Este bolnav sau asa este el

Buna tuturor.Cand auzeam si inca mai aud de la colege ca sotul,iubitul ,e foarte gelos,ziceam ca mie nu mi se va intampla sa am asa ceva langa mine.Uneori chiar nu vrem sa credem ca ni se poate intampla chiar noua. Am cunoscut un baiat in urma cu un an.Credeam ca-i paine lui Dumnezeu: linistit ,harnic,nefumator si toate astea au inceput sa se naruie in fata mea cand a inceput sa inventeze personaje in jurul meu.Au inceput si jignirile,reprosurile.Am iertat de fiecare data si s-a obisnuit asa,ca am sa-l iert mereu ,iar ca atitudinea lui este corecta. Este mai greu si pt mine dar am pus punct.Nu-mi pot face viata un calvar.Si daca sunt la servici si suna zice ca cine stie unde sunt.Ma simt de parca asi fi fost blestemata de soarta.L-am intrebat de multe ori ce va sa fi urmat dupa astfel de faze de gelozie:bataia?Si toate se repeta cam la 2 zile.Am obosit sa lupt cu mintea lui bolnava.Am ajuns sa cred ca este bolnav cu capul,pt ca ii explic ca nu-i ca el,isi cere uneori scuze (f rar) si la o zi-doua incepe iar.

Sper ca cineva va fi mai norocoasa?
emiligold
Postat pe 18 Februarie 2009 21:00
emili,

pai..eu zic ca tu stii cel mai bine daca speri ca altele sa fie mai norocoase..nu ne intreba pe noi asta...
iasomia
Postat pe 19 Februarie 2009 08:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti? 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:10
este posibil sa iubesti doi barbati? 3 De la: sorinara 25 Noiembrie 2008 13:30
Rasturnare de situatie.Dilema mare. 5 De la: Ioana007 1 Ianuarie 2009 20:34
sunt un baiat si am si eu o problema kre ma poate ajuta cu niste sfaturi????? 9 De la: pik_nik 31 Octombrie 2009 08:34
nu stiu ce se intampla 3 De la: mielutza 24 Aprilie 2009 13:59
Setari Cookie-uri