ce se intampla cu mine? ce pot sa fac?

am avut o relatie cu un coleg al surorii mele timp de 4 luni. ne-am despartit pentru ca prietenul surorii mele l-a vazut cu o alta fata. el mi-a jurat ca nu era adevarat insa nu a facut prea multe pentru a ma convinge.am tinut mult la el si cred ca inca mai tin..au trecut 7 luni de cand ne-am despartit...insa nu trecea saptamana si el ma intreba de vorba..imi trimitea sms-uri ca sa vada ce fac... timp in care eu am incercat o noua relatie dar a esuat.intamplator el a aflat de noua mea relatie si m-a cautat sa povestim despre tot ce a fost intre noi si despre ce probleme exista intre el si noua lui cucerire... el acum are o relatie de aproximativ 5 luni cu o alta fata...5 luni de care stiu eu pentru ca el se lauda pe la prieteni ca au trecut 9 luni de cand o "cunoaste" pe fata respectiva.. dupa calculele mele o stie inca din perioada in care noi eram impreuna....desi acum inca este cu fata respectiva el inca ma mai suna (iar eu nu pot sa nu ii raspund) sa-mi spuna cat de mult si-ar dori sa ma vada din nou si sa ma poata strange in brate si multe altele...nu l-as crede daca nu as simti la fel...daca e asa...de ce nu renunta la ea??..vrea sa ne intalnim intr-o seara...neaparat seara.. insa eu nu vreau pentru ca si eu am fost inselata si stiu ca daca il vad nu ma pot abtine, in plus nu vreau ca si fata cu care este el acum sa sufere cat am suferit eu...stiu ca au fost doar 4 luni ...insa acum am inceput o alta relatie pentru ca vreau sa ies odata din situatia asta si sa-l uit odata pentru totdeauna insa problema e ca nu imi pot lua gandul de la el...pentru baiatul cu care sunt acum nu simt absolut nimic si tanjesc dupa cel care m-a facut sa sufar...ce ar trebui sa fac?? ma puteti ajuta?
cryss20
Postat pe 8 Iunie 2010 20:44
mda. Ce mi se pare interesant nu e ca, indiferent pe care o pierde, pe aia o regreta (asta e tipic). Ci faptul ca discuti foarte detasat de "noi si vechi relatii" - una esuata, una noua fata de care nu simti nimic, etc. Victime colaterale, de parca aia ar fi mobila - iar tu, doar tu, esti centrul actiunii si TU suferi.
Nu o spun cu rautate, mi s-a intimplat exact la fel - totusi, nu e normal...
Ati implicat, amindoi, inca trei oameni in povestea alambicata dintre voi - cel putin 2 dintre ei nu prea au nici o vina.
quasaria
Postat pe 8 Iunie 2010 21:16
fleurdelis
Postat pe 8 Iunie 2010 21:18
mda...am trecut si eu printr-o situatie de genul si cea mai buna solutie a fost sa-i intorc spatele,chiar daca atunci mi-a fost greu...e mai bine sa te doara o data rau si apoi sa-ti treaca,decat sa te chinui incontinuu...trebuie sa-ti vezi de viata ta,sa faci lucruri care sa-ti faca tie bine,nu sa stai sa suferi aiurea,pentru ca de idioti de genul tot ai sa dai in viata . Ai grija :)
elle_isa
Postat pe 15 Iunie 2010 09:15
pune capat acum,ca este mai bine...mai tarziu vei suferi mult mai multDaca te-ar iubi,ar renunta la ea...asta in cazul in care nu ti-este o iubire interzisa.Curaj ca ai sa intalnesti un baiat in final care o sa te merite,...el cel pentru care suferi acum nici atat!
matix1
Postat pe 18 Iunie 2010 13:08
fleurdelis
Postat pe 18 Iunie 2010 20:56
Ufff complicate dom'le!! Dar nu-i bai....poti sa le simplifici. Lasa-i pe amandoi. Unu nu te vrea si nu te merita pentru ca se joaca cu sentimentele tale, iar pe celalalt n-are rost sa-l amagesti tu. (punct) E timpul pentru un nou alineat in viata ta.
Rha
Postat pe 22 Iunie 2010 19:34
De la: cryss20, la data 2010-06-08 20:44:19am avut o relatie cu un coleg al surorii mele timp de 4 luni. ne-am despartit pentru ca prietenul surorii mele l-a vazut cu o alta fata. el mi-a jurat ca nu era adevarat insa nu a facut prea multe pentru a ma convinge.am tinut mult la el si cred ca inca mai tin..au trecut 7 luni de cand ne-am despartit...insa nu trecea saptamana si el ma intreba de vorba..imi trimitea sms-uri ca sa vada ce fac... timp in care eu am incercat o noua relatie dar a esuat.intamplator el a aflat de noua mea relatie si m-a cautat sa povestim despre tot ce a fost intre noi si despre ce probleme exista intre el si noua lui cucerire... el acum are o relatie de aproximativ 5 luni cu o alta fata...5 luni de care stiu eu pentru ca el se lauda pe la prieteni ca au trecut 9 luni de cand o "cunoaste" pe fata respectiva.. dupa calculele mele o stie inca din perioada in care noi eram impreuna....desi acum inca este cu fata respectiva el inca ma mai suna (iar eu nu pot sa nu ii raspund) sa-mi spuna cat de mult si-ar dori sa ma vada din nou si sa ma poata strange in brate si multe altele...nu l-as crede daca nu as simti la fel...daca e asa...de ce nu renunta la ea??..vrea sa ne intalnim intr-o seara...neaparat seara.. insa eu nu vreau pentru ca si eu am fost inselata si stiu ca daca il vad nu ma pot abtine, in plus nu vreau ca si fata cu care este el acum sa sufere cat am suferit eu...stiu ca au fost doar 4 luni ...insa acum am inceput o alta relatie pentru ca vreau sa ies odata din situatia asta si sa-l uit odata pentru totdeauna insa problema e ca nu imi pot lua gandul de la el...pentru baiatul cu care sunt acum nu simt absolut nimic si tanjesc dupa cel care m-a facut sa sufar...ce ar trebui sa fac?? ma puteti ajuta?
Pai ala care tea facut sa suferi este un vagabont si zii mersi ca ai scapat de el...Spune-i sa te lase in pace,,ca daca nu ii spui prietenii lui de fel de barbat este...Si poate ca daca o sa te lase in pace,,,o sa te poti concetra la relatia cu actualul...Pt ca stii pe oamenii ii atrage imposibilul...Dar daca acel imposibil este un inutil este bine sa uiti de el...Nu te mai lasa dusa de nas de el...Ii un magar
xenaprintesarazboinica
Postat pe 24 Iunie 2010 22:57








----------------------------------------
office_salinasusesi_ro
Postat pe 25 Iunie 2010 23:50
of,of,of,barbatii sant o specie aparte,dk nu le arati ca-i iubesti,umbla dupa tine pana le arati ca-i iubesti,apoi te lasa sa cazi,ca un cartof fierbinte,acum tu de vrei sa te intanlesti cu el,nu vei face de cat rau,pierzi din start,musca-ti limba si nu-i raspunde nici la tel,nici la mesaje,macar o vreme,ascultama ce-ti spun stiu de ce vorbesc,am niste ani si stiu cum e,santem multe din noi,prea sufletiste si aratam celui de langa noi ca il iubim,dar pt ei,atunci abia,relatia nu mai e interesanta,da-l naibii.
garbo059722
Postat pe 29 Iunie 2010 21:56
Da, muica fato, neste depravati!
Da-l dracu' ce naibii...
moniq_
Postat pe 29 Iunie 2010 22:03
moniq,rezumat rpd!
dancris
Postat pe 29 Iunie 2010 22:05
habar nu am , Crisuto! Da' asa cu foc zicea tante asta de la etaju' da deasupra mea, ca sunt "o specie si la naiba cu ei" ca nu m-am putut abtine!
moniq_
Postat pe 29 Iunie 2010 22:10

inseamna ca tre sa citesc ca nici eu nu ma pot abtine
dancris
Postat pe 29 Iunie 2010 22:13
io zic ca e mai bine singura,ca de fata batrana nu se pune problema..

"barbatii e niste depravati,ce naibii..."
dancris
Postat pe 29 Iunie 2010 22:18
moniq_
Postat pe 29 Iunie 2010 22:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
WORKSHOP DORINTA SEXUALA IN CUPLU: 24 OCT. 2010 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 11 Octombrie 2010 15:37
Am nevoie de un sfat 7 De la: Simonnne 1 Septembrie 2015 17:40
Un sfat va rog? 21 De la: elodia 4 Aprilie 2011 18:14
revin 3 De la: si_totusi 17 Octombrie 2010 21:29
o idila fara nici un viitor 11 De la: 03fluturas 24 Mai 2010 19:20
Setari Cookie-uri