Zodia Balantei

buna tututor!sunt o balanta nascuta in 10.10.1973, intr-o zi de miercuri, intre orele 11-13, nu pot sa spun mai exact.tare te rog spune-mi si mie tot ce poti in functie de aceste coordonate.iti multumesc tare!!
bia_ioana
Postat pe 18 Octombrie 2008 21:34
Ma numesc Steluta si sunt nascuta pe 24 martie 1975, seara, pe la 22.00- 23.00. Multumesc anticipat, Baghera!
steluta2007
Postat pe 19 Octombrie 2008 13:58
Baghera....cam cu intarziere dar daca poti sa-mi spui si mie....
Sunt Balanta,2.10.1961,luni ora 14.Multumesc.....
xxlanita
Postat pe 19 Octombrie 2008 15:40
Fetelor, eu prefer sa imi ghicesc singur.Mai ales cand beau cafea.Voua v-ar place ca in momentul cand stati cu nesul in ceasca,sa va treziti cu coada lui Baghera inauntru? Daca ar fi unsa cu miere sau cu zahar, ar fi cum ar fi.Dar daca este plina cu ciulini?Noi suntem doi frati gemeni:Suzuki si Gica.Ori eu, Suzuki, am observat un lucru curios.De cate ori citesc zodiacul, observ ca atunci cand se vorbeste de bine, zodiacul se refera la mine, iar cand se vorbeste de rau atunci acolo sunt pomenite toate pacatele pe care le-a facut fratele meu geaman pana in prezent.Eu cred ca aici cineva umbla cu shosele si momele, ca altfel nu-mi explic.Ca sa intelegeti, hai sa va dau un exemplu si sa jurati cu mana pe inima(nu se permite sa puneti mana in alta parte, pentru a nu influienta in mod negativ rezultatele), ca veti spune adevarul si numai adevarul.(Ma rog, macar atunci cand aveti timp.)Fiti atente, si concentrati-va mai ceva decat Vegeta sau Delikatul acela care este uneori atat de sarat ca seamana cu oceanul indian.Nu vi s-a intamplat ca in zodiacul pe care il cititi, sa vedeti ca unele lucruri se potrivesc ca o pereche de pantofi(iar la barbati, ca o pereche de izmene,)iar altele nu?Ei bine, doamnelor, acelea care nu se potrivesc, apartin rudelor si vecinilor.Carl Sagan, a spus ca asta se datoreaza extraterestrilor care sunt aici printre noi, si care incearca sa ne manipuleze cu nerusinare.De aceea este inflatie doamnelor.Pentru ca Ei, vor sa ne transforme intr-o natie de manipulanti.Ati simtit si Dvs, cred, ca desi sunteti ingineri si doctori, bulibase si primari, cand semnati statul, leafa Dvs., incape intr-un plic,sau pe un card, cat un timbru.Unde sunt insa ceilalti?Aceasta este intrebarea.De aceea va propun ghicitul in nes ca nu are "E"-uri astfel ca viitorul sa va fie garantat intr-un mod naturist.

Postat pe 19 Octombrie 2008 18:48
http://astromax.eva.ro/ Asta e site-ul de pe care va puteti afla singure horoscopul. Baghera s-a dus la munca mey fetelor, i s-a terminat vacanta.
elle
Postat pe 19 Octombrie 2008 19:55
BALANTA (23 septembrie- 22 octombrie) Simbol: Un cantar. Vesnic dezechilibrat, cu talgerele inclinate intotdeauna in favoarea Balantei. Ceea ce da o nehotarare cronica, inclusiv in ceea ce priveste sexualitatea. Incercarea de a echilibra trei relatii secrete si alte cateva aventuri in timp ce planuieste nunta anului ii asigura nativului titlul de necontestat de amant duplicitar al secolului.
Element: Aer. Aerul balantei iti bazaie non stop in urechi. Ideea lor de discutie rationala este ca ei vorbesc si tu asculti pastrandu-ti ratiunea. Pentru ca intr-o ureche o sa iti susure apropouri fierbinti si in cealalta o insiruire a tuturor defectelor pe care le-ai avut vreodata sau nu.
Calitate: Cardinal. Adica conducator. Campion absolut in vorbitul pe la spate, umilirea celorlalti si fufa perfecta. De asemenea, expertul zodiacului cand vine vorba de stricat casele altora.
Guvernator: Venus. Zeita chirurgiei plastice si a tavanelor cu oglinzi. Zeita capriciilor.
Activitate preferata: Ranjitul.
Carte preferata: Cum sa te casatoresti (si) cu propria-ti persoana.
Model in viata: Barbie/Ken.
Idol romantic: Anna Nicole Smith.
Slujba ideala: Avocatul diavolului.
Prima intalnire ideala: In oras apare un individ imposibil de frumos si dezgustator de bogat intr-o limuzina cu sofer. Multimea se da la o parte din calea lui. Ajunge in fata Balantei si ii o cere in casatorie pe loc, cu promisiunea unei vieti luxoase si lipsita de nevoia de a mai lua vreo decizie vreodata.
Fraza cheie: Pe de alta parte
Fraza de agatat: Crezi ca mi se potriveste culoarea asta?
Parte a corpului: Rinichii. Plini de nisip si pietre de la dintii pe care si-i scrasnesc noaptea ca sa compenseze surasul fals pe care il afiseaza toata ziua.
Zona erogena: Fundul. Stau pe el in timp ce tu faci toata treaba.
Ciudatenie sexuala: Orice pozitie e ok, atata vreme cat pot sa vada o oglinda.
Stil romantic: Intortocheat.
CARACTERISTICI
- Vanatori de avere, nehotarati, lipsiti de orice fel de autocritica, cu personalitatea unei frunze in vant.
- Vad dezacordul ca pe un afront personal (o sa se incrunte daca schimbi postul de radio). Daca te certi cu ei, o sa ai de infruntat o tornada de furie. Daca le demonstrezi ca au gresit, o sa fie de acord pe fata, dar o sa te urasca in secret pentru asta.
- Pentru o Balanta, pacea si armonia inseamna sa fii de acord perfect cu filosofia lor de moment.
EL
- Amuzant, carismatic si foarte sarmant. Are un gust impecabil la haine. O personalitate vioaie si prietenoasa care il face foarte popular. Un visator idealist care crede in fair-play si in pacea lumii DAR:
- Capricios, inconstant si mereu in cautarea noii mari dragoste a momentului. Cand vine vorba de agatat, barbatul Balanta este la fel de versat ca un politician in campania electorala.
- Nu e realist. Pentru tine viitorul inseamna urmatorii cativa ani, pentru el, maine dimineata.
- Superficial. Vrea o papusa Barbie care sa gateasca, sa faca curatenie si sa ii distreze alaiul de prieteni, nu o femeie care sa il confrunte cu responsabilitati.
- Nu ii plac certurile. Incearca sa ai un conflict cu el si probabil ca tu o sa fi cea care o sa faca spume. Mai ales pentru ca pare atat de al dracului de rezonabil si calm.
.........

- In cel mai bun caz, un fraier nehotarat. Pleaca sa faca ceva si sfarseste prin a face cu totul altceva (de exemplu: pleaca la supermarket sa ia de mancare, dar uita pentru ca niste prieteni cu care s-a intalnit pe drum l-au invitat in oras). In cel mai rau caz, regele barurilor. Gandeste-te la smecherii cool si trendy care pierd vremea pe acolo, imbracati dupa ultimul racnet si freza impecabil aranjata.
- Vrea o relatie bazata pe egalitate. Dai si primesti. Tu dai si el primeste. Se asteapta sa il alinti si sa il rasfeti, sa ii menajezi egoul si sa nu il deprimi cu probleme reale si stringente (nu mai sunt bani, s-a stricat teava de la bucatarie, ala micu are nevoie de tenisi noi etc.)
- E responsabil de 7 din 10 relatii ratate. Celelalte 3 sunt din vina barbatilor Pesti.
- Desi cu atata indecizie, e de mirare ca ajunge vreodata sa aiba o relatie, adevarul e ca intodeauna e oarecum cu cineva sau cauta sa fie oarecum cu cineva. Cineva care e intodeauna mai bun decat tine. Din cauza lui a crescut rata divortului.
EA
Cea mai populara dintre femeile zodiacului. E de obicei foarte atragatoare. Atenta, inteligenta, crede in egalitate. Cauta armonia si o relatie profunda. Este calda, senzuala si feminina DAR:
- E vanitoasa, geloasa si indragostita de oglinda.
- Adora excesele. Combate depresia prin terapie de cumparaturi.
- Foarte rar cantareste aspectele unei probleme daca nu priveste vanitatea ei personala. Nu e proasta, dar gandirea rationala, asa cum o intelege restul lumii, nu are de a face cu ea. Este cea mai probabila candidata pentru multe operatii estetice.
- Nu exceleaza la luarea deciziilor, adica nu e in stare sa ia vreo decizie, la fel ca si corespondentul ei masculin.
- Are o structura emotionala si un simt estetic extrem de ciudate. E fie o extrema, fie cealalta. O sa iti critice gusturile in aceste domenii, chiar daca e ceva gen rade ciob de oala sparta.
- Noi e cuvantul ei preferat intr-o relatie. Se misca cu viteze supersonice cand vine vorba de relatii. Da-i un deget si iti ia toata mana. In final, o sa iti faca un set de reguli dupa care sa traiesti, reguli care privesc toate aspectele vietii. E ca un fel de planta parazita care se intinde si sufoca tot.
- O sa ramana in viata ta mult timp dupa ce v-ati despartit. Nu pentru ca te vrea inapoi, ci pentru ca sa se asigure ca suferi fara ea. O sa iti pastreze numarul pentru o eventuala aventura. Nu, nu are nimic de a face cu tine, ci cu ea.
Cum il depistezi: Individul cu sarm tineresc, foarte bine imbracat cu freza perfect aranjata si o expresie absenta e sigur o Balanta.
Unde il gasesti: La intersectii, langa automatele cu mai multe feluri de cafea, in juriul unui concurs de Miss Univers, pe scurt, oriunde trebuie luate hotarari neimportante.
Cum il intrigi: Daca pari un manechin care tocmai a terminat o sedinta foto pentru un catalog de moda. Daca pari fara griji si fara prea multe in cap. Daca pari tanara si cu sanii foarte dezvoltati. Dupa asta asteapta cu foarte mare rabdare sa faca o miscare.
Prima intalnire: De obicei e foarte misto. O sa te duca intr-un loc frumos (pe care il alegi tu), unde o sa beti un pahar de vin (pe care il alegi tot tu), o sa faceti conversatie (despre ce vrei tu). O sa plateasca el (pentru ca i-a vazut pe altii). De ce vrei sa strici totul intrebandu-l daca o sa te sune maine???
Cand sa o faci: Mai asteapta, ca nu pierzi nimic. Adica vreun an sau doi pana se hotaraste daca vrea sa te mai vada sau nu. Oricum o sa fie decizia ta, pana la urma, si deci vina ta.
Cand ii pui intrebarea: Cand vrei sa termini relatia.
Daca iti da papucii: Inseamna ca si-a gasit pe altcineva, pentru ca nu e in stare sa ia hotarari de capul lui. Daca incerci sa il recuceresti, o sa il bagi in ceata. Indiferent daca sta sau pleaca, o sa insiste ca tu l-ai fortat sa o faca.
Daca ii dai tu verde: O sa fie deja cu altcineva, chiar daca e fericit sau nu, inainte sa se fi uscat cerneala pe scrisoarea de despartire/sa fi venit confirmarea de primire a SMS-ului. Daca iti vine sa ii crapi capul de nervi, aminteste-ti ca asta ar insemna sa il iei in serios.
Cum te descurci cu o Balanta?
- Au nevoie de armonie.
- Le atragi atentia daca te porti frumos si civilizat.
- Fa-le complimente sa se simta bine.
- Nu ii forta sa ia decizii rapide.
- Iau foc daca le spui ca nu se potrivesc horoscoapele din Libertatea si Curierul National.
Cum se inteleg cu altii?
Pariaza pe: Gemeni, Varsator, Leu, Berbec.
Doar prieteni: Balanta, Sagetator.
Trage-ti un glont in cap acum: Taur, Rac, Capricorn, Scorpion.
Oaia neagra: Fecioara, Pesti.

ASTA CA SA VA MAI DISTRATI. SI EU SUNT BALANTA...

IO_STANCIU
Postat pe 20 Octombrie 2008 00:17
Zodia balantei...nu este chiar o zodie norocoasa...nu are acest element ....numit noroc , pe care cit de multi bani ai avea , nu-l poti cumpara!! ce importanta are echilibrul, sanatatea, si altele...fara ..suficient noroc!! Bine...spun asta din punctul meu de vbedere ...care fac destul pt sanatate si ca atare o am, ca si pt celelelalte lucruri...Dar norocul e o alta problema....Oamenii, vor lucrul cel mai de pret, in speta sanatatea...fara sa faca maximum de efort si aici ma refer la orele de somn, hrana..adecvata, stres nemotivat de cele mai multe ori ( vad zilnic femei bezmetice alergind prin piata, prin magazine.repede..sa ajunga acasa...ce naiba sa faca ele , stiu...caci o ciorba, un spalat , o curatenie..e chiar ceva frumos...spun asta pt ca gatitul e pasiunea mea...)Deci...oamenii trebuie sa se roage...nu pt ce pot face ei...ci pt ce nu pot....noroc, bafta, locul potrivit, si altele.... Sanatatea, intratul la facultate, cumpararea unei case...sunt simple detalii...realizabile...
pisinette
Postat pe 1 Noiembrie 2008 07:33
se zice ca ..legatura dintre varsator si balanta este cea mai tare din tot zodiacul...ca exista o atractie fatala intre cei doi.
si asa este...eu sunt varsator si simt o balanta dupa 5 minute de conversatie. Intotdeauna.
Ceva adevarat exista in aceste semne zodiacale. Nu totul trebuie luat in serios insa..ceva ceva exista.

Barbatii balanta sunt oameni foarte sensibili la frumos, iubesc luxul, bogatia, tot ce este fancy, glamourous. Sunt firi analitice insa uneori foarte complexate de propria persoana si mascheaza prin frivolitate acest lucru. Sunt sufletul unei relatii si..pe mine ca varsator ma face sa adopt din lejeritatea cu care trateaza anumite aspecte ale vietii. Sunt de obicei mai "dolofani" si sunt intr-adevar gurmanzi. Si stiu sa iubeasca foarte frumos si sunt foarte tandri insa.....foarte posesivi.
defectul lor este..totul pe interes...fac totul pe interes...cu cei cu care nu este apropiat...si sunt uneori foarte lipsiti de principii daca vor sa obtina ceva.

Femeile ....sunt la fel aproape....cam aceleasi chestii insa am observat chestia cu urmariea scopului propriu ca este muuuult mai pronuntata...combinata cu lauda de sine in cantitate mare si..un pik de mitomanie..

insa eu sunt toleranta...sunt varsator..
insa pana la un punct...
dar ar fi extraordinar sa iti gasesti un varsator/varsatoare...este idealul cica..
eu mi-am gasit balanta...insa, l-am gasit prea devreme sau prea tarziu...timpul ne-a fost dusman si ne-am pierdut! pacat!

ciao
kisses


shermine
Postat pe 16 Noiembrie 2008 10:03
Nasol. Eu sunt balanta, cu ascendent in leu si cu influente clare de scorpion. Punand deasupra numerologia, caracterologia si numenologia... DEVIN UNICA. SI ASA SUNTEM TOTI. Dar mai presus de toate aceste directii, ma autoeduc, ma cunosc, stabilesc ce vreau de la viata.
Sunt foarte mistica DAR nu cad niciodata in aceasta plasa. Imi iau ce-i mai bun de la zodiile responsabile cu personalitatea mea si nu gasesc nici o scuza pentru greselile mele in acestea.
Bibicilor, avem toti un bun simt, vedem la altii. In timp, dupa experiente de tot felul, e rusinos sa nu stim ca valorile reale constientizate si aplicate ne duc la obtinerea unor rezultate nobile.
Ce-i aia Balanta? Pentru mine este tot ce este bun la ea. Atat iau pentru ca atat vreau sa iau. In rest corijez. De ce nu fac toti asa? Vor sa aiba pe ce da vina? Imatur, parol.
gianiblue
Postat pe 17 Noiembrie 2008 07:06
Buna
Pt BAGHERA,

Te rog spune-mi cateva detalii si despre prietenul meu nascut in zodia balantei, vineri pe 3 octombrie 1986 la ora 15:15. Eu sunt capricorn cu ascendent in capricorn..Avem o relatie fericita si ne completam reciproc..Cu toate astea as vrea sa stiu mai multe despre el. Iti multumesc mult! Numai bine!
ema_20
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:47
Absolut incantator!Balanta sunt si eu,pe 15.10.'77 si ma regasesc foarte bine in cam tot ce e scris aici,insa exista mici diferente intre indivizi,faptul ca ne atribuim niste valori care pana la urma depind de educatie,mediul in care crestem,in care locuim,influentele exterioare participa si ele la starea de bine generala,societatea e cumva mediocra,si daca tot priviti pe strada,ce vedeti?fee triste,in goana la serviciu,spre scoala,spre casa si toate sunt facute cu o graba de te simiti cumva in tunelul timpului,si atunci,noi adica balantele ,ne ocupam de putina frumusete in jur...si nu e nimic grav in a face lumea mai buna,mai frumoasa,mai altfel decat ceea ce vezi zi de zi.
si daca n-aveti o balanta in casa,sa va cumparati una!
nicoll
Postat pe 25 Noiembrie 2008 14:38
as vrea sa aflu si eu mai multe si mai in detaliu despre zodia balanta ....13.10.1985 ,duminica te rog ...ms
ruseramona
Postat pe 12 Decembrie 2008 01:38
si eu sunt balanta: 29.09.1984 - nascuta la ora 5.20

mersi

Postat pe 15 Ianuarie 2009 15:21
De la: baghera, la data 2008-08-01 23:46:15REZULTATELE PT MITA......ALBASTREA
persoanele nascute in zilele de : 4, 13, 22, 31

Albastreaua, asimilata si cu "Floarea de nu-ma-uita", exprima bine aceasta constanta care-l caracterizeaza cel mai bine pe nativul semnului, anume consecventa in sentimente si in atasamentele fata de alte persoane. Albastrul ne evoca o fire profunda si sensibila, ce nu ni se va sterge curand din memorie.

LATURA SENTIMENTALA: Atunci cand credeti ca ati gasit persoana ce corespunde cel mai bine idealului propriu, ea se va bucura de o netarmurita loialitate si va putea fi sigura ca gelozia e fara sens intr-o astfel de relatie. A ajunge aici este destul de greu, deoarece aveti o mare dificultate in a va exprima clar simtamintele si acest lucru va va aduce multe amaraciuni si tristeti.

CE-L DEFINESTE: Fidelitate

COMPATIBILITATE: Albastrea, margareta, bujor

NUMERE NOROCOASE: 1, 7, 16, 19, 20, 25, 29

ZILE FAVORABILE: Sambata, duminica, luni.



DESCRIERE: Cea mai de seama trasatura este fidelitatea si persoanele care va cunosc pot confirma acest lucru.

Poate ca aceasta calitate este o prelungire a marii nevoi de stabilitate pe care o aveti in permanenta si care va impiedica sa va aventurati in actiuni nesabuite.

Ceea ce va place mult si va procura tocmai acel sentiment de care era vorba mai sus este ordinea, avand acest simt intr-atat de dezvoltat incat incepeti de multe ori sa organizati si existentele celorlalti.

Punctele dumneavoastra de vedere sunt in general juste, dar ar trebui mai mult tact uneori cand vi le impuneti.

Veti reusi sa va asigurati o viata armonioasa doar prin abandonarea rigiditatii ce va caracterizeaza si dand dovada de intelegere fata de ceilalti.

Femeile din aceasta zodie se remarca prin puritate, frumusete, dar mai ales prin respingerea pronuntata a tot ce nu este atractiv. Au un instinct pentru distinctie, pentru forme de comportament deosebit, pentru imbracaminte. Folosesc parfumuri subtile si scumpe, iubesc bijuteriile si se inconjoara cu placere de lux. Admira frumusetea in toate manifestarile ei: muzica, sculptura, arhitectura, oameni. Locuinta lor are intotdeauna o nota de eleganta. Aceasta conceptie de viata pretentioasa se manifesta si in alegerea barbatilor.

Pentru ea barbatul insotitor trebuie sa fie asemenea unui inel cu briliante, care sa-i ridice propria valoare. Cel care nu se simte in stare de asa ceva sa nu-i iasa in cale. Ea se vede ca pe un ecran, observandu-si toate miscarile si bucurandu-se de propria frumusete.
Este foarte critica. Doreste ca imaginea ei sa corespunda celui mai perfect etalon si recurge in acest sens la imbunatatiri. Ea a devenit un simbol al sarmului.

Nestatornicia ei este de necombatut. Stie sa atraga barbatii, dar foarte curand se va dedica unei noi cuceriri. Poate sa uite mai repede decat o oglinda. Simtamintele ei sunt destul de superficiale. Si pentru ca Venus domina semnul ei zodiacal, este foarte priceputa in arta dragostei. Sa nu se uite niciodata respingerea ei pentru tot ce nu este atractiv. Barbatii iesiti din forma, cu burta, cu brate lipsite de vlaga, cu piept feminin sau prea scheletic cad in dizgratie atunci cand se dezbraca.
Femeia balanta va pretexta atunci o migrena sau se va inchide in baie. Pretentiile ei estetice se intind pana la organul sexual al barbatului. In general prefera artistii, scriitorii, cantaretii, pictorii, muzicienii si mai putin oamenii de afaceri. O femeie balanta cu limba ascutita a afirmat odata "Oamenii de afaceri au fost creati de Dumnezeu numai pentru ca avea nevoie de cineva care sa rezolve problemele plicticoase". Ea nu se intereseaza de barbatul in sine. Ceea ce doreste este sa fie admirata.

Ea doreste un barbat pentru mangaierea egoului sau, caci in centrul atentiei trebuie sa fie ea insasi. Toate ocaziile sunt pentru ea cadrul in care trebuie sa fie admirata, sa straluceasca precum piatra pretioasa in montura. Nu-i place sa fie grabita, este inutil sa i se atraga atentia ca invitatia a fost stabilita pentru o anumita ora, deoarece cu un sfert de ora inainte ea este in fata oglinzii, linistita si fara panica. Orice pretext social nu este altceva decat ocazia de a straluci.

Din orice ocazie stie sa faca un eveniment. Isi face aparitia ca o cometa, iar entuziasmul ei declanseaza la ceilalti o reactie asemanatoare. Daca nu reuseste sa se impuna, devine artagoasa, capricioasa. Asteapta de la toate perfectiunea si atunci gaseste toate lipsurile care i-ar putea zadarnici dorinta. O sperietoare o constitutie cuvantul bani. Dupa parerea ei banii exista pentru a fi cheltuiti si despre acest lucru nu se discuta. Problema banilor o plictiseste, banul o intereseaza numai atunci cand poate sa-si cumpere bijuterii, haine sau blanuri.
Banul in sine nu o intereseaza. Ii plac cartile distractive, cartile cu happy-end, camerele impodobite cu flori, muzica lirica. In general fiind realizata, vesela, se poate desfasura in toate imprejurarile cu buna dispozitie. Dar starile de buna dispozitie alterneaza cu cele de depresiune si atunci nu deosebeste decat negrul de alb. In lucrurile marunte este perfecta. Ordinea superficiala o enerveaza. Nu trebuie sa-i poruncim sau sa-i dam sfaturi caci nu le va urma. Sunt incapatinate innascute. Este feminina dar si vicioasa si cu mult sange rece. Depinde mult de pozitia astrelor, caci poate fi si pasiva asteptand pe cel care sa o conduca. Este multilaterala si fascinanta, cuceritoare.
Viata sexuala a femeii balanta:
Cuvantul cheie: dramatism. Cand isi face aparitia intr-o camasa de noapte transparenta va avea grija ca lumina sa cada din spate. Ea tinde spre efect pentru ca savureaza reactia iubitului. Dupa idila vrea sa auda placerile traite de el. Savureaza orice fel de preambul, chiar si numai in cuvinte. Barbatul poate recita poezii de dragoste, dar sa o faca intr-un mod convingator. Seducerea este o arta nu un atac. Ea este sigura de sex-appeal-ul ei si prin aceasta il accentueaza si devine si mai provocatoare.

Ii plac oglinzile pe tavan si efectele speciale de lumina. Succes se poate avea si prin masajul lasciv al intregului corp. Ele au un control pronuntat asupra muschilor vaginali. Ei pot sa se contracteze si sa prinda organul barbatului ca intr-o capcana, capcana lui Venus. Este atat de indemanatica incat il poate aduce la orgasm pe barbat fara a mai misca nici un alt muschi. Daca iti petreci o noapte cu ea nu ai voie sa o trezesti sub nici un motiv.

Scularea este acceptata doar pentru un pahar de sampanie sau pentru ai spune ce noapte minunata ai petrecut cu ea. Pentru reluare poate fi stimulata in baie. O avertizare: chiar si in pat, mainile departe de par, caci este supersensibila. Sa nu se procedeze animalic. Ea spune intotdeauna "da" daca stii sa te apropii de ea. Dar va sti sa spuna "nu" daca ai un comportament de urs. Chiar daca corpul ei cere excese sexuale, spiritul ei cere temporizare. Este foarte feminina. Din cauza naturii ei exhibitioniste este cea care va prefera bluze transparente si care nu va purta sutien. Va cauta sa arate cat mai mult. Isi daruieste cu placere frumusetea atunci cand stie ca este apreciata.

Este indragostita de corpul ei, ceea ce poate duce la narcisism. Ii plac jocurile de dragoste bizare si va sti intotdeauna sa dubleze placerile. Va fi preferata de barbatii fetisisti. Are multa intelegere pentru cei care ii adora mainile si genunchii.

Zone erogene:
Spatele si fundul sunt zonele lor erogene. Pot fi astfel dezarmati in timpul dansului. Se excita foarte tare cand simt pe spate sfarcurile partenerei. Este cel mai sensibil la fund. Femeile balanta se recunosc dupa forma deosebit de rotunjita a acestei parti.

Cum "agati" o Balanta:
Au nevoie de complimente, cu ele sunt usor dezarmati. Dar sa nu-i complimentam prea grosolan. Complimentele sa fie discrete. Ii place sa i se spuna ce bine arata sau ce inteligenta are si nu neaparat in mod direct. Se pot discuta fel de fel de noutati. Chiar daca avem puncte de vedere diferite sa ni le sustinem. Le plac controversele, simpatizeaza cu minoritatile, cu neprivilegiatii sau cu nedreptatitii. Le place luxul, le place ceva ce nu este trecator: aurul, argintul, cristalul. Problema banilor nu trebuie discutata. Important este mediul. Le place frumosul si vor sa iubeasca intr-o atmosfera frumoasa.

Cum scapi de o Balanta:
Nu este greu de realizat. Ingrasarea, imbracatul neglijent, localuri zgomotoase, discutii neinteresante, duc la certuri. Ne plangem de cheltuieli extravagante, intarziem la intalnire, le deschidem scrisorile - toate acestea sunt pentru ei de neiertat. Schimbam rar lenjeria de pat, in timpul actului ne aratam fara chef si grabim partenerul. Balanta va fugi imediat.


marianasava1
Postat pe 27 Ianuarie 2009 11:39
De la: baghera, la data 2008-08-01 23:46:15REZULTATELE PT MITA......ALBASTREA
persoanele nascute in zilele de : 4, 13, 22, 31

Albastreaua, asimilata si cu "Floarea de nu-ma-uita", exprima bine aceasta constanta care-l caracterizeaza cel mai bine pe nativul semnului, anume consecventa in sentimente si in atasamentele fata de alte persoane. Albastrul ne evoca o fire profunda si sensibila, ce nu ni se va sterge curand din memorie.

LATURA SENTIMENTALA: Atunci cand credeti ca ati gasit persoana ce corespunde cel mai bine idealului propriu, ea se va bucura de o netarmurita loialitate si va putea fi sigura ca gelozia e fara sens intr-o astfel de relatie. A ajunge aici este destul de greu, deoarece aveti o mare dificultate in a va exprima clar simtamintele si acest lucru va va aduce multe amaraciuni si tristeti.

CE-L DEFINESTE: Fidelitate

COMPATIBILITATE: Albastrea, margareta, bujor

NUMERE NOROCOASE: 1, 7, 16, 19, 20, 25, 29

ZILE FAVORABILE: Sambata, duminica, luni.



DESCRIERE: Cea mai de seama trasatura este fidelitatea si persoanele care va cunosc pot confirma acest lucru.

Poate ca aceasta calitate este o prelungire a marii nevoi de stabilitate pe care o aveti in permanenta si care va impiedica sa va aventurati in actiuni nesabuite.

Ceea ce va place mult si va procura tocmai acel sentiment de care era vorba mai sus este ordinea, avand acest simt intr-atat de dezvoltat incat incepeti de multe ori sa organizati si existentele celorlalti.

Punctele dumneavoastra de vedere sunt in general juste, dar ar trebui mai mult tact uneori cand vi le impuneti.

Veti reusi sa va asigurati o viata armonioasa doar prin abandonarea rigiditatii ce va caracterizeaza si dand dovada de intelegere fata de ceilalti.

Femeile din aceasta zodie se remarca prin puritate, frumusete, dar mai ales prin respingerea pronuntata a tot ce nu este atractiv. Au un instinct pentru distinctie, pentru forme de comportament deosebit, pentru imbracaminte. Folosesc parfumuri subtile si scumpe, iubesc bijuteriile si se inconjoara cu placere de lux. Admira frumusetea in toate manifestarile ei: muzica, sculptura, arhitectura, oameni. Locuinta lor are intotdeauna o nota de eleganta. Aceasta conceptie de viata pretentioasa se manifesta si in alegerea barbatilor.

Pentru ea barbatul insotitor trebuie sa fie asemenea unui inel cu briliante, care sa-i ridice propria valoare. Cel care nu se simte in stare de asa ceva sa nu-i iasa in cale. Ea se vede ca pe un ecran, observandu-si toate miscarile si bucurandu-se de propria frumusete.
Este foarte critica. Doreste ca imaginea ei sa corespunda celui mai perfect etalon si recurge in acest sens la imbunatatiri. Ea a devenit un simbol al sarmului.

Nestatornicia ei este de necombatut. Stie sa atraga barbatii, dar foarte curand se va dedica unei noi cuceriri. Poate sa uite mai repede decat o oglinda. Simtamintele ei sunt destul de superficiale. Si pentru ca Venus domina semnul ei zodiacal, este foarte priceputa in arta dragostei. Sa nu se uite niciodata respingerea ei pentru tot ce nu este atractiv. Barbatii iesiti din forma, cu burta, cu brate lipsite de vlaga, cu piept feminin sau prea scheletic cad in dizgratie atunci cand se dezbraca.
Femeia balanta va pretexta atunci o migrena sau se va inchide in baie. Pretentiile ei estetice se intind pana la organul sexual al barbatului. In general prefera artistii, scriitorii, cantaretii, pictorii, muzicienii si mai putin oamenii de afaceri. O femeie balanta cu limba ascutita a afirmat odata "Oamenii de afaceri au fost creati de Dumnezeu numai pentru ca avea nevoie de cineva care sa rezolve problemele plicticoase". Ea nu se intereseaza de barbatul in sine. Ceea ce doreste este sa fie admirata.

Ea doreste un barbat pentru mangaierea egoului sau, caci in centrul atentiei trebuie sa fie ea insasi. Toate ocaziile sunt pentru ea cadrul in care trebuie sa fie admirata, sa straluceasca precum piatra pretioasa in montura. Nu-i place sa fie grabita, este inutil sa i se atraga atentia ca invitatia a fost stabilita pentru o anumita ora, deoarece cu un sfert de ora inainte ea este in fata oglinzii, linistita si fara panica. Orice pretext social nu este altceva decat ocazia de a straluci.

Din orice ocazie stie sa faca un eveniment. Isi face aparitia ca o cometa, iar entuziasmul ei declanseaza la ceilalti o reactie asemanatoare. Daca nu reuseste sa se impuna, devine artagoasa, capricioasa. Asteapta de la toate perfectiunea si atunci gaseste toate lipsurile care i-ar putea zadarnici dorinta. O sperietoare o constitutie cuvantul bani. Dupa parerea ei banii exista pentru a fi cheltuiti si despre acest lucru nu se discuta. Problema banilor o plictiseste, banul o intereseaza numai atunci cand poate sa-si cumpere bijuterii, haine sau blanuri.
Banul in sine nu o intereseaza. Ii plac cartile distractive, cartile cu happy-end, camerele impodobite cu flori, muzica lirica. In general fiind realizata, vesela, se poate desfasura in toate imprejurarile cu buna dispozitie. Dar starile de buna dispozitie alterneaza cu cele de depresiune si atunci nu deosebeste decat negrul de alb. In lucrurile marunte este perfecta. Ordinea superficiala o enerveaza. Nu trebuie sa-i poruncim sau sa-i dam sfaturi caci nu le va urma. Sunt incapatinate innascute. Este feminina dar si vicioasa si cu mult sange rece. Depinde mult de pozitia astrelor, caci poate fi si pasiva asteptand pe cel care sa o conduca. Este multilaterala si fascinanta, cuceritoare.
Viata sexuala a femeii balanta:
Cuvantul cheie: dramatism. Cand isi face aparitia intr-o camasa de noapte transparenta va avea grija ca lumina sa cada din spate. Ea tinde spre efect pentru ca savureaza reactia iubitului. Dupa idila vrea sa auda placerile traite de el. Savureaza orice fel de preambul, chiar si numai in cuvinte. Barbatul poate recita poezii de dragoste, dar sa o faca intr-un mod convingator. Seducerea este o arta nu un atac. Ea este sigura de sex-appeal-ul ei si prin aceasta il accentueaza si devine si mai provocatoare.

Ii plac oglinzile pe tavan si efectele speciale de lumina. Succes se poate avea si prin masajul lasciv al intregului corp. Ele au un control pronuntat asupra muschilor vaginali. Ei pot sa se contracteze si sa prinda organul barbatului ca intr-o capcana, capcana lui Venus. Este atat de indemanatica incat il poate aduce la orgasm pe barbat fara a mai misca nici un alt muschi. Daca iti petreci o noapte cu ea nu ai voie sa o trezesti sub nici un motiv.

Scularea este acceptata doar pentru un pahar de sampanie sau pentru ai spune ce noapte minunata ai petrecut cu ea. Pentru reluare poate fi stimulata in baie. O avertizare: chiar si in pat, mainile departe de par, caci este supersensibila. Sa nu se procedeze animalic. Ea spune intotdeauna "da" daca stii sa te apropii de ea. Dar va sti sa spuna "nu" daca ai un comportament de urs. Chiar daca corpul ei cere excese sexuale, spiritul ei cere temporizare. Este foarte feminina. Din cauza naturii ei exhibitioniste este cea care va prefera bluze transparente si care nu va purta sutien. Va cauta sa arate cat mai mult. Isi daruieste cu placere frumusetea atunci cand stie ca este apreciata.

Este indragostita de corpul ei, ceea ce poate duce la narcisism. Ii plac jocurile de dragoste bizare si va sti intotdeauna sa dubleze placerile. Va fi preferata de barbatii fetisisti. Are multa intelegere pentru cei care ii adora mainile si genunchii.

Zone erogene:
Spatele si fundul sunt zonele lor erogene. Pot fi astfel dezarmati in timpul dansului. Se excita foarte tare cand simt pe spate sfarcurile partenerei. Este cel mai sensibil la fund. Femeile balanta se recunosc dupa forma deosebit de rotunjita a acestei parti.

Cum "agati" o Balanta:
Au nevoie de complimente, cu ele sunt usor dezarmati. Dar sa nu-i complimentam prea grosolan. Complimentele sa fie discrete. Ii place sa i se spuna ce bine arata sau ce inteligenta are si nu neaparat in mod direct. Se pot discuta fel de fel de noutati. Chiar daca avem puncte de vedere diferite sa ni le sustinem. Le plac controversele, simpatizeaza cu minoritatile, cu neprivilegiatii sau cu nedreptatitii. Le place luxul, le place ceva ce nu este trecator: aurul, argintul, cristalul. Problema banilor nu trebuie discutata. Important este mediul. Le place frumosul si vor sa iubeasca intr-o atmosfera frumoasa.

Cum scapi de o Balanta:
Nu este greu de realizat. Ingrasarea, imbracatul neglijent, localuri zgomotoase, discutii neinteresante, duc la certuri. Ne plangem de cheltuieli extravagante, intarziem la intalnire, le deschidem scrisorile - toate acestea sunt pentru ei de neiertat. Schimbam rar lenjeria de pat, in timpul actului ne aratam fara chef si grabim partenerul. Balanta va fugi imediat.


marianasava1
Postat pe 27 Ianuarie 2009 11:41
De la: baghera, la data 2008-07-31 20:34:55daca vreti sa aflati mai exact despre voi imi da-ti aici datele cind v-ati nascut,ziua,luna,anul si ora(daca stiti)numele sincer eu m-am testat (rezultatul m-a lasat fara cuvinte) sigur o sa va placa


salut!! ma numesc Luminita sunt nascuta la data de 23.09.1990!! ora 22 si 20 min!!! ce imi poti spune?? ms.....
stellutza
Postat pe 27 Ianuarie 2009 15:23
pt baghera
sunt nascuta pe data de 22.11.1989 pe la ora 9 seara
te rog mult sa-mi zici si mie ce sti (Mirela ma numesc)
mary_manta4
Postat pe 30 Ianuarie 2009 23:30
buna ptr baghera.eu sunt in fecioara nascuta pe 12 septembrie 1979,miercurea la 3 dimineata,simona.imi poti spune ceva referitor datelor mele.multumesc.
simonavlad2007
Postat pe 31 Ianuarie 2009 17:24
Ptr.Baghera: salve:Zodia berbec-19/04/1951, Alexandrina, compatibilitate cu zodiile si ce zice zodia berbec. Grazie.
alex_52
Postat pe 31 Ianuarie 2009 21:57
Buna Baghera,
As vrea sa-mi spui si mie mai multe despre mine : ma numesc Cristina ,17.10.1976 ,ora nasterii 03.15 .Multumesc anticipat!
roberta_zmc
Postat pe 1 Februarie 2009 12:10
20.10.1974, ora 00.15?
michaela4you2
Postat pe 2 Februarie 2009 17:16
Da asa e daca balanta ar fi fidela relatia Leu-Balanta ar fi una perfecta-in opinia mea.Dar problema e ca e instabila,infidela,duplicitara,mizand totul-familie,copii-doar pt ceea ce ea crede ca intruchipeaza perfectiunea.Sa nu uitam-All of us-nu exista perfectiune.Cu cat o vom cauta mai mult,cu atat ne vom indeparta de ceea ce uneori natura,soarta ne-a predestinat.El-Leul,nu suporta infidelitatea Balantei si nu numai.Ma refer la pilonii de temelie a oricarei relatii,fie ea de simpla prietenie sau de casatorie,si anume la sinceritate,seriozitate,respect reciproc,comunicare,si asa mai departe.Nu doresc sa generalizez dar in cazul meu nu a mers,dupa 10 ani totul a explodat.Celor care sunt inca inpreuna le doresc din suflet-vant din pupa.
cj_99
Postat pe 11 Februarie 2009 01:43
Da asa e daca balanta ar fi fidela relatia Leu-Balanta ar fi una perfecta-in opinia mea.Dar problema e ca e instabila,infidela,duplicitara,mizand totul-familie,copii-doar pt ceea ce ea crede ca intruchipeaza perfectiunea.Sa nu uitam-All of us-nu exista perfectiune.Cu cat o vom cauta mai mult,cu atat ne vom indeparta de ceea ce uneori natura,soarta ne-a predestinat.El-Leul,nu suporta infidelitatea Balantei si nu numai.Ma refer la pilonii de temelie a oricarei relatii,fie ea de simpla prietenie sau de casatorie,si anume la sinceritate,seriozitate,respect reciproc,comunicare,si asa mai departe.Nu doresc sa generalizez dar in cazul meu nu a mers,dupa 10 ani totul a explodat.Celor care sunt inca inpreuna le doresc din suflet-vant din pupa.
cj_99
Postat pe 11 Februarie 2009 01:43
Buna Baghera,ma numesc Ramona as dori sa ma poti ajuta si pe mine,sunt nascuta in28-09-1986, ora 11.multumesc si toate cele bune
ramona2886
Postat pe 12 Februarie 2009 17:51
buna.. ma numesc ursu claudiu viorel nascut 14 -10 -1980 ora 13
clau7777
Postat pe 18 Februarie 2009 06:28
Ai deja un serviciu, dar vrei sa castigi suplimentar? Nu iti gasesti serviciu si ai nevoie de bani? Lucreaza acasa,
sau la birou daca dispui de putin timp, o ora sau doua pe zi si poti castiga 2000 ron saptamanal fara mari eforturi si
fara sa investesti bani. Aceasta activitate nu te solicita prea mult. Vrei sa discutam despre asta? Vrei detalii? Tot ce
trebuie sa faci este sa te inscrii pe urmatorul link si vei avea toate informatiile si tot suportul pentru a incepe cat mai
repede:

http://www.magneticmarketing. ro/?r= 47a1dec4a56c285a98cf845b8bc792 85

Mult SUCCES!

Postat pe 4 Martie 2009 11:25
Baghera ne-ai cucerit pe toate...esti o forta!
Poate ,daca mai ai timp, ma ajuti si pe mine.
Sunt din 24.09.1969, miercuri ,ora.... Tg.Mures. Ce ascendent am?
Si alte caracteristici...
Cu multumiri si urari de zambete!
Angelica
deceflor
Postat pe 12 Martie 2009 12:51
De la: MMMF, la data 2008-08-01 06:00:19Draga Baghera,
Ma numesc Mita si sant o Balanta nascuta pe 13.10.1967 la 0ra 5.
As fi tare Bucuroasa daca mi-ai spune si mie ce stii despre o balanta ca mine.
Multumesc!

mda , mita in locul tau m as duce la culcare
apropo baghera , ai grija intr o zi sa nu ti uiti SI capul pe undeva , ca mintea ...demult daca ma intelegi
Pe viitor atentie maxima , la ce scrii pe akolo
DaMarkus09
Postat pe 9 Aprilie 2009 17:54
24.07.1974 merci baghera ;)
oana_toma
Postat pe 11 Mai 2009 11:26
buna draga baghera. am citit (aproape) toate postarile tale si recunosc , m-ai facut curioasa sa aflu cam ce aia avea de spus si despre mine. ma numesc Oana , iar data de nastere este 24.07.1974 pup si merci tare. astept cu nerabdare
oana_toma
Postat pe 11 Mai 2009 13:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu scorpion, el leu 16 De la: Axl_22 12 Septembrie 2011 22:07
eu capricorn,el gemeni 4 De la: nicol209 12 Noiembrie 2012 23:29
cele 22 de semne ale zodiacului original 9 De la: neptun19 27 Aprilie 2011 15:06
Zodii pentru fiecare zi de nastere-zodia BALANTA 31 De la: mielutza 14 Iunie 2009 08:12
Ea Capricorn, el Berbec 1 De la: capricorn1887 23 Septembrie 2009 10:48
Setari Cookie-uri