Nu mai am chef de nimic


Elenuta draga,pt. a putea avea grija de cei iubiti,tre' sa ai grija de TINE in primul rind,nu-ti mai baga atata vina...meriti cate o zi de "respiro" macar pe luna...si nu este distractie...este "relache", atat de necesar...
madsusu
Postat pe 22 Octombrie 2009 15:12


Nu ai pt. ce....sa ai zile frumoase iti doresc!
madsusu
Postat pe 22 Octombrie 2009 15:14
cand o sa am putin timp.....si mai ales cu cine...am sa-ti urmez sfatul
elena359d
Postat pe 22 Octombrie 2009 15:25
Conteaza foarte mult sa fiti in permanenta ocupati ca sa nu va mai ganditi la ce este mai rau.Oricum ceva care declanseaza depresia exista de aceea trebuie sa inlaturam cauza.Nu va descurajati ,dupa nor apare si soarele.
crys
Postat pe 26 Octombrie 2009 15:37
nustiu citi ani ai dar te sfatui sa te lasi de alcool ca e ca si drogurile o sa ajungi si mai rau devii dependenta si pe linga alcool dai si in altele te rog ascultama si mergi la un preot si vorbeste cu el de situatia ta ca o sa fii ajutat de el si maica domnuli
garbo000926
Postat pe 26 Octombrie 2009 20:26
nustiu citi ani ai dar te sfatui sa te lasi de alcool ca e ca si drogurile o sa ajungi si mai rau devii dependenta si pe linga alcool dai si in altele te rog ascultama si mergi la un preot si vorbeste cu el de situatia ta ca o sa fii ajutat de el si maica domnuli
garbo000926
Postat pe 26 Octombrie 2009 20:27
buna stiu si eu ce inseamna sa simti ce simte fata asta pentru ca si eu am trecut prin asta si pot sa zic ca inca ma simt ceva,cel mai rau e ca ea isi ineaca amarul in bautura.Eu zic ca fata asta a avut o deceptie in dragoste sau a trecut printr-o despartire pentru ca asta te darama cel mai tare,si mai ales dk a fost si o relatie de durata sau cu ganduri de casatorie ceva. La mine asa s-a intamplat numai ca eu am fost cea care a pus punct si am pus pentru o alta persoana dar indiferent de ce e tot te rascoleste si mai ales dk pastrezi legatura cum am fc eu si mai auzi ca are pe cineva si cu aia se poarta asa cum nu s-a purtat cu tine,sau ei ii face concesii care tie nu ti le-ar fi facut nicodata,atunci te rascoleste si doareeeeeeeeeeeee,dar tre sa mergi mai departe si sa dovedesti ca viata trebuie traita si ca trebuie sa mergi mai departe,ca si pentru tine e cineva acolo pentru care esti soarele de pe strada lui si "ca o sa vina si soarele pe strada ta"
paulici26
Postat pe 28 Februarie 2010 19:36
mda... cunosc sentimentul: eu ieseam din asta impingind lucrurile la extrem: la extrem intervin instinctele. Ala de supravietuire, de obicei. Si te repari. De exemplu, imi era imposibil sa maninc - desi asa, pe dinafara, nu paream sa am vreo problema, comportamental eram la fel, ajungeam pe la 40 de kg si atunci de obicei imi aminteam ca eu tin la mine, si ca viata merita traita... wtf ii pasa de nenorocitul ala.
Dar imi lua un timp sa ajung la concluzia asta.
Sau dadeam in sporturi extreme: parapante, bunjee jumping sau escalada fara coarda... sau participam la concursuri de masini...sau de motoare... tot un fel de ruleta ruseasca...
Depresata de-adevaratelea n-am fost niciodata, dar si modurile astea de manifestare erau pe undeva tot un semnal ca mi se rupe de tot si de toate.
Bine, eu tendinta de a fi extremista si atractia catre risc o am oricum. Cred ca e genetica.
quasaria
Postat pe 28 Februarie 2010 19:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Consiliere astrologica - grup de lucru cu influentele astrale. 28 De la: ank13 22 August 2015 17:52
ce faci la 40 de ani cand mama ta iti spune ca fiica ei este prietena ei cea mai buna, cu 20 de ani mai tanara,care-o tapeaza de bani? 7 De la: pik_nik 24 Octombrie 2009 11:31
buna 5 De la: lore100296 23 Martie 2013 16:49
O zi frumoasa 3 De la: machiajtatuaj 12 Aprilie 2012 10:34
De ce exista atata rautate... 1 De la: AVOCATBIATRICEMARTIS 12 Octombrie 2009 22:40
Setari Cookie-uri