diferenta mare de varsta ....problema mare ?

cind ea e mai mare si el mai mic facem asa cum a zis ioana,mai bea lapte asta daca are de unde.
ghelene_06
Postat pe 22 Februarie 2009 19:16
Ei, se descurca ei.Daca nu, pot sa treaca pe branzeturi.
Ioana007
Postat pe 24 Februarie 2009 16:52
vanghi...lapte ???!!! cahhh...
wife_de_zmeu
Postat pe 24 Februarie 2009 19:01
Prometeus de ce cahhh....nu cu lapte am crescut si noi?Anuska daca nu nai lapte nai nici brinzeturi.
ghelene_06
Postat pe 25 Februarie 2009 16:00
nicaieri,de ce n-ai curajul sa spui,nu este un pacat sa iubesti pe cineva mai mare.Nu varsta conteaza intr-o relatie,indiferent care din ei este mai mare,stii ce conteaza?sa te simti tu bine cu el,si el cu tine.Deci daca-l placi,nu mai pierde timpul.
pusy_aol
Postat pe 6 Mai 2009 15:22
ha,ha,ha, si ce daca?fiecare maninca ce poate.E bine?acuma daca el e mai mic si ea mai mare,care-i problema?se-nteleg ,se simt bin,ce-i pasa lumii?citeam adineauri un citat celebru,care mi-a placut foarte mul,golul din suflet nu-l umple lumea,ci cel de linga tine,asa ca lumea sa-si vada de treaba ei.
pusy_aol
Postat pe 6 Mai 2009 15:27
Draga mea eu ma chinui un pic sa scriu acum, sunt cam anchilozata de gat si sale, ca de asa e dupa o varsta...
Pe la 17 ani si eu i mi doream un barbat mai matur cu ceva ani de experienta in fata si cica daca iti doresti cu adevarat orice este posibil.... sa dea naiba mi-am dorit atat de mult ca pe bune s a implinit....numai ca tocmai invers el mai mic cu 6 ani ca mine numai ca vezi tu berile alea care le ciocnim?? cam asa eram noi dupa vreo 7luni da eram prea prinsa cu munca sa-mi mai bat capul, na ma zbateam si eu sa-mi fac un loc in fata cu munca si ma gandeam "las-o ba sa merge asa" bineinteles ca am terminat relatia dupa un an si vreo doua luni da macar cat a fost a fost frumos din toate punctele de vedere numai ca daca nu ajungi la acel numitor comun...degeaba!!!
La tine ce sa spun decat sa-l lasi sa te iubeasca mai mult decat tu pe el, nu de alta dar nu uita ca in cele din urma probabil ca va fi prima ta experienta completa si daca-l mai si iubesti si apoi ai surprize....te doare nada... in cadere rau de tot! si asculta sfatul celor mai experimentati mai ales a barbatilor pentru ca la fel ca si noi, ei intre ei stiu cel mai bine gradul teatral la care se ridica, si toate tertipurile la care se preteaza sa obtina ce vor !chiar nu vreau sa te dezamagesc din contra te incurajez numai ca vezi tu.. chiar daca ai doar 18 ani ai capacitatea suficienta pentru a-ti lua niste masuri de precautie

In incheiere vreau sa-ti mai spun ca ai sa realizezi mai tarziu gresala de a nu comunica macar cu mama ta!! este cea mai buna prietena? chiar crez!i ca nu ar intelege? eventual poti aduce intr-una din micile barfe(daca exista) in discutie o fata evident necunoscuta pt ea, care e de aceeasi varsta cu tine si .... etc restul ai si tu imaginatie sa modelezi incat sa nu dai de banuit :P

pups si bafta eu chiar vreau sa mai aud cum evolueaza relatia ta si macar cu noi sa-ti versi naduful ca si asa nu ne cunoastem
FULGUTA
Postat pe 6 Mai 2009 21:19
apropo m-am luat cu filosofia mea de viata de zici ca as avea cel putin 1050 ani !! cu toate ca asa ma simt in momentul asta si am uitat sa-mi marturisesc febletea!!

Vanghelis007... are niste replici mortale si in plus bancurile alea nu stiu de unde le scoate cert e ca tace tace si arunca cate o replica de-mi trec migrenele

FULGUTA
Postat pe 6 Mai 2009 21:27
De la: anakin, la data 2008-09-08 23:38:31daca intreaba cineva de varsta, ii spui ca e ungur si ca aia au un sistem diferit de tinere al anilor pe de alta parte, atat timp cat pe tine nu te deranjeaza, de ce ar trebui sa ii deranjeze pe ceilalti?

Foarte inteligent!!de unde atita rasism!!ce intra ungurii in povestea asta???
luc70
Postat pe 7 Mai 2009 20:53
Nu stiu de unde vine atita inteligenta la unelle femei!!!Probabil ca o tin pentru ele ca sa nu o arate la nimeni!!!
luc70
Postat pe 7 Mai 2009 20:56
De la: prometeus_wife, la data 2009-02-24 19:01:01vanghi...lapte ???!!! cahhh...

Daca toata lumea ar fi asa inteligenti in replici ...am trece de criza financiara!!!
luc70
Postat pe 7 Mai 2009 20:58
auzi, doamna...vad ca ai luat topic cu topic si postezi in disperare...

inainte sa-ti dai cu parerea despre cat de inteligenti suntem, incearca sa ne cunosti...

nu te mai repezi ca surdu'n oaste daca nu stii despre ce vorbim...

hai ca deja sari calul, si incepi sa ma enervezi...

pe langa faptul ca ne-ai jignit pe toate care suntem pe forum, ca suntem invidioase, ca nu picam de acord, iti mai permiti sa faci si aprecieri la adresa inteligentei unora dintre useri...

vrei sa discuti civilizat, perfect...se poate discuta

dar nu fa pe nebuna cu replicile astea de un gust indoielnic, ca nu tine

demonstreaza-ti inteligenta si cu ceva argumente, e clar ?

vezi ca a mai fost cineva asa ca tine si i-au sters adminii contul
wife_de_zmeu
Postat pe 7 Mai 2009 22:33
De la: luc70, la data 2009-05-07 20:56:01 Nu stiu de unde vine atita inteligenta la unelle femei!!!Probabil ca o tin pentru ele ca sa nu o arate la nimeni!!!


scumpo....la tine inteligenta da pe afara si nu stii ce sa faci?revizuieste-ti intai atitudinea si cei sapte ani de acasa, si invata-i sa-i respecti pe cei de langa tine...altfel vei primi mai mereu bobarnace si vesnic vei fi la fel de acra la adresa celor din jur...
tutankhamon
Postat pe 7 Mai 2009 22:38
De la: luc70, la data 2009-05-07 20:56:01 Nu stiu de unde vine atita inteligenta la unelle femei!!!Probabil ca o tin pentru ele ca sa nu o arate la nimeni!!!
Asa crezi ca faci tu,bag seama,dar eroare,eu cred ca nu ai ce arata si ne creezi o falsa iluzie.
scrichy
Postat pe 7 Mai 2009 22:54

Fetelor, va pierdeti timpul! Voi nu vedeti ca tanti luc nu se infige la dialog? Ei ii place sa vorbeasca singura. A venit aci sa posteze si ea cateva randuri pentru posteritate... ce importanta are ce contin ele?
Ella34
Postat pe 7 Mai 2009 23:00
mai bine scria lista de telefoane a municipiului bucuresti.....tot atatea idei inteligente ca si in postarile ei...si cate personaje care o baga in seama.....
tutankhamon
Postat pe 7 Mai 2009 23:05
pai nu o vezi ce da cu bata in balta...?

macar din bun simt putea sa citeasca tot topicul cap coada si vedea ca anakin nu e rasist, iar afirmatia mea avea un inteles pentru vanghi



iote...deja e la topicul ciocolata...v-am zis eu ca ia topic cu topic
wife_de_zmeu
Postat pe 7 Mai 2009 23:05
De la: luc70, la data 2009-05-07 20:53:08
De la: anakin, la data 2008-09-08 23:38:31daca intreaba cineva de varsta, ii spui ca e ungur si ca aia au un sistem diferit de tinere al anilor pe de alta parte, atat timp cat pe tine nu te deranjeaza, de ce ar trebui sa ii deranjeze pe ceilalti?

Foarte inteligent!!de unde atita rasism!!ce intra ungurii in povestea asta???

Explica tu cu cuvintele tale, cum ai inteles tu din chestia asta ca anakin ar fi rasist? Avand in vedere ca eu nu sunt prea inteligenta nu am inteles asta, dar sigur sunt niste nuante si substraturi pe care numai cineva asa inteligent ca tine le putea descoperi. Lumineaza-ma mare guru.

ps. ia in calcul ca pe mine ma enerveaza ungurii din Romania. Aia indolentii care nu se obosesc sa invete limba tarii in care s-au nascut.
Micass
Postat pe 8 Mai 2009 08:53


ticaloasa mica...
wife_de_zmeu
Postat pe 8 Mai 2009 09:35
bravo micassule!...si pe mine ma enerveaza de mor alte natii conlocuitoare care nu folosesc limba tarii a carei cetatenie o au, ci gavaresc pe limba lor materna....in cluj pana si copii de clasa intai pitzigaiau pe ungureste....ca sa nu mai zic de ciurda de tigani urcati in otobus...care urla unii la altii de la o usa la alta ce sa faca si unde sa coboare....
tutankhamon
Postat pe 9 Mai 2009 10:41
he...he...se vede ca nu ati trait printre alte etnii...

eu am o buna prietena, unguroaica de salaj...da' unguroaica sadea...cand a venit in banat nu stia o boaba romaneste...imi spunea ca in satul ei nimeni nu stie a vorbi romana, ea a invatat la 18 ani sa vorbeasca ...si e o femeie minunata

drept e ca mai am un prieten de etnie maghiara...care ca si voi ii injura pe ungurii care nu stiu a vorbi romaneste...amuzant ca si asta e ungur get-beget...cu parintii veniti din ungaria si stabiliti aici...
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Mai 2009 10:48
wife, nu ma intelege gresit...nasul meu de botez era jumi juma...adica ungur cu neamt...si io sunt din stra-stra stra bunici polonezi si ucrainieni....adica sunt un amalgaaaaaammmm.....nu am nimic impotriva nimanui...dar mor cand aud in romania ciripindu-se alte limbi de catre cetanetii acestei mandre patrii...
tutankhamon
Postat pe 9 Mai 2009 10:58
ei si ce ? da' pe ametitii aia care au lucrat in spania sau in italia si acu' vorbesc amestecat, cine ii suporta ?

ioi...ce-mi plac mie doamnele alea care intoarse de prin cele strainataturi, incep sa bage cuvinte straine...de toata jena
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Mai 2009 11:04
io am un amic care a plecat in franta, in manosque de 3 luni si cand am vorbit cu el pe mess o dadea in franceza....iti dai seama??? dupa trei luni.....
tutankhamon
Postat pe 9 Mai 2009 11:11
De la: prometeus_wife, la data 2009-05-09 11:04:41ei si ce ? da' pe ametitii aia care au lucrat in spania sau in italia si acu' vorbesc amestecat, cine ii suporta ?

ioi...ce-mi plac mie doamnele alea care intoarse de prin cele strainataturi, incep sa bage cuvinte straine...de toata jena

Buna ziua ,frumoase doamne,o singura observatie as vrea sa fac: sint unul din cei care,cu regret,
stilceste si limba de origine si cea de adoptie...si nu din cita importanta as vrea sa mi se acorde,kiar detest acest tip de afirmare...e pur si simplu o rapiditate in exprimare.In limba materna,anumite idei se exprima prin mai multe sau dupa caz,mai putine cuvinte.Noi in familie avem o cultura in a pastra romanismul,dar ne dam seama cit l-am corcit,cind vorbim cu cei ce traiesc in Romania...Regretabil...
valentino
Postat pe 9 Mai 2009 11:15
mda...li se pare ca sunt mai interesanti asa...

ce-mi mai plac mie astia care fac parada de cultura pe care o au...si daca stai sa ii urmaresti mai bine, bat tactul cu piciorul pe sub masa la manele, si citesc can-can
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Mai 2009 11:15
buna sa iti fie inima val...si ce natie zici tu ca esti ? ca mie imi plac ungurii la nebunie...
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Mai 2009 11:16
De la: prometeus_wife, la data 2009-05-09 11:16:22buna sa iti fie inima val...si ce natie zici tu ca esti ? ca mie imi plac ungurii la nebunie...

Din ce-mi amintesc,e un amestec de rusi si unguri prin arborele meu.Ma consider roman si,fara aere,ma simt mindru de asta,cu toate dificultatile ce o implica acest nume pe la noi.
valentino
Postat pe 9 Mai 2009 11:20
De la: prometeus_wife, la data 2009-05-09 11:15:17mda...li se pare ca sunt mai interesanti asa...

ce-mi mai plac mie astia care fac parada de cultura pe care o au...si daca stai sa ii urmaresti mai bine, bat tactul cu piciorul pe sub masa la manele, si citesc can-can


si sunt fani sandra brown, stiu pe derost tot ce se intamla in telenovele, in absolut toate, stiu cate blonde are dan negru in platou si daca otv-ul a gasit-o pe elodia....
tutankhamon
Postat pe 9 Mai 2009 11:22
mda...toti suntem putin amestecati...barfa familiei spune ca eu am un bunic care era jumate tigan...o strabunica grecoaica...

pro se trage din bunici bulgari si nemti si unguri...



wife_de_zmeu
Postat pe 9 Mai 2009 11:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
inca mai are cont pe site-uri de matrimoniale 134 De la: pik_nik 13 Decembrie 2009 20:23
Painful ... 8 De la: Ioana007 10 Mai 2009 15:56
nu mi-a spus niciodata ca ma iubeste 27 De la: FULGUTA 6 Mai 2009 07:12
Buna! 2 De la: vanghelis007 16 Noiembrie 2008 20:06
Relatie cu un barbat divortat 56 De la: laura72 30 Iunie 2010 21:05
Setari Cookie-uri