Relatia cu un barbat care are doi copii si o fosta sotie

Am o relatie de sase ani cu un barbat care are doua fete, dar si o fosta sotie. Eu am un baietel, caruia ii sunt mama si tata, insa aceasta este alta poveste. Am scris mai sus ca exista o fosta sotie pentru ca desi sunt divortati de zece ani, pare ca inca exercita o influenta asupra lui. Cele doua fete nu m-au vrut de la inceput, desi am incercat prin orice mijloace sa ma apropii, cadouri, vacante impreuna, care de cele mai multe ori pentru mine ajungeau sa fie un calvar pentru ca refuzau sa participe la orice activitate pe care o aveam eu, tatal lor si copilul meu, aveam impresia ca vin cu noi doar pentru a ne strica vacantele. Nu va puteti imagina cat stres si discutii. Revin la mama copiilor, respectiv fosta sotie... Primeste o pensie destul de mare si lunar i se plateste creditul la apartamentul pe care l-a primit la divort, apartament in care sta cu copiii si partenerul ei din cand in cand, un nigerian. Pe copii ii pune sa ceara lunar sume de bani in afara pensiei pentru fel si fel de lucruri, multe fiind minciuni, uneori banii trimisi lunar au depasit 7000 de lei. Nu m-ar deranja daca banii ar fi fost folositi pentru copii... Insa fosta sotie isi plateste de pe cardul pensiei interventii la saloane de estetica, cosmetice cumparate din strainatate de pe internet, iar copiii cand mi-i trimite imi este rusine sa ies cu ei pe strada. S-a intamplat sa ii trimita cu hainele murdare in bagaj si sa imi transmita sa le spal eu, pentru ca nu a avut timp. Ea este instructor de fitness. Haine vechi, imbacsite, jeg..scuzati-mi expresia, dar daca as fi vazut copilul si nu il cunosteam, as fi zis ca e cersetor. Sunt multe...fff multe... Ideea e ca tatal lor vede toate astea dar nu ia nicio masura, dar nimic, parca ar fi sub papucul fostei sotii, parca nu are glas in fata ei, dar cu mine se cearta din cauza ei, iar eu ajung pe culmile disperarii. Acum el vrea sa ne casatorim, si eu imi doream, dar acum ma gandesc ca nu vreau ca toata viata sa fie discutii ....incep sa am indoieli. De la o vreme vad pe telefonul lui tot mai multe apeluri de la fosta, probabil o fi auzit de intentia de casatorie. M-am saturat efectiv. Nu sunt o persoana care sa nu puna la suflet, m-au macinat toate problemele care au venit din casnicia lui anterioara. Ma framanta multe ganduri.... Chiar si patrimoniale... Eu am casa, un venit suficient, nu am datorii, el i-a lasat tot fostei si ii plateste casa pe numele ei, are multe credite si datorii, dar un venit care acopera toate astea. In sase ani nu am cladit mai nimic impreuna, pentru un camin comun, el munceste pentru a isi tine familia anterioara si vrea sa isi trimita copiii la studii in strainatate, spune ca mostenirea pe care vrea sa le-o lase, e educatia, investind in educatia lor. Eu vreau sa cladim o familie, vreau un loc in care sa spun ca e casa noastra, imi doresc nespus un al doilea copil, insa el nu vrea....aici e alta problema...exclude total ideea de a avea un copil. Cand ne-am cunoscut, abia ii ajungea un salariu sa plateasca datoriile...in sase ani pentru ca l-am sustinut, l-am incurajat si ajutat, a ajuns sa se ridice financiar, ba chiar sa si economiseasca, desi nu avea la inceput nici macar 1 leu pus deoparte, divortase de 4 ani si tocmai iesise dintr-o relatie cu o tanara care il lasase cu pielea de pe el... Nu vrea sa construim o casa a noastra, nu vrea nimic comun. Mi-a cerut un contract prenuptial dupa acesti sase ani...idee care m-a intrigat destul de mult, am analizat-o din mai multe puncte de vedere, uneori am ajuns la concluzia ca daca ne comparam activele nete, cred ca eu ar trebui sa ii cer lui. Nu stiu ce sa fac, simt ca pierd toata dragostea pe care o am fata de el, stiu ca fara mine se va pierde...am scris aici pentru ca simt nevoia sa ma descarc.
garbo_404900
Postat pe 5 August 2014 13:24
daca intri intr-o casnicie cu nemultumirile astea, putin probabil sa se rezolve pe parcurs. Mai degraba se vor agrava.
In locul tau l-as scoate la o carciuma veche intr-un weekend, si pina dimineata la un pahar de vin am discuta si am clarifica pozitia fiecaruia: bal sau spital.... De a doua zi stii ce sa faci.
quasaria
Postat pe 5 August 2014 15:11
Din pacate am avut multe diem perdidi in care am discutat, am ajuns sa ne certam si a doua zi el e ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Eu pastrez supararea, lui i se pare ca glumesc. Niciodata nu ne-am certat din alte motive, decat cele venind din fosta lui casnicie....poate ca si eu am vina mea, pentru ca simt ca turbez cand vad atata nesimtire. Poate ca sunt exagerata, dar cred ca orice femeie ar reactiona intr-un fel sau altul.
garbo_404900
Postat pe 5 August 2014 15:35
sincer, eu as reactiona numai daca as percepe-o ca pe o amenintare si da, daca ar avea influenta asupra lui as percepe-o ca pe o amenintare si probabil as pleca din relatie ca sa nu imi fac nici mie rau, nici lor. Nu am "rabdare" sa trag sfori si sa astept sa dispara: viata e prea scurta pentru asa ceva. Dl n-a apreciat ce a avut, ghinionul lui. Next.
quasaria
Postat pe 7 August 2014 14:37
Exact. Next. Pt mine situatia e clara.
EU ma intreb de CE l.ai tinut pina acum....
vivacedonna
Postat pe 7 August 2014 16:04
E mare rabdarea ta si mult are el de pierdut daca tu pleci.Eu cred ca atit timp cit nu a-ti avut alt motiv de cearta decit acesta merita sa incerci din nou si din nou . Problema pleaca de la modul in care stapinesti situatia , se pare ca fosta are o putere mai mare de influenta decit tine.Care este motivul , noi nu putem stii , poate ca el o mai iubeste inca ,daca da atunci fi mai hotarita. I-a decizii , dar reflecta inainte de a le lua. Daca nu iei initiativa atunci nu poti avea insanatosirea relatiei. Fii puternica daca ti-l doresti cu adevarat si stapineste tu situatia, daca continuii asa toti cei implicati cunosc slabiciunea ta si o exploateza. Nu mai fii slaba ,nu mai astepta da la altii sa faca ei pentru tine. Este foarte usor sa apelezi la next dar de unde stii ca next va fii mai bun , sau ca va venii vreodata un next mai bun .
Iti doresc multa fericire alaturi de toti cei dragi tie.
Florian
garbo_403478
Postat pe 7 August 2014 17:21
Florian,
IA Pune.te in locul ei. Chiar crezi CA AI merge Mai departe cind fostul AR avea putere Mai mare decit tine??? Esti doar UN pion. Nimic altceva.
Cind esti slab, regele totdeauna VA fi altcineva.
Nu.l VA schimba.
Oare EA merita sa traiasca in umbra?
Probabil tu AI face.o din moment ce gindesti in felul Asta.
vivacedonna
Postat pe 7 August 2014 18:23
Florian, sufletul omului e destul de greu de inteles. Iubirea nu tine de merite. Niciodata nu poti fi suficient de bun sau puternic sau valoros ca un om pe care il iubesti sa nu te iubeasca - daca asta simte...
Da, poti sa "lupti" ca sa stabilesti ierarhia in relatie, poti sa fii tu cel mai puternic in relatie, net mai puternic, poti sa il faci submissive la un moment dat dupa infringeri repetate, poti sa il faci presul de la usa, poti sa ii tai orice legaturi cu lumea exterioara si sa te joci fotbal cu mintea lui - dar asta inseamna ca te iubeste? Nu. Inseamna ca tii captiva o biata fiinta nefericita. Si iti distrugi viata ta si distrugi viata lui intre timp. Nu merita.
quasaria
Postat pe 7 August 2014 22:08
Wow,parca mi-ai descris intr-un fel situatia in care traiesc eu insa cu mici diferente,poate chiar ar trebui sa ne sfatuim ca uneori simt ca innebunesc iar el emerej calm si senin.Sunt de 3 ani intr-o relatie cu un barbat care are un baiat si o fosta sotie,eu am un baiat al meu si o fetita de 4 luni cu el.
De la inceput mama lui nu m-a placut,nu am inteles de ce ca doar nu ii vorbisem niciodata,de fapt o deranja ca am un copil,de parca fiul ei nu are un copil.El a divortat de ea pt ca l-a inselat in repetate randuri in timp ce el muncea sa le ofere totul ei si copilului.
Mereu se cearta mama lui cu el ca vai saracu copil,ca daca i-a platit fostei pensia la zi,si tot asa.Cand am anuntat ca vom avea un copil mama lui a reactionat foarte urat,a zis ca ea nu e de accord,ca oricum nu avem nimic de ce facem copilul,ca ea nu accepta asa ceva.Ba mai mult mi-a scris mail-uri in care sa-mi expliceca in ziua de azi poti controla cand sa faci copii pt ca acum nu era momentul.Ca eu am ales sa fiu gravida fara sa-mi pese de parerea fiului ei si ca nu-l las sa gandeasca liber.
Ba mai mult sora lui la inceputul relatiei mi-a spus cai-ar fi mult mai bine fratelui ei fara mine,ca parintii ei nu ne vor ajuta financiar niciodata.De parca as fi avut nevoie.
Cel mai tare ma doare ca si el e ca si sotul tau,cu mine se cearta insa lor nu le spune niciodata nimic,parca le e frica de ei.Fosta lui sotie acum cere pensie si mai mare in jur de 300€ si el nu zice nimic,se executa doar,ii permite ei sa ma jigneasca facandu-ma curva si familiei lui la fel.
Ma doare ca nu vor sa ma accepte desi sunt de 1000 de ori mai buna ca fosta,ma doare ca nu o accepta nici pe fetita noastra,ma doare ca pe fosta sotie oricear face ea tot pe ea o prefera si o stimeaza.Ma doare ca el nu doreste sa fie ferm in fata lor ci preferasa fie sub papucul lor.
De curand am primit o veste ca in urma unei sume mostenite mama lui a decis ca sa depuna in contul nepotilor cate 5000€ pe care ii vor folosii doar la majorat,nepotii fiind baiatul lui si fata sorei lui.Sincer am ramas proasta,cand am auzit asta,pai si fetita noastra nu exista,nu e si ea nepoata lor?si mai rau m-a durut ca el nu a zis nimic,ca si cum ar avea doar un copil nu doi.Si nu ca as dorii bani de la ei,ca putea sa ii dea si 2 lei fetitei mele,ci gestul in sine,gest care mi-a explicat ca pt ei noi nu existam suntem doar un rau necesar.
Stii egreu sa traiesti cu un barbat divortat si care are si copii,pt ca trecutul lui iti face rau,pt ca tu trebuie sa te lupti sa faci totul mai bine decat fosta sotie,sa dovedesti ca esti o mama si o femeie mai buna,ca nu esti o greseala din viata lui.Intr-un fel tu trebuie sa repari toate greselile din trecut,tu platesti pt ele mult.Poate unele lucruri ei le fac involuntar insa o fac pt ca le e frica de a-si rata iar viata.De ce crezi ca el vrea contractul prenuptial,pt ca ii e frica ca daca va divortati iar ramane cu nimic,si din acelasi motiv nu vrea copii pt ca daca va despartiti iar nu va fi langa copil sa-l vada cum creste si casa la fel nu o vrea din frica cava ramane pe drumuri cand totul e gata.
Dim pacate chiar daca e divortat de atatia ani fosta sotie e mult prea prezenta in viata voastra si temerile lui legate de trecut sunt prezente in relatia voastra.
Crede-ma ca si eu as vrea ca al meu sa nu mai fie asa moale si mereu nice guy,si as vrea sa am o rezolvare pt problemele astea dar sincer nu stiu care e.Cheia e doar la el,degeaba ne consumam noi si ne framantam.
Cineva spunea ceva de genu: o femeie nu poate sa schimbe un barbat,un barbat se schimba pt ca vrea el!
Multa rabdare si curaj pt viitor
shalymar30
Postat pe 8 August 2014 03:14
exact. Un barbat se schimba cind vrea EL. Si cu cit vrei tu mai mult sa il schimbi, cu atit nu vrea el.
Vestea buna e ca si reciproca e valabila, deci sint relativ usor de manipulat - dar, asa cum am spus, probabil nu merita...
quasaria
Postat pe 8 August 2014 11:51
Nu va renunța la copii niciodată,sincer ar fii sa ți vezi de viza ta daca vezi ca încă fosta familie este prioritară pentru el! Te chinui singura ,crezi ca merita!
aldama
Postat pe 9 August 2014 02:58
Este greu sa dai sfaturi ! Nu vorbim despre o pereche de pantofi, o rochie sau un parfum ! Si , totusi, am sentimentul ca n-ar functiona decat daca tu ai reusi sa-l faci sa inteleaga faptul ca are doua jumatati: familia de dinainte si cea de acum cu tine ! Doar cand va sti sa faca ordine in viata lui si sa considere si relatia cu tine la fel de importanta ca si obligatiile fata de fosta sotie, atunci poate ai putea incerca! Cu cat il vei impinge mai sus si va avea mai multi bani cu atat vor fi pretentiile fostei mai mari...Ar trebui sa-i propui sa luati o "pauza", asta daca esti pregatita sa suporti consecintele....eu n-as mai trage de relatia asta, l-as lasa !!! (am spus de mine, nu este o sugestie !)...si daca nu vrea copil cu tine este inca un amanunt care ar trebui sa=ti dea de gandit si sa te faca sa decizi; pe de o parte este mai bine, daca ai avea un copil si cu el si n-ar functiona relatia/casnicia, ai ramane singura cu doi copii. Poate il intereseaza doar faptul ca ai un venit mare si este asigurat: are cine sa=l spele, sa-i faca mancare, sa fie cand are el nevoie si gata !!!!
Te-ai gandit vreodata ce oferi si ce primesti???....noteaza ce dai tu si ce primesti...si poate asa iti vei da seama ce merita si ce nu...
MAGIE
Postat pe 9 August 2014 04:08
De la: aldama, la data 2014-08-09 02:58:15Nu va renunța la copii niciodată,sincer ar fii sa ți vezi de viza ta daca vezi ca încă fosta familie este prioritară pentru el! Te chinui singura ,crezi ca merita!


nici nu s-a pus problema sa renunte la copii
si eu am un copil
sunt de parere ca, indiferent ce s-a intamplat intre soti, copii au dreptul sa fie crescuti si educati de ambii parinti, iar parintii au obligatia sa-si creasca si sa-si educe copiii. pe de alta parte, asa cum eu imi doresc ca partenerul sa-mi accepte copilul, mi se pare normal ca, la randul meu sa-i accept copiii.
doar ca exista o linie foarte subtire intre a-ti ajuta copiii din prima casnicie si faptul ca mama- fosta sotie abuzeaza de acest drept al copiilor ei.
perce1
Postat pe 9 August 2014 06:31
De la: perce1, la data 2014-08-09 06:31:07
De la: aldama, la data 2014-08-09 02:58:15Nu va renunța la copii niciodată,sincer ar fii sa ți vezi de viza ta daca vezi ca încă fosta familie este prioritară pentru el! Te chinui singura ,crezi ca merita!


nici nu s-a pus problema sa renunte la copii
si eu am un copil
sunt de parere ca, indiferent ce s-a intamplat intre soti, copii au dreptul sa fie crescuti si educati de ambii parinti, iar parintii au obligatia sa-si creasca si sa-si educe copiii. pe de alta parte, asa cum eu imi doresc ca partenerul sa-mi accepte copilul, mi se pare normal ca, la randul meu sa-i accept copiii.
doar ca exista o linie foarte subtire intre a-ti ajuta copiii din prima casnicie si faptul ca mama- fosta sotie abuzeaza de acest drept al copiilor ei.

*copiii au dreptul... - inca nu-mi terminasem cafeaua
perce1
Postat pe 9 August 2014 06:33
incepe o alta relatie .Poate o sa fie mai ok
garbo188449
Postat pe 9 August 2014 07:16
Relatia ta cu acest barbat , e un esec total de la inceput . Dragostea lui nui pt tine , el a ramas cu inima la fosta sotie ,care ii controleaza viata , nu vezi asta ?el inca o iubeste si plinge dupa ea , tu lupti cu morile de vint . De copilul tau nu am vazut nimic mentionat , cum se comporta el ca barbat matur cu baiatul tau . dar nui greu de imaginat di ceea ce face pt ai lui copii, faptul ca nu ii iubeste dor cauta sai cumpere. UN TATA adevarat avea sa lupte pt copii lui ., apoi un barbat care stie ce vrea avea sa puna punct cu fosta sotie . si isi vedea de munca la construirea unei familii sanatoase. Concluzia e ca .... ai pierdut mult timp cu un barbat care nu te merita. Tu il iubesti si iti neglijezi propiul interes ...baietelul si fericirea voastra. Mai sunt barbati ce stiu sa iubeasca prezentul si viitorul ,cauta si scapa de el , nu te merita.
johnson_35
Postat pe 9 August 2014 07:20
In cea mai mare parte ti-ai raspuns singura.Continua sa stai cu el fara sa va casatoriti ,iar cand nu o sa mai poti suporta o inchei.Esti independenta financiar ,ai un copil, bucura-te de ce ai si lasa-l cu problemewle lui!
garbo033798
Postat pe 9 August 2014 08:08
Exact asta as sfatui-o si eu.Eu n-as suporta situatia asta ,ca viata-i scurta si nu ne putem permite s-o risipim .
stanescugean_ph
Postat pe 9 August 2014 08:40
Din cate am inteles eu , cele trei " personaje " din aceasta povestire sunt oameni maturi , cu copii si cu stare materiala buna . Insa le lipseste la fiecare cate ceva ... . Si atunci isi creaza singuri diverse ... teme de casa , asa ca sa-si demonstreze uni altora ca nu au ce-si demonstra . Mai sunt oameni care admira ambalajul si neglijeaza ciocolata vietii - COPII . Oameni buni , inaintarea in viata de familie trebuie urmata si de inaintarea in maturitate . Din moment ce avem copii viata noastra a fiecaruia dintre noi nu este numai intre si pentru noi .
Petrica B - un familist convins .
Petrica_Bratan_1
Postat pe 9 August 2014 09:27
buan ! am citit cu interes ceea ce te framanta si chiar frustarile interiaore ce le ai.Intr-adevara este cam complicata starea interioara dar nmai ales faptul ca relatia ta cu cele doua fiice este tensionata.Ai facut orce sa fie frumos si in acelas timp placut si recreativ pentru toti prin faptul ca le-ai oferit excursii si inima ta ce este foarte important acest lucru.Suntem femei si empatizam cu tine durerea dar si suferinta provocata de acest caz.Eu te indrum sa-ti aigrija de copilul tau,si de tine sa nu clachezi ca pana la urma o sa clachezi pentru ca necazurile si insuccesul tau emotional te fac si in ceea ce priveste cu barbatul de langa tine...eu as zice ca el nu are coloana vertebrala si ca se complace in ceea ce este pus in situatie. Nu stie ce vrea si este cu fundul in doua luntre din care nu vrea sa iasa la liman.De aceea ...LASAL...si va vedea el singur ca a fii singur in fata problemelor este cumplit,si cand va contientiza acest lucru va veni la tine si abia atunci va fii al tau in intregime,nu numai fizic dar si cu sufletul.O zii buna si ai incredere in tine si ajuta-ti lastarul tau si lasa-i pe ai altora sa sii creasca.
Adela_Beldiman_1
Postat pe 9 August 2014 10:06
Da, e o relatie foarte intortochiata.Daca ai rezistat in ea 6 ani, inseamna ca esti sau o femeie puternica sau ti-ai creat o dependenta de el, sindromul Stockholm este cunoscut in medicina.
Daca esti o femeie puternica ( si imi place sa cred asta) mai bine pui piciorul in prag si zici basta.
Ce fel de casnicie vei avea cu un barbat care se lasa santajat emotional de fosta?
Pana la un punct este de inteles ca el are un sentiment de vinovatie fata de fete si de aceea le rasfata si incearca sa substitue lipsa lui de linga ele asigurandu-le un confort material solid.
Mi se pare normal sa doreasca sa le ofere tot ce mai bun, inclusiv o educatie solida.
Faptul ca fosta profita si il santajeaza era de asteptat. De regula astfel sa razbuna femeile pe fostii soti. Nu ai mentionat nimic despre cauzele divortului iar dupa comportamentul fostei se pare ca a fost unul urit iar copii sint cei mai marcati in urma despartirii parintilor. Fetele s-ar putea sa te perceapa ca fiind cauza despartirii parintilor iar daca fosta mai pune putin gaz pe foc nu trebue sa te mire atitudinea lor.
S-ar putea ca si tu sa fi fortat putin nota in relatia cu ele, adica sa fi incercat sa te insinuezi prea mult in viata lor, cu intentii bune bine inteles, dar ele au perceput altfel intentia ta, tu esti cea care l-a despartit pe tata de mama ( chiar daca nu este asa).
Relatia fiind atit de incordata cred ca nici baietelul tau nu se simte prea bine in aceasta noua “familie”. Ar trebui sa te gindesti mai mult la el, mi se pare destul de ciudat din partea ta ca nu ai pomenit nimic de el. Confortul lui emotional cred ca ar trebui sa te preocupe cel mai mult, ori, constat ca nu e asa.

Un sfat clar nu pot sa-ti dau, pot sa spun numai ce as face eu in locul tau.
Mi-as lua o vacanta , numai eu si copilul meu, as pleca undeva cu el,acolo unde ii place lui si as inchide telefonul si
m-as reculege un pic, as discuta si cu copilul asa la nivelul lui ca sa-mi dau seama cam ce gindeste si isi doreste si el ( nu esti singura pe lume, tu si copilul tau formati un « cuplu » cit se poate de real).
La intoarcere as vedea cum s-a simtit si partenerul in acest timp si as decide calm si linistit DAR numai spre binele copilului meu. Implicit partenerul tau ti-a dat o lectie, el face totul pt. fetele lui, tu faci totul pt, baiatul tau?
E timpul sa faci asta, altfel risti sa-l pierzi iar traumele emotionale din copilarie se vindeca cel mai greu (daca se vindeca) si lasa urmme care marcheaza pe viata adultul de mai tirziu.Risti ca mai tirziu pustiul tau devenit adolescent si apoi barbat sa te perceapa ca pe o mama care l-a sacrificat in favoarea unei relatii cu un barbat.
Tommy_Boy
Postat pe 9 August 2014 10:29
stiai de la inceput in ce te bagi! vina e numai a ta parerea mea. e normal ca fosta sa vrea sa aiba mai mult daca stie ca are de unde..aici e care pe care..si se pare ca ea castiga )))
andreiamoni
Postat pe 9 August 2014 10:35
Analizeaza-ti bine sentimentele si nu actiona sub impulsul NADUFULUI, care iti poate intuneca mintea impingandu-te spre o "lupta totala", din care vei iesi singura perdanta.
garbo_404909
Postat pe 9 August 2014 10:45
Care "NADUF" ? Nu vezi ce vanturi racoroase-i serveste " domnul " ?
Din punctul meu de vedere , de multisor avea valizuca la usa.
Rotty
Postat pe 9 August 2014 10:57
Fata draga.... nu vezi ca esti presul lui ? cati ani iti mai trebuie sa deschizi ochii? Nai parinti sa te sfatuiasca? Lasa-l dra..lui ! Sau ce esti handicapata sa nu-ti mai gasesti altul ? Eu nas sta nici 5 sec. intr-o astfel de situatie! Am 20 ani casnicie dar sotul nu ma jignit nici macar cu o vorba, navem rate, datorii....si ne iubim ! Nu te sacrifica ptr. altii ca nu merita, o viata ai si aia e scurta! Barbati sunt destui pe toate gardurile ! Succes si te rog ai grija de tine si de copilul tau! De la stres si necaz iti scade imunitatea si te poti imbolnavi grav! Nu te merita! Asta e..... valijoara lui la usa ! Te pup!.... Sa-mi dai vesti bune!
garbo_403951
Postat pe 9 August 2014 13:26
doamna cu scuzele de rigoare,du-te si te spinzura ca oricum in ritmul asta tot acolo ajungi dar nu stai sa mai suporti citiva ani,este pamintul plin de barbati adevarati in buna regula a cuvintului,un nenorocit ca asta am avut eu si l-am lasat ca in loc sa puna cot la cot cu mine cauta sa ma traga in jos,sta si acum dupa 20 de ani de la divort tot in garsoniera care i-am cumparat-o,nu a facut un c.......,toata viata lui dar roaga baiatul sa ii dam si lui o camera din casa noastra ca zice ca avem ca sunt 14,asa caaaaaaaaaaaaaaaaa,vezi-ti de viata dumitale si de educatia baiatului dumneata si daca mi-am permis si am deranjat imi pare rau dar eu va zic din proprie experienta,sanatate si numai bine.
garbo_395390
Postat pe 9 August 2014 13:47
" doamna cu scuzele de rigoare,du-te si te spinzura ca oricum in ritmul asta tot acolo ajungi "

Asta-i limbajul de weekend , sau asa dai tu sfaturi de obicei ?
Rotty
Postat pe 9 August 2014 13:59
951, al tau tot "de pe gard" =)) l-ai luat? K! :D

Sa cred ca 900 are un nume?!

La cate ti s-au "spus" pe aici, fie ca e weekend fie ca ploua, eu l-as trimite in couru_tu gol la prima so_tie cat o vrea el si sa se dea pe "brazda," ca de-l pui tu la "trebile campului" tot nu obtii nica!
Cum de ce? Pentru ca prima iubire nu se uita niciodata si cand plantezi "samanta,"
iti mai da si rod, oricat rau sau bine i-a facut femeia aia, tot nu o s-o uite.
Tu, la fel, ai "rodul" tau, de el trebuie sa te ocupi: sa-l ingrijesti, uzi(din cand in cand) sa-l pigulesti de ceea ce se dezvolta in jurul lui si nu-ti convine, sa-l mangai si sa-i fie bine, apoi, o sa-ti fie si tie: iti trece "mancarimea" esti mai linistita, iti faci ordine in "debara si la mansarda" si intri in normalul vietii cotidiene laudandu-te ca ai fost desteapta la timp! Ia incearca si simplifica relatia la ce m-am referit eu. Ii doar o solutie! Acuma, sa nu te apuci "sa bei" ca faci ! Numai bine, fara "el", numai, cu tine!:)
pitiTa_
Postat pe 9 August 2014 14:38
Mdda tu trebuie sa il acceptzi daca itzi convine ca shti-ai de la inceput ca este un barbat cu responsabilitatzi sau obligatzii shi ai acceptat asta ai de facut de acum incolo sa continu-i tot asha ca asha ai apaucat shi tot asha ramane shi ca are shi nu are sa le dea el este legat de ele toata viatza shi tu pacatele lui le duci shi tu ,nu te oblige nimeni sa stai sau sa acceptzi situatzia de fata dar ,dar tot mereu un barbat cu responsabilitatzi mereu este o problema.......
garbo043888
Postat pe 9 August 2014 16:10
" Shi " tot asa "shi" iar asa...
Rotty
Postat pe 9 August 2014 16:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o relatie cu unul dintre cei mai "vanati" barbati ar putea fi una de lunga durata? 32 De la: snowflake 8 Decembrie 2009 23:23
dezorientata 46 De la: yza_my 3 Octombrie 2009 17:04
cine doreste e bine venit 1 De la: floris15 12 Septembrie 2010 12:13
Valentine's Day 38 De la: loving 5 Aprilie 2014 19:14
Doresc un sfat ..o solutie.. 16 De la: Diana_DM 20 Martie 2014 17:51
Setari Cookie-uri