Triunghiul iubirii perfecte

Bun..stim cu totii teria lui Pitagora.Chestia asta se aplica pt. triunghiul echilateral,....ce ne facem atunci cand avem in fata unul ascutitunghic?Hai vanghelis,esti trecut prin multe matrici,da-ne o rezolvare corecta a problemei.
sorina_barbie
Postat pe 12 Decembrie 2008 22:39
Draga lall, ma intreb cum ai rezistat tu sa te cantzoneze smecherul ala de vanghelis, cu versurile acelea de doi bani, pe care le-a scris dupa cine stie ce borcanel cu muraturi.E infiorator.Mai frumoase versuri scria Brigite Bardot,cand era fetita de liceu.
Sorina, imi ingadui sa-ti raspund eu la intrebarea oe care ai pus-o acestui individ suspect pe care-l cauta politia prin vreo 12 state?Cand gasesti un triunghi ascutit, poti sa te arunci in el sa te intepi.Daca te mananca pielea, s-ar putea sa nu fie triunghi, ci numai urzica.In general, (dar generalii nu sunt buni ca sunt prea batrani, asa ca in loc de general, sa citesti si tu:"in sublocotenent",)poti folosi telina, morcovi, banane, dar sa stii ca tot barbatii sunt mai inzestrati de la natura.Sfatul meu, poti sa-l urmezi, doasr daca ai de la 18 ani in sus, daca nu, multumeste-te sa visezi si sa iei vitamina C pentru cosuri.
Ioana007
Postat pe 13 Decembrie 2008 09:24
ce ;OAMENIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII; ?
yavrum
Postat pe 13 Decembrie 2008 12:51
Ms de raspuns Ioana,sper sa fie valabil si pt tine,intepandu-te mult mai des,decojind banane fara ajutorul degetelor,etc.Vanghelis ma enerveaza si atat.
sorina_barbie
Postat pe 13 Decembrie 2008 15:58
Mie nu mi-a placut matematica, inca de pe bancile scolii.Asa ca la capitolul triunghiuri perfecte, te las sa te descurci tu.Iar in loc de banane, care foarte bine ai descris cum se utilizeaza, mie imi plac pepenii si relatiile de cuplu, adica, sa mananc pepenele acela rosu, dulce si zemos cu partenerul meu.
Ioana007
Postat pe 13 Decembrie 2008 16:06
Daca ti-ar place relatia de cuplu nu ai fi dat acel raspuns,si mai ales ca nu m-am adresat in special tie,nu imi permit sa jignesc pe nimeni cu atat mp.cu cat habar avem cine se ascunde pe aceste topicuri.Nu vreau sa sune a altercatie,nu ma caracterizeaza si sper sa ne infruntam in sfaturi.Numai bine.
sorina_barbie
Postat pe 14 Decembrie 2008 18:35
Relatia de cuplu, este intotdeauna draguta.Interesant este ca tot voi sunteti cele care va plangeti ca partenerii va calca pe picioare.Eu imi exprim un punct(sau o virgula) de vedere, altfel decat a ta si a celorlalte colege.Daca cineva scrie ceva, nu trebuie musai sa vedem in asta o ofensa, numai pentru faptul ca el gandeste altfel decat noi.Noi interpretam cuvintele si pe baza lor condamnam:Atac la persoana.Acesta este un semn de frustrare.Al vostru, nu al meu.Si sa stii un lucru, eu nu ma ascund pe aceste topicuri, raman aceeasi sau acelasi, asa cum vrei sa o iei.Sa stii ca de regula, sfaturile nu prea functioneaza, chiar daca sunt date cu cea mai sincera intentie.Cand faci aluzie la un lucru pe care tu crezi ca astfel il eviti, 99% exact aceea exprima.In sfaturi, nu putem sa ne infruntam, pentru ca nu prea cred in ele.Si tie numai bine, Sorina.(Vezi ca Barbie, iti ataca persoana si te transforma intr-o papusica razgaiata.Sorina suna ceva mai serios.)Numai bine si tie, draga mea.
Ioana007
Postat pe 15 Decembrie 2008 16:55
Fie ca esti psiholog,sau urmezi cursurile acestei discipline,ai dat-o in bara incepand cu numele,si zau tare mi-as dori sa fi fost o barbie.
sorina_barbie
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:01
de ce crezi ca nu esti o barbie ? uita-te la raspunsul tau , dat a treia zi dupa scriptura, de pe topicul rodicai. s-au lamurit pana si literele de la tastatura ca e o facatura de topic si, apari tu ca din spatiu , apostrofand.

mai fetelor, mai cititi inainte de a raspunde ! si mai ales, GANDITI! ganditul nu e periculos. parol
si_totusi
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:18
Draga doamna,eu nu am apostrofat pe nimeni,am raspuns insinuarilor adresate mie.Si cu topicul Rodicai..se tot scrie,asa ca nu vb fara a gandi sau cel putin a citi la pag.1.
sorina_barbie
Postat pe 17 Decembrie 2008 16:47
citeste tu ca eu am citit. nu apostrofez ci, observ
cum adica "Si cu topicul Rodicai..se tot scrie" e tocmai ce spuneam . se raspunde aiurea. si daca exista din astia care nu pricep si scriu ca oile, trebuie sa-i urmezi? intreb si eu, urmand logica ta .intelege ce citesti si multa atentie cand imi raspunzi. eu nu spun nimic fara sa verific.
si_totusi
Postat pe 17 Decembrie 2008 17:09
Fii atenta draga, pisica blanda, (sau blonda?) zgarie rau.
Ioana007
Postat pe 17 Decembrie 2008 18:22
........!testat ?
georg_eta
Postat pe 24 Februarie 2009 22:50
Este un nonsens.Nu exista un triunghi al iubirii perfecte.Iubirea perfecta este legata doar de cuplu, de doua persoane.Iubirea in trei, in care amanta sau amantul compenseaza ceea ce nu ofera nevasta sau sotul,poate fi un compromis pentru cel care il accepta, dar tot o mizerie este.A murit dragostea si cuplul s-a format in afara casniciei, deci relatia initiala nu mai exista, decat ca o minciuna care ascunde alte compromisuri caldute dar bolnave.
Ioana007
Postat pe 26 Februarie 2009 06:18
eu mi-as fi dorit sa citesc chiar articolul din acea revista nu raspunsurile voastra jignitoare!!! si totusi nu s-a ajuns pina la urma la nici un raspuns nu vad logic acestui topic!!! ci gasesc doar aici mesaje fara de noima.....
stellutza
Postat pe 27 Februarie 2009 00:00
eu mi-as fi dorit sa citesc chiar articolul din acea revista nu raspunsurile voastra jignitoare!!! si totusi nu s-a ajuns pina la urma la nici un raspuns nu vad logica acestui topic!!! ci gasesc doar aici mesaje fara de noima.....
stellutza
Postat pe 27 Februarie 2009 00:00
Esti masochista? De ce le citesti?
Ioana007
Postat pe 27 Februarie 2009 15:44
De la: Ioana007, la data 2009-02-27 15:44:22Esti masochista? De ce le citesti?



ei..........na!!! inca una si mai buna!!! sunt interesata de forum insa raspunsurile voastra ma cam dezgusta*nu toate si inca ceva..........sa vad cultura de care dau unii din participanti dovada!!! si cel mai ............si se prinde!!!
scuze aici nu ma refer la toti!!!
stellutza
Postat pe 27 Februarie 2009 22:03
De la: Ioana007, la data 2009-02-27 15:44:22Esti masochista? De ce le citesti?


inca ai si constatat ca sunt si masochista........prea de tot!!!
stellutza
Postat pe 27 Februarie 2009 23:53
Iti propun ceva, fara nici un pic de ranchiuna sau ironie, asta daca nu ai rezerve in ce priveste necunoscutul.Este nu numai o propunere ci si o rugaminte, pe care ti-om adresez personal. Intra pe vanghelis008.wordpress.com, ca sa vezi lumea lui ioana007, asa cum este ea.Este drept ca acolo scrie vanghelis008.Dar sa nu te spoerii.Este acelasi lucru.
Ioana007
Postat pe 28 Februarie 2009 17:32
Ma incapatanez sa sustin ca triunghiul e reprezentarea corecta pentru iubirea dintre DOUA persoane ! Voi explica de ce - babeste , sau ca la gradinita .Triunghiul are trei laturi si trei varfuri - o latura il reprezinta pe el si o alta pe ea. Punctul in care se unesc cele doua laturi e cel in care a inceput relatia. Lungimea laturilor e data de cat de mult se implica fiecare din cei doi in relatie - asa ca ar fi ideal sa fie egale acele laturi. A treia latura - cea care va intriga pe toti - desemneaza marimea relatiei persoanelor implicate, nu o a treia persoana ( cum intuiesc ca ganditi ) care ar avea ceva comun doar cu una din primele doua si nu ar inchide triunghiul ci ar da o linie franta deschisa - geometric vorbind - deci , triunghiul e reprezentarea geometrica a relatiei dintre doua persoane cea mai potrivita. Ar fi interesant de aplicat la fiecare cuplu, ce fel de triunghi caracterizeaza relatia voastra ? oarecare, isoscel , echilateral, samd...
maria_zada
Postat pe 1 Martie 2009 22:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
trecutul meu 27 De la: double_chock 4 Noiembrie 2009 21:00
relatie veche,monotona....vreau un sfat 40 De la: Dor_marunt 5 Ianuarie 2010 19:06
DATI-MI UN SFAT,VA IMPLOR! 49 De la: eladaela 25 Noiembrie 2009 11:08
Salut! 1 De la: adelynacd 28 Decembrie 2008 16:15
Diazepamul 39 De la: tutankhamon 12 Mai 2009 23:11
Setari Cookie-uri