MA SIMT SINGURA.- MI-AS DORI UN SFAT DIN PARTEA DVS.

De la: garbo242980, la data 2013-06-29 14:43:34Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentruca oricine crede în El, să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică. (Ioan 3: 16)



Bai , asta are un fix cu citatul asta .....Tot ipocrizie finutzo , sigur e un arschloch in realitate...
Rotty
Postat pe 29 Iunie 2013 18:25
Buna ,imi place sfatul tau,eu sunt in Italia de 2 ani,nu am prietene romance,cand am timp liber stau acasa si citesc,este o comunitate asa de rea si perversa,bani,bani,Dumnezeule mare.
getastanciu222222_yahooo_com
Postat pe 29 Iunie 2013 19:16
Da` de ce cauti prietene romance ? Italiencele ce au ?
Rotty
Postat pe 29 Iunie 2013 19:34
De la: Rotty, la data 2013-06-29 19:34:19 Da` de ce cauti prietene romance ? Italiencele ce au ?


Rottyshor, mi-ai amintit de un anunt intr-un ziar romanesc al comunitatii de romani din Torino: caut pe cineva cu care sa depan amintiri.
Am ras dar cu un ras amar. Nu parea real, atat de real era!
In primii ani de Italia e normal sa-ti cauti prieteni din tara ta, aceeasi limba, amintiri comune din epoci traite la fel etc.
Te poti lipi sufleteste si de italience, nu zic nu. Eu m-am lipit, nu pot spune ca-mi sunt prietene de suflet dar multe sunt faine...
Luna_in_capricorn
Postat pe 29 Iunie 2013 20:32
Nu prea imi place sa generalizez si sa etichetez, cataloghez dar admit ca romanii care emigreaza se impart in : romani care emigreaza in Italia, romani care emigreaza in America, romani care emigreaza in Canada samd.
Romanii care emigreaza in Italia sunt mare parte din ei cu putina scoala, putin apetit cultural- e adevarat ca greu socializeaza cu alti romani, greu se ajuta.
In ceea ce ma priveste, eu am aterizat fix intre italieni-cu bune si rele- m-am adaptat fortat cumva la viata de aici.
E clar ca e greu!!

Seara buna, natiune!
Luna_in_capricorn
Postat pe 29 Iunie 2013 20:40
Cica zicea o femeie mai in varsta..Ca cica pe barbate trebuie sa ii educe femeile..De ce nu se educa ei,,ce nu au carti si pe Dumnezeu ca sa se educe singuri..
Adica femeile sa fie serioase si barbatilor le este greui sa se autoeduce..

eu nu am de gand sa educ nici un barbat,,mai bine ma lipsesc..
pt ca nici pe mine barbatii nu m-au ajutat cu nimic si nu ma ajuta daca nu te culci cu ei,,sa te seduca apoi trebuie sa le suporti toate naravurile lor rele pe care nu vor sa si le schimbe si zic ca asa suunt barbatii..
da smechera teorie mai au barbatii dar le merge cu cine tine prosteala dar nu si cu mine
ingerasulluptator
Postat pe 29 Iunie 2013 23:46
Daca D-nezeu ti l-a scos in cale,trebuie sa-ncerci ca sa nu-ti pui mereu intrebarea "daca as fi fost cu el ,cum ar fi fost?" Am trecut si eu printro faza de acest gen si de Paste, in aprilie , m-am rugat sa-mi scoata pe cineva-n cale , iar in mai deja mi l-a scos.Mergem pe cinci ani de cand suntem impreuna si as fi fost o proasta ,daca ratam sa-l cunosc.Curaj! Viata merge doar inainte ,iar unele ocazii nu se ivesc de doua ori...
stanescugean_ph
Postat pe 1 Iulie 2013 18:40
Foarte bine, felicitari.Nui da cu piciorul , vei regreta.
garbo_14167
Postat pe 1 Iulie 2013 20:10
BUNA ZIUA DRAGI PRIETENI VIRTUALI! SPUN PRIETENI, DEOARECE SIMT CA IMI SUNTETI PRIETENI! TREBUIE SA CONTINUI CU SUBIECTUL MEU: SUNT FOARTE DEZAMAGITA.... AM URMAT INTALNIRILE CU ACEST DOMN, SI MI-AM DAT SEAMA CA ESTE FOARTE ZGARCIT! MA INVITAT SA MERGEM IN ORAS. M-AM PREGATIT ASA CUM SE CUVINE PENTRU O SEARA FRUMOASA, APOI AM PLECAT CU EL ! BUN...CAND AJUNGEM SA PARCAM MASINA, LA TONOMAT O PARCARE COSTA 3 EURO. CE-A FACUT : MA INVITAT IN MASINA SI AM PLECAT DE ACOLO, APOI NE-AM PLIMBAT O ORA FARA SA MA DUCA LA O CAFEA. CE PARERE AVETI DVS? FARA CUVINTE. CRED CA MAI BINE TOTUSI SA STAU SINGURA DECAT CU UN ZGARCIT.
bya-bya
Postat pe 12 Iulie 2013 17:33
EU CA FEMEIE SUNT FARA IFOSE . TINEM SA CRED CA TOTUSI NATIA TA E A TA SI GATA! EI , NU-I ASA! AICI O LUME FOARTE REA SCRIU DESPRE ROMANII CARE VIN LA MUNCA, SI POATE CA MA AFECTEAZA CHIAR SI PSIHIC ACEASTA SITUATIE! TIMPUL MEU IL OCUP TOATA ZIUA SI NU IMI PERMITE SA CUNOSC PE NIMENI. ACEASTA FAMILIE DE ROMANI LOCUIESC LANGA MINE. IN FINE. ..FIECARE DUPA JUDECATA LUI! MULTUMESC DIN SUFLET CA MI-ATI RASPUNS!
bya-bya
Postat pe 12 Iulie 2013 17:40
MULTUMESC PENTRU RASPUNS! FAPTUL CA STAU MAI MULT INCHISA , AVEAM NEVOIE DE COMUNICARE CU SOCIETATEA SANATOASA. CRED CA ORICINE DUPA CATEVA LUNI DE ZILE SA STAI LIPSIT DE SOCIETATE, O IEI RAZNA. DE ACEEA IMI DOREAM O PRIETENA, UN PRIETEN!
bya-bya
Postat pe 12 Iulie 2013 17:45
Buna seara! da, sunt bine venite cuvintele lui Dumnezeu, insa nu ne spune sa stai singur. Cred ca aceste cuvinte nu sunt pentru mine. sa ma cunoasteti cat de cat, dupa moartea sotului meu, nu am avut prieteni casatoriti si nu imi doresc asa ceva, Cred ca nu fac nici un rau daca cunosc un barbat singur! Pentru mine sunt sfaturi biblice foarte insemnate , , dar pot sa va spun ca : in fata lui Dumnezeu suntem cu totii pacatosi. nici macar dvs nu sunteti curat,in schimb , Intelepciunea ne da posibilitatea sa mergem fiecare pe un drum. Va multumesc pentru cuvintele frumoase pe care le-ati scris!
bya-bya
Postat pe 12 Iulie 2013 17:52
va multumesc pentru raspunsul pe care mi l-ati trimis! sunt totusi bucuroasa ca am prieteni , macar aici pe Garbo! va multumesc din inima!
bya-bya
Postat pe 12 Iulie 2013 17:57
BUNA SEARA! DRAGII MEI SUNTETI SIMPATICI , DRAGUTI, AMABILI, RAD SINGURA DE RASPUNSURILE UNORA . ( la modul placut) MA SIMT BINE ALATURI DE VOI, SIMT CA IMI REDATI ZAMBETUL PE BUZE. NU PREA MA PRICEP AICI CU ACEST SITE, INSA INCERC SA IL DESCURC. EXISTA CHAT ? MULTUMESC!
bya-bya
Postat pe 12 Iulie 2013 18:03
iukia, chat nu este, dar sunt destule subiecte!

este totusi un forum, nu un site de matrimoniale sau ceva asemenea! desi, mai gasesti si pe aici cereri diverse sau propuneri gen matrimoniale
heartbit
Postat pe 13 Iulie 2013 01:01
De la: getastanciu222222_yahooo_com, la data 2013-06-29 19:16:22Buna ,imi place sfatul tau,eu sunt in Italia de 2 ani,nu am prietene romance,cand am timp liber stau acasa si citesc,este o comunitate asa de rea si perversa,bani,bani,Dumnezeule mare.



ai punctat bine la final: "...bani,bani..."
99% din aia plecati de acasa, la munca in strainatate, nu au plecat ca le era bine acasa, ci au plecat sa faca nenorocitii aia de bani, pentru ca supravietui si pentru a strange cdeva pentru cand nu vor mai putea munci...!
din pacate unii ajung sclavii banilor si oricat ar avea, tot nu le ajunge....! vor sa faca mai mult decat celalalt, vor sa faca si pe aia si pe ailalta .. si pentru ala si pentru alalaltul ... si uite asa ajung intr-o vrie in care doar banul conteaza.... nedandu-si seama ca isi irosesc viata...!
heartbit
Postat pe 13 Iulie 2013 01:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cartea de vizita a unei femei... 92 De la: iasomia 9 Decembrie 2010 16:22
violenta domestica 51 De la: xenaprintesarazboinica 29 Decembrie 2010 15:25
Oare bunul simt si recunostinta,sinceritatea si corectitudinea nu mai exista pt ca nu este apreciata decat teoretic,si de aceea este reprimata 14 De la: ingerasulluptator 1 Martie 2012 18:11
Numai divorturi nimic interesant??? 43 De la: vieru_cezar_iasi 26 Iunie 2010 13:30
spirulina 26 De la: iulia__ 19 Decembrie 2009 14:28
Setari Cookie-uri