd, incat ar fi in stare sa povesteasca ore intregi, chiar daca nu il asculta nimeni.Cred ca prima lege a comunicarii intre oameni este sa ai rabdarea sa asculti ce spun ceilalti.Iar tu sa fii ultimul care iei cuvantul.
Ioana007
Postat pe 28 Martie 2009 11:12
De la: sweetseawhisper, la data 2009-03-27 16:02:04
De la: gianiblue, la data 2009-03-26 23:34:23whisper, fata. ok: ma duc la gradinitza. da' daca fac asta, e musai ca tu sa mergi la cresha. vad ca nu pricepi o iota din ce citesti pe aici. dar citesti? sau postezi doar sa te vezi postata?
Ana are mere:
1.ce ai patit tu e mic copil pe langa ce am patit eu.
2. daca voiai sa fii documentata inainte sa improsti cu noroi, ai fi vazut ca am avut in multe postari dezvaluiri "senzationale" ale vietii mele. pun ghilimele caci eu, spre deosebire de tine, nu am aroganta sa cred ca in jurul nefericirii mele trebuie sa se invarta toata lumea. si mai stiu ca trebuie trecut peste marlanii, dezamagiri, etc CU MULTA DEMNITATE. esti dragutza sa inveti si tu ce-i aia?! Please, do it!
3. bagatelizarea postarii tale - de catre mine - are un mesaj pe care-l intzeleg doar oamenii maturi, care stiu masura lucrurilor. crede-ma ca statul pe net al unui barbat si suferinta ta sunt un graunte de nisip pe plaja suferintei REALE din lume. daca erai fata desteapta, pricepeai esenta: schimba, fata mea, cu demnitate, acest context. nu-ti mai plange de mila! situatia ta e floricica pe langa ce se poate intampla urat in lume.
pa si pusi, bebe. ia si creste, maturizeaza-te. parol

tie ti-am postat din greseala, raspunsul ala era pt anakin..asa ca imi cer scuze
cat despre maturitate, da, poate nu am trait eu pana acum nu stie ce drame, dar nici nu imi doresc .Oricum ce am vazut eu pe aici e cam asa:media de varsta a celor ce posteaza e de 40 de ani, si celor care sunt mai tineri li se arunca in fata "sictir si stai la colt, ca eu sunt batran si cu experienta si Eu am dreptate, nu tu pitipoanca, etc" asa ca va las sa fiti "fericiti" in continuare in comunitatea celor experimentati si intelepti din propia viata distrusa...nu am chef sa fac parte din ea
Sanatate maxima, ca degeaba ati trait atat, tot nu sunteti cu nimic mai buni,si aici ii cuprind pe toti, fara discriminare



Degeaba n-am trait nici unul, mai ales fiindca am invatat ceva din asta (adica experienta de viata "distrusa"). Sa nu facem ce spui tu in ultima fraza. Sa ne pastram echidistanta si sa nu-i bagam pe toti in aceeasi oala, fara discriminare. Aici ma repet, viata e plina de nuante.
Nimeni nu contesta ca te-ai simtit prost si ca nu ai primit ce ti-ai dorit de la si in relatia cu respectivul. E posibil ca asteptarile tale sa fi fost prea mari, e bine sa te gandesti si la asta. Daca i-ai spus ca te deranjeaza asta si nu a incetat , e clar ca era prost crescut si evident n-a castigat nimic alegand sa fie asa si nu barbat. Daca a fost la fel si inainte de a fi cu tine, inseamna ca asta e felul lui de a fi si asta n-ai sa schimbi tu. Doar el, daca o sa-si doreasca.
Ia-o asa. Nu v-ati potrivit.Asta nu inseamna ca n-o sa te potrivesti cu altul. Nu incerca sa suferi mai mult decat trebuie. Cred ca asta au vrut sa-ti transmita antevorbitorii mei.
gabitzza
Postat pe 28 Martie 2009 11:44
Ioana, Gabitza, foarte frumos si la obiect. Daca eu nu ma pot abtine sa fiu taioasa, voi aveti intelepciunea si priceperea de a pune cuvintele pe fagasul lor. super.
eu as vrea sa invatam real unii de la altii. altfel, postatul asta devine nul si neavenit.
gianiblue
Postat pe 28 Martie 2009 11:52
.E adevarat Ioana, daca stam sa ascultam povestea de viata a fiecarui om, toti au o carte de scris.
Fiecare om este unic corect?
Atunci, nu are dreptul oare fiecare om sa fie sensibil la vorbe la care, poate, tu sau eu suntem imuni?
Fiecare om reactioneaza diferit cand este pus in fata anumitor situatii de viata.
Atunci te intreb pe tine. Oare noi care spunem ca suntem atat de " self confident people" nu ar trebui sa oferim un umar pe care sa planga un om la nevoie iar apoi sa-l intarim sa poata merge mai departe? Poate si noi la randul nostru vom simti nevoia de un umar si altii vor ramane imuni la ceea ce simtim noi. Si crezi sau nu crezi, toti putem ajunge in situatii dinastea. (parerea mea)
Este mult mai usor sa aruncam cu vorbe grele, e greu sa inlocuim cuvintele jignitoare cu niste cuvinte blande si bune. Sau poate ca in felul asta avem impresia ca suntem mai destepti, mai intelepti, mai superiori.
Fiecare om se maturizeaza in felul sau, suntem ceea ce viata ne-a invatat pe fiecare sa fim. Parerea mea, e ca putem sa invatam unul de la altul fara sa-i desconsideram pe cei pe care tindem sa-i judem ca nu au luat o decizie in felul in care noi am fi luat-o si pentru ca nu au reactionat in felul in care noi am fi reactionat, poate si de la acea persoana considerata inferioara avem ceva de invatat. Sau suntem atat de completi incat nu avem nevoie de nimic de la acea persoana inferioara?
Nu este corect si drept sa ne folosim de gaurile unei persoane pentru a ne ridica pe noi insine. Este o parere de-a mea si sper sa nu-mi fie luata in nume de rau.
persidadamian
Postat pe 28 Martie 2009 12:16
Persi, nu-i desconsiderare ...asa se dau jos ochelarii de cal . Na, din pacate nu orice operatie e nedureroasa
blanca
Postat pe 28 Martie 2009 14:31
persi, vezi ca nu te contrazici cu nimeni, de fapt. zici bine ce zici dar vezi ca te grabesti sa tragi concluzii pripite. noi toti ii zicem fetei in cauza sa invete sa asculte. nimeni nu zeflemiseste, nimeni nu-i superior, etc. numai ca whisper face niste greseli cu noi care atrag sarcasmul nostru. jigneste, este impulsiva in evaluari. nu are rabdaresa sa citeasca si sa priceapa. asa ca noua ne lasa impresia de superficialitate in tratarea propriei probleme.
pai daca este asa de importanta aceasta problema, ne asteptam sa o trateze ca atare iar postarile noastre ca pe niste incercari de solutionare. insa whisper sale calul si intoarce ficatzi pe dos.
in situatia descrisa de ea... era de asteptat sa fie mai putin batzoasa si mai "ascultatoare"
persi, whisper, NIMENI NU CALCA PE CADAVRE PE AICI NUMAI CA TOTI DORIM SA FIM RESPECTATI PENTRU OPINIILE NOASTRE.
e adevarat ca mie, personal, problema mi se pare un pic infantila. eu nu am facut o greseala de felul asta nici la 14 ani. si vreau sa fie fara suparare! dar nu inteleg perseverenta pe idei gresite si basta. toti ar trebui, atunci cand vedem ca un lucru nu este in regula, sa incercam sa-l reparam sau sa-l parasim. in ceea ce il priveste pe musiu care sta pe net... stim cu totii ca nu prea este leac. DE ACEEA NOI RECOMANDAM PARASIREA SITUATIEI. ORICAT DE GREU AR FI ACUM... CACI PESTE UN TIMP AR FI SI MAI GREU.
gianiblue
Postat pe 28 Martie 2009 19:01
giani a punctat foarte bine aici problema.
Persida, nu este nevoie sa ii iei apararea lui whisper, intrucat ea a gresit fata de mai multe persoane. Daca e sa o luam cu inceputul, ea a expus problema ei, o problema in esenta infantila dar spusa pe un ton de superioritate de parca ar fi invatat alfabetul chinezesc si este obligata sa ni-l predea si noua (vezi momentul cu Heidi Klum cea inselata fix), iar eu i-am spus o poveste cu cele trei babe care nu aveau ce sa discute inaintea unei pomeni decat de Flavio Braiatore si arpagic. Whisper a reactionat zeflemisitor, nereusind sa vada padurea din cauza copacilor, si la adresa mea si a lui Giani, dovedind aici faptul ca orice persoana care nu este de acord cu ea este dusmanul ei, etaland un limbaj de pitipoanca prinsa fumand in timp ce se jura ca este nefumatoare. Din aceasta postura de luptatoare contra morilor de vant a reusit sa arunce cuvinte urate tuturor, aratand tare comportamentale, alaturi de lipsa celor sapte ani de acasa. In astfel de cazuri, unui astfel de om ii explici degeaba ca a gresit, fiindca nu va intelege niciodata de ce.
Deci, rezumand, nu ii plange de mila, ca nu se merita.
anakin
Postat pe 28 Martie 2009 20:16
hmm... cam asa, anakin. inca o data se dovedeste ca pe cine nu lasi sa moara... nu te lasa sa traiesti. in loc sa fie o "discutie" constructiva pentru subiectul in cauza, cel din urma se infoaie in orgolii de clasa a II-a si pleaca, spre detrimentul personal - zic eu, din discutie. acum este cam clar ca voia sa fie sprijinita in sperante desarte si cai verzi pe pereti. imi pare rau, nespus de rau ca tinerii nu isi "cumpara" batrani. poate nu pe noi, poate nu am facut "poza" frumoasa, nu avem marketingul pus la punct (eu ma indoiesc sincer de asta!), dar sa-si ia, nene, oricine are dileme "existentiale" ca asta un mosh sau o baba. ca tot ce i-am spus noi i-ar zice! numa' ca daca da "bani" pe intzelept, poate-l crede. Of, of. Pacat ca omul crede ca numai ce este obtinut cu bani poate fi si valoros. tovarasha isi inchipuie ca noi suntem niste pierde vara care nu au ce face si posteaza la intamplare.
hmm. eu zic ca XP-ul, EQ-ul si IQ-ul sunt niste indicatori evident ridicati in cazul celor care dau raspunsuri frecvente la intrebarile de aici. si noi nu postam sa ne vedem reflectati acesti indicatori in postarile noastre ci pentru ca nu ne putem abtzine in a ajuta pe altii sa vada ce noi am vazut deja.
tztz. sa ne dam peste maini, next time. sa nu mai postam. caci multi de pe aici vor doar sa se afle in treaba si NU SA PRIMEASCA SFATURI AVIZATE. de urmat sfaturile... deja e tupeu sa gandim ca ne-ar fi urmate. sa ne punem cozile intre picioare pentru ca ne-a dat peste nas tantea si sa ne fie invatatura de minte pentru situatiile in care nu suntem de acord cu astfel de "manifestari culturale"...
sunt amara rau, bibicilor, cand vad atata autoorbire in viata cuiva!
gianiblue
Postat pe 28 Martie 2009 20:54
Evident o s-o mai comitem (de postari e vorba). De fapt, noi oferim celui care a cerut un sfat, o opinie, o alta alternativa la care el/ea, poate nu s-a gandit. Daca urmeaza sau nu sfatul, asta nu ne priveste pe noi. Decizia ii apartine, fiindca nimeni nu traieste in locul sau.
E bine sa te gindesti totusi, ca nu e necesar sa inventezi tu roata, pentru ca ea a fost inventata deja. Si sa ai aplecare sa citesti cu atentie ceea ce s-a scris, chiar daca nu-ti place ce scrie. Mai ales daca nu-ti place. Adevarurile, cel mai adesea, nu sunt placute.
Si atunci sa nu incepi sa arunci cu cuvinte, in stanga si-n dreapta, facand pe neintelesul si victima. Vorbesti urat, exact acelasi lucru vei primi. In oglinda, ca sa vezi cum este. Si-atunci te vei enerva si mai rau, pentru ca vei observa ca nu-i placut chipul furiei. Am aratat asta cuiva pe aici si-a dat tot ce-a avut mai "bun".
Vrei sa fii victima? Asta o sa fii.
gabitzza
Postat pe 28 Martie 2009 22:53
Gabitzule pup!
blanca
Postat pe 28 Martie 2009 22:59
Mielutoo.poop fata !
gabitzza
Postat pe 28 Martie 2009 23:01
pot sa ma uit la voi cand va pupati!?
garbo000505
Postat pe 28 Martie 2009 23:05
pervers mic..
gabitzza
Postat pe 28 Martie 2009 23:10
De la: gabitzza11, la data 2009-03-28 23:10:26pervers mic..



nu nu...nu nu te contrazic!
garbo000505
Postat pe 28 Martie 2009 23:15
Anakin, am citit povestioara,draguta, chiar amuzanta. Dar eu sunt convinsa ca ea nu a inteles ideea. E mai fragila, se vede dupa cum a reactionat.
Giani si Gabita, eu am cerut putina, putina indulgenta. Noi putem privi lucrurile care sunt infantile prin ochii maturitatii.
E si ea mai tanara.
persidadamian
Postat pe 29 Martie 2009 00:03
Cand eram de vartsta ei si cineva mai cu experienta si mai matur imi dadea sfaturi ma deranja si pe mine. Mi se parea ca sunt mai desteapta decat toti si cum gandesc eu e foarte bine. Apoi venea mama si imi spunea cam ce o sa se intample. Eu nu credeam dar asa se intampla. Si o intrebam: de unde ai stiut. Iar ea imi raspundea: eu am fost ca tine, tu n-ai fost ca mine. Ma enerva. Acum inteleg.
Micass
Postat pe 29 Martie 2009 09:15
De la: persidadamian, la data 2009-03-29 00:03:29Anakin, am citit povestioara,draguta, chiar amuzanta. Dar eu sunt convinsa ca ea nu a inteles ideea. E mai fragila, se vede dupa cum a reactionat.
Giani si Gabita, eu am cerut putina, putina indulgenta. Noi putem privi lucrurile care sunt infantile prin ochii maturitatii.
E si ea mai tanara.


Stim ca este tanara. Asta e si motivul pentru care nu am fost mai aspri sau mai directi. Dar trebuia adusa putin la realitate. Tocmai pentru ca este tanara, nu poate fi lasata sa staruie in greseala. Daca n-o vede acum, si nu invata din ea, o v-a repeta si altadata. E mai bine sa-si petreaca tineretea frumos, zimbind ,decat plangand. Maturitatea biologica nu aduce neaparat si maturitate emotionala. Si-aici e mai mult de spus si povestit..
gabitzza
Postat pe 29 Martie 2009 10:41
haideti sa va spun si eu o istorie mica: un el, cunoscut pe net...big, big love,etc. acuma partea cu stapanirea de sine si cu "neagasat odorul"! cu cat eu stateam mai mult la lucru, cu atat el statea mai mult pe site-ul pe care ne-am cunoscut! eu taceam din gura...ma prefaceam ca nici nu vad.practic puteam sa vad cine e online acolo si fara sa fiu logata!a durat asa ..cateva luni! a incercat sa imi arate pe persoane "vii" nou cunoscute, ce poate el sa faca si cum le poate suci capul pe LOC!eu..ma prefaceam ca nici nu vad! ce rost avea...eu il iubeam deja daca asta nu ajungea ce rost aveau scandalurile si intrebarile!si am lasat lucrurile asa...pb nu voi sti niciodata ce a vrut sa spuna, daca a fost sa ma ispiteasca si pe mine la un moment de rabufnire...ideea e, ca acuma, nici in ruptul capului nu mai intra acolo si nu mai e asa prezent! si stiu precis ca ii este si sila de ceea ce gaseste acolo! in fine, pe mine m-a distrus oricum cu "tentatiile lui" si cu practicile astea!asa ca sfatul meu este sa rabzi si tu pana nu mai poti si sa-i spui! sa vada cum te doare! sa nu faci ca mine pt ca eu nu am rezolvat nimic asa.
fleur_de_lis
Postat pe 29 Martie 2009 10:50
Suparat ca Suzuka il supara pentru ca statea pe site-ul pe care se cunoscusera,Suzuki ii spune:
-Draga mea, am cumparat un pistol pentru tine.Bomba atomica o pastrez pentru mai tarziu...daca scapi nevatamata din prima incercare.
Ioana007
Postat pe 29 Martie 2009 10:59
De la: Micass, la data 2009-03-29 09:15:02Cand eram de vartsta ei si cineva mai cu experienta si mai matur imi dadea sfaturi ma deranja si pe mine. Mi se parea ca sunt mai desteapta decat toti si cum gandesc eu e foarte bine. Apoi venea mama si imi spunea cam ce o sa se intample. Eu nu credeam dar asa se intampla. Si o intrebam: de unde ai stiut. Iar ea imi raspundea: eu am fost ca tine, tu n-ai fost ca mine. Ma enerva. Acum inteleg.

Aici vreau sa ajung si eu Micass.
persidadamian
Postat pe 29 Martie 2009 11:46
pe site-urile astea sunt postate zilnic tot felul de filmulete cu femei care fac streeptease etc. probabil se mai uita la astea, mai vede cine mai e nou, ce poze si-a afisat; lucruri normale pentru barbati d
blondetweety
Postat pe 29 Martie 2009 11:49
De la: loveactualy, la data 2009-03-29 10:50:26 in fine, pe mine m-a distrus oricum cu "tentatiile lui" si cu practicile astea!


si te-a distrus rau de tot? nu cumva se uita dupa femei din acelasi oras? ntz-ntz, perversu' naibii!
bine, sincer nu am inteles unde e morala in postarea tipei, dar probabil ca trebuie sa fie pe undeva, ascunsa...
anakin
Postat pe 29 Martie 2009 12:10
De la: persidadamian, la data 2009-03-29 11:46:59
De la: Micass, la data 2009-03-29 09:15:02Cand eram de vartsta ei si cineva mai cu experienta si mai matur imi dadea sfaturi ma deranja si pe mine. Mi se parea ca sunt mai desteapta decat toti si cum gandesc eu e foarte bine. Apoi venea mama si imi spunea cam ce o sa se intample. Eu nu credeam dar asa se intampla. Si o intrebam: de unde ai stiut. Iar ea imi raspundea: eu am fost ca tine, tu n-ai fost ca mine. Ma enerva. Acum inteleg.

Aici vreau sa ajung si eu Micass.


Persi, stim asta. Am inteles toti.
gabitzza
Postat pe 29 Martie 2009 12:15
vaaaaleeeleeeeu, oameni buni. credeti-ma ca am mare pica pe net, telefoane mobile, laptop-uri s.a. inainte de ele iubirea era mai clara si mai onesta. acum...cei mai slabi de inger cad in plasa personalitatilor false din capatul celalalt al firului... inainte evaluai omul cu ochiul personal, acum il supra-ultra-mega evaluezi dupa un virtual...
si totul pare roz si minunat... ACOLO. dar in teren... tot putin adevar exista. chiar din ce in ce mai putin...
gianiblue
Postat pe 29 Martie 2009 15:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac? 23 De la: ladyDY 24 Februarie 2010 21:16
barbat inselat 98 De la: DD_BB 1 Decembrie 2011 08:49
Cupa.... 7 De la: Jojolin 19 August 2010 17:36
nu pot sa inteleg daca este normal 33 De la: pik_nik 13 Decembrie 2009 20:28
cati parteneri sexuali ati avut? 309 De la: DanaMAD 10 Aprilie 2010 12:47
Setari Cookie-uri