Mi-e rudine sa le spun prietenelor ca mi-am cunoscut partenerul pe internet

Nu are importanta acest lucru ,nu trebuie sa-ti fie rusine..si nici nu ai motive...cat timp...ai intalnit ...un OM extraordinar....nu ai ce sa ascunzi...in fond...aceasta modalitate e specifica momentului actual...
Bucura-te de ceea ce ai in viata ta...fii fericita...si nu pune acest amanunt ...neimportant...mai presus de fericirea voastra...
Fii fericita ...draga mea...
Personal...nu as pune acest amanunt ..mai presus de fericirea mea...nu l-as ascunde...si nici nu as da importanta parerilor
celorlalti ..cu privire la acest aspect...
Iubeste draga si primeste iubirea ...nu te consuma ...pentru un,,fleac,,
mirandra64
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:25
personal nu am pus si nici nu dau importanta acestui aspect....ma bucur de ceea ce am....
mirandra64
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:26
Nu fii chiar asa de sigura.Daca intra Gianiblue pe topic, s-ar putea sa ramai fara nimic.Si atunci de ce ai sa te mai bucuri?
Ioana007
Postat pe 12 Ianuarie 2009 17:14
Ioana, hey, woman (?!) you have an obsession. ai postat despre mine,pentru mine, doar intr-un sfert de ora, pe 4 topicuri. nu eu acaperez ci tu. cu acest subiect neinteresant: gianiblue...
gianiblue
Postat pe 13 Ianuarie 2009 22:36
de ce te temi? nu e nimic rau in asta...e ceva normal!! bafta doar si numai dragoste!!
stellutza
Postat pe 17 Ianuarie 2009 19:57
De la: cinezee, la data 2008-08-02 01:17:51nu inteleg de ce ti-ar fi rusine , eu mi-am cunoscut sotul pe un site de intalniri , si tot ne am intlanit , acum suntem casatoriti de 1 an de zile

capu sus si numai lasa lumea sa te afecteze ,success !

Asa sunt si eu. Aceasi poveste am si eu. :)
malanca_mirela
Postat pe 19 Ianuarie 2009 12:28
hello..am o intrebare pentru tn tipul pe care l-ai cunoscut e din acelasi oras cu tine, sau e distanta intre voi?
ideea e ca si eu am cunoscut un tip pe net care imi place foarte mult si cred ca si eu ii plac, dar e foarte mare distanta intre noi, ma suna si vb foarte mult, dar acum nush ce sa mai zic....ma intreb daca are sau nu rost sa continuam...
Lady_M
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:01
draga mea.anul trecut si eu am cunoscut pe cineva pe internat,apoi la 1 saptamina ne-am intilnit personal,dupa o luna ne-am mutat impreuna si dupa altele 7 luni ne-am casatorit.e super
lilianastoica22
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:10
pt ce sa iti fie rusine? dupa cum ai observat sunt multe persoane care si-au gasit partenerul pe internet. important e sa va intelegeti. :)
fluturasalb85
Postat pe 5 Februarie 2009 21:55
Cum? Aceasta este intrebarea pe care o pune biata femeie si tu ii povestesti ca au inflorit corcodusii.
Ioana007
Postat pe 6 Februarie 2009 17:56
nu ar trebui sa iti fie deloc rusine cu asta ... daca ti-e rusine sa zici ca l-ai cunosc pe net inseamna ca iti e rusine cu el asta e parerea mea...cel mai important este sa va iubiti voi sa va intelegeti restul numai conteaza... daca voua va e bine impreuna restul NU MAI CONTEAZA
_dulcik_
Postat pe 7 Februarie 2009 12:30
Mie mi se pare cam mult fum fara foc. Pai cand iti este recomandata o cunostinta printre prietene, rolul lui Cupidon e luat de acele prietene. Nu toata lumea isi cunoaste viitorul partener/a pur si simplu. Hazardul poate lucra si daca faci cativa pasi spre el. Fie si pe situri de matrimoniale, pentru ca oameni nemernici sunt oriunde. Asa ca oricum trebuie sa iti cunosti bine viitorul sot/ie, de oriunde ai afla de acea persoana. Oricum, mult noroc.
anarax
Postat pe 7 Februarie 2009 15:31
ETE NA! BIG DEAL! Cine zice ca trebe sa le spui???????????????
TSVVVV
Postat pe 8 Februarie 2009 01:11
PENTRU PRIETENELE TALE NU TREBUIE SA FACI NIMIC, NIMIC ! LA INSISTENTE, LE SPUI CA V-ATI CUNOSCUT PRINTR-UN PRIETEN..." SI IN GAND SPUI "INTERNETUL", CA TOT UN PRIETEN NE ESTE!
IMPORTANT ESTE SA FII FERICITA, SA FITI FERICITI IMPREUNA PANA LA ADANCI BATRANETI ! IN TIMP, PE MASURA CE PARINTII TAI IL VOR CUNOASTE SI APRECIA, LE VEI PUTEA SPUNE CUM L-AI CUNOSCUT ! VA DORESC TOT CE POATE FI MAI BUN !
IOANA_DRAGAN
Postat pe 8 Februarie 2009 01:49
Si mie mi-ar fi daca as scrie ca tine..
Irene
Postat pe 8 Februarie 2009 04:13
eu sunt de 7 ani impreuna cu sotul meu, cu care m-am "intalnit" pe internet. Si Doamne, mai vreau vreo 90 de ani impreuna!
Succes!
mihaela_aurel
Postat pe 8 Februarie 2009 11:20
da nu are de ce sa iti fie rusineunde lai cunoscut.cu totul ca au fost multe emisiuni la diferite posturi in care cuplurii sau unit asa .insa ai mare grija ca nu totul e asa roz cum crezi cu intilnirile pe net.acum nu trebuie sa dramatizezi insa cred sfatul meu ca e prea repede sa dai un verdict.eu iti urez succes.si mult curaj.
elena_eremie2001
Postat pe 8 Februarie 2009 11:54
O gramada de zarva ca l-ai cunoscut pe net...eu sunt cu al meu de 2 ani si tot pe net l-am cunoscut... si nu mi-a fost rusine sa le zic prietenilor unde l-am cunoscut...sunt fericita cu el si restul nu mai conteaza... parerea prietenilor si etc....daca il iubesti destul cu prietenii....bucura-te de toate lucrurile frumoase alaturi de el
_dulcik_
Postat pe 8 Februarie 2009 12:22
Daca intradevar ti-a readus zambetul in viata, sa nu-ti fie rusine sa spui unde l-ai cunoscut. Nu este o rusine.
Iti doresc mult noroc si fericire.
gabisabau
Postat pe 8 Februarie 2009 15:07
mai, ce tot ziceti voi acolo de rusine? nici vorba. fata scrie clar " rudine" o fi altceva .
si_totusi
Postat pe 8 Februarie 2009 15:10
hellooo fata dragaaaaaa! eu mi-am cunoscut sotul pe internet:)
sa vezi faza
am vb noi vreo luna el a plecat in anglia...
am mai vb si dup a8 luni m-am dus la el:)
(nu ne vazusem decat pe net in romania)
anul trecut ne-am casatorit si suntem fericiti,relatia e ok...surorile lui nu:)) dar asta nu konteaza:)
hei nu te mai prosti si scoate-l in lume
dak voi va intelegeti nimik nu mai konteaza
si de mine au vb multi ,multe lucruri...dar eu sunt fericita
si traiesc langa cel pe care-l iubesc
stii mama imi spunea ca limba nu are oase asa ca kine vrea sa comenteze nu are decat
voi sunteti cei mai importanti
bafta!
seakiki11
Postat pe 8 Februarie 2009 15:24
Nu am incredere in Cupidon.Daca cumva a baut in ziua aceea si ii tremura mana?
Ioana007
Postat pe 8 Februarie 2009 18:22
Si eu tot pe net l-am cunoscut si acum sunt alaturi de el si sunt foarte fericita... si de mn au ras prietenii si au facut zarva si etc... acum cred ca sunt invidiosi cand vad cat de fericita sunt alaturi de el ... si asta nu m-a interesat absolut deloc... am crezut in el si acum locuim impreuna si nu ne pasa de nimic
_dulcik_
Postat pe 9 Februarie 2009 00:38
Si de ce trebuie sa stie toata lumea cum l-ai cunoscut?In fond, TU traiesti cu el, si daca l-ai cunoscut pe strada - ca i-a placut de tine sau pe net- n-are nicio importanta..important e cum va intelegeti si daca nu faceti compromisuri..iubirea incepe acolo unde nu e nevoie de compromisuri..
rebelfire
Postat pe 2 Mai 2009 00:11
Buna dimineata tuturor! Din ce am citit vad ca sunt foarte multe persoane care si-au gasit dragostea pe net si ma bucur pentru ele. Din pacate pentru mine,nu pot spune acelasi lucru
Tocmai am trait prima si sper ca si ultima mea deceptie in viata virtuala.Dupa o luna de convorbiri noapte de noapte pana in zori,in care am discutat foarte multe despre noi,am descoperit ca avem foarte multe in comun(inclusiv aceeasi marca de parfum),aceleasi dorinte in ceea ce priveste viata noastra...in discutiile noastre din fiecare noapte,erau momente cand spuneam amandoi odata aceeasi fraza(si nu vorbesc de fraze banale) parca ne citeam gandurile unul celuilalt.Ziua cand era la serviciu,trimitea cel putin 3-4 mesaje in care spunea ca ma iubeste si-i este dor de mine.Ma indragostisem de sufletul lui,de felul lui de a fi,apoi de el ca barbat.Trebuia sa vina de ziua mea,dar datorita serviciului nu a putut,spunandu-mi sa merg eu la el dupa Pasti.Eram dispusa sa fac si acest lucru,dar dint-o data s-a racit.Mi-a trimis acest mesaj :"Mari,esti o femeie frumoasa si chiar daca nu ma crezi eu Te Iubesc.Poate ma vei intelege odata,mi-ai bulversat viata,nu am mai trait asa ceva pana acuma,iti multumesc pt tot...pt tine.Nu am sa mai intru pe mess pana inainte de a veni in tara,atunci daca vei vrea ne vom putea intalni sa discutam fata in fata,cred ca asa este cel mai corect." Daca cineva intelege ceva din acest mesaj,poate ma ajuta si pe mine sa inteleg deoarece el nu mi-a dat nici o explicatie atunci cand l-am intrebat.Am mai vorbit de cateva ori de la acest mesaj,dar cu cat se apropie data la care a zis ca vine,ma evita.Nu are nici macar curajul sa-mi spuna daca nu vrea sa ne vedem.Astept parerile voastre si sper ca nu v-am plictisit cu problema mea. Va multumesc!
nicmar
Postat pe 2 Mai 2009 04:09
SUNT MOMENTE IN VIATA CAND SIMTI ABSENTA CUIVA ATAT DE TARE,INCAT TI-AR PLACEA SA-L SCOTI DIN VISE SI SA-L IMBRATISEZI CU ADEVARAT...

Ai auzit de testare de laborator???Oricarei masimarii,inainte de a fi pusa in libera circultie,i se face aceasta testare...care trece testul,merge mai departe,care nu,la rectificat...Baiatul ori lucreaza in domeniu,ori a luat teapa cu o alta...eu altfel n-onteleg... Pune-ti anima-n pace.Te-a scutit de suferinte mai mari mai tirziu...
valentino
Postat pe 2 Mai 2009 07:21
De la: andrada15, la data 2008-08-01 13:49:48De 3 luni d zile vorbesc cu un barbat minunat pe internet. Ne-am intalnit de curand si este la fel de minunat si in viata reala. El insista sa imi cunoasca familia si prietenii, prietenii, la randul lor, vor sa il cunoasca pe cel care mi-a readus zambetul pe buze, dar imi este rusine sa le spun unde l-am intalnit. le tot zic ca este o poveste lunga si ca o sa o afle. ce sa fac?



Daca nu te accepta prietenii, atunci cine? Si daca ei te fac sa-ti fie rusine...e grav. Sincer, intre 2 oameni care se iubesc NU STA NIMENI. nU E LOC DE ALTCINEVA . Asa ca, daca tii la el mai mult decat la prieteni, mergi inainte! Actioneaza asa cum te simti TU, bine, nu prietenii
chris_dofr
Postat pe 2 Mai 2009 09:29
O femeie si-a cumparat un bibelou.S-a dus la vitrina , s-a uitat la vechile bibelouri si a spus:
-Imi pare rau de voi, dar trebuie sa ii fac loc acestuia nou pe care l-am cumparat.Pe voi am sa va pun la pastrare in alta parte.
Ioana007
Postat pe 3 Mai 2009 07:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutooorrr 60 De la: Ioana007 5 Iunie 2009 07:03
sexx 8 De la: Micass 19 Ianuarie 2009 19:56
Copil fara tata 150 De la: garbo_394609 7 Februarie 2014 15:46
legile lui murphy despre sex... 22 De la: garbo001254 24 Aprilie 2009 13:49
Relatia cu un barbat mai in varsta 65 De la: geo32 13 Martie 2009 11:11
Setari Cookie-uri