Ma simt atras de sotia fratelui meu

Poti sa lasi romanele lui Ian Fleming si CD-urile cu Vanghelis.

Postat pe 12 Septembrie 2008 18:11
Dragi mei,dupa ce si-a vazut maxi al nost' gandurile asternute pe hartia (calculatorului,of course ) si-a facut socotelile dupa cum urmeaza (scenarii posibile,dar mai putin verosimile):
- va scrie un scenariu pentru urmatoarea ecranizare a telenovelei cu pricina;
- a plecat in lume,dupa merele de aur;sau dupa viitoatrea protagonista a telenovelei cu pricina;
- dar cel mai verosimil imi pare ca a facut un soc,din acela..anafilactic ;
alooooo maxi !
mai ai puls ? sau acum deja ti-l iau altii ?
bogdana180
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:07
Suzuki, se tampise.Ce mai.Se tampise rau de tot.Se indragostise de sotia fratelui sau Gica.Intr-o noapte, o aude pe femeia acestuia iesind pe sala si fuge si el dupa ea.Cum pe hol era intuneric, o inghesuie Suzuki si incepe sa o pupe de mama focului.
-Tu esti nevasta lui Gica, o intreaba el intr-o pauza.
-Nu maica.Eu sunt soacra.Daca vrei, iti arat si buletinul.

Postat pe 13 Septembrie 2008 18:30
Sunt femei destule pe lume. Lasa femeia in pace. Trecutul e trecut si acolo trebuie sa ramina. Ai facut fixatie pentru biata femeie si treaba mai buna n-ai de facut decit sa tot reiei in mintea ta ce-a fost atunci.Grow up!. Treci mai departe si incearca sa-ti vezi de viata. Ea asa a facut. Si dupa parerea mea.. cred ca a ales bine. No offence ....
gabitzza
Postat pe 14 Septembrie 2008 09:26
Las-o in pace nu ii zice fratelui tau sunt destule femei pe lumea asta cu care poti sa ai o relatie trecutul e trecut tot ce a ramas nu sunt decat amintiri!!

Postat pe 14 Septembrie 2008 11:07
Daca v-ati fi iubit ati fi fost impreuna de la inceput.Acum ce rost are sa rascolesti trecutul .Lasa-i sa fie fericiti si tu vezi-ti de viata ta
marinela_diana
Postat pe 14 Septembrie 2008 15:29
EU CONSIDER CA TREBUIA SA II SPUI IMEDIAT CE AI AFLAT DE RELATIA LOR.TREBUIE SA TI FACI CURAJ SI SA DISCUTI CU FRATELE TAU.SIGUR CA TE POTI ASTEPTA SA SE RACEASCA RELATIA DINTRE VOI.MULT NOROC ITI DORESC SI SPER SA IEI DECIZIA CEA MAI BUNA
capsunica
Postat pe 28 Septembrie 2008 17:59
De la: vanghelis007, la data 2008-09-13 18:30:18Suzuki, se tampise.Ce mai.Se tampise rau de tot.Se indragostise de sotia fratelui sau Gica.Intr-o noapte, o aude pe femeia acestuia iesind pe sala si fuge si el dupa ea.Cum pe hol era intuneric, o inghesuie Suzuki si incepe sa o pupe de mama focului.
-Tu esti nevasta lui Gica, o intreaba el intr-o pauza.
-Nu maica.Eu sunt soacra.Daca vrei, iti arat si buletinul.
capsunica
Postat pe 28 Septembrie 2008 18:01
Gica, se apropie de sotia fratelui sau Suzuki,-Suzuka:
-Draga mea, vreau sa-ti fac o marturisire:Te iubesc.
-Trebuia sa-mi spui asta inainte sa ma marit.Acum este prea tarziu.Dar vezi ca mama este inca libera...

Postat pe 21 Octombrie 2008 12:31
"Fratele meu nu stie de ceea ce s-a petrecut intre mine si sotia mea. Sa ii spun? "

Daca citesti atent ce ai scrs, ai zis sotia MEA. E clar ca tu o percepi pe sotia fratelui ca pe sotia ta si ca te simti atras de ea datorita amintirii acelei nopti. Eu -as spune frateui adevaraul... nu i-as ascunde asa ceva, ceva ce cu timpul... l-ar distruge. Si-ar pierde sotia, si-ar pierde fratele... daca ii spui ce simti acum, e poibil sa nu piarda decat pe unul in voi, riscul e mare.... dar daca tii la fratele tau, spune-i.
Nu o dori pe Laura pentru tine... nu lasa o relatie de sange sa fie stricata de o femeie... o femeie care va fi mereu la mijloc intre voi, o femeie care va fi dorita in ascuns de celalat si care va fi mereu atrasa de amandoi... te bagi in ceva multt prea periculos si fara cale de intoarcere....
SzAnK
Postat pe 26 Octombrie 2008 01:42
"If there be any among you
who know of any reason
why this should not
be done,
let them now speak,
or FOREVER remain silent."

Intelepciunea sintetizata in slujba de cununie e chintesenta experientei de veacuri...
Omul, ca sa ii fie bine, trebuie sa asculte de ea...

Succes!

LumiCodrescu
Postat pe 26 Octombrie 2008 08:00
aoleuuu , nu s-a terminat cu subiectul asta nici acum???
mai primesc multe instiintari ca se raspunde la el?? sa-l opreasca cineva , va rog frumos.
s-a inceput pe 1 august, sunt singura ca si-a rezolvat omul problema pana acum!chiar daca nu ne-a spus cum.... totusi , stop joc , va rog!
lauracris
Postat pe 27 Octombrie 2008 14:40
asta este ca in telenovela "tanat si nelinistit".Stai sa mai treca o suta de episoade.dupa ce da divort de frate-sau vitreg, pana la urma se casatoreste cu maica-sa vitrega din prima casatorie.Stiu ca am fost martor ocular la casatorie.Pe urma a facut doi gemeni:Castor si Polux si pe Atlas si gadir.ca ea a fost blestemata de soacra-sa sa faca numai gemeni si tripleti.erau tot gemeni, dar le cumparase triciclete de mici.de aia se numeau tricleti sau tripleti.

Postat pe 27 Octombrie 2008 15:25
e o prostie mare sa zici ca esti atras de sotia fratelui,poate esti orb si nu vezi cite fete sunt in jur ,sau poate asa sunteti voi obisnuiti i n familie;oricum la cite se intimpla .............. nici nu ma mir
ghelene_06
Postat pe 30 Octombrie 2008 19:42
ai mdreptate lenuta.prostia este strict omeneasca.

Postat pe 31 Octombrie 2008 18:59
Parerea mea este ca nu trebuia sa se ajunga la casatorie .Ea stia si nu e singura vinovata ... tu care ai stiut ce a fost intre tine si ea de ce nu ai oprit casatoria inainte de a se face ?Oricum intr-o zi adevarul va iesi la iveala intr-o zi ...nu vad bine aceasta relatie.
yzabela_03
Postat pe 5 Noiembrie 2008 14:00
yza este numele raului cu acelasi nume?

Postat pe 5 Noiembrie 2008 15:24
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:45
nu stiu cita dreptate am si cit de omeneasca e prostia.stiti gadina DOMNULUI e plina de lume dar oameni sunt putini in ea.parerea mea e ca prostia e lumeasca nu omeneasca
ghelene_06
Postat pe 2 Decembrie 2008 17:16
Intr-un final cum se termina ?
....va rog.
irinamedet
Postat pe 3 Decembrie 2008 11:33
k3nutza, desi sunt mai noua aici si nu am avut placerea sa ne cunoastem, pot sa-ti urez casa de piatra , si un bebe frumos si destept ca parintii lui?
Ioana007
Postat pe 8 Decembrie 2008 19:50
fratzik,las-o balta si du-te la un terapist pentru consiliere.stai frumos intins pe canapea si-i povestesti toate bazaconiile astea telenovelististice.da-o-ncolo de treaba,chiar nevasta lui frate-tau?a,fructul oprit....tu ai fost copilul alintat dintre voi doi?se vede.

Postat pe 24 Decembrie 2008 20:08
Intotdeauna ne simtim atrasi de cate ceva.Diferenta intre animalutele obisnuite si om, consta si in aceea ca avem taria sa ne opunem tentatiilor.
Ioana007
Postat pe 25 Decembrie 2008 09:58
De la: maxi, la data 2008-08-01 14:33:15Eu si fratele meu am fost intotdeauna precum doua picaturi de apa. Nu am crezut ca legatura dintre noi va putea fi umbrita de ceva si mai ales de o femeie... Am fost impreuna in scoala, am urmat aceeasi facultate si intamplarea a facut sa ne angajam la acelasi loc de munca unde am cunoscut-o pe ea, Laura, sotia actuala a fratelui meu. Pentru mine a fost dragoste la prima vedere, pentru ea nu stiu ce anume.. Intr-un teambuilding ne-am apropiat mai mult. Am petrecut o noapte impreuna, insa imediat dupa aceea ea nu a vrut sa mai auda de mine. Am acceptat cu greu, insa nu poti forta pe cineva sa te iubeasca. Am lasat-o sa plece desi imi placea nespus. Este frumoasa, inteligenta si o fata la locul ei. Nu am stat pentru mult timp la acel loc de munca, in scurt timp mi-am gasit un job mai bine platit. In urma cu 6 luni, fratele meu ne-a anuntat ca se insoara. A fost o surpriza pentru noi toti. Cu cine? Cu Laura, colega sa de munca... Desi trecutul e trecut, ma simt la fel de atras de ea ca intotdeauna. Si simt ca si ea imi impartaseste aceleasi sentimente. De fiecare data cand ne intalnim se fastaceste, evita sa ma priveassca fata in fata sau sa purtam o conversatie ca doi oameni maturi ce suntem. Fratele meu nu stie de ceea ce s-a petrecut intre mine si sotia mea. Sa ii spun?



ai gresit cind ai scris "intre mine si sotia mea.." si esti nebun de vrei sa-l faci pe fratele tau sa isi lase sotia. pentru ca Laura se fisticeste nu pentru ca e innebunita dupa tine, ci de situatie. cum sa-l privesti toata ziua bunaziua pe cel cu care te-ai culcat...odata. e deranjant. si treaba se impute siigur!DAU SCRIS CA E SORTITA DEZMEMBRARII...EA SE VA CERTA CU FRATELE TAU SI NU VETI FI NICI VOI IMPREUNA...
karmenrosa
Postat pe 12 Ianuarie 2009 14:35
BAIIII TATAAAA!!!! ai 44 de ani? ce dracu? tu faci misto de noi? acu dupa ce am scris m-am uitat in profil du-te baaaa!
karmenrosa
Postat pe 12 Ianuarie 2009 14:42
Gaby211081
Postat pe 12 Ianuarie 2009 15:11
Daca te iubeste si ea iar ce simtiti e real, sigur va refuza sa se casatoreasca cu altcineva. iar daca tu o vrei, fa-o sa constientizeze asta sau macar spune-i ca in absenta dragostei casatoria e fada.Alta varianta ar fi sa vorbesti cu fratele tau - desi daca o iubeste , o va crede pe ea iar tu vei doar cel care a ravnit la viitoarea sotie.Tu stabilesti cel mai bine dupa ce-ti consulti inima. Iti doresc sa reusesti.
cercelmarilena
Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:58
Gaby211081
Postat pe 17 Ianuarie 2009 15:02
Ce-i cu tine Gabi? Ti s-a blocat mousul pe zambilicul asta? Da repede restart.
Micass
Postat pe 18 Ianuarie 2009 09:52
micass, din cate am priceput eu, gabi asta e un fel de arbitru al sitului. i-au dat astia niste pancarde de tinut in mana si, fata se conformeaza. nu e greu sa stea cu manutzea ridicata . doar e efort fizic nu intelectual

mananca si ea o paine, cinstita..
si_totusi
Postat pe 18 Ianuarie 2009 14:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatia cu un barbat mai in varsta 65 De la: geo32 13 Martie 2009 11:11
barbati inselati...... 195 De la: zambila 9 Aprilie 2010 11:53
despartire sau nu? 28 De la: garbo_433118 6 Martie 2016 22:37
M-am indragostit pe internet de un baiat mai mic cu 12 ani 34 De la: Ioana007 25 Ianuarie 2009 20:38
Oare de ce sunt barbatii asa Smecheri? 46 De la: moment31 18 Octombrie 2009 14:48
Setari Cookie-uri