Relatia cu un barbat care are doi copii si o fosta sotie

kre v s zik mare kestie shi cu lb asta rom
edelweiss_3881
Postat pe 9 August 2014 20:31
De la: garbo043888, la data 2014-08-09 16:10:59Mdda tu trebuie sa il acceptzi daca itzi convine ca shti-ai de la inceput ca este un barbat cu responsabilitatzi sau obligatzii shi ai acceptat asta ai de facut de acum incolo sa continu-i tot asha ca asha ai apaucat shi tot asha ramane shi ca are shi nu are sa le dea el este legat de ele toata viatza shi tu pacatele lui le duci shi tu ,nu te oblige nimeni sa stai sau sa acceptzi situatzia de fata dar ,dar tot mereu un barbat cu responsabilitatzi mereu este o problema.......


Tu eshti cea mai tare,pe kuvant!!!!
Schmetterling
Postat pe 9 August 2014 20:59
buna draga doamna
am 60 de ani
o fata din prima casatorie
primul sot mi-a decedat in 2000 . te rog ca pe fica mea
nu mai lungesti acest calvar ca nu te nasti de 2 ori
chiar daca tu crezi ca il iubesti si nu poti trai fara el te inseli
daca el nu vede in tine si fetita voastra un viitor si continuaa sa o mentina pe fosta in viata voastra dai brinci
.eu in 2006 am cunoscut un barbat cu 12 ani mai tinar si cu 3 copii
toti mari una la casa ei. la inceput el mi-a zis ca nu il vor deranja copii si asa cum 5 ani nu au tinut nici o legatura tot asa va fii
eu cind l-am cunoscut nu avea nimic decit ce era pe el absolut nimic nici actele lui eu am platit si i-am facut actele si bi si calificarile
pentru ca tot mai avusese relati dar nici una nu a durat. fii hotarita ,ferma si fie-ti mila de tine si fata ta
termina acest mariaj bolnav el sa se duca la fosta sa realizeze ce a pierdut
si sa vezi ca dumnezeu iti inchide o usa si iti deschide o fereastra
nu te MERITAAAAAAA
DUMNEZEU SA TE AJUTE ,SA TE HOTARASTI CUM ITI VA FI MAI BINE
garbo009124
Postat pe 10 August 2014 10:56
Doamne parca am fi surori de suferinta la fel sau aproape la fel.cred ca nu este nimic de facut doar sa schimbam noi macazul
garbo097027
Postat pe 10 August 2014 13:30
Buna, lucrurile sunt simple....si eu sunt un tata cu 2 copii si o fosta sotie, care din fericire nu e o profitoare ca cea a iubitului tau......
Experienta mi-a aratat ca doi oameni care stau impreuna si se iubesc, dincolo de spatiul intim pe care e absolut necesar sa si-l acorde reciproc, trebuie sa se uite in aceeasi directie.....
Cand un barbat iubeste o femeie , vrea copilul ei, implicit al lor..... asa am fost eu cel putin.....
Daca il iubesti cu adevarat vei duce singura caruta, cel putin asa se vede de la mine, inca mult timp de acum incolo..... te-ai atasat de relatie si ti-a scazut stima de sine, si il pui pe el mai presus de tine.....
Nimeni nu poate sa iti spuna ce sa faci, parerea mea este ca trebuie sa te valorizezi din nou pe tine, si sa stai in iubire, si sa faci o prioritate din viata ta, nu a lui.....
Emil_Telehoi_1
Postat pe 11 August 2014 11:21
AI zis Bine pina in final la faza CU iubirea. :-):-):-)
De CE sa stea intr.o iubire pierduta Inca de la inceput?
Stind in iubirea aia nu.si VA recapata stima de sine. Doar se VA calca in picioare PE EA insasi.
E o iubire distructiva, nu contructiva.
De Unul singur nu poti construi.
vivacedonna
Postat pe 11 August 2014 11:31
De la: Emil_Telehoi_1, la data 2014-08-11 11:21:10Buna, lucrurile sunt simple....si eu sunt un tata cu 2 copii si o fosta sotie, care din fericire nu e o profitoare ca cea a iubitului tau......
Experienta mi-a aratat ca doi oameni care stau impreuna si se iubesc, dincolo de spatiul intim pe care e absolut necesar sa si-l acorde reciproc, trebuie sa se uite in aceeasi directie.....
Cand un barbat iubeste o femeie , vrea copilul ei, implicit al lor..... asa am fost eu cel putin.....
Daca il iubesti cu adevarat vei duce singura caruta, cel putin asa se vede de la mine, inca mult timp de acum incolo..... te-ai atasat de relatie si ti-a scazut stima de sine, si il pui pe el mai presus de tine.....
Nimeni nu poate sa iti spuna ce sa faci, parerea mea este ca trebuie sa te valorizezi din nou pe tine, si sa stai in iubire, si sa faci o prioritate din viata ta, nu a lui.....




Asa este. Puteai scrie si cu litere mari unele fraze din text. citez :CAND UN BARBAT IUBESTE O FEMEIE, VREA COPILUL EI, IMPLICIT AL LOR, adaug...IUBESTE TOT CE TINE DE EA, OFERA TOT CE ESTE AL LUI, VREA CEVA (ORICE) IMPREUNA, IN COMUN...CEVA SA POARTE AMPRENTA IUBIRII LOR ( insemnand sa vada in aceeasi directie) Si am scris cu litere mari poate se aude si se vede...Daca ceva din ce am enumerat lipseste, nu sunteti pe drumul cel bun...Comunicati cat mai mult si incercati sa-i auziti si inima celuilalt,nu doar vorbele...toate bune!
Claudia_Proca_1
Postat pe 11 August 2014 12:17
De la: vivacedonna, la data 2014-08-11 11:31:47AI zis Bine pina in final la faza CU iubirea. :-):-):-)
De CE sa stea intr.o iubire pierduta Inca de la inceput?
Stind in iubirea aia nu.si VA recapata stima de sine. Doar se VA calca in picioare PE EA insasi.
E o iubire distructiva, nu contructiva.
De Unul singur nu poti construi.



Nu, pana la faza cu iubirea ai priceput tu, adica acolo unde era mai simplu...
Iubirea nu se pierde, pentru ca nu poate fi pierduta, ea nu este un obiect, un fapt, un lucru etc...iubirea ei pentru el este minunata si cu siguranta va fi in continuare la fel...ceea ce este defectuos este relatia cu el si asta e altceva...confunzi notiunile, iubirea cu relatia...sunt termene diferite...daca iese din relatie asta nu inseamna ca nu-l mai iubeste, nu, asta inseamna ca nu mai este dispusa sa-i accepte neajunsurile umane pe care le ofera el relatiei.
A valorifica nu inseamna a sta. Si ca sa nu mai cauti in dex, a valorifica = a cuantifica, a pune pret pe ceva, a evalua iar a sta = a ramane.

PS: Sa stii ca nu intamplator avem doi ochi, doua urechi si o gura.
Claudia_Proca_1
Postat pe 11 August 2014 13:05
IA foloseste.TI tu tot cerebelul si citeste Bine CE a scris fata. Tocmai CA iubirea ei a inceput sa moara.
Si important e CA a deschis ochii. PE cind tu vezi doar CU unul. Doar ptdv
Iubirea CA sa dainuie trebuie intretinuta. Iar a ei nu e.
Relatia dezastruoasa distruge iubirea.
Cred CA nu Sti PE CE lume esti
vivacedonna
Postat pe 11 August 2014 13:58
Iar dl Emil a scris la sf: sa te valorizezi PE tine si sa Stai in iubire....
Serios? Pina cind?
Pina ISI VA Da seama CA a trecut viata PE linga EA?

Deci nu Mai explica tu din dex. Invata inainte sa citesti si sa gindesti
vivacedonna
Postat pe 11 August 2014 14:34
1.

2.".....simt ca fara mine se va pierde"
Saracul de el ! Trimitem FBI-ul sa il caute!
Schmetterling
Postat pe 11 August 2014 14:41
vivacedonna
Postat pe 11 August 2014 14:44
Draga mea,

Pot să te felicit pentru tot ce ai făcut până acum, însă...de câte ori ai renunțat la tine, pentru a-i fi lui bine...și nu știu de ce...cred că nu doar lui. Ți-ai dovedit că te descurci și singură...ai nevoie de un asemenea om alături de tine...?
Cât contezi TU în viața TA?
De ce îl vrei în viața ta, când el...indirect îți spune că nu mai vrea să își asume responsabiliatea?!
Cred că este la fel de iresponsabil ca și fosta lui ... se potriveau perfect...se meritau unul pe celălalt (poate din prea multă potrivire de caracter s-au despărțit) .
Știi, e vorbă frumoasă : Dacă faci tot ce ai făcut, o să ai tot ce ai avut.... așadar, continuă să-l ții aproape pe Mr. ... oferă-i siguranța cu care l-ai obișnuit, oferă-i în continuare susținerea ta...și vei avea același Mr. care te va pune pe locul 2 atunci când va fi rost de vre-o alegere.(între tine și fosta).
Nu-ți spun că este rău ceea ce ai făcut, din contră...te admir pentru faptul că ai trecut peste atâtea chestii și l-ai adus pe el pe un alt drum...și indirect i-ai salvat și familia.
Însă nu uita de tine , de ceea ce îți dorești tu să trăiești...
Te asigur că poți fi fericită și singură...și alături de cea mai frumoasă familie...că la fel de bine te poți simți și dacă bei o cafea în gară...și dacă o bei în cel mai luxos restaurant....și...la fel de aiurea te poți simți
atunci când bei Taste of Diamonds ...și când bei apă plată....
Poate că sună deja ca un clișeu, dar TOTUL ține de tine și de alegerile tale!
De ce îți este frică cel mai tare? că vei rămâne singură? Că nu vei mai găsi un altul care să te aprecieze ...pentru tot ce ai făcut tu pentru el?
Gândește-te întâi la fricile tale...care sunt ele?
Gândește-te la ce vrei de la un partener și ... după ce te-ai hotărât că știi ce vrei de la el...NU face rabat de la calitatea alegerilor tale.
Prețuiește-te mai mult!
Mult succes în munca TA, cu tine...


garbo041196
Postat pe 11 August 2014 15:50
De la: vivacedonna, la data 2014-08-11 13:58:54IA foloseste.TI tu tot cerebelul si citeste Bine CE a scris fata. Tocmai CA iubirea ei a inceput sa moara.
Si important e CA a deschis ochii. PE cind tu vezi doar CU unul. Doar ptdv
Iubirea CA sa dainuie trebuie intretinuta. Iar a ei nu e.
Relatia dezastruoasa distruge iubirea.
Cred CA nu Sti PE CE lume esti



Asa se intampla cand dai mai mult decat se poate duce, asta e.

Slava domnului ca nu mai sunt pe lumea ta.
Claudia_Proca_1
Postat pe 11 August 2014 15:52
nu stiu daca ma crezi,dar si la mine e c-am aceiasi situatie ,doar ca al meu are 2 copii cu doua ex neveste,una e inca sotia doar in acte ca-ci despartirea este anunzata legal dar inca nu au luat decizia de divort final.alta avind un copil impreuna are puteri decisive in fosta lor relatie,eu nu am nici-un copil,nici-o obligatie ,am casa mea ,pentru ca-n casele lui nu am nici-un drept pentru ca fostele lui i-au pus conditi sa nu ma duca sub nici-o forma in acel oras in care locuiesc ele,eu una cred ca nu-si mai vad lungu nasului acesti barbati,se simt iubiti,ingrijiti,respectati prea mult probabil ,posibil dam prea mult si primim prea putin.si eu ca si tine sint nelamurita in situatia mea. Pentru tine ce-as putea spune,cind si eu c-a si tine sint in aceeasi situatie? nu sint in masura,noi romancele avem alte caractere,o alta ratiune de viata,avem demnitate,si respect pentru aproapele nostru,noi romanii in general sintem mai demni ca sintem oameni pe pamint,in fata lui d-zeu spiritual sintem mai bogati,pedeapsa femeilor straine profitind doar pentru ca au dat viata pe pamint................. v-a fi groaznica pentru ele,intr-un fel sau altu vor plati cu virf si indesat,cit despre ei barbati straini ,pentru si-al meu c-a si a-l tau e strain italian,fac pe prosti sa le mearga bine,asta-i parerea mea,c-am atit pentru azi,daca vrei socializam in continuare aici,situatia noastra e izbitor de asemanatoare,mici detalii diferite,pup,sa auzim de bine

garbo272431
Postat pe 11 August 2014 17:51
Mai fetelor, eu zic sa le dati reject tipilor de genul asta si sa va gasiti niste barbati normali, slava Domnului mai sint destui in tara asta.

Tommy_Boy
Postat pe 14 August 2014 08:05
In finalul mesajului spui "simt ca pierd toata dragostea..." si "simt ca nu se descurca fara mine". Aceste doua afirmatii ale tale sunt chiar solutia situatie tale actuale caci ele spun ceea ce simti si simturile sunt reale spre deosebire de rationari care pot fi adeseori false. Restul e - iarta-ma - BULL SHIT. Desigur, el s-ar casatori cu tine ca acum vine partea si mai grea: sustinerea copiilor la studii. Frumos si bine! DAR unde esti tu?! Crezi ca poti face ceva pe lumea asta daca tocmai tu lipsesti la apel?! Tu te-ai lasat risipita in intretinerea , fie si indirect, a sotiei lui, a copiilor lui, ti-ai lasat furat timpul cuvenit dezvoltarii personale si a copilului tau. O.K. Ai sa zici ca IUBIREA... bla, bla, bla. Iubirea nu e cersire, nu e troc, nu e depunere de efort ca sa obtii recunoastere. Te-a inselat propria incredere in fortele tale si ai pus umarul. Il voi sprijini si el ma va admira si iubi pentru ce am facut pentru el. EL, in cazul tau, e un incapabil pe care fosta stie sa-l foloseasca si, daca mai esti si tu la mijloc, stie sa te foloseasca si pe tine. Si - o sa ti se para cinic, bine face EA din moment ce poate si te lasi. Ca pshiholog am sa te intreb: Inafara de Bunul Samaritean ce mai esti si ce primesti in schimb??? Trezeste-te pana nu este prea tarziu!!! Ce-o sa faca el fara tine?! Foarte simplu: o sa gaseasca o alta martzoaga la carutza lui, de tipul tau, sau o sa gaseasca o alta matroana - de tipul fostei sotii ADICA una din cele doua forme care ii se potrivesc: sa fie dus in spate sau sa fie dus de nas. Fosta a stiut de ce l-a lasat. Ii iesise de la suflet "bietul de el" ca e moale, lucru slab si nici macar nu are nici o vina daca gaseste mamici ca tine sa-l duca. Candva, in timpul studentiei mele am intalnit o tzaranca adevarata, harnica si plina de vointa care avea un sot ca partenerul tau . Stii ce mi-a spus: "G, Dumnezeu lasa intr-o caznicie un bou si-o belea". Tu de ce parte vrei sa fii? Wake up pana nu e prea tarziu! Caznicia cu acest om te-ar transforma in cel mai rau lucru din lume: intr-un om cu inima impietrita. Ori asta ar fi cu adevarat cel mai mare pacat! Iti scriu din pozitia de femeie careia i s-a intamplat exact, dar exact acelasi lucru in viata (tot cu un fost casatorit si tot cu doi copii) si din pozitia de psiholog cu experienta de o viata (plus alte calificari care le suplimenteaza pe celelalte, caci psihologie am studiat ca sa ma pot sprijini singura ca sa pot iesi din marasmul unei astfel de realtii ca poate chiar ucide sau -mai rau decat sa te ucida fizic- sa te ucida sufleteste)). Cu respect si cele mai bune si dezinteresate ganduri. Te ai pe tine (daca nu cumva si acolo vei avea de dat o noua batalie de reintoarcere catre tine caci se va putea sa gasesti locul gol dupa ce te-ai daruit toti acesti ani cu totul si cu totul lui!) dar/si mai ales ai acel copil caruia i-ai impartit portia cu prea multi intre timp si care Dumnezeu stie cata incredere in sine si in viata si mai ales in oameni mai are. Scoala-te si treci la reparatii cat mai e timp. Fii fericita cu ce ai avut pana acum din aceasta experienta. Sunt convinsa ca au fost si lucruri frumoase, pune-le intr-o casetuta, incui-o si spuneti-va frumos un hotarat "adio" si nu te lasa impresioanta de "vai, dar eu te iubesc si tu nu esti femeie de lasat, eu pe tine nu te las". E dreptul tau si mai ales obligatia ta de viata ca in acest moment sa il lasi. NICI MACAR O ASTFEL DE RELATIE NU S A DOVEDIT A FI FOST FERICITA PANA ACUM si as putea sa-ti dau exemple de cupluri absolut celebre, care au mers in acest chin pana la moarte si au murit, ambii, in chinuri si boli care au dovedit ca incrancenarea nu e buna, ca trebuie sa fii capabil sa te si desprinzi in viata. Iar tu ai inceput acest proces din moment ce printr-un colt al fiintei tale ai gasit ratiunea sa te adresezi acestui forum. Iti doresc puterea sa te desprinzi, sa lasi sa-ti cada aceasta inceritudine din maini! Curaj. Spune-i adio si pentru o vreme muta-te sau schimba-ti telefonul sau rupe orice legatura, pana iti revii. Curaj. Se poate! Si sigur NU VEI REGRETA! Cu respect si intelegere pentru tine, G.
Georgia_Arsenie_1
Postat pe 14 August 2014 15:27
frumos ca le trimite bani copiilor si pastreaza legatura cu ei ..tatal fetelor mele le-a parasit si nici nu stim unde este ..fata mea cea mica minora o sa-l dea in judecata pentru ca nu participa cu prezenta lui financiara la educatia ei . ..eu am ramas cu amandoua ..una cu handicap din pacate si cea mica ok . poate stie cineva sa-mi dea un sfat cum as putea in afara de divort sa-l oblig sa apara in peisaj si sa contribuie cu bani ...are o vizuina de naparca unde se ascunde cu amanta si nu dau de el ..nici de la asa zisul servici nu am informatii ..niste naparci ordinare si aia desi stiu povestea ..probabil le spala rufele murdare ..eu am ramas cu fostii socrii pe cap care s-au informat ca nu au nici un drept la casa nici prin intermediul fiului risipitor ...ii tin de mila ptr ca nu au unde sa plece si in strada nu pot sa-i dau desi naparca soioasa de fost sot ar merita .pentru ca el este rezultatul cresterii lor ..le-am zis ca-i evacuez daca-i prind ca ma lucreaza pe la spate ...desi stiu ca ma lucreaza ..am spus daca-i prind ...si naparca soioasa si nenorocita de fost ba
sentimentala
Postat pe 14 August 2014 16:49
frumos ca le trimite bani copiilor si pastreaza legatura cu ei ..tatal fetelor mele le-a parasit si nici nu stim unde este ..fata mea cea mica minora o sa-l dea in judecata pentru ca nu participa cu prezenta lui financiara la educatia ei . ..eu am ramas cu amandoua ..una cu handicap din pacate si cea mica ok . poate stie cineva sa-mi dea un sfat cum as putea in afara de divort sa-l oblig sa apara in peisaj si sa contribuie cu bani ...are o vizuina de naparca unde se ascunde cu amanta si nu dau de el ..nici de la asa zisul servici nu am informatii ..niste naparci ordinare si aia desi stiu povestea ..probabil le spala rufele murdare ..eu am ramas cu fostii socrii pe cap care s-au informat ca nu au nici un drept la casa nici prin intermediul fiului risipitor ...ii tin de mila ptr ca nu au unde sa plece si in strada nu pot sa-i dau desi naparca soioasa de fost sot ar merita .pentru ca el este rezultatul cresterii lor ..le-am zis ca-i evacuez daca-i prind ca ma lucreaza pe la spate ...desi stiu ca ma lucreaza ..am spus daca-i prind ...si naparca soioasa si nenorocita de fost ba
sentimentala
Postat pe 14 August 2014 16:49
frumos ca le trimite bani copiilor si pastreaza legatura cu ei ..tatal fetelor mele le-a parasit si nici nu stim unde este ..fata mea cea mica minora o sa-l dea in judecata pentru ca nu participa cu prezenta lui financiara la educatia ei . ..eu am ramas cu amandoua ..una cu handicap din pacate si cea mica ok . poate stie cineva sa-mi dea un sfat cum as putea in afara de divort sa-l oblig sa apara in peisaj si sa contribuie cu bani ...are o vizuina de naparca unde se ascunde cu amanta si nu dau de el ..nici de la asa zisul servici nu am informatii ..niste naparci ordinare si aia desi stiu povestea ..probabil le spala rufele murdare ..eu am ramas cu fostii socrii pe cap care s-au informat ca nu au nici un drept la casa nici prin intermediul fiului risipitor ...ii tin de mila ptr ca nu au unde sa plece si in strada nu pot sa-i dau desi naparca soioasa de fost sot ar merita .pentru ca el este rezultatul cresterii lor ..le-am zis ca-i evacuez daca-i prind ca ma lucreaza pe la spate ...desi stiu ca ma lucreaza ..am spus daca-i prind ...si naparca soioasa si nenorocita de fost ba
sentimentala
Postat pe 14 August 2014 16:49
frumos ca le trimite bani copiilor si pastreaza legatura cu ei ..tatal fetelor mele le-a parasit si nici nu stim unde este ..fata mea cea mica minora o sa-l dea in judecata pentru ca nu participa cu prezenta lui financiara la educatia ei . ..eu am ramas cu amandoua ..una cu handicap din pacate si cea mica ok . poate stie cineva sa-mi dea un sfat cum as putea in afara de divort sa-l oblig sa apara in peisaj si sa contribuie cu bani ...are o vizuina de naparca unde se ascunde cu amanta si nu dau de el ..nici de la asa zisul servici nu am informatii ..niste naparci ordinare si aia desi stiu povestea ..probabil le spala rufele murdare ..eu am ramas cu fostii socrii pe cap care s-au informat ca nu au nici un drept la casa nici prin intermediul fiului risipitor ...ii tin de mila ptr ca nu au unde sa plece si in strada nu pot sa-i dau desi naparca soioasa de fost sot ar merita .pentru ca el este rezultatul cresterii lor ..le-am zis ca-i evacuez daca-i prind ca ma lucreaza pe la spate ...desi stiu ca ma lucreaza ..am spus daca-i prind ...si naparca soioasa si nenorocita de fost ba
sentimentala
Postat pe 14 August 2014 16:49
ai "caznit-o" rau , d-na psiholog! ;))

Casniciile se tin cu vointa ambilor parteneri si nu "unu haisa, altu' ceala"!Indiferent prin ce "mijloace"va cunoasteti sau detineti la purtator. Am mai spus si, repet: daca tu ca iubita, consideri ca relatia te motiveaza suficient cat sa o continui, vant la pupa!
Au existat situatii in care anumite persoane au fost judecate gresit si nu li s-a oferit nicio sansa pt. a putea dovedi reciproc care este adevarata realitate. Eu, nu sunt psiholog da' sunt la a doua casnicie. Citind pareri "personale" ale multor/a pe garbo, constat o totala controversa cu realitatea in sine, lipsa de apreciere a fiintei umane, nevoia de influenta sau directionare catre "necunoscut" chiar si cu riscul de-a pierde ca apoi, sa "regretam"
La psihologi (in general) primeaza optimismul si, la mata "G" nu se regaseste. Nu fac eu concurenta in parerei exprimate cu nimeni dar mi se pare mult mai cinstit sa "ne folosim" de functie precum croitorul: gandeste de doua ori si taie odata.
Logica acestei relatii se pare ca exista si se exprima prin insasi sentimentele reciproce dar intr-o relatie de durata va trebuie un plan comun pt. a fi pus in aplicatie pt. a da sens acelor sentimente(nu vorbe). Daca acel plan exista si faceti pasi marunti impreuna, mana in mana, situatia se schimba si omul la fel. Asta e una din alternativele care-i poate lumina inceputul relatiei. Daca nu vezi luminita, RENUNTA!


PS. cu cat "suntem" implicati in mai multe relatii fie casatorii fie pasagere, omul asimileaza,:trairi, obiceiuri, comprortamente...etc. care numai in timp pot fi schimbate si contactul cu o noua fiinta in viata "ta" poate fi totatal diferita de cele intalnite iar "magnetul" sa te atraga intr-atat cat sa nu-ti dai seama. Lasa ETICHEDELE deoparte si incepe cu inceputul!
pitiTa_
Postat pe 14 August 2014 17:02
Wwwaauuuu..
Multe de spus pe aceasta tema. Se pare ca esti destul de puternica sa iei o decizie. DEpendenta de independenta...creeaza cercuri vicioase...Buna chestia cu ...,,un bou si o belea,,
garbo_404835
Postat pe 14 August 2014 21:09
draga mea am fost si eu in situatia ta dar la mine a durat doar 2 ani si miam vazut de viata mea nu merita sa lupti cu morile de vint Copii lui vor creste si vor face cum a facut cu mine la o cearta intre mine si el fata lui mia facut bagaju sa plec si nu avea decit 13 ani Sfatul meu lupta ptr fericirea ta nu te inchide linga cineva care te tine pentru interes
neco
Postat pe 14 August 2014 21:11
CE POT SA ITI SPUN ,SI EU MA AFLU INTR O SITUATIE ASEMANATOARE TIE,,,SI ESTE F GREU SA IEI O DECIZIE ,ATATA TIMP CAT GANDIM CU INIMA...INSA DIN PARTEA LOR NU VAD A;LTCEVA DECAT FOLOASE.SI PT TINE SI PT MINE IDEAL AR FI SA LASAM IN SPATE TOTUL SI SA NE GANDIM LA VIATA NOASTRA.NU INTELEG DE CE ASEMENEA BARBATI SE CASATORESC ,FAC COPII,DIVORTEAZA,,,SI PT CE MAI KINUIESC ALTE SUFLETE NEVINOVATE...SA SE INTOARCA LA FOSTELE SAU SA AIBA GRIJE DE COPIII LOR..SUCCES SI MMM CURAJ,NU TE ASA FOLOSITA

http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/19015.html#
Florea_Daniela_1
Postat pe 17 August 2014 16:17
Doar atat am de spus: Nu iti poti construi fericirea pe nefericirea altora!!!!
Va rog pe toti sa nu omiteti aceasta povata...nu cunosc pe nimeni sa fi reusit fara sa tina cont de cele spuse mai sus....
cippo
Postat pe 18 August 2014 00:46
Aoleuuuuuu!mai fetelor,cum de puteti scrie astfel de ineptii????Nu vedeti ca faceti sa sufere limba romana???va ganditi la barbati inainte de a va termina scoala....asta e defectul vostru....si-astfel va meritati soarta....!!!!!Ce "tampa" ar cere sfaturi de la "inteligentele" de pe net????ma oripilati!!!in ce lume traim?Puneti mana pe-o carte nu pe barbati insurati....zuzelor!
garbo_8626
Postat pe 18 August 2014 04:25
" va ganditi la barbati inainte de a va termina scoala....asta e defectul vostru "

Bingo !
Rotty
Postat pe 18 August 2014 07:28
Fosta il are sub papuc,din cauza copiilor.
Apoi,din cauza celor doua foste,nu mai are incredere in femei,si platesti tu.nu pot sti daca in timp va capata incredere in tine,si nu pot fi sigura ca nu va vrea nici in viitor alt copil.
Astia ranitii din foste relatii,asa sunt.Te frigi cu supa si apoi sufli si in iaurt.
Nu mai stiu de cat timp sunteti impreuna,dar tu stii daca exista schimbari la el....si al meu mi-a cerut sa semnez o hartie prenuptiala,de frica sa nu ii iau hotelul si restul,asta m-a jignit si ranait m-am simtit foarte prost,dar am semnat,el a capatat incredere in mine ca il vreau pentru el u pentru avere,si acum imi trece pe numele meu,o parte din ce are...dar au trecut zece ani de casnicie....
daca tu il iubesti,si crezi ca merita sa incerci,si se poarta frumos cu copilul tau,eu zic sa mai astepti.Se poate schimba si poate capata incredere in tine.
daniilia
Postat pe 26 August 2014 15:55
De la: cippo, la data 2014-08-18 00:46:24Doar atat am de spus: Nu iti poti construi fericirea pe nefericirea altora!!!!
Va rog pe toti sa nu omiteti aceasta povata...nu cunosc pe nimeni sa fi reusit fara sa tina cont de cele spuse mai sus....


eu da.
Pe majoritatea celor care sint fericiti. Din orice punct de vedere. Intotdeauna cind unul castiga altul pierde, asa ca putina logica in sfaturile astea lacrimogene se poate, pls?!
quasaria
Postat pe 27 August 2014 01:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum poti ajuta un om sa isi revina dupa o cadere .....care a trait o dezamagire si a considearat ca viata nu exista si nici motiv pt a trai 8 De la: betty37 21 Aprilie 2011 22:57
Atunci cand unul din parteneri vrea sa il schimbe pe celalalt 212 De la: reyya 10 Decembrie 2009 17:41
nu stiu daca sa continui sau nu 53 De la: Alexxandra 14 Martie 2010 16:49
mai credeti in suflete pereche? 101 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:38
Voi intelegeti tipul asta? 4 De la: garbo110966 17 Iulie 2011 00:19
Setari Cookie-uri