unde gresim? sau ce nu stim?

si totusi pare o femeie exceptionala cu un umor extraordinar..Ce bine ca avem printre noi astfel de persoane. Nu pot insa s anu ma intreb de c eunii barbati sunt idioti...(si totusi, ma gindesc aici la al tau ex..)..

stiu ca mesajul meu nu prea are legatura cu topicul..heii..ba se prea poate sa aiba...nu stiu...gindul asta "m-a lovit" in timp ce citeam mesajele si am vrut sa vi-l spun si voua...
dede
Postat pe 12 Septembrie 2008 18:00
E prea tare. Eu nu o vad o scorpie cum se descrie la profil

Postat pe 12 Septembrie 2008 18:27
Sunt si barbati idioti si femei idioate. Sa zicem ca raportul e constant, dar, spre deosebire de barbatii idioti, femeile idioate se prefac ca au fler atunci cand dau cu bata-n balta si habar n-au despre ce-i vorba-n propozitie.

Postat pe 12 Septembrie 2008 18:30
ma laudati si nu-s obisnuita. m-am rusinat

si_totusi
Postat pe 12 Septembrie 2008 21:50
..Ei lasa, nu trebuie sa te rusinezi.( dar daca te prinde culoarea nu ma baga in seama!)
blanca
Postat pe 13 Septembrie 2008 09:09
mieluta, cica nu se mai poarta rosu. trendul toameni e albastru .

chiar si astia cu moda lor. am vazut ca duce munca de lamurire ca barbatii sa se imbrace in fusta.
si_totusi
Postat pe 13 Septembrie 2008 12:25
succesul la barbati:
La 2 ani, succesul este sa nu faca pe el.

La 3 ani succesul este sa aiba dinti.

La 12 ani, succesul este sa aiba o gasca de prieteni.

La 18 ani, succesul este sa aiba permis de conducere.

La 20 ani, succesul este sa fie bun la pat.

La 35 ani, succesul este sa castige bine.

La 50 ani, succesul este sa castige foarte bine .

La 60 ani, succesul este sa fie bun la pat.

La 70 ani, succesul este sa aiba permis de conducere.

La 80 ani succesul este sa aiba dinti.
si_totusi
Postat pe 13 Septembrie 2008 14:43
10 motive pe care nu le crede nici el cand te inseala


Cealalta era langa el si tu erai plecata din oras sau din tara sau din... memoria lui.

Era ametit de bautura si nu mai stia ce face.

A vrut sa vada daca mai are lipici la alte femei.

Era atat de suparat pe tine ncat...

Avea o deceptie si trebuia sa-si nece amarul. Pacat ca nu erai tu langa el atunci.

O dorea dinainte sa te cunoasca pe tine, deci poti spune ca totul s-a petrecut (n mintea lui) nainte sa fiti mpreuna, nu-i asa?

i creste nivelul adrenalinei cand stie ca face ceva interzis.

Tu nu faci ce face ea n pat.

S-a mpiedicat si a cazut exact unde nu trebuia. Pantalonii i-au alunecat n cadere...

Te-a prevenit ca barbatii nu pot fi fideli... prea mult timp...
si_totusi
Postat pe 13 Septembrie 2008 14:45
De ce apreciaza femeile ,barbatii?

1 Aveti intodeauna un umar confortabil pe care putem adormi fara probleme.
2 Sunteti impacati cu corpul vostru. E adevarat ca va sperie chelia,burta si marimea ...dar ,in mare, sunteti "OK"...
3 Sunteti placuti si impresionati de corpul nostru , chiar daca noi nu suntem.
4 Sunteti mai mult decat entuziasti,atunci cand vine vorba despre sex.
5 Va indragostiti greu, dar pana la urma tot va indragostiti.
6 Parul de pe piept si fata proaspat barbierita.
7 Sunteti curajosi atunci cand sunteti in preajma mustelor ,tantarilor si cauciucurilor desumflate.
8 Pofta nelimitata pentru prajitura cu ciocolata si fripturile cu sos.
9 Abilitatea voastra de a rezolva problemele este cat ai clipi.
10.Cand vreti,puteti
si_totusi
Postat pe 13 Septembrie 2008 14:58
De ce se intalnesc fetele cu "baieti rai" ?

- Le dau motiv de barfa, atunci cand se intalnesc cu prietenele.

-Chiar daca se intalnesc cu "tipi de treaba", acestia se transforma in "nemernici". asa ca, de ce sa nu scuteasca timpul?

-Un "nemernic" spune din prima clipa ceea ce nu-i place la ea, nu asteapta sase luni pana la primul scandal

si_totusi
Postat pe 13 Septembrie 2008 15:07
Bv.Prea tare!

Postat pe 13 Septembrie 2008 18:48
Eu gresesc intotdeauna cand atau pe asfalt si ma strang pantofii.Gresim intotdeauna cand luam de bune toate adevarurile cu care tinem sa zdrobim lumea, uitand ca un astfel de adevar ne poate cadea si noua pe picior.

Postat pe 14 Septembrie 2008 07:15
Vanghelis , la tine e cam toamna!!

Be happy ! Unde ti-e simtul umorului ??

blanca
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:03
Salutare tuturor. M-am intors din Turcia. Recomand cu caldura...
Salutare bravilor din care nu a lipsit, bineinteles, Vanghelis, care au avut curajul sa comenteze aici. Oameni buni, stiti ca pana la urma urmei nu exista retete pentru nimic? Si nici explicatii complete? Sunt atat de multe nestiute chiar de protagonistii unei relatii de amor. Bineineteles ca fiecare trebuie sa se "dea destept" in legatura cu viata personala, sa para (macar in ochi proprii) ca stie de ce s-a ajuns la degenerari de relatii, de la pasiune si incredere la lipsa lor. Eu zic ca lucrurile trebuie luate asa cum sunt. Putina lume este capabila sa faca o analiza cinstita a greselilor proprii si sa actioneze in consecinta. Chestia asta cu schimbarea nu este de crezut. Pur si simplu oamenii sunt asa de marunti si vor sa traga de pe restul populatiei cat mai mult. Suntem cu toti departe de sentimentele ideale, de comportamentul acela deasupra oricarui repros.
Eu cred ca si cei alesi - la cata mizerie umana este in jur - ajung sa se insele sau sa fie inselati. Pacat ca nu sunt feriti... Si totusi, stii unde cred eu ca gresim? Ca tinem la niste linii conducatoare in viata: principiile. Ca nu suntem cameleonice, ca nu vrem sa castigam bucati de sticla ci diamante. Ca nu facem rabat la calitate. daca ne-am adapta, ne-am putea chiar minti ca Cocosatul de la Notre Dame este Zburatorul...
gianiblue
Postat pe 14 Septembrie 2008 15:46
A-nceput sa cada cu frunzele.

Postat pe 14 Septembrie 2008 15:46
Mai fetelor, eu sincer cred ca nu se poate da un raspuns concret la aceasta intrebare, pentru ca nu se poate generaliza...nici un barbat nu se aseamana cu altul, sunt unii care sunt cuceriti de femei puternici, cu mana de fier si altii care prefera femeile mai docile...cred ca e in functie de personalitate, de nevoile fiecaruia...la fel se intampla si cu femeile : eu , spre exemplu, intotdeauna am preferat barbatii siguri pe ei, puternici, categorici,care intr-un fel sau altul sa poata sa ma domine ( poate de aceea nu mi se intampla prea des sa imi placa cu adevarat un barbat, pt k rar se gaseste unul capabil sa ma tine in frau ) ...niciodata nu m-am indragostit de un om slab de caracter si nu cred ca se va intampla vreodata. In schimb, prietena mea cea mai buna spune ca ea nu ar putea fi niciodata cu o persoana asa, ca intr-o relatie ea trebuie sa fie cea care sa taie si sa spanzure, sa dea ordine si sa fie ascultata...pe scurt,ei ii plac barbatii docili, maleabili, flexibili, pe cand eu ii prefer pe cei care se mentin pe pozititii
Cred ca asa e si cum barbatii, deci parerea mea este ca nu ar trebui sa se faca o generalizare, ci un studiu de caz pentru fiecare

Postat pe 15 Septembrie 2008 07:17
Si mai exista si categoria care apreciaza echilibrul...
blanca
Postat pe 20 Septembrie 2008 10:04
"gianiblue":Bineineteles ca fiecare trebuie sa se "dea destept" in legatura cu viata personala, sa para (macar in ochi proprii) ca stie de ce s-a ajuns la degenerari de relatii, de la pasiune si incredere la lipsa lor.

ca parte yang a acestui forum (nu ca as fuma, dar acesta este emoticonul) imi voi spune parerea personala, evident fara pretentia de adevar imuabil. iar ceea ce voi spune stiti si voi: fara maturitate nu exista nicio sansa de armonie in viata personala. si cum maturitatea se cistiga in timp, si dupa experiente de genul lovitului cu capul de pragul de sus, este normal ca aceasta sa nu fie un fenomen general la care sa aiba acces tot omul. asta inseama "a te da destept in viata personala".


"gianiblue":Eu zic ca lucrurile trebuie luate asa cum sunt. Putina lume este capabila sa faca o analiza cinstita a greselilor proprii si sa actioneze in consecinta. Chestia asta cu schimbarea nu este de crezut.

cind deciziile si aplicarea lor nu izvorasc din aceasta maturitate, lucrurile se prezinta asa cum ai spus tu. despre chestiunea cu schimbarea insa, nu sint de acord cu tine. totul in lume se schimba, nimic nu ramine la acelasi stadiu, doar ca aceste schimbari la virste mai mari de aprox. 30 ani nu mai sint sesizabile. schimbarile, in sensul de acumulari izvorite din experiente, sint insa lucrul cel mai stabil in univers, deci si in cel uman.

"gianiblue":Suntem cu toti departe de sentimentele ideale, de comportamentul acela deasupra oricarui repros.

sintem oameni, deci imperfecti. idealul perfectiunii a fost, si este, tinta catre care au tins toate intelepciunile lumii. dar faptul ca desi existam ca civilizatie de mii de ani totusi nu am atins acest nivel, in ciuda tuturor eforturilor, este dovada imposibilitatii atingerii acestui deziderat. asa incit intelept este sa ne acceptam slabiciunile si imperfectiunea, si sa incercam sa le ajustam cit mai mult cu putinta.

"gianiblue":Eu cred ca si cei alesi - la cata mizerie umana este in jur - ajung sa se insele sau sa fie inselati.

nu este adevarat. istoria filozofiei si a spiritualitatii are o lista intreaga de oameni care au atins seninatatea unei vieti armonioase. doar ca a fi intelept nu este la indemina oricui, insa a tinde inspre intelepciune ar trebui sa fie indemnul pe care sa nu il pierdem din ochi niciunul din noi.

"gianiblue":Si totusi, stii unde cred eu ca gresim? Ca tinem la niste linii conducatoare in viata: principiile. Ca nu suntem cameleonice, ca nu vrem sa castigam bucati de sticla ci diamante. Ca nu facem rabat la calitate. daca ne-am adapta, ne-am putea chiar minti ca Cocosatul de la Notre Dame este Zburatorul...

principii este bine sa aiba fiecare din noi, insa problema consta in adevarul sau falsitatea acestor principii. fara jaloane care sa ofere intuitiei puterea de decizie corecta, nu putem inainta pe drumul vietii. iar principiile sint aceste jaloane. si cu principii de viata sanatoase nu trebuie sa ne mintim si nici sa traim o viata falsa, ci una autentica bazata pe armonie mentala si pace sufleteasca.
Epicurian
Postat pe 21 Septembrie 2008 14:18
De la: si_totusi, la data 2008-08-04 15:56:13citeam forumul si m-am tot gandit. ne invartim in jurul unor situatii de viata, ne dam cu parerea, ne certam. si totusi :) parca lipseste ceva. ne despartim fara sa vrem in tabere: femei contra barbati. noi ii aratam pe ei cu degetul si ei au grija sa ne aminteasca ca ne-am ingrasat.
poate, daca tot ne-am intalnit pe aici, am putea sa aflam niste pareri strict generice asupra unui mod de a reactiona, de a intelege sau de a gestiona o anumita situatie , fara sa ne referim la un caz particular . ca, de acolo , incepe balamucul. iar pe tabere, iar pe pozitii de razbel..

dupa ce i-am comentat parerile lui gianiblue, voi comenta si acest mesaj.
deci avem femei si barbati. 2 genuri ale aceleasi specii. una din filozofiile acestui pamint a spus despre ele ca yin=femeia este teluricul, pamintescul, cel care fecundat germineaza si da nastere vietii. si totusi in yin exista si un mic yang, energie pura, cinetica, torent de ape involburate. yin mai reprezinta emotionalul, sufletescul, intuitivul si creativitatea. cit despre yang=barbatul, stiti si voi, el este cuceritorul, vinatorul, razboinicul, logica intruchipata. si totusi si in yang exista un picut de yin, de sensibilitate, de sentimentalism si de romantism. dar doar un picut!
ei bine, si acum concluzia: credeti voi ca daca cele 2 genuri sint atit de diferite in structura lor emotionala si mentala, poate fi vorba de o aceeasi intelegere a vietii, inclusiv a cotidianului? cu siguranta ca nu! si de aici toate confruntarile, diferendurile si dezacordurile. daca insa sintem constienti de acest lucru, putem atunci gasi si solutia: femei cu mult yang in structura lor (vezi fermitate, claritate, logica, si mai putin intuitive, sentimentale si romantice) sa isi caute parteneri cu cit mai putin yin in structura lor. si invers, barbati cu mult yin in structura lor (minoritatea, recunosc) sa isi caute partenere cu cit mai putin yang in profilul lor.
caci doar in momentul in care structurile celor 2 parteneri au cam aceeasi arhitectura emotionala si mentala, doar atunci armonia cuplului poate fi atinsa. din pacate acest lucru nu este posibil la 20 ani, cind inca nu am reusit sa cunoastem resorturile intime ale existentei, ci deabea dupa 30 ani, cind o data cu maturitatea si acumularea de experienta incepem sa intelegem pe propria noastra piele aceste resorturi.

De la: si_totusi, la data 2008-08-04 15:56:13"Experienta tuturor dovedeste ca, mai ales barbatii, reactioneaza numai la fermitate. Reactioneaza intr-un fel dorit sau contrariul."
uite, eu as vrea sa aflu de la barbati. daca intr-adevar e asa. intreb asta pentru ca , de e asa, stiu si eu unde am gresit in fosta mea casnicie.
as mai avea intrebari. poate au si fetele sau chiar baietii . fara patima fara teorie. as vrea ceva sincer :)

personal nu cred fermitatea ca pe o referinta general valabila. exista barbati sensibili carora nu fermitatea le defineste sarutul tandru daruit iubitei la plecarea matinala la slujba, ci sensibilitatea; asa cum exista si femei care nu au nevoie de gestul tandru si romantic al barbatului la despartirea zilnica matinala, ci de fermitatea conducerii cu mina sigura a afacerilor de familie (copii, finante, etc.).
Epicurian
Postat pe 21 Septembrie 2008 22:42
Epicurian, m-ai trecut prin ciur si prin darmon. Foarte bine. ar trebui sa punctez niste lucruri pe care se pare ca nu le-ai inteles intocmai cum le-am gandit sau poate nu le-am exprimat eu asa... Dar nu este important. Important este ca mai ies la iveala niste idei, convingeri frumoase care ne dau speranta de mai bine.
Totusi insist pe o idee: sa fim destepti si sa ne uitam in vietile celorlalti pentru a invata mai repede si fara a da cu capul de pragul de sus. Pentru a ajunge mai repede si fara mari suferinte la acea viata senina. In functie de ce ne dorim, sa calcam pe urmele modelelor noastre, sa facem slalom printre mizerii si sa imbratisam o cale cat mai curata, mai senina, mai frumoasa. Eu zic ca principiile sunt numai frumoase si adevarate. Imlicit. restul liniilor directoare sunt gunoaie, nu principii...
gianiblue
Postat pe 24 Septembrie 2008 14:10
Agentia Interpress:(interviu afgan cu o localnica.)
-Doamna Suzuki, Dvs. conduceti cu mana forte casnicia?
-Desigur...
-Si cum procedati?
-Folosesc Kalashnikovul ca mijloc de constrangere , iar pentru iubitul meu sot, cand nu este intelegator, gazele lacrimogene.Si sa vedeti cum plange cand ii spun ceva...Este foarte simtitor.
-Altceva, ce ne mai puteti spune?
-Sa dea Dumnezeu sa traiti fara probleme dupa ce o sa luati masina de pe mina mea artizanala.

Postat pe 24 Septembrie 2008 15:55
De la: gianiblue, la data 2008-09-24 14:10:40Epicurian, m-ai trecut prin ciur si prin darmon.

sorry daca ti-am lasat impresia asta, nu am dorit decit sa punctez niste detalii ale ideilor puse de tine in discutie .

De la: gianiblue, la data 2008-09-24 14:10:40Foarte bine. ar trebui sa punctez niste lucruri pe care se pare ca nu le-ai inteles intocmai cum le-am gandit sau poate nu le-am exprimat eu asa... Dar nu este important.

orice nuantare a unor idei discutate, este dupa parerea mea un bun exercitiu de verificare a propriilor idei.

De la: gianiblue, la data 2008-09-24 14:10:40Important este ca mai ies la iveala niste idei, convingeri frumoase care ne dau speranta de mai bine.

exact, cu cit sint mai multe fatete ale unei probleme identificate si discutate, cu atit concluziile sint mai relevante.

De la: gianiblue, la data 2008-09-24 14:10:40Totusi insist pe o idee: sa fim destepti si sa ne uitam in vietile celorlalti pentru a invata mai repede si fara a da cu capul de pragul de sus. Pentru a ajunge mai repede si fara mari suferinte la acea viata senina.

ideea este f. frumoasa, dar din experienta mea, nu este posibil de implementat. a da cu capul de pragul usii inseamna a lua viata asa cum este ea, dar intelegem acest lucru doar cind intelegem ca viata in sine este un amestec de stari, evenimente, intimplari, fenomene, etc., caracterizate de o cinetica pe care nu o putem controla 100%. toate cite le avem de trait se intimpla, curg, survin, ideal ar fi ca ele sa se intimple prin exprimarea vointei noastre. ca din pacate nu este asa, ca o doza importanta de hazard ne determina existenta, cred ca este evident pt. toata lumea, dar daca constientizam aceasta impletire complexa intre imanenta hazardului si vointa noastra, nu mai traim starile de dezamagire, disperare si suferinta specifice utopiilor cu care ne garnisim existenta.

De la: gianiblue, la data 2008-09-24 14:10:40In functie de ce ne dorim, sa calcam pe urmele modelelor noastre, sa facem slalom printre mizerii si sa imbratisam o cale cat mai curata, mai senina, mai frumoasa. Eu zic ca principiile sunt numai frumoase si adevarate. Imlicit. restul liniilor directoare sunt gunoaie, nu principii...

de acord cu tine cind spui sa tinem cont de experienta celor mai intelepti decit noi, si sa incercam sa urmam invataturile lor, dar fiinta noastra este un unicat in lume gianiblue, si nu va putea niciodata sa urmeze la indigo calea parcursa de modelele preferate. aici introduc eu termenul de jaloane, adica indicatoare create de intelepti ai acestui pamint (poate chiar din familia noastra, nu se stie niciodata!) care sa ne ghideze printre mizeriile existentei. ceea ce nu inseamna insa, ca nu este posibil sa mai ratacim calea, cu toate jaloanele infipte in pamint de preamergatori, ca sa nu mai spun ca de multe ori, chiar daca ele exista, noi nu avem capacitatea de a le vedea!

luciditatea insa, acea seninatate la care te referi si tu, este singurul instrument de orientare in care putem avea incredere ca nu ne va insela, si nu ne va oferi rezultate si masuratori eronate in calatoria vietii. dar ca sa fii un om lucid trebuie sa te scuturi de o multitudine de cutume, traditii, conveniente, deformatii si iluzii. si daca la ele te-ai referit si tu, atunci da, iti dau dreptate.

oare de aceasta data, te-am inteles mai bine?
Epicurian
Postat pe 26 Septembrie 2008 00:18
Daca ideile, convingerile frumoase, ne dau sperante de mai bine, eu ma fac meteoritul din Tunguska si mai pic o data.Suzuki, vorbea foarte frumos despre o vecina de-a sa.Spunea ca este mandra, ca este frumoasa, ca fumeaza carpati fara filtru, furate de la procuratura in cazurile tigaretelor numerotate, ca are picioare lungi si poalele putin mai scurte, ca atunci cand trece ea cu vaca pe ulita s-o duca la pascut parca este Marlin Ditrich..
La un moment dat, un prieten exasperat, l-a intrebat:
-Daca iti place atat de mult, de ce nu o iei de nevasta?
-Deocamdata gandurile acestea frumoase, imi dau numai sperante.Dar vaca mea, prefer sa o trimit la pascut tot cu vacarul satului, pentru ca este om serios si fumeaza numai tigari cu filtru.

Postat pe 27 Septembrie 2008 09:04
Experienta tuturor dovedeste ca, mai ales barbatii, reactioneaza numai la fermitate. Reactioneaza intr-un fel dorit sau contrariul. "


pai..a fost pusa intrebarea si s-a dat si raspunsul....
suntem fiinte unice si reactionam diferit...ce putem face??
nu exista "o reteta", fiecare dintre noi "am dat cu capul de pragul de sus" si nu putem spune ca invatam cu adevarat din asta ,,,eu de exemplu nu am mai repetat "acea" gresala,dar am facut alta ! si atunci?
asta e viata, cu bune ,cu rele,cu bucurii si deceptii...
pot spune ca am experimentat ambele variante,cea blanda si cea ferma { a se citi de neclintit,nu dura }si,,,
pai si_totusi...ca nu am obtinut raspunsul dorit...asta pt ca fiecare reactioneza diferit..
sau iti pot spune ca intr-unul din cazuri am aruncat fermitatea la cos ,numai pt a ramane alaturi de cel pe care il iubeam...
si am ramas.
dar am invatat altceva ,ca atunci cand le intra ceva in cap,,,poti folosi tu ce metoda vrei,,,nu-l vei convinge!poate ca tocmai din cauza faptului ca suntem din aluat diferit ..asa cum spunea Epicurian..si atunci?? chiar nu exista retete..
doar intelepciunea si norocul de a fi cu cel care se poate transforma in jumatatea ta !
rasarit
Postat pe 29 Septembrie 2008 10:55
Epicurian, esti un fin observator al vietii. Da, oarecum - in masura in care se pot face intelesi oamenii prin acest mod de comunicare - ai inteles corect mesajele mele.
Vanghelis, daca nu de la perceptia noastra asupra vietii pleaca si faptele noastre, ATUNCI DE UNDE? In masura in care chiar credem ce sciem pe aici, eu zic ca exista speranta si de fapte conform scriselor. A venit toamna, Vanghelis... Sa nu crezi ca nu am remarcat... Ce nu stii tu este ca toamna este anotimpul meu preferat pe care il vad in cu totul alta lumina decat in cea in care il situezi tu.
Eu obisnuiesc sa spun numai ce cred si sunt capabila sa si infaptuiesc... Daca te stii, Vanghelis, atat de departe de fapta cu cuvintele-ti mestesugite... nu condamna pe toti la acest destin chinuit...
gianiblue
Postat pe 29 Septembrie 2008 12:52
giani..respectele mele!!
dede
Postat pe 29 Septembrie 2008 17:03
citeam si ma gandeam la cele conotatii si similitudini : om trire, anotimp;
toamna, iarna .... depinde cum gandesti si cum infaptuiesti , sa nu te acoperi cu frunze vestede sau sa te ascunzi sub gheturi ciudate .
trecem prin perioade cand refuzam sa mai avem incredere, sa mai gandim ca putem iubi sau chiar sa ne mai atasam de cineva. de ce? ca sa nu suferim. cand am fost loviti alegem o cale a instrainarii de oameni ca metoda de autoprotejare. aici e toamna sau iarna din noi , cu zlie urate, cu caderi si alunecari; cand refuzam sa mai fim fericiti de teama .

pornind de la aceasta frica as spune ca , intr-adevar, fiecare isi reconstruieste clipele dupa culorile sufletului sau. nu-s urate culorile toamnei. sunt nuantate .de multe ori ne reprezinta si e nevoie de ele ca si de albul calm al iernii . numai asa vom putem iarasi, sa accepatam noul primaverilor sau soarele verii

unii zic ca nici nu exista suflet, iar eu sustin ca are si culoare. halal sa-mi fie

si_totusi
Postat pe 29 Septembrie 2008 22:35
Marsaluim, soldati fara de tara,
Prin umbrele lasate de etern,
Si dorurile isi infig si zbiara,
Durerile in inima si stern,

Sapam tarana, infigand piciorul,
Si trunchiul, plin de arme din rastel,
Cand inima ne moare,plange dorul,
Pe-un camp de roua, ca atat avem.

Si ne tocim de-atata oboseala,
Ce urca sus in coaste, catre zori,
Ca tu sa treci fosnind incet din poala,
Sa ne culegi din amintire, flori.

Postat pe 30 Septembrie 2008 16:24

as sti ce sunt,
daca mi-as spune-n soapta cateodata
sa ma avant...
as sti ce nu-s , de as avea curajul
ca sa vad,
cu ochii mintii,ce sunt
cand am curajul
sa ma avant .
si_totusi
Postat pe 30 Septembrie 2008 17:06
suuupeeer!!!!! Si Totusi
blanca
Postat pe 30 Septembrie 2008 17:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cam nou pe aici..help ? 42 De la: Mark_1990 26 August 2012 16:26
FEMEIA -cea mai artistica fiinta... 48 De la: Ioana007 10 Mai 2009 08:48
buna..am si eu o problema...sau..o dilema 117 De la: valentino 5 Mai 2009 05:26
vand rochie de mireasa ieftina 9 De la: funny_lucky 8 Noiembrie 2010 11:55
V-ati logodi cu un bafbat intalnit pe www.logodna.ro ? 120 De la: FULGUTA 8 Mai 2009 07:44
Setari Cookie-uri