GRANITA DINTRE MINCIUNA SI ADEVAR..


stii ce se spune? minciuna dai , minciuna primesti. exista si o granita...nu spui adevarul cand stii bine ca persoana va suferi fff. mult...
sophia
Postat pe 28 Ianuarie 2009 23:58

Daca spui adevarul unei persoane colerice risti sa primesti si un pumn, daca-l spui unui pacifist, te apreciaza. adevarul e suportat greu, de obicei...DAR e necesar de cele mai multe ori. intr-o relatie e de preferat adevarul pentru ca da trainicie, siguranta, durabilitate si stabilitate...............
Adevarul este fundamentul IUBIRII........
sophia
Postat pe 29 Ianuarie 2009 00:00

o grseala ai facuto la inceput !!nu incerca sa o mai lungesti!!
boala lunga moarte sigura !!
Chiar tu ai zis ca pina acum relatia nu era foarte strinsa deci, daca consideri ca vrei o relatie de durata nu o mai lungi!!!!
luc70
Postat pe 3 Mai 2009 22:40
nu stiu, mie chestia asta imi suna ca un trecut renegat...care-i problema?de ce mic secret?daca tu stii f bine de ce ai inchis conturile cu exul si esti impacata cu tine, ce motiv ai sa te framanti atat cu faptul asta?ia si poarta-te firesc si lasa relatia sa-si urmeze cursul, iar despre chestia asta, atat de trecuta sub tacere de tine, ia si discuta calm, sincer, fara temeri...sunt lucruri, intamplari si oameni ce au facut parte din viata ta...pentru ce te feresti de ele?pe bune,daca inteleg...atata vreme cat esti impacata cu tine, nimic nu ar trebui sa treci sub tacere din ce te-a si te caracterizeaza, intr-un mod mai mult sau mai putin placut
mia79x
Postat pe 13 Mai 2009 20:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ati fost vreodata infiorator de singuri de ziua voastra? 176 De la: moment31 6 Noiembrie 2009 20:54
diferenta mare de varsta ....problema mare ? 143 De la: scrichy 1 Iulie 2009 22:02
nu pot sa inteleg daca este normal 63 De la: garbo027119 29 Noiembrie 2009 21:51
sunt obsedata de ideea ca poate ma insala... 33 De la: valentino 24 Mai 2009 19:25
iubirea mea 2 De la: floare_cu_colti 5 Martie 2011 10:04
Setari Cookie-uri