Acnee la 32 de ani

Buna.Am 19 ani si sufar de acnee de la varsta de 14 ani.Pot sa va spun ca am incercat toate produsele recomandate de medici,insa rezultatele nu erau cele asteptate de mine.Odata cu intreruperea tratamentului cosurile apareau din nou.Deci fara nici un rezultat.Insa in urma cu 3 luni de zile,am urmat un alt tratament,doar ca de data aceasta unul naturist,recomandat de o prietena,si sincer sa va spun rezultatele s-au vazut.Acum o luna de zile am intrerupt tratamentul,si rezultatele sunt definitive.Cosurile nu au inceput a imi mai apara.Pentru orice informatie astept un mail pe geaninapostol@yahoo.com
garbo249821
Postat pe 23 Noiembrie 2011 10:44
bre,da' babardeala..,babardeala nu mai da nici un rezultat..?
roby_cado
Postat pe 23 Noiembrie 2011 13:52
da` ce, bre roby, aplicasi matale vreun asemenea tratament si-a dat?


maya_n
Postat pe 23 Noiembrie 2011 14:54
da bre..,pe mai multe fetze..
dar trebuie repetat din cand in cand,altfel nu-si face efectu'...
roby_cado
Postat pe 23 Noiembrie 2011 15:24
sa inteleg ca esti vraci in toata regula!...

maya_n
Postat pe 23 Noiembrie 2011 15:27
eh..,fac si eu ce pot..
roby_cado
Postat pe 23 Noiembrie 2011 15:28
da` poti, nu-i asa?



hai, mey, glumesc si io! hihihi!
maya_n
Postat pe 23 Noiembrie 2011 15:33
pe incercate bre..
ca vorbele...,nu fac 2 bani..
roby_cado
Postat pe 23 Noiembrie 2011 22:08
http://blogulfeteloristete.blogspot.com/

aici gasiti multe informatii utile. sper din suflet sa va ajute.
garbo252845
Postat pe 5 Decembrie 2011 15:52
Buna si eu m-am luptata multi ani cu acneea, am incercat tot felul de tratamente si leacuri babesti,chiar si miraculoasele creme cu argila care iti promit marea cu sarea, pana cand un medic dermatolog mi-a recomandat tratamentul cu IPL. Din pacate la dansul in cabinet ma costa 120 de euro/sedinta si nu m -am putut duce din cauza costuilor. Intre timp am desoperit un salon din Cotroceni(chiar in afi) care face terapii cu ipl si pentru tratarea acneei. Eu sunt foarte multumita, tenul meu arata splendid, abia astept sa temrin ultimele 2 sedinte pentru a incepe si tratament(tot cu ipl) pentru vindecarea cicatricilor lasate.
Pinky89
Postat pe 14 Decembrie 2011 17:38
Studiu pe acnee la barbati: pot participa persoane sex masculin, din Bucuresti, varsta 18 - 40 ani. Studiul este platit (banii pe care ii primiti depinde de numarul de sedinte). Se va face o evaluare dermatologica initiala. Este necesar sa aveti minim 15 leziuni acneice (cosuri). Lasati datele de contact la vick_market@yahoo.com.au. Cel tarziu 28.01.2011
garbo259456
Postat pe 14 Ianuarie 2012 02:22
Buna ziua, pentru acnee se recomanda realizarea a 2 cure de detoxifiere pe an, toamna si primavara.Un produs foarte bun, compus din plante medicinale, este complexul de plante Curatarea sangelui.Se administreaza 1-2 linguri de 2-3 ori pe zi, cu apa, suc de fructe, miere, cu o jumatate de ora inainte de masa. Se poate administra sublingual cate o lingurita(de 4 ori pe zi) din plantele macinate pulbere, se tine 10-15 minute apoi se inghite cu apa.
Durata unei cure este de 2-3 luni. Cura se poate repeta dupa o pauza de 1-2 luni.
Medic_Fares
Postat pe 9 Octombrie 2012 13:54
poti folosi acnezine de la revitol. foarte bun. l-am folosi cu toate ca am 25 de ani. dianasandulescu87@yahoo.com pentru mai multe detalii
garbo_8372
Postat pe 9 Octombrie 2012 14:58
Poti incerca si produsul Derminax. Este facut special pentru a trata acneea si nu are nimic chimic in compozitie, deoarece e facut doar din plante. Eu l-am folosit si dupa 2 luni a disparut mare parte din acnee. O sa continui tratamentul si pan ala sfarsitul celor 3 luni de tratament cred ca o sa scap definitiv de acnee. Uite aici un link unde poti citi mai multe despre el www.derminax.ro
Sper sa reusesti sa rezolvi problema!
garbo_13925
Postat pe 22 Mai 2013 10:11
Si eu as vrea sa incerc Derminax! Functioneaza pe orice fel de metabolism? Am mai facut tratamente inainte cu alte produse dar rezultate prea mari nu am observat. O sa testez pana cand gasesc un produs care sa potriveasca pe metabolismul meu. Din ce scrie la ei pe site in 3 luni acneea poate disparea!
Sa speram ca o sa fie asa!
garbo_13947
Postat pe 23 Mai 2013 12:48
Acneea poate fi tratata daca se utilizeaza inca de la inceput un tratamnet adecvat! Important e sa gasesti produsul care se potriveste cel mai bine pentru tenul tau. Din ce stiu eu Derminax este un supliment care nu are in compozitie substante chimice, si actioneaza direct asupra cauzei acneei!
M-am documentat mai mult despre produsul asta pentru ca au inceput sa-mi apara cosuri pe fata si as vrea sa scap de ele cat mai repede:)
garbo_10705
Postat pe 4 Iunie 2013 09:52
Inainte de orice, vreau sa precizez ca intentia mea este de a ajuta persoanele care sufera de aceasta afectiune, indiferent cat de grava este ea. Dupa cum stiti, acneea este o afectiune foarte perversa care nu te omoara pe loc, dar care netratata la timp iti poate ruina viata...
Cand auziti de vreun tratament eficient impotriva acneei trebuie sa va puneti intrebarea: dar oare cum pot verifica daca el functioneaza? Simplu: cereti fotografii, clipuri video cu persoanele care l-au urmat si au avut rezultate pozitive in lupta cu aceasta boala.
Eu va recomand site-ul unui medic dermatolog din SUA, Dr. Neal Schwartz, unde veti gasi SUTE de DOVEZI ale pacientilor reali care au urmat tratamentul respectiv, iar rezultatele vorbesc de la sine. Site-ul este www.acnepractice.com

Precizez ca NU este vorba de niciun fel de pastile care se administreaza pe cale orala sau ceva de genul acesta. Se trateaza efectiv PIELEA cu acnee/cosuri, deoarece acneea este o afectiune a pielii.

Va stau la dispozitie pentru orice intrebari referitoare la tratament, site sau la competentele doctorului respectiv. Repet : DOVEZILE de acolo fac cat 5 miliarde de cuvinte ....
garbo_14342
Postat pe 17 Iunie 2013 10:31
Acneea iti poate distruge viata sociala si iti scade increderea in fortele tale. Indiferent cat esti de puternic atunci cand ai un ten plin de cosuri simti o oarecare jena in momentul in care discuti cu cineva! Stiu cum e! Si tocmai din cauza asta am zis sa va spun despre acel remediu cu derminax tocmai pentru a incerca sa ajut! Faptul ca produsul asta cauta sa rezolve cauza care declanseaza acneea m-a convins si pe mine sa-l cumpar. Exista foarte multe creme care pot sa inlature temporar acneea, dar aceasta va reaparea deoarece cauza nu a fost inlaturata!
garbo_13925
Postat pe 2 Iulie 2013 11:48
Un produs foarte eficient pentru indepartarea acneei este Derminax. Eu l-am luat de pe derminax.ro la sfatul unui prieten care si el s-a tratat cu pastilele astea. Partea care mi-a placut la suplimentul asta e ca sunt facute doar din plante si ca nu genereaza efecte adverse. Produsul a fost testat pe toate tipurile de ten!
garbo_378622
Postat pe 11 Iulie 2013 10:05
Sunt destul de eficiente suplimentele astea! Si eu fac un tratament cu ele de cca 2 luni si mi-a mai disparut din acnee. Ma bucur nespus ca mi s-a mai dus din acneea de pe fata deoarece aratam oribil! Acum ma simt un alt om si am mai multa incredre in fortele mele. Ajunsesem subiect de glume si toata lumea ma ocolea! Ma bucur ca am descoperit acest produs. Trebuie spus ca in astea 2 saptamani nu am avut efecte adverse si nu mi-a provocat nici un fel de neplacere!
Pe voi v-a ajutat Derminax sa scapati de cosuri?
garbo_379410
Postat pe 22 Iulie 2013 12:47
parcurgand primele doua pagini am gasit o gramada de nume interesante
parca ar fi o echipa de fotbal cu rezerve

Zineryt
Brevoxyl
TRIAMCINOLON
ROACcUTANE
favisan
anticon desorele
Acneogel
Floritene cu castane de india
Harris`Original Dermal Magic
ANDROCUR
SPIRONOLACTONA
SKINOREN
Eryfluid

sunt convins ca as mai gasi si altele daca as mai urmari si celelalte 3 pagini ... dar deja devine obositor.
totusi am o nedumerire, astia de mai sus, la ce echipa joaca?
sunt toti la aceeasi echipa sau sunt de la mai multe echipe? parca ar fi nationala din Zimbabwe!!!

hai sa aveti succes cu echipa!
si mai lasati-o in colo de acnee, ce luati in seama toate prostiile????
heartbit
Postat pe 22 Iulie 2013 18:34
Acneea e o problema destul de grava care afecteaza nu doar populatia adolescenta cat si populatia matura. Daca cineva chiar a obtinut rezultate bun ecu un anumit produs, frumos este sa spuna si celorlalti ce l-a ajutat pe el. Nu trebuie sa uitam ca pan asa ajungi la un tratamnet de acnee eficient schimbi zeci de creme, alifii sau pastile. Asa e mlt mai simplu. mergi la sigur::::::::)
Acum daca si parerile de pe forum sunt sincere treaba e ca si rezolvata! adevaru e ca si eu caut un produs care sa ma scape de acnee. Pana acum mi-au atras atentia doua(derminax si zynerit). oricum o sa citesc mai mult si vad eu ce fac.
Numai bn!
garbo_379982
Postat pe 29 Iulie 2013 16:45
In ultima perioada un accent tot mai mare se pune pe metodele naturiste care nu genereaza efecte adverse. daca stam sa ne gandim ca sunt o gramada de creme care au in compozitie ingredienti de natura chimica si sunt folosite pentru tratarea acneei ar trebui sa mai meditam la acest aspect.
Pentru tratarea acneei se poate folosi si o combinatie intre suplimentele alimentare si o dieta echilibrata care sa nu contina elemente grase!
garbo_380773
Postat pe 8 August 2013 15:57
Pastile pentru acneea - http://track.derminax.ro/product/Derminax/?uid=2484&sid=748&pid=123&bid=advandec
garbo_380810
Postat pe 9 August 2013 07:17
Aveti grija si la suplimentele asa zis naturiste. Acum toate suplimentele se declara a fi doar din plante, dar daca citesti compozitia produsului o sa gasesti tot felul de compusi de natura chimica. Daca esti atent atunci cand cumperi un produs e destul de greu sa te pacalesti. Nu trebuie sa cumperi primul produs pe care il gasesti pe net ci e de recomandat sa te documentezi mai mult inainte de a cumpara. Grija mare si la sit-urile de pe care cumperi fiindca sunt o gramada de blogur,sit-uri care nu au nici macar datele de contact pe ele!
garbo_381658
Postat pe 19 August 2013 10:13
Astazi am cumparat 3 cutii de Derminax ca sa-mi vindec acneea. M-a incantat faptul ca ziceau pe site ca se vindeca cauza interna care produce aceasta afcetiune. Sper sa nu fie teapa si sa sa-mi mai treaca din cosuri. Adevarul e ca nu prea stiu ce sa mai fac. Am vazut pe forumul asta zeci de produse, asa ca daca asta nu merge nu prea stiu spre ce sa ma indrept. Oricum din asta folosesc doar o cutie si in caz ca nu se vad modificari ii sun sa-mi dea banii inapoi!
garbo_382207
Postat pe 27 August 2013 09:55
Buna ziua, cine a folosit acest derminax vreau sa vorbim , sunt foarte interesat de acest produs, va rog mult !

ID: say_mitza@yahoo.com
MitzaMihai
Postat pe 20 Septembrie 2013 16:38
Buna!
Mitza eu am terminat prima cutie din suplimentele astea si sa stii ca se vad ceva efecte. bine nu mi-a disparut acneea in totalitate, dar s-au mai micsorat iar unele au si disparut. Pana acum nu am simtit vreo neplacere sau vreun efect advers. Mai am 2 luni de tratament cu el. Sa stii ca foarte mult conteaza si igiena din zonele cu acnee si regimul alimentar fara grasimi pentru a scapa de cosuri!
Numai bine!
garbo_382207
Postat pe 1 Octombrie 2013 13:10
Buna,
Eu am avut pb cu tenul intotdeauna (pana pe la aproape 32-33 ani cand am inceput sa o tin in "frau"). Mi-au revenit acneea in perioade foarte agitate, stresante. Uneori mi s-a parut ca-mi apar cosuri dupa ce mancam mai aiurea (de ex ciocolata :)) ).
Am folosit cam toate medicamentele din comert: de la brevoxyl (care mi-a placut, recomand, dar cu o crema foarte foarte hidratanta si cat mai naturala), pana la anticonceptionale si roaccutane (mult prea dur, desi mi-a facut bine, nu recomand).
Acum imi fac propriile creme si sapunuri.
Acum nu ma mai tratez decat cu sapun pentru ten acneic, lotiune de ten acneic naturale (http://www.ebio.eu/ten-acneic-crema-sapun), crema uneori cu sapun de alep si o crema intens-hidratanta pentru tenuri cu probleme (http://www.ebio.eu/crema-skin-help). Rareori folosesc vreo masca cu argila..

Orice tratament ati aplica, eu cred ca e bine sa rezolvam acneea incepand din interior nu numai cu suplimente sau diverse tratamente....
Zi frumoasa
Monica
_eBio_
Postat pe 13 Octombrie 2013 10:15
Suplimentul ala Derminax v-a scapat de tot de cosuri sau a fost ceva parial si temporar? Ca de partial si temporar pot sa va dau si eu o gramada de produse pe care le-am incercat si care toate au avut acelasi efect. Cosurile imi dispareau, iar dupa ce nu ma mai dadeam cu crema repareau. Nu prea stiu ce sa zic, mi-am pierdut si increderea in produsele astea "binefacatoare" de pe internet, dar de curiozitate poate o sa incerc si eu o cutie din suplimentu asta:
garbo_386417
Postat pe 16 Octombrie 2013 12:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Alopecie areata(Pelada) 23 De la: garbo_489454 21 Februarie 2019 14:03
Un Liceu Sportiv ?!?!?!!?! 1 De la: anndrreead_sexygirl 13 Ianuarie 2010 22:19
O simpla viata... 46 De la: micabis 19 Iunie 2009 05:43
folosirea uleiului de ricin 22 De la: Claudia_Popescu_1 16 Mai 2012 18:32
produse nu skin 4 De la: eu_geminy 14 Noiembrie 2010 11:42
Setari Cookie-uri