am devenit cam usoara dupa ce mi-a dat papucii

Gabitzzo, sa-ti spun eu:
Tu ai fost echilibrata de nenea cu cagula.
Pe urma v-ati despartit si ai fost dezechilibrata.
Pe urma ai cunoscut alt nene si iar ai fost echilibrata.
Adica exchilibrata din nou.Ai inteles?????
Aemulus
Postat pe 3 Mai 2009 01:12
Buna dimineata! Imi cer scuze,dar parerea mea este ca nu l-ai iubit suficient daca ai putut s-o faci cu 3 barbati dupa ce te-ai despartit de el. Stiu foarte bine ce spun,din experienta. Si eu sufar in urma unei despartiri si am incercat sa o fac cu altcineva,dar pur si simplu nu am putut pentru ca mi-aparea el in minte. Inca-l iubesc si nu pot face sex cu altcineva ,cel putin nu acum...Eu zic sa te mai gandesti si daca tot vrei s-o faci,opreste-te la unul singur.
nicmar
Postat pe 3 Mai 2009 03:45
Nu este obligatoriu.
Un tren personal, se uita la un rapid si il intreaba:
-De ce fugi atat de repede?Ca tot acolo ajungi.
-Ajung.Dar fac mai multe curse.
Ioana007
Postat pe 3 Mai 2009 07:22
Mica..eu cu echilibrul - in nou - aveam nedumerirea

Credeam ca mai invat si io ceva
gabitzza
Postat pe 3 Mai 2009 12:26
Daca nu-i dadea papucii sa devina usoara ,devenea grea si atunci nu era mai rau?
ghelene_06
Postat pe 3 Mai 2009 15:01
-Cine se leaga de doublu shoc, va avea un shoc din partea mea.Adica va trebui sa se bata cu mine dupa ce normal, ridica manusa de jos, intr-un turnir cavaleresc.Eu port peste zale, naframa doamnei mele, si-i apar culorile, stimate domnite si cavaleri.-zise sir Sagramoor cel fara de Tara, si strangand fraiele, facu armasarul, imbracat in culorile noptii sa se ridice salbatic in doua picioare.
Ioana007
Postat pe 3 Mai 2009 15:57
De la: gabitzza, la data 2009-05-03 12:26:00Mica..eu cu echilibrul - in nou - aveam nedumerirea

Credeam ca mai invat si io ceva


Poate e de ras pentru tine, dar nu cred ca o ajuti prea mult pe cea care a lansat intrebarea. Daca tot ne dam cu parerea, unii avizata, altii pe langa, macar sa nu ne batem joc de fata.
Corpul are memoria lui. Dupa o despartire corpul inca pastreaza...urmele trecerii celuilalt.Deci, sunt convinsa ca ii va fi fff greu sa treaca peste asta, atata timp cat se gandeste inca la el. Alte trairi si implicarea intr-o relatie cu altul, o ajuta sa treaca mai usor peste despartire. Spuneam doar ca , aceasta perioada de tatonari sexuale va trece, desi e mult mai complexa decat este expusa aici.
Dupa aceasta perioada, care vine din frustrare, suparare, respingere, va veni o alta in care va fi in echilibru cu ea insasi, cu corpul ei.
chris_dofr
Postat pe 4 Mai 2009 12:21
da chiar gabitza...ce gasesti de ras ?...ca asa nu ajuti fata asta de a lansat topicul si care nu a mai intrat de 199 de zile pe forum ca sa dea un raspuns

wife_de_zmeu
Postat pe 4 Mai 2009 14:39
iasomia
Postat pe 4 Mai 2009 14:48
discutii elevate, iasomico...
wife_de_zmeu
Postat pe 4 Mai 2009 14:49
eu am ajuns la o concluzie: tre sa-i zic iubitului meu sa-mi dea o pereche de papuci, poate mai scap si eu de cateva kg
zambila
Postat pe 4 Mai 2009 14:57
Zambila de ce sa astepti papuci de la iubit ?nu crezi ca e cam riscant?poate gresi NR.si atunci ce faci cu Kg?
ghelene_06
Postat pe 4 Mai 2009 19:29
Deci fata cu pricina e acum in faza de negare? Si corpul ei refuza sa accepte ca nu mai are sex? Si creierul ei ce spune? E in concordanta cu corpul sau nu?
Eu cunosc pe cineva care a fost casatorita 10 ani cu unul cu care facea sex o data la 1 1/2 luni, deci corpul ei era obisnuit cu putin.Ei, s-a cuplat cu altul cu care a inceput sa faca sex zilnic (totala aberatie pentru crpul cu pricina ai zice, nu?) Vreau sa-ti spun ca al naibi corp s-a obisnuit imediat si fara comentarii la noul regim de viata.Asta cum s-o explica oare?
Aemulus
Postat pe 4 Mai 2009 19:39
fetele...m-ati pierdut...

despre ce dreaku discutati voi ici sha ? hi...hi...
wife_de_zmeu
Postat pe 4 Mai 2009 20:15
PW, mesajul meu era pentru Chris dofr, sorry, am uitat sa specific.
Aemulus
Postat pe 4 Mai 2009 21:09
De la: micabis, la data 2009-05-04 19:39:25Deci fata cu pricina e acum in faza de negare? Si corpul ei refuza sa accepte ca nu mai are sex? Si creierul ei ce spune? E in concordanta cu corpul sau nu?
Eu cunosc pe cineva care a fost casatorita 10 ani cu unul cu care facea sex o data la 1 1/2 luni, deci corpul ei era obisnuit cu putin.Ei, s-a cuplat cu altul cu care a inceput sa faca sex zilnic (totala aberatie pentru crpul cu pricina ai zice, nu?) Vreau sa-ti spun ca al naibi corp s-a obisnuit imediat si fara comentarii la noul regim de viata.Asta cum s-o explica oare?

Ti se intimpla sa descoperi o mancare noua,de care simti ca nu te mai saturi??? e acelasi lucru:euforia la nou,pina cind organismul ajunge la saturatie...foarte posibil sa ti se intoarca pofta in dezgust si atunci ce faci?,skimbi meniul...riscuri foarte posibile si cauza multor skimbari inexplicabile de umor fata de partener(a).
valentino
Postat pe 4 Mai 2009 21:21
De la: nicmar, la data 2009-05-03 03:45:41Buna dimineata! Imi cer scuze,dar parerea mea este ca nu l-ai iubit suficient daca ai putut s-o faci cu 3 barbati dupa ce te-ai despartit de el. Stiu foarte bine ce spun,din experienta. Si eu sufar in urma unei despartiri si am incercat sa o fac cu altcineva,dar pur si simplu nu am putut pentru ca mi-aparea el in minte. Inca-l iubesc si nu pot face sex cu altcineva ,cel putin nu acum...Eu zic sa te mai gandesti si daca tot vrei s-o faci,opreste-te la unul singur.

Sint,cel putin,doua tipuri de manifestare in fata aceleasi situatii: daca doi copii primesc aceeasi pedeapsa pt aceeasi greseala,unul se inkide in el,raminind inofensiv si insensibil,un altul se revolta,manifestindu-se violent...Tu esti din prima categorie,parerea mea.Ar trebui sa privesti cu realism situatia si sa dai voie intelectului sa ia o decizie...Succes.
valentino
Postat pe 4 Mai 2009 21:27
De la: valentino, la data 2009-05-04 21:27:04
De la: nicmar, la data 2009-05-03 03:45:41Buna dimineata! Imi cer scuze,dar parerea mea este ca nu l-ai iubit suficient daca ai putut s-o faci cu 3 barbati dupa ce te-ai despartit de el. Stiu foarte bine ce spun,din experienta. Si eu sufar in urma unei despartiri si am incercat sa o fac cu altcineva,dar pur si simplu nu am putut pentru ca mi-aparea el in minte. Inca-l iubesc si nu pot face sex cu altcineva ,cel putin nu acum...Eu zic sa te mai gandesti si daca tot vrei s-o faci,opreste-te la unul singur.

Sint,cel putin,doua tipuri de manifestare in fata aceleasi situatii: daca doi copii primesc aceeasi pedeapsa pt aceeasi greseala,unul se inkide in el,raminind inofensiv si insensibil,un altul se revolta,manifestindu-se violent...Tu esti din prima categorie,parerea mea.Ar trebui sa privesti cu realism situatia si sa dai voie intelectului sa ia o decizie...Succes.

Daca nu am putut face sex cu un altul dupa o despartire recenta nu inseamna ca sunt "inofensiva si insensibila". Inseamna ca l-am iubit si-l mai iubesc inca si nu ma pot arunca in bratele unui barbat doar pentru a-l uita pe el. Poate o sa spui,"dar ai incercat" da, am incercat sa vad daca pot simti ceva pentru alt barbat si,momentan nu pot. Asta nu inseamna ca o sa incep sa tot incerc poate o sa gasesc pe cineva pentru care sa simt aceeasi dragoste pe care o simt pentru el.Nu spun ca n-o sa mai doresc sa fiu cu alt barbat dar,o sa mai las sa treaca ceva timp,poate incet,incet o sa mi-l pot scoate din suflet.....Multumesc.
nicmar
Postat pe 5 Mai 2009 02:44
Nicmar,in principiu sint de acord cu tine...asta e constitutia ta,dar daca ai fi gasit barbatul care s stie sa se apropie de sufletul tau,sa-ti inspire incredere,sa te poti deskide,sigur,ar raspunde altfel si trupul...Sincer te apreciez pt cum gindesti,kiar daca druml tau e un pic in urcus...miine va fi mai bine...
valentino
Postat pe 5 Mai 2009 05:15
mie mi se pare ca nicmar are o atitudine de bun simt....

pentru ce sa te grabesti sa faci ceva, daca nu exista deocamdata dorinta sa faci acel lucru?
wife_de_zmeu
Postat pe 5 Mai 2009 09:48
De la: valentino, la data 2009-05-05 05:15:52Nicmar,in principiu sint de acord cu tine...asta e constitutia ta,dar daca ai fi gasit barbatul care s stie sa se apropie de sufletul tau,sa-ti inspire incredere,sa te poti deskide,sigur,ar raspunde altfel si trupul...Sincer te apreciez pt cum gindesti,kiar daca druml tau e un pic in urcus...miine va fi mai bine...

Poate asta a fost si greseala pe care o fac atunci cand sunt intr-o relatie,pun prea mult suflet si dau totul.Oare de ce unii barbati nu stiu sa aprecieze asta? Ultimul mi-a spus,citez "mi-ai facut toate poftele si m-ai sufocat,nu ai spus niciodata nu".
Chiar nu mai stiu ce sa cred.... Multumesc pentru gandurile tale bune.
nicmar
Postat pe 5 Mai 2009 15:21
De la: prometeus_wife, la data 2009-05-05 09:48:19mie mi se pare ca nicmar are o atitudine de bun simt....

pentru ce sa te grabesti sa faci ceva, daca nu exista deocamdata dorinta sa faci acel lucru?

Eu asa sunt,mai ales ca nu pot fi cu cineva daca nu simt acel fior cand suntem impreuna...Si tinand cont de faptul ca inca-l mai iubesc,o sa mai treaca ceva timp pana o sa ma pot apropia de altcineva.
nicmar
Postat pe 5 Mai 2009 15:26
De la: nicmar, la data 2009-05-05 15:26:33
De la: prometeus_wife, la data 2009-05-05 09:48:19mie mi se pare ca nicmar are o atitudine de bun simt....

pentru ce sa te grabesti sa faci ceva, daca nu exista deocamdata dorinta sa faci acel lucru?

Eu asa sunt,mai ales ca nu pot fi cu cineva daca nu simt acel fior cand suntem impreuna...Si tinand cont de faptul ca inca-l mai iubesc,o sa mai treaca ceva timp pana o sa ma pot apropia de altcineva.
pai barbatilor nu prea le plac plac femeile care le fac toate poftele,lor le plac femeile mai hotarate care se lasa cucerite mai greu.Pt ca femeile si barbatii suntem diferiti.Barbatilor nu le plac femeile care le pot avea usor,poate le convine dar nu prea le place si se satura usor de ele.
irina_24ro
Postat pe 6 Mai 2009 16:21
iar ai aparut ?
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Mai 2009 16:26
si_totusi
Postat pe 6 Mai 2009 22:18
hell no!!
zambila
Postat pe 7 Mai 2009 12:09
yeap...a postat si la kiki...
wife_de_zmeu
Postat pe 7 Mai 2009 12:11
eu sunt bucuroasa ca a aparut.
si_totusi
Postat pe 7 Mai 2009 12:12
yes! it's true!!! she is back!
susidallyama
Postat pe 7 Mai 2009 12:13
iote ce zice de berbati

fetelor...nu le faceti toate poftele...ca se duc iute si degraba...

fiti mai hotarate...nu picati ca gainile...eventual impiedicati-va....
wife_de_zmeu
Postat pe 7 Mai 2009 12:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CREDETI CA ATI PUTEA FACE ALT CEVA DECAT CEEA CE A-TI FACUT? 2 De la: garbo233027 2 Aprilie 2012 19:40
Cartea 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:14
Dupa divort 2 De la: yavrum 18 Decembrie 2008 21:46
cine este pisy blond? wanted ):):):):):):):):):) 39 De la: tutankhamon 1 Iulie 2009 00:30
Oare de ce sunt barbatii asa Smecheri? 46 De la: moment31 18 Octombrie 2009 14:48
Setari Cookie-uri