Relatie cu un barbat divortat

drga mea,nu e vb sa ne mai impacam,vine facem dragoste,ne simtim bine,si atat,pleaca.vezi tu,eu niciodata nu-l sun,el vine.Nici nu vreau sa se mai intoarca,e f comod asa.Din punctul meu daca vine bine,daca nu ,la fel.Dar ca sa vezi cum e viata si barbatii astia.cica o iubesc pe aia da o caut pe cealalta.
va pup.
simona_devil1
Postat pe 4 Februarie 2009 23:32
Nu o va uita niciodata.Va face uneori comparatie intre voi doua si ar trebui sa fi multumita daca nu iti spune acest lucru.Asta inseamna ca tine la tine .
cristina57m
Postat pe 10 Februarie 2009 11:44
Daca avea copii era si mai rau , asa ai o sansa........
cristina57m
Postat pe 10 Februarie 2009 11:45
[quote name=\'simona_devil1\' date=\'2009-02-04 23:32:18\']drga mea,nu e vb sa ne mai impacam,vine facem dragoste,ne simtim bine,si atat,pleaca.vezi tu,eu niciodata nu-l sun,el vine.Nici nu vreau sa se mai intoarca,e f comod asa.Din punctul meu daca vine bine,daca nu ,la fel.Dar ca sa vezi cum e viata si barbatii astia.cica o iubesc pe aia da o caut pe cealalta.
va pup. [/quote]


Credema ca mi-ar fi imposibil sa ma mai fac dragoste cu fostul.Eu una nu as accepta asa ceva.Tu ce ai de gand? Cand iti vei gasi pe altcineva ce o sa faci?
albatros
Postat pe 10 Februarie 2009 16:16
De la: albatros, la data 2009-02-10 16:16:07[quote name=\'simona_devil1\' date=\'2009-02-04 23:32:18\']drga mea,nu e vb sa ne mai impacam,vine facem dragoste,ne simtim bine,si atat,pleaca.vezi tu,eu niciodata nu-l sun,el vine.Nici nu vreau sa se mai intoarca,e f comod asa.Din punctul meu daca vine bine,daca nu ,la fel.Dar ca sa vezi cum e viata si barbatii astia.cica o iubesc pe aia da o caut pe cealalta.
va pup.



Credema ca mi-ar fi imposibil sa ma mai fac dragoste cu fostul.Eu una nu as accepta asa ceva.Tu ce ai de gand? Cand iti vei gasi pe altcineva ce o sa faci?
[/quote]

ia sa te intreb ceva. el vine cand vrea, pleaca cand ii tuna. dar, tu ai o alta viata personala, si ma refer aici si la sex, inafara de el?

si daca da, iti convine sa contramandezi vizita celuilalt doar ca vrea fostul sa apara?

si chiar presupunand ca ai facut un orar perfect si cei doi nu se calca pe picioare. cum zici ca faci dragoste, cand el a renuntat la tine de dragul ei si acum o inseala pe ea , doar ca sa-si demonstreze ca pentru el esti mereu onlaine?

chiar nu te deranjeaza faptul ca esti folosita?



si_totusi
Postat pe 10 Februarie 2009 19:50
Draga Si_totusi, desi esti o fata de treaba, nu ai inteles nimic.Ce este Albatrosul?O pasarica, care zboara pe intinderile periculoase ale marii, asa ca pentru orice eventualitate, sotul marinar isi lasa sexul acasa in borcanul cu murasturi din pivnita unde exista si lumina electrica si poate sa-l vada cand vine acasa.Ce fac doua pasarele cand se intalnesc?Se pupa cioc in cioc, apoi se suie una pe alta, ca sa vada cine e mai sus.Deoarece cealalta asteapta nerabdatoare, iar cea de sus nu are nici un gand, abia atunci isi aduce aminte ca a pus castraveciorul la murat in conditii antiseptice cu sare si cu apa ca sa se mentina tare si sa nu se fleoscaiasca de plictiseala.Intr-o zi insa are sa se intample o nenorocire.Albatrosul capitan, o sa mearga in pivnita, o sa vada ca sexul din borcan arata mai grozav decat acela care il avea la purtator, si o sa creada ca Albatrosita lui, l-a inselat cu borcanul.Atunci fie are sa-i reproseze treba asta, fie are sa sparga borcanul, ramanand impotent.In natura exista o lege a compensatiei.De aceea se si spune ca de multe ori, durerile de cap se vindeca cu algocalminul vecinului.
Ioana007
Postat pe 10 Februarie 2009 20:03
IOANA007 te rog sa fi un pic atenta cine si ce scrie,sa nu dai cu nuca in perete....


Si eu si\\\"si_totusi\\\" asteptam raspunsurile de la simona devil1.....
albatros
Postat pe 11 Februarie 2009 14:12
salut ...eu am 20 de ani si inca nu sunt prea hotarata ce am de gand sa fac ...am un prieten care este grec el ma vrea ca si viitoarea lui nevasta dar sti care este problema ca el a mai fost insurat si a divortat in urma cu 5 ani si are si 2 fetite minunate ...ei bine sunt constienta ca el trebuie sa tina legatura mereu cu fosta nevasta ptr motivul copiilor ...dar cand ma deranjeaza ceva despre fosta lui nevasta ii spun "uite asta nu mia placut " si el imi spune ce pot sa fac este mama copiilor mei (adevarat si am inteles)dar ma deranjeaza ca el repeta ...acum sa spunem ca sunt toate bune si frumoase dar dupa cativa ani cum va mai fi? il iubesc foarte mult si stiu ca si el ma iubeste imi demonstreaza in fiecare zi..suntem impreuna de 1 an ...dar stau si ma gandesc el de ce mai are inca poza cu fosta?>????nu ma plang ptr ca cu mine are un album foto intreg dar albumul nu este la vedere cum este a fostei ...cu fetitele lui ma inteleg foarte bine cum spuneai si tu avem unele mici secrete ne jucam etc ...chiar si cu fosta sa zic ca ma inteleg bine dar nu inteleg de ce tot ma mai deranjeaza pers ei cand o cunosc am anumite dubii... ma refer oare asa am sa fiu tot timpul? in vara o sa ne mutam impreuna si as vrea sa stiu si eu ce parere ai tu despre asta .......multumesc

Postat pe 18 Februarie 2009 20:46
e f greu....in cazul meu el nu avea poze cu ea decat un altar cu el si fica sa .....peste tot la modul absurd...iai maica sa avea grija sa mai strecoare cate o pozasu cu fosta...sau cu toti 3..i se parea normal...din partea lui am gasit multa sigurantza si sprijin si eram convinsa ca nu i mai pasa deea....toate cand dupa 4 ani a crescut odrasla si a inceput sa faca boacanr de cele mai nasoale....si atunci fosta il suna pe fostul....desi fosta era maritata iar,...concluzia mea....daca nu vor sa avanseze in alte relatii "divortatii" pot face forte mult rau unui suflet naiv care tanjeste la un "bun comun".....mereu va exista ceva ce sa ti inhibe tie prioritatiile....multe dintre cazuri se vor intampla doar pt ca fosta e fosta si are dreptul....:(
disperata_bv
Postat pe 8 Martie 2009 20:32
Papusa disperata, "odrasla" despre care cu atita rautate vorbesti este copilul lui.Intelegi tu chestia asta? E copilul pe care l-a simtind miscind in burtica mamei/fostei , e beblusul pe care l-a spalat cind era mic, l-a linistit cind era agitat ...Are un altar cu poze cu el si copilul lui? Foarte frumos, de admirat.Poate sa aiba si doua altare.Tu nu ai sa poti face nimic impotriva acestei relatii de singe. Sau altfel spus, orice ai face relatia tata-fiica ramine.
Ai stiut de la bun inceput ca are o copila ce astptai? Sa te ridice pe tine deasupra copilului lui?
Tu esti sufletul naiv despre care pomenesti? Sincer nu-mi ari naiva de loc, doar inconstienta si plina de venin.
Maturizeaza-te, fa un copil si atunci poate ai sa intelegi cum e cu odraslele.
Aemulus
Postat pe 8 Martie 2009 20:58
De la: guineverre, la data 2008-10-26 10:19:53Fosta sotie!
Noi femeile suntem rele intre noi si n-am sa inteleg vreodata de ce...In loc sa fim solidare, preferam solitare...Aia de dinaintea mea sigurrr a fost asa si pe dincolo, n-a fost in stare, iar daca nu are defecte vizibile sigur nu era buna la pat si nu stia sa-si satisfaca barbatu', ori, nenorocita il vrea inapoi. Ea e de vina! Ex sotia actualului meu sot ( ce tare suna ) era o femeie frumoasa si buna pe deasupra, dar nu s-au inteles. El a fost vinovat, dupa parerea mea, fiindca a incercat sa-si repare casnicia calcand stramb. Nu-i ajungea sexul de acasa si...Asa procedeaza unii...L-am cunoscut divortat si am impus limite: ,, Mai mamica, asta si asta pot, da' nu pot sa stam la cafea toti trei si sa ii plangem de mila. Baurati cafele vreo cativa ani si n-a fost bine, de ce ar fii bine acu'? O vrei pe ea? Esti invitatul meu! Ma vrei pe mine? OK! Ori, ori!" Daca sotul meu la inceput o mai blama, l-am pus la zid si nu o mai face, ci pastreaza frumoasa amintirea anilor petrecuti impreuna si si-a asumat responsabiliatatea esecului si o respecta fara a o mai blama. Nu ma tem ca s-ar intoarce la ea pentru ca daca vad drobul de sare nu inseamna ca si pica de pe soba. Daca relatia noastra e sortita esecului d'apai sunt o groaza de ,,bunaciuni" si nu numa' fosta, sarmana, care pana la urma daca-l iubeste si ea si o iubeste si el, cea in plus sunt eu si ma retrag. Sunt atatia barbati pe lumea asta ca sigur gasesc pe cel potrivit mie. Mereu vor fii altele mai bune decat mine si daca ma tem ca exista fotomodele, iar eu am doar un metru, nu fac decat sa-mi fac viata amara si mie si lui vaitandu-ma de soarta nedreapta. Nu mai bine ma uit in oglinda si-mi zic ca's o mana de om, da's tare dragalasa? ca minionele sunt chiar delicioase? Avem relatiile pe care le meritam si nici o fosta nu poate umbri relatia mea cu el, decat daca permit eu. Daca am capacitatea sa infrunt adevarul, d'apai ma bucur ca ea e alaturi ca pentru el e o proba. Vreau totul sau nimic, nu vreau jumatati de masura. Astea's expectatiile mele! Daca e departe nu inseamna ca pericolul e trecut, dar daca e aproape si el nu'si poate tine chilotei pe el de dorul vremurilor apuse, d'apai atunci nu e bun pentru mine, iar eu iubesc doar ce cred eu despre el si nici vorba de realitatea care iata ca e alta si nu e numai vina lui ca-i..., cum o fii fiind el, da'i vina mea daca ma complac si daca nu am capacitatea sa vad adevarul. Nu sunt prietena cu fosta si si ei i-am impus niste limite, dar nici nu cred ca ea era mai si mai si nu stiu ce intentii rele are...Asadar, vrei o relatie cu un barbat divortat? Accepta-i trecutul si respecta nu te teme, fiindca teama te face sa cauti probleme acolo unde s-au stins de mult...

bine punctat
raluka_bucur
Postat pe 3 Aprilie 2009 15:19
De la: micabis, la data 2009-03-08 20:58:15Papusa disperata, "odrasla" despre care cu atita rautate vorbesti este copilul lui.Intelegi tu chestia asta? E copilul pe care l-a simtind miscind in burtica mamei/fostei , e beblusul pe care l-a spalat cind era mic, l-a linistit cind era agitat ...Are un altar cu poze cu el si copilul lui? Foarte frumos, de admirat.Poate sa aiba si doua altare.Tu nu ai sa poti face nimic impotriva acestei relatii de singe. Sau altfel spus, orice ai face relatia tata-fiica ramine.
Ai stiut de la bun inceput ca are o copila ce astptai? Sa te ridice pe tine deasupra copilului lui?
Tu esti sufletul naiv despre care pomenesti? Sincer nu-mi ari naiva de loc, doar inconstienta si plina de venin.
Maturizeaza-te, fa un copil si atunci poate ai sa intelegi cum e cu odraslele.

probabil daca era si ea mama la randul ei s-ar fi comportat altfel.....
raluka_bucur
Postat pe 3 Aprilie 2009 15:23
eu nu am nimic impotriva copiilor lui. mi-au placut de cum i-am cunoscut. sunt frumosi si binecrescuti desi m-au privit ( la inceput) destul de fix... au fost momente dureroase in care nu am stiut cum sa ii ajut. cand inca nu locuiam impreuna cu el, au venit intr-o vara la mine acasa in vacanta. cel mic avea 12 ani. poate de oboseala drumului, poate prima excursie in afara tarii fara mama..dar s-a apucat de plans intrebandu-si tatal de ce nu mai pot merge in vacanta impreuna...
m-a durut enorm. l-am inteles pe copil dar nici in sufletul meu nu a fost pace..
de atunci au trecut doi ani,acum locuim impreuna, copiii vin la doua saptamani si stau cu noi tot weekendul. s-au obisnuit cu mine, eu cu ei, am mai facut o vacanta impreuna etc. si totusi, aproape de fiecare data cand am indraznit sa zic ceva de ei, au izbucnit certuri. el nu avea rabdare sa inteleaga ce vreau sa spun, se simtea atacat si uite asa cearta..
prin urmare, viata cu un barbat divortat si cu toate fantomele trecutului lui, nu e usoara. de multe ori am vrut sa plec. nu mai am acelasi entuziasm ca la inceput. poate e vina mea. nu stiu.
ce stiu e ca uneori am si eu chef sa mergem doar amandoi undeva fara plan, fara programare doar asa , hai hui. dar niciodata nu se poate pt ca trebuie sa planifice weekendurile cu copiii...
sincer, nu as mai face inca odata pasul asta. m-am indragostit de el, e adevarat, dar puteam fi si eu mai rationala...
acuma e cam tarziu.
aviz amatoarelor. ganditi-va bine inainte.
sorinara
Postat pe 4 Aprilie 2009 09:55
Daca te deranjeaza, renunta la el.Altfel deranjul, o sa te urmsareasca toata viata.
Ioana007
Postat pe 5 Aprilie 2009 11:00
postez aici sa nu mai umplu forumu cu intrebarii,pe scurt cum le explici copiilor ca mami si tani nu mai locuiesc impreuna si ca tati sau mami are alta femeie sau barbat. La mine totul merge bine dar cel mare are 4 anisori si cred ca va incepe sa intrebe cel mic este numai un bebe de 1 an si 9 luni .cum ar fii cel mai indicat sa explici ?
yavrum
Postat pe 16 Aprilie 2009 09:29
Sunt adevaruri pe care copiii nu le inteleg, iar cand ajung mari, le interpreteaza.
Ioana007
Postat pe 16 Aprilie 2009 16:26
De la: yavrum, la data 2009-04-16 09:29:57postez aici sa nu mai umplu forumu cu intrebarii,pe scurt cum le explici copiilor ca mami si tani nu mai locuiesc impreuna si ca tati sau mami are alta femeie sau barbat. La mine totul merge bine dar cel mare are 4 anisori si cred ca va incepe sa intrebe cel mic este numai un bebe de 1 an si 9 luni .cum ar fii cel mai indicat sa explici ?


Copiii inteleg la orice virsta ca mami si tati au avut o discutie de oameni mari si au hotarit sa stea separati.Acum tu esti atit de norocos ca ai 2 mame si 2 tati (sau care e situatie fiecaruia).Copiii mei au inteles perfect (aparent, ca cine stie ce e in capul lor!!!!!!) iar cel mic e foarte incintat sa fie atit de norocos cu 2 mame care il iubesc si-l rasfata.
Aemulus
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:55
De la: micabis, la data 2009-04-16 17:55:32
De la: yavrum, la data 2009-04-16 09:29:57postez aici sa nu mai umplu forumu cu intrebarii,pe scurt cum le explici copiilor ca mami si tani nu mai locuiesc impreuna si ca tati sau mami are alta femeie sau barbat. La mine totul merge bine dar cel mare are 4 anisori si cred ca va incepe sa intrebe cel mic este numai un bebe de 1 an si 9 luni .cum ar fii cel mai indicat sa explici ?


Copiii inteleg la orice virsta ca mami si tati au avut o discutie de oameni mari si au hotarit sa stea separati.Acum tu esti atit de norocos ca ai 2 mame si 2 tati (sau care e situatie fiecaruia).Copiii mei au inteles perfect (aparent, ca cine stie ce e in capul lor!!!!!!) iar cel mic e foarte incintat sa fie atit de norocos cu 2 mame care il iubesc si-l rasfata.


ar fii bine sa inteleaga mai ales ca eu cu mama lor ne intelegm bine dar totusi imi ste frica sa nu intrpreteze gresit
yavrum
Postat pe 19 Aprilie 2009 10:03
Depinde cine face aceasta interpretare, sau cel putin ajuta la ea.
Ioana007
Postat pe 1 Mai 2009 14:45
buna,stii nu mi-am pus niciodata problema asta,ca ma foloseste sau nu,sau sa-i fac rau celeilalta.Asa se intampla.Stii ca sa dam sfaturi toti suntem buni,dar de urmat.....Eu,pur si simplu v-am spus cazul meu.Da,am o viata a mea,e normal,dar nu neaparat un barbat.Adica nu vad chestia chiar asa:m-ai lasat pt aia,ma marit si eu.NU.Am un copil pt care traiesc,celelalte is pe plan secundar.Eu am zis ca asa se intimpla.Si ca o concluzie sa stii ca nu-mi displace din rolul de sotie sa devin amanta.E mult mai bine.Garantat.Eu is satula sa fiu sotie,pune-te masa ridica-te masa,mai bine asa,imi traiesc viata asa cum vreau.Asta e realitatea.Va pup.
simona_devil1
Postat pe 1 Mai 2009 21:36
De la: simona_devil1, la data 2009-02-04 23:32:18drga mea,nu e vb sa ne mai impacam,vine facem dragoste,ne simtim bine,si atat,pleaca.vezi tu,eu niciodata nu-l sun,el vine.Nici nu vreau sa se mai intoarca,e f comod asa.Din punctul meu daca vine bine,daca nu ,la fel.Dar ca sa vezi cum e viata si barbatii astia.cica o iubesc pe aia da o caut pe cealalta.
va pup.

Ar trebui sa fii mindra ca tipul e bine inzestrat de mama ntura...ai grija sa nu o gaseasca si pe a-3- ca o sa-ti vina mai rar rindul...mare mai e gradina ta doamne...
valentino
Postat pe 2 Mai 2009 07:46
De la: valentino, la data 2009-05-02 07:46:32
De la: simona_devil1, la data 2009-02-04 23:32:18drga mea,nu e vb sa ne mai impacam,vine facem dragoste,ne simtim bine,si atat,pleaca.vezi tu,eu niciodata nu-l sun,el vine.Nici nu vreau sa se mai intoarca,e f comod asa.Din punctul meu daca vine bine,daca nu ,la fel.Dar ca sa vezi cum e viata si barbatii astia.cica o iubesc pe aia da o caut pe cealalta.
va pup.

Ar trebui sa fii mindra ca tipul e bine inzestrat de mama ntura...ai grija sa nu o gaseasca si pe a-3- ca o sa-ti vina mai rar rindul...mare mai e gradina ta doamne...



iti dai seama......prea inteligent esti.
simona_devil1
Postat pe 2 Mai 2009 19:15
si eu am o relatie de 4 ani cu un barbat divortat,totul e ok dar el nu vrea sa se mai casatoreasca si eu nu am fost niciodata casatorita si nu am nici copii si am 34 ani el are 42 si are si 2 copii mari de 21 si 20 care ma respecta darrrrrrrrrrrr,cind vine mama lor in tara nici macar nu ma mai baga inseama desi eu mi*am dat si haina de pe mine ptr ei ce sa faci asta e.
garbo044987
Postat pe 31 August 2009 22:12
Buna , crezi ca poti sa-mi dai adresa ta de mess sau sa-mi trimiti mail-ul tau??? Vreau sa te intreb ceva , te rog . Daca se poate.Multumesc.Cristina
criss198312
Postat pe 24 Mai 2010 20:55
buna ma numesc laura ,am 21 de ani...si cam de 4 luni am o relatie cu un barbat divortat....ei au stat impreuna cam 4 ani de zile si au o fetita de 3 ani...relatia mea cu fetita lui nu este rea deloc....din contra...suntem prietene...problema ar cam fii fosta sotie care ii trimite in continuare mesaje ca si cum ar fi iinca mpreuna...cu alintaturi...cum ca el ar trebui sa faca ceea ce ii cere ea...pretinde prea multe...cand am inceput sa stam impreuna in prima luna m-a mintit mi-a spus ca femeia care il suna tot timpul este babysitter-ul fetitei....abia dupa un timp mi-a spus ca de fapt este sotia lui(babysitterul) "printr-o coincidenta" au acelasi nume.....recunosc ca gelozia mea poate e putin absurda...ca sa fiu mai linistita l-am rugat inca de la inceputul relatiei sa nu mai stearga mesaele ce le trimite fosta sotie dar se pare ca el imi face in ambitie...le sterge mereu inainte sa se spuna sa doarma chiar daca i-am explicat de nenumarate ori ca este important pt mine sa vad mesajele alea...el spune ca ea stie de mine..si ca ar fii vrut sa ne intalnim dar de 2 luni ii tot spun ca vreau sa ma intalnesc cu ea si el evita subiectul desi din cate mi-.a spus el ea a fost cea care a cerut prima acest lucru...deci eu una nu mai inteleg nimic din toate astea...din cate zice el nu mai sunt impreuna...iar din mesajele ce le primeste de la ea inteleg cu totul altceva...ii trimite mesaj pt orice(daca se simte rau,daca iasa) dar mai putin pt copil....el zice ca nu este adevarat ca ea nu scrie nici un mesaj decat daca este vb de fetita iar ca tot timpul cand a primit un mesaj de genul imi zice ca a stat de vb cu ea si ca i-a explicat dar nu este vina lui ca ea nu intelege sau ca i-a scapat sa scrie asa din obisnuinta...gaseste mereu scuze la orice fapta a ei si cateodata o mai si apara ...dar de cand suntem impreuna sincera sa fiu nu a scris de fetita decat de 2 ori intr-un mesaj...in rest(iubire esti?iubire as vrea sa stiu cum te simti?iubire ce s-a intamplat?)...desi el nu este nicodata acasa...pt ca locuim impreuna inca de la inceput....ce sa mai inteleg?...mai sunt sau nu impreuna iar partenerul meu imi ascunde lucrul asta...?va rog frumos sa ma ajute cineva pt ca nu reusesc sa gasesc o concluzie la toate astea pt ca eu una o iau razna si nu as vrea sa il pierd.multumesc frumos....
laura72
Postat pe 30 Iunie 2010 21:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Atacuri de panica! 36 De la: sexy 4 Februarie 2011 16:43
,,Mami, divorteaza!"- ,,Caut linistea!"-Divortul nu inseamna liniste 30 De la: guineverre 19 Decembrie 2008 09:18
Relatia cu un barbat mai in varsta 65 De la: geo32 13 Martie 2009 11:11
divort la minut 47 De la: si_totusi 3 Mai 2009 21:59
timiditatea va poate da viata peste cap! 146 De la: office_salinasusesi_ro 13 Septembrie 2010 23:05
Setari Cookie-uri