Fericita alaturi de un barbat mult mai mare ca mine...dar "prietenele" incearca sa ma descurajeze.

Abia m-am inregistrat pe acest forum..sunt romanca dar locuiesc in Anglia.Acum doi ani de zile am inceput o relatie cu un barbat mai mare cu 27 de ani decat mine,iar acum cateva luni ne-am si casatorit.Eu sunt foarte fericita dar am in jurul meu prietene care imi spun ca nu sunt"normala"..ca nu este bine ca am intrat intr-o relatie cu un barbat mai in varsta.Ce atitudine ar trebui sa am fata de ele?Cu toate ca relatia mea poate parea oarecum"ciudata"..de doi ani de cand suntem impreuna..lucrurile au mers din ce in ce mai bine intre mine si el.Intre noi exista pasiune,iubire,respect..el ma trateaza ca pe o printesa.Copiii lui dintr-o casatorie anterioara ma iubesc..intodeauna sunt bineveniti in casa noastra iar comportamentul lui fata de mine este ireprosabil.

Am discutat despre diferenta de varsta foarte deschis cu sotul meu..si stiu ca sunt pregatita sa ii fiu alaturi in orice situatie..poate in felul asta o sa il rasplatesc pentru toata grija si iubirea pe care mi-a dat-o

Familia mea l-a acceptat..nu am avut parte de probleme cu ei pt ca am facut situatia clara inca de la inceput"il iubesc,o sa fie sotul meu indiferent de ce credeti" .Il tin pe strada de mana si sunt foarte mandra cu el..orice zice lumea..daca ar fi sa dau timpul inapoi si sa aleg inca o data tot pe el l-as alege.Si totusi..cum trebuie sa reactionez fata de cei care desi nu stiu foarte bine care imi este situatia cu el acasa..incearca sa imi arate ca relatia mea nu e buna si ca ar trebui sa renunt...

Postat pe 21 Ianuarie 2009 15:28
Eu sincer nu m-as marita cu un barbat mult mai in varsta decat mine,dar respect deciziile altora de a face acest pas.Daca totul e ok intre voi de ce trebuie sa pleci urechea le ce zic altii?
Timpul isi va spune cuvantul si abia mai tarziu iti vei da seama daca ai facut bine sau nu casatorindu-te cu acest domn.Niciodata nu putem sti ce ne asteapta in viata.Fericirea are mult fete,ca si dezamagirile.Fiecare simte in felul lui aceste sentimente,asa ca da-i inainte,viata are surprize si neplaceri,nu pleca urechea la " prieteni".Va doresc numai bine si viata lunga impreuna.
Roxxynela
Postat pe 21 Ianuarie 2009 15:37
daca il iubesti si simti ca te iubeste, nu trebuie sa te intereseze de ce spun cei din jur...poate sunt chiar invidiosi...si relatia ta chiar poate sa mearga....succes!!!
Lady_infinity
Postat pe 21 Ianuarie 2009 15:40
oh...interesant subiect...

chiar sunt curioasa daca doamnele decente vor incepe sa arunce cu piatra cum au facut cu mine...

pe mine m-au facut baba...tie cum o sa-ti spuna ? bebelash ?

draga mea...lasa pritenele sa spuna ce vor...fiecare isi fixeaza "normalul" cum crede de cuviinta...
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Ianuarie 2009 15:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutooorrr 60 De la: Ioana007 5 Iunie 2009 07:03
parere 7 De la: Laura_M 11 Octombrie 2010 16:18
sexx 1 De la: carmella 16 Ianuarie 2009 15:46
cınd trebuie sa le vorbim copiilor despre sex? 22 De la: Clm 8 Mai 2009 16:08
care este cel mai nebun lucru pe care l-ati facut in pat? 102 De la: tutankhamon 1 Octombrie 2009 13:41
Setari Cookie-uri