probleme sexuale in cuplu

Buna ziua!
MŃ confrunt cu probleme sexuale ţn cuplu, dar se datoreazŃ so■ului meu care are un libidou foarte scŃzut. Ne iubim, ne ţn■elegem bine dar eu sunt frustratŃ de lipsa dorin■ei lui sexuale vis-a-vis de mine. De multe ori am spus cŃ eu sunt vinovatŃ pentru cŃ nu ţl mai atrag suficient, sau nu mŃ mai implic la fel de mult, dar nu a fost a║a. Am insistat ║i am discutat dar el nu vrea sŃ audŃ, spunÔnd cŃ a║a se simte bine. Totu║i pentru un bŃrbat la 31 de ani lipsa dorin■ei sexuale nu-mi pare normalŃ. Este apatic ║i face acest lucru doar ca pe ceva ce trebuie fŃcut. Prive║te raportul sexual ca ║i o obliga■ie, fŃrŃ preludiu ║i din acest motiv nici eu nu mŃ simt prea bine, nu pot avea orgasm decÔt foarte rar asta datoritŃ faptului cŃ el terminŃ foarte repede. Nu vrea sŃ audŃ de consiliere ║i am ajuns ţn situa■ia de a avea raporturi sexuale de douŃ, cel mult 3 ori pe lunŃ. Este frustrant pentru doi oameni tineri(eu am 34). L-am ţntrebat dacŃ nu mai simte nimic pentru mine ║i a spus cŃ mŃ iube║te foarte mult, dar a║a este el, de altfel este tandru ║i mŃ rŃsfa■Ń dar nu ║i atunci cÔnd trebuie sŃ facem dragoste. Ce sfaturi ţmi da■i ║i ce pozi■ie trebuie sŃ adop pentru a putea remedia lucrurile?Ne dorim foarte mult copii dar acest lucru nu se intampla si cred ca este din cauza problemelor pe care le avem. Ma gandesc la o inseminare artificiala, dar nu stiu ce sa fac. V-as fi recunoscatoare daca mi-ati da niste sfaturi legate de problema mea. Va multumesc!
RALUCA
Postat pe 10 Octombrie 2008 16:28

Recomandari

SubiectMesajeUltimul Mesaj
pastila impotriva jocurilor de noroc2De la: fleurdelis 17 Martie 2010 06:14
oare unde...?30De la: micabis 14 Iunie 2009 19:33
am nevoie de ajutor9De la: garbo055472 5 Octombrie 2009 17:04
Pauza In Relatie14De la: dor72_ 23 Septembrie 2011 22:12
nu stiu ce simt!27De la: garbo258767 31 Ianuarie 2014 08:16
Setari Cookie-uri