Nu mai am chef de nimic

melanie, domnisoara, limonada adevarata inseamna vin cu continut mai slabut de alcool, in care se taie cateva felioare de lamaie si se adauga cuburi de gheatza
pik_nik
Postat pe 13 Octombrie 2009 20:07
melanie
Postat pe 13 Octombrie 2009 20:18
De la: pik_nik, la data 2009-10-13 20:07:37melanie, domnisoara, limonada adevarata inseamna vin cu continut mai slabut de alcool, in care se taie cateva felioare de lamaie si se adauga cuburi de gheatza

doua.
nazirra
Postat pe 13 Octombrie 2009 20:21
ia mana al doilea e tot al meu, dupa al patrulea, mai vorbim
melanie
Postat pe 13 Octombrie 2009 20:23
nu cred ca berea face rau....e mai buna decat sucul,are ingrediente naturale
freakbabe
Postat pe 13 Octombrie 2009 22:15
daca asta-ti place...
pik_nik
Postat pe 13 Octombrie 2009 23:55
scufitooo...de aia esti beata mami...berea are si alcool....
tutankhamon
Postat pe 14 Octombrie 2009 00:14
Si eu trec prin asta chiar in aceasta perioada! am 42 de ani si bag de seama ca se repata din ce in ce mai des aceste episoade! o fi din cauza virstei!!?
Dar am avut si am inca multe necazuri dar incerc sa trec de ele de fiecare data!Alcoolul nu este o solutie! Mie mi se pare ca mai tare complica lucrurile!

vali2009
Postat pe 22 Octombrie 2009 11:50
la 29 de ani ai mei cu doua fetite fara casa si parasita de sot de 5 luni muncesc din rasputeri sa supravietuiesc eu si copii,dar din pacate imi vars si eu amarul in bautura....nu mai am nici un fel de sentiment in afara de responsabilitatea fata de copii si locul meu de munca...acasa nu fac nimic altceva decat sa beau si sa-mi plang de mila...dar nu stiu pana cand am sa rezist in felul acesta
elena359d
Postat pe 22 Octombrie 2009 12:01
elena, tot din responsabilitate fata de copii, poate ar trebui sa lasi bautura aia, nu te scapa de probleme....

si copiii nu sunt de vina ca au venit pe lume, nu ei s-au cerut!
zambila
Postat pe 22 Octombrie 2009 12:06
Cred ca ar trebuii sa te mai gandesti ca din banii de bautura ai putea sa le cumperi copiilor ceva frumos,sau sa-i duci undeva...
adela_baby2002
Postat pe 22 Octombrie 2009 12:13
din pacate, viata nu-i corecta...

din fericire, intotdeauna avem optiuni
zambila
Postat pe 22 Octombrie 2009 12:21
Sau ar mai fii o optiune....daca esti un pic mai egoista...cumapara-ti ceva ce-ti place...sau du-te la un salon de infrumusetare. Sigur te vei simti mai bine dupa si e mai de durata...decat starea de mahmureala pe care ti-o da bautura.
adela_baby2002
Postat pe 22 Octombrie 2009 12:26
copiilor nu le lipseste nimic le fac toate mofturile...dar nu pot sa-mi permit saloane de infrumusetare....o bere nu se compara cu o sedinta la un salon...in fine poate ai dreptate dar ce sa fac daca nu pot sa dorm de atatea ganduri negre de atatea probleme si de singuratate cand ma simt un pic ametita adorm instantaneu fara sa mai plang si fara sa ma zvarcolesc...
elena359d
Postat pe 22 Octombrie 2009 13:23
copiilor le lipseste atentia si dragostea, da' n-ai de unde sa stii asta, ca dupa o bere, nici asta nu mai simti
zambila
Postat pe 22 Octombrie 2009 13:29
e foarte adevarat dar cred ca am uitat de ani de zile de dragoste si afectiune si incerc sa le ofer un camin care imi este foarte greu sa il pastrez ....platesc 250 euro pe luna si cresc doi copii singura imi tin serviciul si fac tot ce imi sta in putere sa fiu o mama singura cat de cat buna...si cred ca daca le-as fi suparat cu bautura pe fete mi-ar fi spus ,mai ales cea mare care are deja 11 ani
elena359d
Postat pe 22 Octombrie 2009 13:46
Eu cred ca timpul le rezolva pe toate. Cred ca cu totii am avut deceptii in viata, dar au trecut. Eu ma gandesc mereu ca sunt altii in situatii mai grele, au probleme adevarate, nu ca s au despartit de iubit sau au fost inselati. Trebuie sa trecem peste si sa ne traim viata. Nu exista fericirea vesnica, mereu se intampla cate ceva si suntem tristi, unii mai mult, altii mai putin.
mika_mika
Postat pe 22 Octombrie 2009 13:56
sunt de acord cu tine dar in cazul in care deceptiile sunt prea mari ai nevoie de un stimulent....nu imi vars amarul in alcool dar simt ca ma face sa trec mai usor peste toate si parca ma face mai blanda....am nevoie de cineva care sa ma faca sa inteleg ca nu este chiar totul pierdut...dar eu nici macar o mama careia sa-i pese nu am
elena359d
Postat pe 22 Octombrie 2009 14:01
"dar eu nici macar o mama careia sa-i pese nu am "

tu te auzi ce spui?? tu ai o varsta...ar trebui sa fii trecut deja peste asta, copiii tai in schimb....

viata nu-i roz, da-i frumoasa, si niciodata nu e prea tarziu sa o iei de la capat!

zambila
Postat pe 22 Octombrie 2009 14:18
De la: elena359d, la data 2009-10-22 14:01:15sunt de acord cu tine dar in cazul in care deceptiile sunt prea mari ai nevoie de un stimulent....nu imi vars amarul in alcool dar simt ca ma face sa trec mai usor peste toate si parca ma face mai blanda....am nevoie de cineva care sa ma faca sa inteleg ca nu este chiar totul pierdut...dar eu nici macar o mama careia sa-i pese nu am

Nici eu nu am o mama careia sa i pese, din contra ma critica. Si eu am avut o perioada in care ma apucasem de baut, nici macar nu eram in tara. Ziua munceam si noaptea beam si chefuiam. Am tinuto asa un an de zile, pana mi am dat seama singura ca ma distrug si ca lucrul asta nu ma ajuta la nimik. Acum sunt bine, beau ocazional.
Ideea este ca seara bei, uiti de tot, dar a doua zi te reintalnesti cu problemele pe care din lasitate nu ai vrut sa le rezolvi sau macar sa incerci sa treci peste ele.
mika_mika
Postat pe 22 Octombrie 2009 14:26
dimineata imi iau acelasi drum pe care il parcurg zilnic singura,ca un robot iar situatia mea nu are rezolvare....trebuie sa ma zbat tot timpul obosesc si eu sunt om...si mahmura sa sti ca nu ma trezesc pentru ca nu exagerez beau atat cat imi trebuie sa-mi reincarc bateriile sa ma joc putin cu fetele sa facem lectii sau sa ne uitam la desene ca de iesit nu avem cum ptr ca eu ajung tarziu de la servici...
si cu cine sa o iei de la capat cand ti-ai pierdut increderea...
elena359d
Postat pe 22 Octombrie 2009 14:36
elena, nu mai ai incredere intr-o persoana, nu inseamna ca sunt toti la fel...si apoi, si cu increderea asta, vezi cum e...uneori ne inselam pe noi, cum am putea sa credem ca ar fi cineva care sa ne multumeasca pe deplin, daca noi nu stim sa ne facem viata frumoasa!
ia doar ce-i bun, si restul lasa-l...nu-ti mai bate capul cu chestii inutile, care, fie nu au rezolvare, fie nu merita atata efort!
ai grija de tine si de fete!
trezeste-te intr-o dimineata si fa altceva!
zambila
Postat pe 22 Octombrie 2009 14:41


Buna ziua...everybody,

DA,Da....maine sau poimaine aranjeaza cu un cunoscut/prieten/dadaca pa bani/etc sa stea cu copii iar tu mergi frumusel cu cineva cald sufletului tau....la o sauna...sau la un masaj...sau la un salon de cosmetica... mi-e greu sa cred ca nu ai putea face o smecherie d-asta mica
madsusu
Postat pe 22 Octombrie 2009 14:54
Tu incerci sa ne convingi pe noi ca bautura e buna la ceva???? Daca strangi banii de bere in fiecare zi iti garantez eu ca la sfarsit de luna te poti duce la un salon de infrumusetare. Icearca macar o luna.
adela_baby2002
Postat pe 22 Octombrie 2009 14:55
am sa fac tot posibilui sa-ti urmez sfatul cu toate ca am nevoie de foarte mult timp multumesc zambila
elena359d
Postat pe 22 Octombrie 2009 14:55


Ups...daca ma vede iasomie iar se ia de mine ca topai
madsusu
Postat pe 22 Octombrie 2009 14:56
pentru putin

elena, tu ai doar 29 de ani??? si deja nu mai ai chef de nimic? uite, mai avem o prietena pe aici, mai serioasa decat noi, care vede totul in gri....tu asculta de noi, ca zicem bine!
incearca macar o saptamana sa vezi si sa faci lucrurile altfel...sa fii mai buna, mai deshisa, sa nu te mai plangi, sa nu mai critici, sa nu mai urasti....o sa-ti intre in obisnuinta, si, incet-incet, lucrurile vor incepe sa se miste!
zambila
Postat pe 22 Octombrie 2009 15:01
suna frumos dar nu am nici starea sufleteasca si nu mi-am lasa copiii acasa ca eu sa ma distrez.......dar oricum multumesc ptr sfat madsusu
elena359d
Postat pe 22 Octombrie 2009 15:02
nu imi vine sa cred cata lume iti sare in ajutor aici si cat de buni sunteti cu totii...dar e foarte greu sa te schimbi cand ai trait in stilul asta o viata...am sa incerc de dragul vostru si al printeselor mele
elena359d
Postat pe 22 Octombrie 2009 15:04
..subiect neinteresant//cati din trecatorii de pe strada zambesc???
garbo055472
Postat pe 22 Octombrie 2009 15:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau un loc de munca in strainatate 1 De la: garbo047656 30 Octombrie 2010 09:30
buna 5 De la: lore100296 23 Martie 2013 16:49
merita oare iubirea mea? 90 De la: reyya 18 Noiembrie 2009 16:33
TU - ultima frontiera 4 De la: Doara 2 Decembrie 2010 18:58
AUTISM!!!!!!! 8 De la: Pia 26 Septembrie 2009 10:11
Setari Cookie-uri