diferenta mare de varsta ....problema mare ?

Cerulet, varsta nu e o problema , faptul ca te-a convins sa va ascundeti , da.

Si vorba Ecoului, la varsta ta vezi ca ai alte prioritati . Timpul asta nu-l recuperezi , dragostea, daca e adevarata e un sprijin nu o piedica.
Numai bine.
blanca
Postat pe 4 Ianuarie 2009 11:48
Cerculetz, ascunsul, este o placere.In fan in podul casei, este raiul.Si poti sa o pui poe mielutza, prietena mea sa tina de sase.
Ioana007
Postat pe 4 Ianuarie 2009 15:17
pentru prometeus
sincere felicitari

cunosc un tip care a avut o relatie de 5 ani cu o tipa mai mare ca el. am regasit situatia lui in cuvintele tale. el o citea pe ea si ea pe el. se completau si se iubeau. el era cel mai fericit barb at de pe pamant, c u o femeie care stia sa ofere exact ce ii trebuia fara sa fie nevoie sa ceara.

s-au despartit pt ca ea nu putea sa ii ofere un copil. asta e....
tickle
Postat pe 5 Ianuarie 2009 11:47
Kanietz filma.Nu putea, ma intreb sa-i faca cadou, rudele din prima casatorie?
Ioana007
Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:38
De la: Ioana007, la data 2009-01-05 12:38:29Kanietz filma.Nu putea, ma intreb sa-i faca cadou, rudele din prima casatorie?

ce vroiai sa spui ?
Sky
Postat pe 5 Ianuarie 2009 14:51
tickle scrie: "S-au despartit pentru ca ea, nu putea sa ii ofere un copil".Iar eu am adaugat:Aici se sfarseste filmul(relatiei).Nu putea(in schimb, ca o compensare,)sa-i faca cadou rudele din prima casatorie?Mai am de adaugat un singur lucru:Copiii nu se ofera ca un buchet de flori, si nici ca o pungulita de prajituri.Iar faptul ca acesta a constituit motivul unei rupturi, ma face sa cred ca el nu a iubit-o nici o clipa pe ea.
"Ioana, il iei pe dobitocul"X" in casatorie si la BINE si la RAU?"Iar el dupa casatorie sa ridice coada ca un tap raios?Este un nemernic.Sa fie fericit ca a scapat neimpuscat.
Ioana007
Postat pe 5 Ianuarie 2009 21:17
De la: tickle, la data 2009-01-05 11:47:39pentru prometeus
sincere felicitari

cunosc un tip care a avut o relatie de 5 ani cu o tipa mai mare ca el. am regasit situatia lui in cuvintele tale. el o citea pe ea si ea pe el. se completau si se iubeau. el era cel mai fericit barb at de pe pamant, c u o femeie care stia sa ofere exact ce ii trebuia fara sa fie nevoie sa ceara.

s-au despartit pt ca ea nu putea sa ii ofere un copil. asta e....


Era frumos cu-adevarat daca spuneai :se completau si se iubeau. erau cei mai fericiti de pe pamant; stiau sa ofere exact ce ii trebuia celuilalt fara sa fie nevoie sa ceara. Asa insa ....
blanca
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:07
?
scuze, nu m-am prins daca esti sau nu sarcastica....
tickle
Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:26
Nu eram sarcastica . Mi s-a parut char trist ce spui pentru ca e doar o jumatate de dragoste . Doar ea stia sa ofere fara ca el sa ceara ... de asta deznodamantul a fost ce a fost , nu pentru ca asa-i viata.
blanca
Postat pe 8 Ianuarie 2009 21:08
am inteles acum... asa este. dragostea ar trebui sa fie reciproca, atunci altfel ar sta lucrurile... asa insa, a fost trist pentru ea, el a ales sa fie fericit si complet... daca eram eu cea in cauza spuneam la fel ca Ioana007 "Sa fie fericit ca a scapat neimpuscat"... dar pentru ca nu sunt, spun ca fiecare dintre noi are dreptul sa fie fericit si sa aleaga... chiar daca e vorba de un barbat aici
tickle
Postat pe 9 Ianuarie 2009 16:19
Eu il vedeam mai mult ca pe un exercitiu de comunicare,nicidecum o vale a plangerii. Intotdeauna am fost de parere ca privim lucrurile prin prisma propriei experiente. Intrebarea e de ce vezi tu forumul asta ca pe o vale a plangerii?...Sau ti-e teama de raspuns?


Ma inclin.
prometeus_969
Postat pe 9 Ianuarie 2009 16:28
@mielutza

Noi acum "lucram din greu" la capitolul copii. Daca nu imi poate darui unul, o sa infiem.
prometeus_969
Postat pe 9 Ianuarie 2009 16:30
De la: Ioana007, la data 2009-01-05 21:17:26tickle scrie: "S-au despartit pentru ca ea, nu putea sa ii ofere un copil".Iar eu am adaugat:Aici se sfarseste filmul(relatiei).Nu putea(in schimb, ca o compensare,)sa-i faca cadou rudele din prima casatorie?Mai am de adaugat un singur lucru:Copiii nu se ofera ca un buchet de flori, si nici ca o pungulita de prajituri.Iar faptul ca acesta a constituit motivul unei rupturi, ma face sa cred ca el nu a iubit-o nici o clipa pe ea.
"Ioana, il iei pe dobitocul"X" in casatorie si la BINE si la RAU?"Iar el dupa casatorie sa ridice coada ca un tap raios?Este un nemernic.Sa fie fericit ca a scapat neimpuscat.


dupa postul acesta vroiam sa mai postez si eu ceva insa aveam probleme cu internetul...Ideea e ca.. ...barbat sau nu , cu totii avem dreptul de a alege ceea ce ne dorim...iubirea intre ei doi putea fi enorma...insa degeaba daca femeia nu ii putea oferi ceea ce el isi dorea : un copil...copilul LUI...nu un copil infiat...
Sky
Postat pe 9 Ianuarie 2009 20:51
De la: prometeus_969, la data 2009-01-09 16:30:19@mielutza

Noi acum "lucram din greu" la capitolul copii. Daca nu imi poate darui unul, o sa infiem.


Nu asteptam o explicatie ...dar ,ma bucur pt voi !( si pt ca v-ati gandit la alternativa de a infia - aveti multa dragoste de daruit si asta e extraordinar.)
blanca
Postat pe 10 Ianuarie 2009 10:15
De la: Sky, la data 2009-01-09 20:51:43
De la: Ioana007, la data 2009-01-05 21:17:26tickle scrie: "S-au despartit pentru ca ea, nu putea sa ii ofere un copil".Iar eu am adaugat:Aici se sfarseste filmul(relatiei).Nu putea(in schimb, ca o compensare,)sa-i faca cadou rudele din prima casatorie?Mai am de adaugat un singur lucru:Copiii nu se ofera ca un buchet de flori, si nici ca o pungulita de prajituri.Iar faptul ca acesta a constituit motivul unei rupturi, ma face sa cred ca el nu a iubit-o nici o clipa pe ea.
"Ioana, il iei pe dobitocul"X" in casatorie si la BINE si la RAU?"Iar el dupa casatorie sa ridice coada ca un tap raios?Este un nemernic.Sa fie fericit ca a scapat neimpuscat.


dupa postul acesta vroiam sa mai postez si eu ceva insa aveam probleme cu internetul...Ideea e ca.. ...barbat sau nu , cu totii avem dreptul de a alege ceea ce ne dorim...iubirea intre ei doi putea fi enorma...insa degeaba daca femeia nu ii putea oferi ceea ce el isi dorea : un copil...copilul LUI...nu un copil infiat...


Daca si iubirea LUI pentru ea era atat de mare putea sa realizeze ca plecand din acest motiv A ALES sa franga un suflet care sustinea ca e cel mai important pt el . Si atunci te intreb : A alege din cauza ca ai dreptul asta e IUBIRE sau EGOISM?
Eu cred ca ultima Sa iubesti , inseamna sa doresti sa gasesti solutii ALATURI de acel om .
blanca
Postat pe 10 Ianuarie 2009 12:59
iubeste cat e de iubitAm invatat ca nimeni nu este perfect pana cand nu te indragostesti.Dar si mai sii!!!Sansele nu trebuie sa le pierzi.Acelea pe care le pierzi tu,le prinde din zbor o alta persoana.Nu exista varsta in dragoste,si cum spuneam la inceput,,iubeste cat e de iubit caci ,daca nu iubesti tot ce va ramane va fi REGRETUL"
boliac_florentina
Postat pe 21 Ianuarie 2009 15:45
nu vad o problema. prietena mea are 25 si iubitul ei , 55 . ea in fiecare zi ii propune casatoria.de 5 ani sunt impreuna si se iubesc.
cercelmarilena
Postat pe 21 Ianuarie 2009 22:36
La prima vedere, pare.


alta e problema . il iubesti sau nu poti din cauza varstei? clarifica-te.
cercelmarilena
Postat pe 21 Ianuarie 2009 22:40
il iubesc...il iubesc mult...si ma iubeste si el...insa sunt prea mutli nori deasupra noastra....
Sky
Postat pe 22 Ianuarie 2009 20:49
Este gresit sa se creada asa ceva.In definitiv, mai exista si pietrele funerare.
Ioana007
Postat pe 23 Ianuarie 2009 16:59
Oare ce anume vrei sa spui Ioana ?..pietre funerare...hmmm dupa nori...deseori urmeaza piatra funerara...incheierea unei perioade furtunoase...unei relatii...unui viitor impreuna...explicate
Sky
Postat pe 23 Ianuarie 2009 19:57
buna . poate acum nu vezi nimic dar mai tarziu iti vei da seama ca si 2 ani sunt multi:) nu 10! credema :)

Postat pe 28 Ianuarie 2009 21:25
virsta nu conteaza,important e ca voi sa va intelegeti si sa nu plecati urechea la orice vorba rea.eu am 32 d ani el are 24! si nu ma intereseaza ce zice nimeni atita timp cit noi ne intelegem,ne iubim si totul este bine!
sammy
Postat pe 29 Ianuarie 2009 14:07
De la: sammy, la data 2009-01-29 14:07:56virsta nu conteaza,important e ca voi sa va intelegeti si sa nu plecati urechea la orice vorba rea.eu am 32 d ani el are 24! si nu ma intereseaza ce zice nimeni atita timp cit noi ne intelegem,ne iubim si totul este bine!


sa aveti parte in continuare de multa fericire
Sky
Postat pe 29 Ianuarie 2009 21:09
Varsta conteaza intotdeauna.
-Relatia mea a zis Suzuki, a mers perfect atata timp cat am fost mai tanar si in putere.Acum cand am mai imbatranit putin, iubita mea, cand o strig sa facem sex, imi raspunde:
-Tataie, portofelul.
Ioana007
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:59
De la: petosticky, la data 2008-11-18 15:27:51
De la: Ecoul, la data 2008-11-18 13:53:14"client fidel al restaurantului...."

Draga mea, eu nu cred ca as fi foarte incantat ca fata mea din clasa a XII-a sa umble cu un tip de 28 de ani si care este si "client fidel" al unui restaurant. Chestia cu "iubirea care nu are varsta" este o zicatoare corect politica. Sa o crezi atunci cand vei vedea la tot pasul iubiri sincere si dezinteresate intre femei de 60 de ani si barbati de 30.

Nu neg experientele fericite ale colegelor noastre de forum, au fost norocoase, insa de aici si pana la a incuraja o adolescenta de 18 ani sa aiba o relatie secreta(ascunsa de parinti) cu un tip de 28 de ani este cale lunga. Eu te-as incuraja mai curand sa te gandesti la viitorul tau(bacalureat, facultate, profesie, etc). La 18 ani ai de luat niste decizii foarte importante, care iti vor marca iremediabil viitorul si, crede-ma, giugiulitul cu un tip cu 10 ani mai in varsta nu te ajuta cu nimic acum.

Insa, daca vrei sa te ajutam cu un sfat, argument, contraargument, poate ne dai si niste amanunte despre EL. Ce face, cum isi castiga existenta, in ce cerc de "prieteni" se invarte, ce CV are in materie de femei, ce masina are(BMW, Audi ) ce zic prietenele tale despre el, etc, samd, scl. Sunt intrebari firesti, pe care orice parinte le-ar pune, pe care ti le recomand si tie, si de al caror raspuns depinde o eventuala decizie finala, daca nu o vei fi luat deja, ametita fiind de "vrajelile" LUI.

Fii curajoasa si fa relatia publica, cat mai publica! Asuma-ti aceasta relatie si obliga-l si pe el sa o faca! Vei avea, cred, surprize. Asa vor veni spre tine tot felul de informatii despre Fat-Frumos. "Hai sa ne ascundem sa nu faca nu-stiu-cine caterinca de noi!" este o VRAJEALA. Foarte posibil ca "mentorul" tau sa aiba lucruri de ascuns.

Aaa, si nu uita: parintii nu sunt dusmanii tai!
sanda_nina
Postat pe 20 Februarie 2009 23:14
10 ani sunt zece ani ! ok? Think at it.Ea 40 el 50
micky04
Postat pe 21 Februarie 2009 02:20
Cred ca diferenta de virsta intre un baiat si o fata pina in 10 ani nu e mult(cu conditia ca baiatul sa fie mai mare si nu fata cum e mihaela,izdraela etc.)SI cum zicea cineva aici el vine cu experienta ea cu inocenta.
ghelene_06
Postat pe 21 Februarie 2009 11:07
nah...si ce te faci cand ea e mai mare si el mai mic ?

prietenii stiu de ce...
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Februarie 2009 11:08
Mai bea lapte, draga mea.
Ioana007
Postat pe 21 Februarie 2009 15:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
l-am inselat, am luat gonoree 33 De la: tutankhamon 12 Februarie 2010 21:33
femeie scorpion-barbat taur sau barbat varsator 15 De la: SenseiElla 30 Ianuarie 2010 12:29
infidelitate 189 De la: mia79x 13 Mai 2009 21:22
Ce sa fac? 27 De la: Ioana007 8 Februarie 2009 16:46
e greu sa fii femeie 10 De la: pik_nik 13 Decembrie 2009 20:26
Setari Cookie-uri