Acnee la 32 de ani

ceau.si eu m-am confruntat cu aceeasi problema si am facut un tratament de 3 luni cu medicamentele androcur si spironolactona si mi-au trecut , iar local crema skinoren.
multa sanatate
gioviii_c
Postat pe 22 Iulie 2009 08:37
sa fie acesta motivul pentru care nu ai in poza chipul tau?
si pe urma, cum stai cu "dragostea"?, ca si acesta este un factor major, nu crezi? si daca nu-i dragoste, macar sex si tot poate rezolva situatia, nu? succes in ambele !!!
garbo029529
Postat pe 10 August 2009 12:02
Buna,sunt Marcela! Problema cu acneea este de fapt din interir,poti sa pui orice fel de creme ,daca nu tratezi problema din interior,adica o cura de detoxifiere,nu o sa scapi de probleme.cu mare placere pot sa-ti dau cateva sfaturi,din experienta proprie.scrie-mi daca esti interesata pe farima_marcela@yahoo.com
garbo029132
Postat pe 11 August 2009 21:34
Buna,sunt Marcela! Problema cu acneea este de fapt din interir,poti sa pui orice fel de creme ,daca nu tratezi problema din interior,adica o cura de detoxifiere,nu o sa scapi de probleme.cu mare placere pot sa-ti dau cateva sfaturi,din experienta proprie.scrie-mi daca esti interesata pe farima_marcela@yahoo.com
scuze!!!!!!!!am gresit adresa farima_marcela71@yahoo.com
garbo029132
Postat pe 11 August 2009 21:36
Buna.Cele mai bune sunt alifile naturiste,de ex cele de galbenele
garbo008996
Postat pe 14 August 2009 12:43
salve! la farmacia veterinara cauta MIBAZON!
REZULTAT GARANTAT....baiatul meu a avut probleme si in urma tratamentului are un ten super...( din FORMULA AS..AM GASIT MEDICAMENTUL). nu costa mult si-l recomand tuturor cu probleme de ten.iti pui pe fata intr-un strat subtire( pentru ca este foarte unsuros) si tii ca o masca(chiar ore..daca stai pe acasan, chiar si inainte de culacareiti iti faci masca si dormi cu ea pe fata).stergi cu un servetel dupa care te speli pe fata...
continui pana ii cazul si nu intrerupi...o sa vezi rezltatul!
fata de portelan!
L.
garbo003736
Postat pe 14 August 2009 20:02
eu am incercat si cu tratamente naturiste pe baza de aloe vera crema se numeste aloe propolis creme ...daca esti interesata,contacteaza-ma pe id-ul gamanmonica@yahoo.com
garbo034057
Postat pe 15 August 2009 19:04
tu tratezi interioru cu zinerit.dar esterioru ce faci?adica cu punctele negre?sau cosurile cu infectie?trebuiesc si ele eliminate.nu?daca nu le cureti acea infectie iti distruge tesutu pieli ;deci mergi la cosmetica si fati o curatare de ten;bine?iti dau un nr de tel 0721450140;supces si eu am avut.
paun_gabriela20
Postat pe 16 August 2009 15:25
INTRA PE www.mbraicu.mynuskin.com si cauta CLEAR ACTION -este un pachet complet pentru acnee
http://www.youtube.com/watch?v=uTYTxoCI-yU
http://www.youtube.com/watch?v=Cr1R11_ZThY
marybraicu
Postat pe 16 August 2009 16:25
bine zis draga mea asa e dermatologiiastia nu fac decat de suprafata neintelegand cauza interna e doar de fatada
Mihai55
Postat pe 16 August 2009 18:13
Ti-as sugera sa nu recomanzi Roaccutane. Si eu l-am folosit acum 20 ani, dar efectele secundare care raman sunt ireversibile. Eu l-am folosit pe cel original; in comert se gaseste un 'patent' facut in Ungaria.
Este un adevarat scandal in lume datorita efectelor secundare, carre l-a inceput nu sunt vizibile...
Eu nu am ramas decat cu o mare fragilitate vasculara, care nu se vede, nu deranjeaza, dar consecintele pot fi devastatoare in cazul unui accident vascular de exemplu.
okyo
Postat pe 3 Septembrie 2009 11:09
buna1
as vrea sa-ti recomand un remediu naturist la problema ta.
sapunul gano si ganoderma.pentru mai multe detalii imi poti scrie pe adresa: manodor2005@yahoo.com
o zi buna
annabelle54
Postat pe 6 Septembrie 2009 11:59
Si eu am 31 ani si am probleme cu tenul, scapasem intr-un timp de aceasta acnee, insa nu stiu de ce a aparut.Am incercat cu extractir de melc, intradevar este foarte buna, insa la mine nu trece de tot.Am incercat insa cu argila , sa-mi fac masca in fiecare zi am observat o ameliorare.La un endocrinolog nu m-am gindit sa merg, dar cred ca ar fi mai bun unj homeopat, acesta recomanda produse naturiste si din cite stiu eu acestea nu au efecte secundare.
chilom_alina
Postat pe 15 Septembrie 2009 11:14
da sigur ca da, daca doresti ma poti contacta pe id. stefania_dareli si vb , cremele pe care ti le recomand fac minuni .
garbo003981
Postat pe 15 Septembrie 2009 18:29
Buna ! Am 31 de ani, de la 13 ani ma tot lupt cu o acnee destul de suparatoare , asa ca stiu cate ceva despre acest subiect . Sunt de acord in totalitate cu " okyo " , nu recomand Roaccutane ! Eu l-am folosit cu multi ani in urma, mai bine de 10 ani si pe moment curata tenul, dar are efecte secundare destul de grave , de la caz la caz . Dupa ce am folosit cateva cutii ( 2-3 ) am aflat cat este de periculos si am intrerupt . Mibazol am incercat dar nu da rezoutate de termen lung . Am incercat mai toate cremele si tratamentele , in limita unei normalitati, fara a ma expune la prea multe chimicale . Rezultate bune da vaccinul de la Institutul Cantacuzino, in urma recoltarii din propriul cos se fac teste si iti dau un vaccin pt tipul tau de acnee , dar nu stiu daca are efecte secundare sau cat de sigur este . Cel mai bine , incearca sa mananci cat mai multe fructe, legume , cat mai proaspete . Eu nu mananc prajit sau grasimi de multi ani ( exceptand anumite pofte mici ) si parca tenul este mai curat . Conteaza mult igiena personala , curatenia in locuinta, cat de mult esti expus la praful si mizeria de pe strazi , traficul teribil si aglomeratia din marile orase cauzeaza mult , raspandirea microbilor are o rapiditate greu de imaginat si la persoanele cu tenul sensibil si acnee irita imediat pielea . Deasemenea incercati sa beti cat mai mult ceai din plante, fructe naturale sau chiar apa simpla , peste 1 Litru pe zi . Apa cu lamaie dimineata , pe stomacul gol, detoxifiaza organismul si implicit ajuta cu curatarea tenului . Ar mai fi mai multe de zis , dar nici eu nu le stiu pe toate si nici nu vreau sa va plictisesc .... Inca un lucru ..... cand imi mai apar cate 1-2 cosulete pe fatza , folosesc Proactiv si intr-adevar medicamentul din compozitia acestui tratament, in cazul meu functioneaza , imi curata tenul , din ratusca cea urata ma transforma in zana zanelor .. haaahaaaa ... parerea mea , merita incercat . O zi buna si un ten cat mai curat !
greta07
Postat pe 21 Septembrie 2009 03:32
autohemoterapie - metoda veche, dar eficienta, foarte apreciata in Franta, daca te intereseaza scrie-mi pe anisoaraf@yahoo.com
anisoaraf
Postat pe 23 Noiembrie 2009 08:19
Buna ziua. Acneea dupa varta de 30 ani , este o problema cauzata de hormoni, a lipsei sexualitatii in viata unui om,dar si a alimentatiei necorespunzatoare, eventual toxicitatea cauzata de cofeina, cafea...si a altor factori biologici. Acestea trebuiesc remediate, astfel spus, nu veti mai avea probleme cu tenul!
amor77
Postat pe 24 Noiembrie 2009 13:45
Daca se reuseste remedierea factorilor declansatori sau a celor care faciliteaza aparitia acneei-e foarte bine, dar de multe ori e nevoie si de aplicarea altor metode de tratament.
Autohemoterapia stimuleaza interleukinele si macrofagele,accelerand procesul de distrugere a celulelor moarte si stimuland imunitatea. Se poate face si autohemoterapie cu plasma obtinuta din sange centrifugat,in care se adauga aminoacizi si vitamine. Pentru o curatate mai buna a pielii dupa aproximativ o luna se poate efectua un peeling chimic... dar asta trebuie stabilit individual de la caz la caz.
anisoaraf
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:27
De la: nicoleta_g1987, la data 2009-06-14 08:32:43Dr. Harris Original dermal magic (exfoliant si gel hidratant) si o crema purificatoare naturala ptr puncte negre si ten gras, acneic gasesiti in magazinul acesta online.

http://www.magazine-online.ro/romdesimed/

Eu folosesc atat crema purificatoare"Puryfing cream with burdock and tee tree oil " cat si dermal magic si sunt extrem de multumita
nicoleta_g1987
Postat pe 26 Noiembrie 2009 09:03
Buna.
Ati auzit de tratamentul pentru acnee Acnezine de la Revitol? Acest tratament este format din pastile si crema. Se vad rezultate inca dupa prima folosire. Este un intreg sistem pentru ingrijirea pielii care gaseste sursa acneei dumneavoastra si nu numai ca trateaza petele pe care le aveti, dar previne si eventualele eruptii care ar putea sa apara. pentru mai meu id-ul meu pentru mai multe detalii: oana_eu2009.
Va pup
garbo078042
Postat pe 18 Decembrie 2009 13:04
Pe langa diverse tratamente de ingrijire sau medicamente,trebuie sa elimini carnea de porc si mezelurile din alimentatie,la fel ciocolata si ness-caffe.Cafeaua simpla este permisa.Incearca o perioada si vezi ce se intampla.Eu cand consum carne de porc sigur imi apar doua cosuri.
garbo080914
Postat pe 13 Ianuarie 2010 08:06
eu va recomand cura cu polen, 2 lingurite dimineata pe stomacul gol, timp de 3 luni

eu asa am scapat de cosuri

extern am aplicat cutaden seara, zilnic

m-am confruntat cu acneea 14 ani..

littlegirl
Postat pe 13 Ianuarie 2010 15:34
stiu ca nu sunt chiar la topicul corect deoarece am doar 19 ani dar ma confrunt cu cosurile de la varsta de 11 ani si au o forma foarte grava.am facut nenumarate tratamente ,iar medicul meu dermatolog este cel mai bun prieten al meu.Am vazut aici ca sunt cateva persoane care au folosit ROACUTANE As vrea sa imi spuna cum a mers.Eu iau de aproape 2 luni dar sincer nu vad nici o schimbare.Tot imi apare cosuri mari si in carne>la voi cand au aparut efectele pozitive?cat timp ati luat?please help me
ionikcutza
Postat pe 17 Ianuarie 2010 13:03
Pt. acnee recomand crema Brevoxyl ...este o crema pe baza de peroxid de benzoil , fabricata in laboratoarele din UK ... se gaseste in farmacii, insa evident,nu e din gama "natural" . Am incercat'o si eu, si intr'adevar m'a scapat de probleme... trebuie folosita insa numai pe zonele cu acnee intr'un strat extrem de subtire, fiindca altfel poate arde pielea; efecte vizibile apar cam la 2, 3 zile de folosire, ...suna ca o reclama ce'i drept, dar o recomand in considerentul ca va mai ajuta pe cineva
Strumfette
Postat pe 17 Ianuarie 2010 13:19
in ce farmacii se gaseste crema brevoxyl?
mariadumitru66
Postat pe 18 Ianuarie 2010 13:00
Normal ar fi sa se gaseasca in fiecare farmacie
Strumfette
Postat pe 27 Ianuarie 2010 21:20
De la: ionikcutza, la data 2010-01-17 13:03:46stiu ca nu sunt chiar la topicul corect deoarece am doar 19 ani dar ma confrunt cu cosurile de la varsta de 11 ani si au o forma foarte grava.am facut nenumarate tratamente ,iar medicul meu dermatolog este cel mai bun prieten al meu.Am vazut aici ca sunt cateva persoane care au folosit ROACUTANE As vrea sa imi spuna cum a mers.Eu iau de aproape 2 luni dar sincer nu vad nici o schimbare.Tot imi apare cosuri mari si in carne>la voi cand au aparut efectele pozitive?cat timp ati luat?please help me


Si eu iau Roaccutane de 2 saptamani jumatate, cate 40 mg pe zi. Dar la mine efectele se vad deja. Prima data am avut fata foarte uscata, dar apoi a inceput sa se curete si arata din ce in ce mai bine.
aura_mihaela
Postat pe 28 Ianuarie 2010 10:35
acest tratament are efect de scurta durata - maxim 1-2 luni
anisoaraf
Postat pe 17 Februarie 2010 10:09
De la: coka_pusha, la data 2009-11-24 13:45:47Buna ziua. Acneea dupa varta de 30 ani , este o problema cauzata de hormoni, a lipsei sexualitatii in viata unui om,dar si a alimentatiei necorespunzatoare, eventual toxicitatea cauzata de cofeina, cafea...si a altor factori biologici. Acestea trebuiesc remediate, astfel spus, nu veti mai avea probleme cu tenul!
e posibil sa ai dreptate...lipsa sexualitatii...mda...la asta nu m-am gandit......din curiozitate..cand vine avasa din voiaj sotul...3 luni garantat ramane acasa!!!!!!
sheika29
Postat pe 17 Februarie 2010 20:00
Buna Mirabela!
tratam din interior ..insa, care interior?interiorul stomacului, sau vorbim de interior adica de ceea ce simtim, gindim si manifestam in fiecare zi.
e adevarat un regim alimentar ajuta foarte mult.impreuna cu o gindire pozitiva si sanatoasa.si apare rugamintea-defineste gindire sanatoasa. desi in mare parte, sintem demagogi cind spunem ca interiorul conteaz amai mult decit exteriorul...gindurile tale si razvratirile interioare ies pe fata - adica pe cartea ce o vedem noi, ceilalti.
Motivatii selective:
-toxine suficient de multe in organism duc la o prezenta destul de mare a acneei.+lipsa apei din meniul zilnic.
Remedii:
regim alimentar chiar si post.
masaj reflexogen
iti recomand citeva din retetele de recuperare ale lui valeriu popa.
cauta sa intelegi cauzele spirituale ale bolilor .
http://www.valeriu-popa.santamia.ro/vindgand.htm

Iti urez ca imaginea ta sa sufere imbunatatiri grabnice si acceptarea ta, asa cum esti sa vina natural.
danko
Postat pe 21 Februarie 2010 01:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 34 De la: garbo002062 16 Mai 2012 18:36
GAZELE INTESTINALE 38 De la: Marieta_Tonose_1 28 Septembrie 2013 16:05
Tahitian Noni, bautura bioactiva 1 De la: colnago 5 Septembrie 2010 10:55
buna seara 1 De la: maxalina 22 August 2012 20:47
Despre Facultatea de Administrare a Afacerilor +altele 2 De la: garbo_469551 17 Iunie 2017 13:37
Setari Cookie-uri