probleme sexuale in cuplu

Buna ziua!
M confrunt cu probleme sexuale n cuplu, dar se datoreaz soului meu care are un libidou foarte sczut. Ne iubim, ne nelegem bine dar eu sunt frustrat de lipsa dorinei lui sexuale vis-a-vis de mine. De multe ori am spus c eu sunt vinovat pentru c nu l mai atrag suficient, sau nu m mai implic la fel de mult, dar nu a fost aa. Am insistat i am discutat dar el nu vrea s aud, spunnd c aa se simte bine. Totui pentru un brbat la 31 de ani lipsa dorinei sexuale nu-mi pare normal. Este apatic i face acest lucru doar ca pe ceva ce trebuie fcut. Privete raportul sexual ca i o obligaie, fr preludiu i din acest motiv nici eu nu m simt prea bine, nu pot avea orgasm dect foarte rar asta datorit faptului c el termin foarte repede. Nu vrea s aud de consiliere i am ajuns n situaia de a avea raporturi sexuale de dou, cel mult 3 ori pe lun. Este frustrant pentru doi oameni tineri(eu am 34). L-am ntrebat dac nu mai simte nimic pentru mine i a spus c m iubete foarte mult, dar aa este el, de altfel este tandru i m rsfa dar nu i atunci cnd trebuie s facem dragoste. Ce sfaturi mi dai i ce poziie trebuie s adop pentru a putea remedia lucrurile?Ne dorim foarte mult copii dar acest lucru nu se intampla si cred ca este din cauza problemelor pe care le avem. Ma gandesc la o inseminare artificiala, dar nu stiu ce sa fac. V-as fi recunoscatoare daca mi-ati da niste sfaturi legate de problema mea. Va multumesc!
RALUCA
Postat pe 10 Octombrie 2008 16:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 55 De la: garbo133646 6 Iunie 2010 17:26
buna fetelor 2 De la: cricat 30 Mai 2011 09:52
va rog sa ma ajutati 3 De la: micabis 13 Iunie 2009 18:17
am nevoie de ajutor 9 De la: garbo055472 5 Octombrie 2009 17:04
Ah,Internetul! 8 De la: cinezee 21 August 2009 00:49
Setari Cookie-uri