Nu mai am chef de nimic

Am 30 de ani,sunt singura de 4,am si eu perioade cand uit de mine,cand uit sa manac,nu ies,devin anti sociala....apoi ...ma privesc in oglinda...vad o tipa trista...ffff trista si imi dau seama ca gresesc.Noi insine trebuie sa ne ajutam,sa ne dam putere.sa devenim propriul nostru psiholog.Incearca sa intelegi de unde vin toate aceste nemultumiri si sa le inlaturi....sa nu lasi raul aproape de tine...si mai ales...SA GANDESTI POZITIV.incearca sa vezi partea frumoasa a vietii tale...cu siguranta exista.te pup.
garbo011805
Postat pe 21 Iunie 2009 16:37
De la: garbo011805, la data 2009-06-21 16:37:52Am 30 de ani,sunt singura de 4,am si eu perioade cand uit de mine,cand uit sa manac,nu ies,devin anti sociala....apoi ...ma privesc in oglinda...vad o tipa trista...ffff trista si imi dau seama ca gresesc.Noi insine trebuie sa ne ajutam,sa ne dam putere.sa devenim propriul nostru psiholog.Incearca sa intelegi de unde vin toate aceste nemultumiri si sa le inlaturi....sa nu lasi raul aproape de tine...si mai ales...SA GANDESTI POZITIV.incearca sa vezi partea frumoasa a vietii tale...cu siguranta exista.te pup.
cauta filmul "the secret" sa vezi ceva interesant acolo...!!!!!!!!
TF_
Postat pe 21 Iunie 2009 16:45
mie filmul ala, care e de fapt un documentar, mi s-a parut bullshit...
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Iunie 2009 16:48
Erika,cu toate rautatile care se vehiculeaza p-aci,sint si persoane de suflet...Tine legatura cu Garbo,vei gasi sfaturi de viata,idei noi,si,mai mult,ai cu cine vorbi.E mare lucru.Nu cel mai bun dar pt acum f util.Adreseaza-te unei structuri oficiale si sa nu faci compromisuri care-ti pot compromite viata.Capul sus,valoare ta sta in interiorul tau,cauta s-o descoperi prima tu,si apoi o vor vedea si altii...
valentino
Postat pe 21 Iunie 2009 16:57
Erika,cu toate rautatile care se vehiculeaza p-aci,sint si persoane de suflet...Tine legatura cu Garbo,vei gasi sfaturi de viata,idei noi,si,mai mult,ai cu cine vorbi.E mare lucru.Nu cel mai bun dar pt acum f util.Adreseaza-te unei structuri oficiale si sa nu faci compromisuri care-ti pot compromite viata.Capul sus,valoare ta sta in interiorul tau,cauta s-o descoperi prima tu,si apoi o vor vedea si altii...
valentino
Postat pe 21 Iunie 2009 16:58
nu cred ca le pasa doar de ei....sunt prea prinsi de problemele lor...incat nu reusesc sa te vada prin ce treci...esti f tanara,incearca sa fii optimista...si de ce nu sa ii ajuti pe ai tai,te va ajuta sa iesi din aceasta stare,chiar daca ti se pare greu de crezut...functioneaza.
garbo011805
Postat pe 21 Iunie 2009 16:58
iasomia

de una singura e greu sa reusesti si din pacate nu ma consider una dintre femeile puternice chiar daca ma impun la suprafata. motivele..oooo.....cred ca as putea scrie o carte...
prima data cand m-am apucat de baut a fost acum 2 ani..sub privirile ingrozite ale mamei mele,am reusit sa ma las dar din pacate am inceput iar...cred ca de vreo 3 luni...
mihaela30
Postat pe 21 Iunie 2009 20:51
miha..

esti puternica,unde pui ca poti avea si prieteni acilea..

ia spune..ce ti-a declansat dependenta?de cand te-ai apucat?
iasomia
Postat pe 21 Iunie 2009 20:55
.
mihaela30
Postat pe 22 Iunie 2009 01:42
www.terapiareiki.ro
bebemadutu
Postat pe 30 Iunie 2009 09:28
tu treci printr-o depresie ,dar alcoolul nu o sa-ti rezolve problemele
nu mai sta singura pt. ca singuratatea nu face bine la nimeni
malyka
Postat pe 30 Iunie 2009 11:17
De la: Crina_12, la data 2008-08-03 13:49:01nu mai am chef de munca, nu mai am chef de iesit in oras, nu mai am chef sa am grija de mine, nu mai am chef de prieteni. aca as putea sa zac ca o leguma tot timpul ar fi perfect. nu stiu ce se intampla cu mine. sunt tot timpul trista. singurele momente cand ma simt ok sunt atunci cand beau, cand beau mult. incerc sa nu exagerez sa nu o dau in altele, dar iesirile mele in oras au devenit conditionate de alcool din plin. stiu ca nu e bine, dar nu gasesc in mmine puterea necesara, sa ma ridic. ce pot sa fac? ati trecut vreodata printr-o astfel de perioada.




In primul rand...STOP ALCOOLULUI... Daca nu poti singura apeleaza la terapie de specialitate..
Dar nu ai spus ce te-a adus in acet impas...
anca_53
Postat pe 23 August 2009 15:20
De la: mihaela30, la data 2009-06-21 20:51:29iasomia

de una singura e greu sa reusesti si din pacate nu ma consider una dintre femeile puternice chiar daca ma impun la suprafata. motivele..oooo.....cred ca as putea scrie o carte...
prima data cand m-am apucat de baut a fost acum 2 ani..sub privirile ingrozite ale mamei mele,am reusit sa ma las dar din pacate am inceput iar...cred ca de vreo 3 luni...





Daca asta te ajuta sa revii la realitate ...scrie...
anca_53
Postat pe 23 August 2009 15:24
Of ! Cum un rau nu vine niciodata singur (depresia), adeseori gasim ca "leac" un rau si mai mare : alcoolul. O solutie, insa, ar fi asta : sa ne gandim cate din placerile REALE ale vietii am ratat datorita alcoolului ??? Ele EXISTA IN MOD REAL, dar nu pt. cei care se refugiaza in alcool, refuzandu-si-le... Si, sa nu-mi spuna mie cineva ca pt. el nu exista nimic care sa-i faca placere, ca nu-l cred ! Oricum, recomand calduros o carte-manual de viata : Pavel Corut, "Secretele varstelor de aur" ! Citind-o, oricine poate intelege DE CE devenim depresivi si cum putem scapa de nenorocita de depresie. Autorul marturiseste ca el insusi a trecut prin asa ceva (alcool inclus), si, totusi, azi e un om pe deplin realizat. Deci, SE POATE !
Nathaly_Albu
Postat pe 23 August 2009 17:48
Se poate daca ai si vointa...
De regula persoanele care isi ineaca suferinta in alcool sunt persoane slabe ..
anca_53
Postat pe 25 August 2009 14:49
black girl ,tu nu te-ai despartit de nimeni,kre stiai ca nu e bun pt tine,dar pe kre aveai senzatia ca il iubesti?e normal dupa o rel sa suferi,chiar dak stii ca nu asa trebuie si ca pt binele tau esti singura fara animalul de langa tine,dar pana nu te vindeci singura nu te poti simti bine,asa ca nu te mai lua de pers kre isi spun durerile aici
pisiMic
Postat pe 25 August 2009 16:16
Da.Si eu am avut astfel de momente si inca mai am.Dar,acoolul nu este o solutie.Un sfat prietenesc,mergi la biserica si te roaga!Vei vedea ca te va ajuta enorm!
Iti doresc multa sanatate si fii optimista!
Viatza merita traita orice ar fi!!!
Multa bafta iti doresc!
ally_sbb
Postat pe 26 August 2009 22:41
nici yo n mai am pofta d viata,n am chef d nik,stau tot timpul la mine in kmera,nmai ies,pofta d mankre n am sh asta pt k m-am despartit d prietenul meu,dar n alcoolul este o solutie buna,pt k uiti p moment dar a 2-a zi revine totul la normal,am incerkt sa beau intr-o zi,am zis makr sa uit pt o zi,dar n am reusit sa beau,n pot sa beau,incerc sa trec peste sh ast sa incep sc k sa imi ocup timpul cu ceva...
dennysutza
Postat pe 4 Septembrie 2009 14:23
Am avut si eu momente rele, dar am trecut peste ele umplandu-mi timpul cu probleme de servici,..plecand in vacanta,..citind ceva de suflet,..ascultand muzica...
Toti suferim ...dar singuri trebuie sa ne gasim forta sa ne ridicam..
Si aceasta forta este doar in noi...
anca_53
Postat pe 4 Septembrie 2009 15:26
De la: Crina_12, la data 2008-08-03 13:49:01nu mai am chef de munca, nu mai am chef de iesit in oras, nu mai am chef sa am grija de mine, nu mai am chef de prieteni. aca as putea sa zac ca o leguma tot timpul ar fi perfect. nu stiu ce se intampla cu mine. sunt tot timpul trista. singurele momente cand ma simt ok sunt atunci cand beau, cand beau mult. incerc sa nu exagerez sa nu o dau in altele, dar iesirile mele in oras au devenit conditionate de alcool din plin. stiu ca nu e bine, dar nu gasesc in mmine puterea necesara, sa ma ridic. ce pot sa fac? ati trecut vreodata printr-o astfel de perioada.

Bea de trei ori pe zi (dimineata,pranz, seara) ceai de cimbrisor de camp. Este foarte reconfortant, are bune efecte asupra psihicului si ceea ce este mai important, inlatura "pofta "de alcool. Ceea ce iti spun acum este din proprie experienta. Sa nu te astepti ca sa vezi efecul dupa prima ceasca de ceai ci abia dupa cca 7 zile de tratament si trebuie sa continui cam 2-3 luni. In plus, este f bine daca poti sa mananci sanatos , de preferat fara carne, sa reduci sau sa elimini consumul de cafea si tutun. De asemeni, iti recomand postul si rugaciunea, apropierea de Dumnezeu, frecventarea bisericii nu are ce sa iti faca rau. Am trecut si eu prin asa ceva! Din cauza asta, in urma cu 8 luni m-am despartit de fata pe care am iubit-o enorm si chiar vroiam sa ma casatoresc cu ea. Am urmat acest "tratament" si de 5-6 luni sunt deja alt om, am o alta prietena, pot sa spun ca m-am nascut a doua oara! Multa bafta!
b23d26
Postat pe 8 Septembrie 2009 20:47
De la: b23d26, la data 2009-09-08 20:47:28
De la: Crina_12, la data 2008-08-03 13:49:01nu mai am chef de munca, nu mai am chef de iesit in oras, nu mai am chef sa am grija de mine, nu mai am chef de prieteni. aca as putea sa zac ca o leguma tot timpul ar fi perfect. nu stiu ce se intampla cu mine. sunt tot timpul trista. singurele momente cand ma simt ok sunt atunci cand beau, cand beau mult. incerc sa nu exagerez sa nu o dau in altele, dar iesirile mele in oras au devenit conditionate de alcool din plin. stiu ca nu e bine, dar nu gasesc in mmine puterea necesara, sa ma ridic. ce pot sa fac? ati trecut vreodata printr-o astfel de perioada.

Bea de trei ori pe zi (dimineata,pranz, seara) ceai de cimbrisor de camp. Este foarte reconfortant, are bune efecte asupra psihicului si ceea ce este mai important, inlatura "pofta "de alcool. Ceea ce iti spun acum este din proprie experienta. Sa nu te astepti ca sa vezi efecul dupa prima ceasca de ceai ci abia dupa cca 7 zile de tratament si trebuie sa continui cam 2-3 luni. In plus, este f bine daca poti sa mananci sanatos , de preferat fara carne, sa reduci sau sa elimini consumul de cafea si tutun. De asemeni, iti recomand postul si rugaciunea, apropierea de Dumnezeu, frecventarea bisericii nu are ce sa iti faca rau. Am trecut si eu prin asa ceva! Din cauza asta, in urma cu 8 luni m-am despartit de fata pe care am iubit-o enorm si chiar vroiam sa ma casatoresc cu ea. Am urmat acest "tratament" si de 5-6 luni sunt deja alt om, am o alta prietena, pot sa spun ca m-am nascut a doua oara! Multa bafta!






La tine cred ca a lucrat foarte mult vointa...
Daca vrei se poate
BAFTA
anca_53
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:40
Trebuie sa existe ceva sau cineva care sa te readuca la viata. Si eu am clacat de multe ori si recunosc ca m-am redresat de dragul copilului meu. Nu s-a cerut nascut si merita tot ce e mai bun din lume.Incearca sa faci ce-ti place. Orice. Eu am reinceput sa citesc, sa pictez. Uneori gatesc retete speciale.Viata e scurta si crede-ma e foarte frumoasa.Sanatate sa avem in rest...Doamne Ajuta!
lala_cri
Postat pe 3 Octombrie 2009 09:31
Erika, daca prietena ta cea mai buna pleaca in America, de ce nu pleci tu?
Fetelor, ce ziceti, o schimbare de genul asta nu ar ajuta-o?
amalex
Postat pe 7 Octombrie 2009 15:55
si eu beau litri de bere zi de zi,dar nu sunt deprimata.......din contra am un chef de viata nemaipomenit,m-a aranjez ,am grija de mine....ceea ce ti se intampla tie e o chestie temporara...o sa treaca
freakbabe
Postat pe 13 Octombrie 2009 19:53
mda...
pik_nik
Postat pe 13 Octombrie 2009 19:56
la atata bere, de unde atata deprimare !
melanie
Postat pe 13 Octombrie 2009 19:58
De la: scufitabeata, la data 2009-10-13 19:53:20si eu beau litri de bere zi de zi,dar nu sunt deprimata.......din contra am un chef de viata nemaipomenit,m-a aranjez ,am grija de mine....ceea ce ti se intampla tie e o chestie temporara...o sa treaca



depresia o sa ti treaca ...pofta de alcool nu!!!!!
nazirra
Postat pe 13 Octombrie 2009 20:00
ea bea bere, mai, nu alcool
pik_nik
Postat pe 13 Octombrie 2009 20:01
mda si o citez ..litri de bere...n are alcool???ha....ifi berea aliment...da la litru?????
nazirra
Postat pe 13 Octombrie 2009 20:04
aha, aia-i limonada ! ca n-am stiut eu asta vara
melanie
Postat pe 13 Octombrie 2009 20:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Clarviziune, cartomantie 3 De la: si_totusi 17 Ianuarie 2010 21:43
help !! 4 De la: pik_nik 22 Iulie 2009 16:13
sa zicem important:( 33 De la: tutankhamon 9 Noiembrie 2009 22:28
despre raci 2 De la: luc70 9 Mai 2009 21:23
Anatomia conflictului 13 De la: anisoaraf 18 Ianuarie 2012 11:07
Setari Cookie-uri