Va rog sa ma ajutati!!!

Nu conteaza cum arati cel Mai mult conteaza inima SI sufletul frumusetea exterioara e trecatoare Dar cea interioara ramîne mereu tînara toti avem SI calitati SI defecte deci trebuie multa întelepciune înainte de a face un pas important în viata
Ionut_Catalin_Rosca_1
Postat pe 4 Aprilie 2015 14:36
simona lasa povestile ne intilnim si te ajut eu sunt dotet tot ce imi trebue no sa-ti para rau
Maricel_Calin_1
Postat pe 4 Aprilie 2015 08:11
De la: michel007, la data 2015-04-01 19:40:31te tine de rezerva ...

O fi vreo roata ?
Rotty
Postat pe 1 Aprilie 2015 20:15
te tine de rezerva ...
michel007
Postat pe 1 Aprilie 2015 19:40
Bravo ! Analiza profunda si la obiect .
garbo100385
Postat pe 30 Martie 2015 15:40
sper ca nu se supara nimeni daca nu pot trata cu seriozitate povestioara asta....
nu credeam ca pot exista femei care sa "planga" dupa un baietica care ii spune "draga...esti cam mica"
si cum adica nu simte nici o atractie acum dar in viitor e posibil? asa scria in horoscop?
mai bine iti vezi de treaba si il lasi in pace, nu prea are sens sa stai cu unu' de-asta; partea cu nu sunt atras, se intelege, se intampla si n-ai ce face, dar vrajelile lui care au urmat dupa asta...sunt idioate
Amor_Aeternus
Postat pe 30 Martie 2015 14:14
Fata maichii, asculta încoa. Fugi, lasa-l, gaseste-ți altceva mai bun de facut. Nu e de tine. Bine ca n-ai făcut măritiş cu el. Îți blestemai zilele. Eu trăiesc de o viață cu barbatul meu, și nu știu dacă am rezistat 3 zile unul fără altul. Și ne mai și impungem, ne mai supărăm câteodată, dar fără chestii de astea. Deschide ochii bine, nu te mai arunca orbește în relații care nu duc nicaieri. Te pupa o mama de fata de 25 ani!
pn_mihaela
Postat pe 29 Martie 2015 18:35
De cele mai multe ori barbati la aceasta virsta se schimba...doresc alceva,,foarte outini merg mai departe,si daca merg destul de multi gasesc destul de des alte partenere,deunde incep discutiile si problemele.
parerea mea sincera e sa te opresti aici si sa o iei pe alt drum.Daca atit de repede sa plictisit atunci intreabate ce va fi peste inca un an doi.
Pentru tine daca itzi doresti cu adevarat o caznicie atunci gaseste un barbat mai copt,de exemplu peste 30 de ani...si in acest caz ai sanse mai multe de viitor..mult succes.
garbo_399163
Postat pe 29 Martie 2015 16:47
De la: maryextra, la data 2015-03-29 11:08:02Nenica asta nu i decat unul care atunci cand are nevoie de ceva ,vine la tine dupa care iti cere "pauza" .....

1. Stii ce cred eu ? Este un las care se folosește de anumite cuvinte special pentru a te forta pe tine sa renunti singura ,ca apoi sa ti spună " ce Draga ,ti am spus eu Pa ?!?! "
Urasc bărbații care nu stiu ce vor de la viața
Bafta si fii tare !

1. La fel se poate spune şi despre femei. Sunt femei care fac aşa, nu doar bărbaţi (exceptînd individul din povestea iniţiatoarei, care este un puiandru, nu se poate numi bărbat în opinia mea.).
VasileDinNuc
Postat pe 29 Martie 2015 16:39
Salut, mă numesc Florin, nu știu dacă sânt persoana care sa dea sfaturi dar eu ca barbat ti-as da următorul sfat. Personal cred ca faceți dragoste prea des și probabil a ajuns la saturație ceea ce îi da un sentiment de repulsie de saturație în același timp cred ca încerci să îi oferi totul .Ei bine după Cum spuneai și tu ați avut o perioada în care el a revenit va-ti întâlnit din nou când el si-a revenit la normal, deci încearcă cumva sa fii mai rece chiar dacă tu îl iubești.Faptul că pleacă în străinătate eu cred ca va fi pentru voi o piatra de încercare în care vei vedea cu adevărat dacă în sufletul lui tine la tine sau nu .Dar nu uita ca în ciuda faptului ca îl iubești dacă îți este dat sa fie al tău al tău va fi dacă nu mergi înaintecu fruntea sus și spiritul liber
garbo017252
Postat pe 29 Martie 2015 16:22
Draga Simona,daca vrea pauza , daca s-a plictisit dupa trei ani...,lasa-l in pauza definitiva, nu te merita si nu vei avea un viitor bun cu acel baiat.Esti tanara, ocupa-ti timpul cu ceva potrivit pentru viitorul tau ,nu trebuie sa cauti un alt baiat in compensatie, ...te va gasi el cu siguranta, la momentul potrivit.Acesta este sfatul cuiva care are 35 de ani de casnicie,si care iti doreste sa treci cu bine peste,sa gandesti pozitiv si vei vedea ca va rasari soarele si pe strada ta.
garbo181724
Postat pe 29 Martie 2015 12:49
Nenica asta nu i decat unul care atunci cand are nevoie de ceva ,vine la tine dupa care iti cere "pauza" .....Stii ce cred eu ? Este un las care se folosește de anumite cuvinte special pentru a te forta pe tine sa renunti singura ,ca apoi sa ti spună " ce Draga ,ti am spus eu Pa ?!?! "
Urasc bărbații care nu stiu ce vor de la viața
Bafta si fii tare !
maryextra
Postat pe 29 Martie 2015 11:08
N-am crezut niciodata in pauze, nici in '' daca il iubesti cu adevarat il lasi sa plece .... '' insa recunosc ca in numele si pentru iubire, orice este posibil, si uneori acceptam sau facem prea multe compromisuri.
6 luni nu e greu de asteptat, din pacate nu stii la ce se va intampla dupa ele, in concluzie, accepta situatia ca s-ar putea ca sa nu mai fiti voi, reinvata-l pe eu, si orice se va intampla dupa acest timp, iti va fi mai usor de infruntat.
duchess1
Postat pe 29 Martie 2015 10:52
Ce zodie esti tu ? Ce zodie este el ? Este o discutia mai lunga aici,,,
garbo111557
Postat pe 29 Martie 2015 10:26
Mie nu imi place sa fiu roata de rezerva a nimanui,si nici nu poti sa astepti pe cineva la nesfarsit,asa ca.......
garbo_399365
Postat pe 29 Martie 2015 09:35
Poate cam dur dar scurt și la obiect nu merită efortul.pentru Dumnezeu doar nu își ia un caine sa-l vrea cu anumite caracteristici fizice(atat reprezinți tu pentru el 1.65 m?) îmi cer scuze sunt poate cam dura ; e drept când iubești e greu sa fii obiectiv, dar mai devreme sau mai târziu vei ajunge la aceeași concluzie. Dacă îți vine cu asemenea abureli părerea este ca nu merită efortul.
nelib5
Postat pe 29 Martie 2015 09:17
Un barbat care nu stie ce vrea si e nehotarat "ca o femeie" nu prea e de dorit. Vezi ca daca-l vrei cu tot dinadinsul s-ar putea sa-l ai, dar o sa regreti, fiindca o sa fie la fel pana o sa aveti peri albi. In afara de asta, as vrea sa-ti spun ca o femeie ca sa aiba o relatie de succes, e mai bine sa-l lase pe "el" sa se "zbata" pentru acea relatie, iar daca trebuie "luptat" pentru el si "castigat" cu pretul nervilor zdrobiti, atunci nu e bine, caci un barbat a fost "inventat" de Dumnezeu sa fie el "luptatorul" si schimband rolurile e cel mai probabil ca nu veti fi fericiti nici tu nici el. Ai rabdare sa gasesti un barbat care te vrea atat de mult incat nu ar lasa "suspansul" sa va desparta nici pentru o zi! Lasa-l sa faca ce stie el, sa gaseasca "una inalta" iar tu fa ce e bine, ai rabdare sa intalnesti pe cel care te va face fericita, apreciind in primul rand "inaltimea" ta spirituala.
Bony
Postat pe 29 Martie 2015 07:52
Buna dimineata,

Am citit si primul gand care imi vine in minte este sa iti recomand o carte in care singura vei recunoaste situatia in care te afli si toate raspunsurile pe care le cauti ... Cartea se njumeste ''De ce barbatii se insoara cu scorpii'' si este scrisa de Sherry Argov.
Da, barbatii se ascund cand este vorba de luat decizii, fug in ''vizuina'' lor si acolo gandesc ...nu toti desigur procedeaza asa/.. daca il vrei , lasa-l liber..fii demna, preocupata , interesanta si distanta...Doar ai viata ta ..de care trebuie sa te ocupi pentru linistea si bunastarea personala..iubirea propriei persoane.

Dragostea este mult rabdatoare...nu se lauda , nu trufeste...asteapta un pic...nu totul in viata vine programat...da prioritate studiilor, avansarii si elevarii personale , fii smart! ...In strainatate va observa ca este singur si isi va clarifica gandurile , prioritatile si linia de viata personala. Uneori a ne grabi la concluzii este doar un motiv sa regretam decizia luata. Succes si curaj! La 24 de ani ai sanse minunate si iti doresc situatii norocoase si alegeri potrivite.. Dumnezeu sa fie cu tine!
cristanovici
Postat pe 29 Martie 2015 07:46
Draga mea părerea mea este sa renunti la el pe ca el nu are gânduri serioase cu tine. El doar sa folosit de tine. Așa sunt unii... ai fost pe el un obiect sexual. Ia partea frumoasa a lucrurilor și mergi mai departe cun capul sus. Nu te merita. Ai dreptul la o viață frumoasa. Bărbați sunt mulți calci pe ei ca pe dude. Mult noroc.
kenb30
Postat pe 29 Martie 2015 07:41
Draga Simona, esti inca necoapta in astfel de situatii...din nefericire...Esti inca pura si gandesti in puritatea ta ca totul s-a faramat. Nu e asa. Argumentele lui sunt puerile, gaselnite de moment, ca sa te scoata definitive din viata lui, pentru ca probabil alte motivatii nu are. Pai daca e nefericit de ce nu l-ai intrebat care e adevaratul motiv ? Probabil ca isi cauta un motiv in superficialitatea lui si din experienta iti spun ca este un liberitn, un aventurier fara nici un tel ...nu vrea nicidecum o relatie satabila momentan, de asta apeleaza la scuze infantile.
Hai sa-ti spun ceva : am trecut si eu prin asta de nenumarate ori si am suferit cand puteam sa fiu inteleapta si sa ma bucur insa eram fara stiinta si judecam cu inima, nu cu mintea... Sa crezi in Dumnezeu si in soarta ta buna, sa crezi in Karma si sa stii ca totul este spre binele tau ! Bucura-te si lasa-l uitarii, ca n-ar fi fost un tata responsabil pentru copii tai,
Sterge-te de praf, mergi la biserica si multumeste-i bunului Dumnezeu ca a.cela nu-ti mai sta in cale. Eu am tot sperat, am suferit din prostie si mi-am pierdut luni si ani plangand fara sa imi folosesc mintea, insa cand am realizat ca cel mai bie este sa inveti din greseli, ca trebuie sa astept si sa fiu inteleapta, m-am casatorit mai tarziu, insa nu regret.
Nu e capat de linie pentru tine, va veni in viata ta un om mult mai bun, insa deschide ochii ! Nu trebuie sa fie Adonis, trebuie sa fie un barbat cu coloana vertebrala, cu character, pe care sa te bazezi, caruia sa ii pese de tine. Mare atentie ! Capul sus , fii inteleapta !
danak
Postat pe 29 Martie 2015 07:12

Recomandari

SubiectMesajeUltimul Mesaj
iesire21De la: ana_KatVonD 16 Ianuarie 2013 16:13
DIFERENTA VARSTA CONTEAZA?2De la: Dor_marunt 10 Mai 2010 19:34
traditii ,relatie ,sarcina surpriza ..29De la: ayda_ayda 15 Martie 2015 20:08
Nu stiu ce vreau42De la: ALISSA81ALINA 19 Mai 2011 03:59
Cum sa iti invingi teama de a nu fii atacat verbal atunci cand iti spui parerea?28De la: ingerasulluptator 19 August 2012 08:56
Setari Cookie-uri