(ne)firescul

Esti tare nefericit daca ai avut curaj sa scrii despre dragostea ta egoista,primesti dragoste, dar de oferit nu esti capabil,pentru ca nu simti la fel, daca simteai intr-adevar iubire pentru partenera ta,nu-i vedeai nici un defect ,treceai peste,o acceptai asa cum este....
Nu-i mai fa nici un rau,rupe relatia cu ea,da-i sansa unui alt barbat sa o iubeasca cu adevarat,asa cum merita si tu cauta-ti iubirea in alta parte,cand o sa simti si tu uintr-adevar iubire si sentimentul este reciproc,o sa fii fericit si satisfacut fara un motiv anume,schimba partenera...o sa fii mai fericit...!
garbo162553
Postat pe 13 Octombrie 2013 14:18
blondo, eu sunt celalalt!
dan120768
Postat pe 13 Octombrie 2013 19:35
ia uite: habar n-aveam ca nefericirea e evidentiata de curaj! bun site-ul asta...
dan120768
Postat pe 13 Octombrie 2013 19:36
mda..venind din partea unei femei ca tine e evident ca cel mai cinstit lucru ar fi sa-i trag un shut in ..ce ii nimeresc.
dan120768
Postat pe 13 Octombrie 2013 19:38
Buna Dan, inteleg f bine situatia in care te afli deoarece, am trecut si eu printr-una similara. Eu nu puteam sa simt ptr el decat simpatie in schimb el ajunsese sa faca scenarii privind nunta noastra .... . Imi scria aproape zilnic cate o poeziei si imi "monitoriza" fiecare miscare. Adevarul este ca ma sufoca. Asa stand, lucrurile am decis sa pun punct acestei situatii care ma obosea si nu aducea nimic bun niciunuia dintre noi. El se hranea cu iluzii iar eu ......... . Asa ca, i-am spus sincer ce simt eu ptr el. Mi-a parut rau sa-l vad ca sufera dar, am fost ferma in atitudinea mea de a pune punct relatiei. Cred ca a fost prima data in viata mea cand m-am pus pe mine pe primul loc si m-am gandit ce imi doresc in viata. Uneori e bine sa fii putin egoist.
garbo_11452
Postat pe 13 Octombrie 2013 20:15
Mai baiete tu esti nesimtzit de-a dreptul!si cretin pe deasupra!pai tu esti vinovat,nimeni altcineva,cine te-a obligat sa dai sperantze acestei tinere?nu te agresa fata aceasta cu dragostea ei daca tu din start i-ai fi spus ca nu o placi si nu ai fi aprobat prima intalnire,ok?asa ca nu te mai victimiza! din partea mea hai sictir porcule!
garbo173229
Postat pe 13 Octombrie 2013 20:44
cel mai cinstit lucru de pe lumea asta e sa fii sincer - si da, e un truism stupid. Atit de stupid incit nu se poate contesta.
Iar daca esti absolut sincer si ii spui ce ai scris aici uitindu-te in ochii ei, s-ar putea sa nu mai trebuiasca sa dai vreun sut sau sa iei vreo decizie.
Asa cum s-ar putea sa iti raspunda ca nu o intereseaza si sa pretinda n-a auzit.... iar asta ar fi adevaratul egoism.
quasaria
Postat pe 18 Octombrie 2013 12:55

Hai mai Miha, cati sfinti sfintiti si perfecti ai vazut tu in viata si perfecti pi deasupra, ha?
daaaa, numa' barbatu-i vinovatu'

229, tu te-ai cramponat rau di tat in a-i tine partea "fetei" desi, nu vad rostul, da' ii parerea ta de "da-i si fugi"......pi aici ti-e drumu'
Eu am dedus din spuselele lui ca nu o incurajat-o, da ea, nu si Nu, deci, insistenta ei o stricat tata treaba si l-o adus pi el in stare de suferinta.:(

pai ii firesc? tu scapi repidi di unu ca Dan, ii f'ti un sfant di nu se vede si ti-ai rezolvat problema ca deeee, esti fata/ femeie dar el tot nelamurit ramane.
Ia fi tu mai ingaduitoare, stai stramb si judeca drept sa vezi cate minute rezisti sa stai " intr-un picior sau cu sufletu' la gura" fara sa zaci OFF!

hai s'ti vad, na!
zi cu spor_T
Fss_ssu
Postat pe 18 Octombrie 2013 13:35
Hei, ''bărbate''...firescu' lu' tălică, poate că-i nefiresc pt je.

On T.
Axl_R
Postat pe 18 Octombrie 2013 13:39
O zas....o zas...
Rotty
Postat pe 18 Octombrie 2013 13:40

Ioti! o aparut "gaitele"! ....ii firesc....

deee, o zas .......da sa zaca si cum vede corect, nu numai din egoismu ala feminin, na!
Ce, Dan nu-i om?.....a, catel
numa' ghini!
Fss_ssu
Postat pe 18 Octombrie 2013 13:58
Sa te indragostesti e usor, sa ramai indragostit e mai greu .Trebuie sa-ti amintesti tot timpul de ce te-ai indragostit de cineva si de ce s-a indragostit acel cineva de tine......plus ca mai trebuie sa aduci si ceva nou in relatie. Si nu in ultimul rand cum ai spus si tu sa iubesti fara sa ranesti
Merg sa-mi fac si eu manichiura
crissnew
Postat pe 28 Noiembrie 2013 13:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Voi intelegeti tipul asta? 4 De la: garbo110966 17 Iulie 2011 00:19
E bine sa vorbesti cu strainii? 347 De la: alla 8 Septembrie 2010 19:04
Barbatii sunt rai sau prost intelesi? 15 De la: quasaria 4 Ianuarie 2011 15:30
fiti blanzi, am 2 copii si vreau sa fie bine 14 De la: garbo_9309 11 Decembrie 2012 21:25
Nu mai sunt atrasa de el. 19 De la: Maria_Mar_1 27 Septembrie 2016 20:59
Setari Cookie-uri