MA SIMT SINGURA.- MI-AS DORI UN SFAT DIN PARTEA DVS.


Proverbe 3: 5 Încrede-te în Domnul din toată inima ta, şi nu te bizui pe înţelepciunea ta!

6 Recunoaşte-L în toate căile tale, şi El îţi va netezi cărările.

7 Nu te socoti singur înţelept; teme-te de Domnul, şi abate-te de la rău!

8 Aceasta va aduce sănătate trupului tău, şi răcorire oaselor tale.


Matei 5:27 Aţi auzit că s-a zis celor din vechime: „Să nu preacurveşti.”

28 Dar Eu vă spun că oricine se uită la o femeie ca s-o poftească, a şi preacurvit cu ea în inima lui.

29 Dacă deci ochiul tău cel drept te face să cazi în păcat, scoate-l şi leapădă-l de la tine; căci este spre folosul tău să piară unul din mădularele tale şi să nu-ţi fie aruncat tot trupul în gheenă.

30 Dacă mâna ta cea dreaptă te face să cazi în păcat, taie-o şi leapăd-o de la tine; căci este spre folosul tău să piară unul din mădularele tale şi să nu-ţi fie aruncat tot trupul în gheenă.
31 S-a zis iarăşi: „Oricine îşi va lăsa nevasta să-i dea o carte de despărţire.”

32 Dar Eu vă spun că oricine îşi va lăsa nevasta, afară numai de pricină de curvie, îi dă prilej să preacurvească; şi cine va lua de nevastă pe cea lăsată de bărbat preacurveşte.
garbo242980
Postat pe 26 Iunie 2013 13:03
De la: garbo242980, la data 2013-06-26 13:03:23
Proverbe 3: 5 Încrede-te în Domnul din toată inima ta, şi nu te bizui pe înţelepciunea ta!

6 Recunoaşte-L în toate căile tale, şi El îţi va netezi cărările.

7 Nu te socoti singur înţelept; teme-te de Domnul, şi abate-te de la rău!

8 Aceasta va aduce sănătate trupului tău, şi răcorire oaselor tale.


Matei 5:27 Aţi auzit că s-a zis celor din vechime: „Să nu preacurveşti.”

28 Dar Eu vă spun că oricine se uită la o femeie ca s-o poftească, a şi preacurvit cu ea în inima lui.

29 Dacă deci ochiul tău cel drept te face să cazi în păcat, scoate-l şi leapădă-l de la tine; căci este spre folosul tău să piară unul din mădularele tale şi să nu-ţi fie aruncat tot trupul în gheenă.

30 Dacă mâna ta cea dreaptă te face să cazi în păcat, taie-o şi leapăd-o de la tine; căci este spre folosul tău să piară unul din mădularele tale şi să nu-ţi fie aruncat tot trupul în gheenă.
31 S-a zis iarăşi: „Oricine îşi va lăsa nevasta să-i dea o carte de despărţire.”

32 Dar Eu vă spun că oricine îşi va lăsa nevasta, afară numai de pricină de curvie, îi dă prilej să preacurvească; şi cine va lua de nevastă pe cea lăsată de bărbat preacurveşte.


pai voi pacaitii va lasati manipulate de liderii religiosi si apoi ziceti ca ascultati ce va zice Dumnezeu..
Cuvantul lui Dumnezeu se afla in oamenii curati sufleteste si trupeste...

pe cand voi pocaitii nu sunteti oameni curati ci voi luptati doar pt eticheta.nu luptati pt corectitudine si sinceritate,,

pt ca asta este datoria crestinului
Hristos nu a propavaduit evanghelia

Hristos a propavaduit,,curatia sufleteasca,,iubirea lui Dumnezeu,,corectitudinea ca femeia este egala barbatului..Cu totii suntem egali in fata lui Dumnezeu asa ca femeia nu trebuie sa fie supusa barbatului asa cum au scris oamenii lui satan in biblie..si zic ca este cuvantul lui Dumnezeu.

Cuvantul lui Dumnezeu este Drept si correct..
ingerasulluptator
Postat pe 26 Iunie 2013 13:37
pai voi pacaitii va lasati manipulate de liderii religiosi si apoi ziceti ca ascultati ce va zice Dumnezeu..
Cuvantul lui Dumnezeu se afla in oamenii curati sufleteste si trupeste...

pe cand voi pocaitii nu sunteti oameni curati ci voi luptati doar pt eticheta.nu luptati pt corectitudine si sinceritate,,

pt ca asta este datoria crestinului
Hristos nu a propavaduit evanghelia

Hristos a propavaduit,,curatia sufleteasca,,iubirea lui Dumnezeu,,corectitudinea ca femeia este egala barbatului..Cu totii suntem egali in fata lui Dumnezeu asa ca femeia nu trebuie sa fie supusa barbatului asa cum au scris oamenii lui satan in biblie..si zic ca este cuvantul lui Dumnezeu.

Cuvantul lui Dumnezeu este Drept si correct
ingerasulluptator
Postat pe 26 Iunie 2013 13:38
holy sht! Se iau cuviosii la trinta?
quasaria
Postat pe 26 Iunie 2013 15:23
Începutul propovăduirii lui Isus.
Marcu 1:14,15
După ce a fost închis Ioan, Isus a venit în Galileea şi propovăduia Evanghelia lui Dumnezeu.
El zicea: „S-a împlinit vremea, şi Împărăţia lui Dumnezeu este aproape. Pocăiţi-vă şi credeţi în Evanghelie.”

Ioan 17:17
Sfinţeşte-i prin adevărul Tău: Cuvântul Tău este adevărul.

“Toată Scriptura este insuflată de Dumnezeu şi de folos ca să înveţe, să mustre, să îndrepte, să dea înţelepciune în neprihănire” (2 Timotei 3:16).

2 Petru 2:20;21
Fiindcă mai întâi de toate, să ştiţi că nicio prorocie din Scriptură nu se tâlcuieşte singură.
Căci nicio prorocie n-a fost adusă prin voia omului; ci oamenii au vorbit de la Dumnezeu, mânaţi de Duhul Sfânt.

Romani 15:4
Şi tot ce a fost scris mai înainte a fost scris pentru învăţătura noastră, pentru ca, prin răbdarea şi prin mângâierea pe care o dau Scripturile, să avem nădejde.

2 Petru 3:9
Domnul nu întârzie în împlinirea făgăduinţei Lui, cum cred unii; ci are o îndelungă răbdare pentru voi şi doreşte ca niciunul să nu piară, ci toţi să vină la pocăinţă.

Ioan 3:16,17,18
Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică.
Dumnezeu, în adevăr, n-a trimis pe Fiul Său în lume ca să judece lumea, ci ca lumea să fie mântuită prin El.
Oricine crede în El nu este judecat; dar cine nu crede a şi fost judecat, pentru că n-a crezut în Numele singurului Fiu al lui Dumnezeu.

Romani 3:23,24,25
Căci toţi au păcătuit şi sunt lipsiţi de slava lui Dumnezeu.
Şi sunt socotiţi neprihăniţi, fără plată, prin harul Său, prin răscumpărarea care este în Hristos Isus.
Pe El, Dumnezeu L-a rânduit mai dinainte să fie, prin credinţa în sângele Lui, o jertfă de ispăşire, ca să-Şi arate neprihănirea Lui; căci trecuse cu vederea păcatele dinainte, în vremea îndelungii răbdări a lui Dumnezeu;
garbo242980
Postat pe 26 Iunie 2013 15:35
E adevarat Ca Martorii lui Yehova au modificat Biblia da nu ii baga pe toti oameni care sau pocait dupa porunca lui Dumnezeu in aceasi oala.
garbo242980
Postat pe 26 Iunie 2013 16:00
De la: garbo242980, la data 2013-06-26 16:00:50E adevarat Ca Martorii lui Yehova au modificat Biblia da nu ii baga pe toti oameni care sau pocait dupa porunca lui Dumnezeu in aceasi oala.
sa stii ca biblia este scrisa de oameni care au zis ca sunt inspirati de duhul sfant.Si Duhul sfant il primesc doar oamenii care duc o viata curate trupeste si sufleteste...Bibloia este scrisa de oameni de preoti

nu are logica


cred ca cel mai bine este sa citesti carti si sa iei doar ce este bun si constructiv.daca unii vor sa creada in lucruri neadevarate nu au decat..

eu nu ma las manipulate scrisa de preotii pacatosi,,daca altoii vor nu au decat.

nu vor sa il lase pe Dumnezeu sa ii invete pt ca sunt prea lenesi sa isi bata capul sa gandeasca individual..barbatii sunt excroci spirituali
ingerasulluptator
Postat pe 26 Iunie 2013 21:38
De la: garbo242980, la data 2013-06-26 15:35:53Începutul propovăduirii lui Isus.
Marcu 1:14,15
După ce a fost închis Ioan, Isus a venit în Galileea şi propovăduia Evanghelia lui Dumnezeu.
El zicea: „S-a împlinit vremea, şi Împărăţia lui Dumnezeu este aproape. Pocăiţi-vă şi credeţi în Evanghelie.”

Ioan 17:17
Sfinţeşte-i prin adevărul Tău: Cuvântul Tău este adevărul.

“Toată Scriptura este insuflată de Dumnezeu şi de folos ca să înveţe, să mustre, să îndrepte, să dea înţelepciune în neprihănire” (2 Timotei 3:16).

2 Petru 2:20;21
Fiindcă mai întâi de toate, să ştiţi că nicio prorocie din Scriptură nu se tâlcuieşte singură.
Căci nicio prorocie n-a fost adusă prin voia omului; ci oamenii au vorbit de la Dumnezeu, mânaţi de Duhul Sfânt.

Romani 15:4
Şi tot ce a fost scris mai înainte a fost scris pentru învăţătura noastră, pentru ca, prin răbdarea şi prin mângâierea pe care o dau Scripturile, să avem nădejde.

2 Petru 3:9
Domnul nu întârzie în împlinirea făgăduinţei Lui, cum cred unii; ci are o îndelungă răbdare pentru voi şi doreşte ca niciunul să nu piară, ci toţi să vină la pocăinţă.

Ioan 3:16,17,18
Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică.
Dumnezeu, în adevăr, n-a trimis pe Fiul Său în lume ca să judece lumea, ci ca lumea să fie mântuită prin El.
Oricine crede în El nu este judecat; dar cine nu crede a şi fost judecat, pentru că n-a crezut în Numele singurului Fiu al lui Dumnezeu.

Romani 3:23,24,25
Căci toţi au păcătuit şi sunt lipsiţi de slava lui Dumnezeu.
Şi sunt socotiţi neprihăniţi, fără plată, prin harul Său, prin răscumpărarea care este în Hristos Isus.
Pe El, Dumnezeu L-a rânduit mai dinainte să fie, prin credinţa în sângele Lui, o jertfă de ispăşire, ca să-Şi arate neprihănirea Lui; căci trecuse cu vederea păcatele dinainte, în vremea îndelungii răbdări a lui Dumnezeu;



biblia este scrisa de barbate pacatosi care au vrut sa faca femeia o sclava sa fie suspusa lor si sa le umple capul cu prostii..
biblia nu este scrisa de Dumnezeu..

Dumnezeu este in oamenii curati si care isi smeresc mintea si il lasa sa ii invete El.

Dumnezeu nu ii face pe oameni sa sufere.Femeia nu trebuie sa fie supusa barbatului pt ca barbatul nu este Dumnezeu,,
Barbatii trebuie sa duca o viata curate sufleteasca si trupeasca.sa fie cinstiti si curati si sa respecte femeile si pe oamenii din jurul sau..

Eu gandesc asa cium vreau eu si ii respect pe cei din jurul meu pana se leaga de principiile si gandirea mea.
ingerasulluptator
Postat pe 26 Iunie 2013 21:46
De la: quasaria, la data 2013-06-26 15:23:20 holy sht! Se iau cuviosii la trinta?


pai eu nu ma iau la tranta cu sectarii...Ei nu sunt luptatori pt dreptate ei sunt niste fanatici care cred minciunile care scriu in biblie care a fost scrisa de niste barbate pacatosi si acre au zis ca sunt inspirati de Duhul sfant..

ingerasulluptator
Postat pe 26 Iunie 2013 21:49
De la: quasaria, la data 2013-06-26 15:23:20 holy sht! Se iau cuviosii la trinta?


unde vezi tu cuviosi?
sau ai vrut sa scrii curviosi?
ca doar luptatoarea cu scobitoarea declara mai nu stiu cand ca a avut barbat si ca nu era bun de nimic si-a tras amant...
iar nici prapadiitul asta, cu citatele lui, nu e prea departe... transpira a ... dar sa-l lasam cu transpiratia lui, ca habar nu are pe ce lume traieste si nu e asa important sa vorbim despre el!

de la singuratate au ajuns la citate biblice fariseistice si contre misogine
heartbit
Postat pe 26 Iunie 2013 21:55
De la: heartbit, la data 2013-06-26 21:55:32
De la: quasaria, la data 2013-06-26 15:23:20 holy sht! Se iau cuviosii la trinta?


unde vezi tu cuviosi?
sau ai vrut sa scrii curviosi?
ca doar luptatoarea cu scobitoarea declara mai nu stiu cand ca a avut barbat si ca nu era bun de nimic si-a tras amant...
iar nici prapadiitul asta, cu citatele lui, nu e prea departe... transpira a ... dar sa-l lasam cu transpiratia lui, ca habar nu are pe ce lume traieste si nu e asa important sa vorbim despre el!

de la singuratate au ajuns la citate biblice fariseistice si contre misogine
eu sunt femeie cuminte si cinstita de cand nu mai am barbat...

cand nu am fost credincioasa daca barbatul nu a stiut sa se comporte cu mine normal ca mi-am gasit altul..

acum ca nu mai am barbat sunt femeie cinstita si credincioasa care duce o viata curate sufleteste si trupeste..

mai bine te-i fce si tu baiat cuminte asa cum am devenit eu femeie cuminte si serioasa..
pt ca a gresi este uman a persevere este diabolic asa cum faci tu..voi barbatii ca va bateti joc de femei si ziceti ca female sa va fie smerite de parca voi a-ti fii cinstiti si curati lui Dumnezeu

ingerasulluptator
Postat pe 26 Iunie 2013 22:05
De la: heartbit, la data 2013-06-26 21:55:32
De la: quasaria, la data 2013-06-26 15:23:20 holy sht! Se iau cuviosii la trinta?


unde vezi tu cuviosi?
sau ai vrut sa scrii curviosi?
ca doar luptatoarea cu scobitoarea declara mai nu stiu cand ca a avut barbat si ca nu era bun de nimic si-a tras amant...
iar nici prapadiitul asta, cu citatele lui, nu e prea departe... transpira a ... dar sa-l lasam cu transpiratia lui, ca habar nu are pe ce lume traieste si nu e asa important sa vorbim despre el!

de la singuratate au ajuns la citate biblice fariseistice si contre misogine



eu macar mam indreptat nu eram credincioasa si nu am avut experienta si nu am stiut sa imi aleg un barbat care sa stie sa respecte o femeie si el s-a comportat urat cu mine si eu m-am razbunat...acum nu ma mai razbun pe barbate ci imi impugn punctual de vedere

mi-am format un principiu sa nu imi bat joc de barbate dar nici nu o sa ii las pe barbate sa isi bata joc sin mine si sa profite de pe urma mea
ingerasulluptator
Postat pe 26 Iunie 2013 22:13
eu macar mam indreptat nu eram credincioasa si nu am avut experienta si nu am stiut sa imi aleg un barbat care sa stie sa respecte o femeie si el s-a comportat urat cu mine si eu m-am razbunat...acum nu ma mai razbun pe barbate ci imi impun punctual de vedere

mi-am format un principiu in viata sa nu imi bat joc de barbate dar nici nu o sa ii las pe barbate sa isi bata joc sin mine si sa profite de pe urma mea si o sa lupt pt sa lupt ca femeia sa fie respectata si nu sluga barbatului


Raporteaza abuz de limbaj
ingerasulluptator
Postat pe 26 Iunie 2013 22:18
eu macar mam indreptat nu eram credincioasa si nu am avut experienta si nu am stiut sa imi aleg un barbat care sa stie sa respecte o femeie si el s-a comportat urat cu mine si eu m-am razbunat...acum nu ma mai razbun pe barbate ci imi impun punctual de vedere

mi-am format un principiu in viata sa nu imi bat joc de barbate dar nici nu o sa ii las pe barbate sa isi bata joc sin mine si sa profite de pe urma mea si o sa lupt pt sa lupt ca femeia sa fie respectata si nu sluga barbatului


Raporteaza abuz de limbaj
ingerasulluptator
Postat pe 26 Iunie 2013 22:19
De la: garbo242980, la data 2013-06-26 16:00:50E adevarat Ca Martorii lui Yehova au modificat Biblia da nu ii baga pe toti oameni care sau pocait dupa porunca lui Dumnezeu in aceasi oala.


asa e, ai dreptate, pe tine nu o sa te bage la oala, ci direct la cazanul cu smoala, ratacila!
nu cumva esti si tu vreun apostol Pavel??? chiar nu aveti nici urma de ratiune sau macar bun simt?
heartbit
Postat pe 26 Iunie 2013 22:23
De la: ingerasulluptator, la data 2013-06-26 21:49:20
De la: quasaria, la data 2013-06-26 15:23:20 holy sht! Se iau cuviosii la trinta?


pai eu nu ma iau la tranta cu sectarii...Ei nu sunt luptatori pt dreptate ei sunt niste fanatici care cred minciunile care scriu in biblie care a fost scrisa de niste barbate pacatosi si acre au zis ca sunt inspirati de Duhul sfant..



oh, da! tu te iei la tranta cu tzantzarii!
lupty, dar tu citesti vreodata ce scrii? sau doar scrii sa fii la norma?
daca in biblie sunt scrise minciuni, atunci tu despre ce vorbesti? despre cartea de bucate? am impresia ca si cartea de bucate iti este straina, nu numai Biblia! avand in vedere ca tigaile le folosesti doar pentru a aplica corectii barbatilor!
dupa cum bag seama si pe tine si pe citatorul numai scaraotzchi va inspira si respira si transpira!
heartbit
Postat pe 26 Iunie 2013 22:30
De la: heartbit, la data 2013-06-26 22:30:36
De la: ingerasulluptator, la data 2013-06-26 21:49:20
De la: quasaria, la data 2013-06-26 15:23:20 holy sht! Se iau cuviosii la trinta?


pai eu nu ma iau la tranta cu sectarii...Ei nu sunt luptatori pt dreptate ei sunt niste fanatici care cred minciunile care scriu in biblie care a fost scrisa de niste barbate pacatosi si acre au zis ca sunt inspirati de Duhul sfant..



oh, da! tu te iei la tranta cu tzantzarii!
lupty, dar tu citesti vreodata ce scrii? sau doar scrii sa fii la norma?
daca in biblie sunt scrise minciuni, atunci tu despre ce vorbesti? despre cartea de bucate? am impresia ca si cartea de bucate iti este straina, nu numai Biblia! avand in vedere ca tigaile le folosesti doar pentru a aplica corectii barbatilor!
dupa cum bag seama si pe tine si pe citatorul numai scaraotzchi va inspira si respira si transpira!
pai acum am devenit femeie cinstita I barbatii sa fie cinstiti cu minesi acum vreau ca si barbatii sa fie cinstiti cu mine..sunt exigenta si cu mine si cu barbatii..eu pretend ceea ce ofer
ingerasulluptator
Postat pe 26 Iunie 2013 22:40
De la: Iulia_Pop_1, la data 2013-06-09 10:22:00 Sa incep cu inceputul: Sunt plecata din tara de doi ani, in urma unei situatii dureroase pentru mine si copilul meu. Acum sunt in Italia, si munca noastra aici este cat se poate de urata , si degradanta. Te gandesti: ce ai fost si ce ai ajuns. bun,,, iata ca imi veni randul si mie dupa doi ani sa ma curteze un domn de varsta mea it,care este despartit si are doi copii. Am iesit zilnic cu el 2 ore la plimbare la mare si cam atat. telefoane din partea lui , sfaturi, deoarece ma simtea ca sunt singura , ca nu am nici un prieten aici. Vreau sa va spun ca langa mine lucreaza doua familii de romani, sunt foarte invidiosi! nu am dat ocazia pentru a discuta contradictoriu cu ei. Nu pot comunica cu ei., ... sa revin la subiectul meu: Mie teama de o relatie cu acest om cu toate ca simt ca m-am indragostit de el, doar pentru faptul ca este strain mi-e teama de o relatie. Parca am devenit o salbatica, am ajuns sa nu mai stiu ce inseamna dragoste, relatie. Acum sunt plina de nervi, stare nervoasa, ca nu stiu cum sa ma pregatesc psihic pentru aceasta relatie dupa doi ani de abstinenta! [/quote
http://sanatate.bzi.ro/cum-o-convingi-sa-faca-sex-oral-20014
garbo_11724
Postat pe 26 Iunie 2013 23:35
Numai sa ai grija ca barbatii se comporta frumos la inceput,draga draga pana ce te are in pat,,dupa aia femeia trebuie sa tina relatia sa se comporte frumos cu el,,si uite asase termina si indragosteala..si femeile nu mai simt atractie sexuala fata de partenerii care habar nu au cum sa se comporte..

de fiecare data cand o femeie isi deschide inima unui barbat,,El isi bate joc de ea.Nu zic poate mai sunt si barbate cu bun simt,,dar sunt foarte putini...asa ca nu avem de ce sa fim visatoare
ingerasulluptator
Postat pe 27 Iunie 2013 21:49
Cumpara-ti un vibrator si ai rezolvat roblema impaci si varza si capra ..pot sa-ti ofer eu unu gratis cu masarea clictorisului
Dangeros_Daniela_1
Postat pe 28 Iunie 2013 14:14
Barbatii la inceput se comporta frumos,ca femeia sa nu ii vada defectele...apoi dupa ce o are in pat incepe sa isi arate adevarata fata...Si apoi femeia trebuie sa tina relatia,,eu una cred ca nici placer sexuala nu mai au unul fata de celalat din cauza barbatului care uita sa se mai comporte frumos dupa ce are femeia in pat...

eu cred ca atractia dispare din cauza ca barbatul uita sa se mai comporte frumos..

eu una nu as mai sta cu un barbat de care nu ma mai simt atrasa din cauza ca nu mai simt acectiune fata de el
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iunie 2013 23:26
NU POT SĂ-ȚI SPUN DECÂT SĂ AI RĂBDARE,SĂ-L CUNOȘTI BINE ȘI SĂ NU TE IMPLICI PREA MULT EMOȚIONAL,SENTIMENTAL.ORICE OM ,MAI DEVREME SAU MAI TÂRZIU,DACĂ ARE UNELE DEFECTE (și bineînțeles că toți avem) MARI ”o să-și dea în petic”(vorba românului).NU TREBUIE SĂ-I ANALIZEZI PE TOȚI PRIN PRISMA” FOSTULUI” SAU DIN CE AI AUZIT CĂ LI S-A ÎNTÂMPLAT CELOR APROPIAȚI.DAR DACĂ ÎNCEPI SĂ PUI ÎN BALANTĂ CALITĂȚILE ȘI DEFECTELE ANALIZÂND LA RECE NUMAI TU EȘTI ÎN MASURĂ SĂ DECIZI.O MATUSĂ DE-A MEA CÂND ERAM ELEVĂ MI-A SPUS”E BINE SĂ CUNOȘTI CÂT MAI MULȚI BĂIEȚI ȘI NUMAI ASTFEL POȚI SĂ FACI O COMPARAȚIE ÎNTRE EI”.LA MOMENTUL RESPECTIV AM JUDECAT-O GREȘIT ,NU I-AM DAT DREPTATE,ERAM PREOCUPATĂ DE ABSOLVIREA STUDIILOR ȘI VISAM CA ORICE ADOLESCENTĂ CĂ BĂIATUL CARE O SĂ-MI FIE PRIETEN DE NĂDEJDE O SĂ-MI DEVINĂ AUTOMAT SOȚ.PROSTII,COPILĂRII.TÂRZIU MI-AM DAT SEAMA CÂTĂ DREPTATE A AVUT.NUMAI CUNOSCÂND MAI MULTE TEMPERAMENTE,CARACTERE,ETC POȚI SĂ FACI O COMPARAȚIE ȘI SĂ DECIZI.RĂBDARE ȘI SĂ GÂNDEȘTI CU MINTEA ,NU CU SUFLETUL.NUMAI BINE ȘI PUTERE PENTRU COPILUL TĂU ÎN PRIMUL RÂND.
garbo203525
Postat pe 29 Iunie 2013 00:14
Andrada54
Postat pe 29 Iunie 2013 04:06
De la: Dangeros_Daniela_1, la data 2013-06-28 14:14:32Cumpara-ti un vibrator si ai rezolvat roblema impaci si varza si capra ..pot sa-ti ofer eu unu gratis cu masarea clictorisului



Pastreaza-l tu , ca femeia a cerut doar un sfat. Omul cu pricina o fi avand "vibrator" in dotare ...
Rotty
Postat pe 29 Iunie 2013 09:38
De la: garbo203525, la data 2013-06-29 00:14:47 NU POT SĂ-ȚI SPUN DECÂT SĂ AI RĂBDARE,SĂ-L CUNOȘTI BINE ȘI SĂ NU TE IMPLICI PREA MULT EMOȚIONAL,SENTIMENTAL.ORICE OM ,MAI DEVREME SAU MAI TÂRZIU,DACĂ ARE UNELE DEFECTE (și bineînțeles că toți avem) MARI ”o să-și dea în petic”(vorba românului).NU TREBUIE SĂ-I ANALIZEZI PE TOȚI PRIN PRISMA” FOSTULUI” SAU DIN CE AI AUZIT CĂ LI S-A ÎNTÂMPLAT CELOR APROPIAȚI.DAR DACĂ ÎNCEPI SĂ PUI ÎN BALANTĂ CALITĂȚILE ȘI DEFECTELE ANALIZÂND LA RECE NUMAI TU EȘTI ÎN MASURĂ SĂ DECIZI.O MATUSĂ DE-A MEA CÂND ERAM ELEVĂ MI-A SPUS”E BINE SĂ CUNOȘTI CÂT MAI MULȚI BĂIEȚI ȘI NUMAI ASTFEL POȚI SĂ FACI O COMPARAȚIE ÎNTRE EI”.LA MOMENTUL RESPECTIV AM JUDECAT-O GREȘIT ,NU I-AM DAT DREPTATE,ERAM PREOCUPATĂ DE ABSOLVIREA STUDIILOR ȘI VISAM CA ORICE ADOLESCENTĂ CĂ BĂIATUL CARE O SĂ-MI FIE PRIETEN DE NĂDEJDE O SĂ-MI DEVINĂ AUTOMAT SOȚ.PROSTII,COPILĂRII.TÂRZIU MI-AM DAT SEAMA CÂTĂ DREPTATE A AVUT.NUMAI CUNOSCÂND MAI MULTE TEMPERAMENTE,CARACTERE,ETC POȚI SĂ FACI O COMPARAȚIE ȘI SĂ DECIZI.RĂBDARE ȘI SĂ GÂNDEȘTI CU MINTEA ,NU CU SUFLETUL.NUMAI BINE ȘI PUTERE PENTRU COPILUL TĂU ÎN PRIMUL RÂND.
da dar sa nu te culci cu baietii cu care iesi.

cu toate ca ei incearca pt ca cu cat seduc mai repede cu atat femeia nu ii observa defectele,,apoi dupa ce seduc femeia are pretentia ca femeia sa ii suporte toate naravurile cele rele.
oamenii sunt rai

eu cred ca barbatii au vazut la mamele lor care sau complacut si sau integrat si fac si ele rautati de aceea poate si urasc femeia,,mai sunt si manipulate de biblie ca femeia sa fie supusa barbatului si sa ii suporte toate naravurile cele rele pe care barbatii nu vor sa si le schimbe.
ingerasulluptator
Postat pe 29 Iunie 2013 13:31
De la: garbo203525, la data 2013-06-29 00:14:47 NU POT SĂ-ȚI SPUN DECÂT SĂ AI RĂBDARE,SĂ-L CUNOȘTI BINE ȘI SĂ NU TE IMPLICI PREA MULT EMOȚIONAL,SENTIMENTAL.ORICE OM ,MAI DEVREME SAU MAI TÂRZIU,DACĂ ARE UNELE DEFECTE (și bineînțeles că toți avem) MARI ”o să-și dea în petic”(vorba românului).NU TREBUIE SĂ-I ANALIZEZI PE TOȚI PRIN PRISMA” FOSTULUI” SAU DIN CE AI AUZIT CĂ LI S-A ÎNTÂMPLAT CELOR APROPIAȚI.DAR DACĂ ÎNCEPI SĂ PUI ÎN BALANTĂ CALITĂȚILE ȘI DEFECTELE ANALIZÂND LA RECE NUMAI TU EȘTI ÎN MASURĂ SĂ DECIZI.O MATUSĂ DE-A MEA CÂND ERAM ELEVĂ MI-A SPUS”E BINE SĂ CUNOȘTI CÂT MAI MULȚI BĂIEȚI ȘI NUMAI ASTFEL POȚI SĂ FACI O COMPARAȚIE ÎNTRE EI”.LA MOMENTUL RESPECTIV AM JUDECAT-O GREȘIT ,NU I-AM DAT DREPTATE,ERAM PREOCUPATĂ DE ABSOLVIREA STUDIILOR ȘI VISAM CA ORICE ADOLESCENTĂ CĂ BĂIATUL CARE O SĂ-MI FIE PRIETEN DE NĂDEJDE O SĂ-MI DEVINĂ AUTOMAT SOȚ.PROSTII,COPILĂRII.TÂRZIU MI-AM DAT SEAMA CÂTĂ DREPTATE A AVUT.NUMAI CUNOSCÂND MAI MULTE TEMPERAMENTE,CARACTERE,ETC POȚI SĂ FACI O COMPARAȚIE ȘI SĂ DECIZI.RĂBDARE ȘI SĂ GÂNDEȘTI CU MINTEA ,NU CU SUFLETUL.NUMAI BINE ȘI PUTERE PENTRU COPILUL TĂU ÎN PRIMUL RÂND.
da dar sa nu te culci cu baietii cu care iesi.

cu toate ca ei incearca pt ca cu cat seduc mai repede cu atat femeia nu ii observa defectele,,apoi dupa ce seduc femeia are pretentia ca femeia sa ii suporte toate naravurile cele rele.
oamenii sunt rai

eu cred ca barbatii au vazut la mamele lor care sau complacut si sau integrat si fac si ele rautati de aceea poate si urasc femeia,,mai sunt si manipulate de biblie ca femeia sa fie supusa barbatului si sa ii suporte toate naravurile cele rele pe care barbatii nu vor sa si le schimbe.
ingerasulluptator
Postat pe 29 Iunie 2013 13:32
Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentruca oricine crede în El, să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică. (Ioan 3: 16)
garbo242980
Postat pe 29 Iunie 2013 14:43
De la: quasaria, la data 2013-06-26 15:23:20 holy sht! Se iau cuviosii la trinta?





Q....ai vazut si tu in ultima vreme ca...acesti..."cuviosi"...si-o trag in familie...mai nou...si...culmea...vin sa ne invete pe noi..."nestiutorii"...ce si cum!!!!
sincer...trec prin mesaje si postari...si...ma minunez cata ipocrizie si refulare exista!!!...dar...e loc si de mai mult...stai sa vedem!!!
ovidiu42
Postat pe 29 Iunie 2013 15:52
te inteleg fff bine,eu sunt in situatia ta,aproape de doi ani sunt si eu tot in italia,stiu ce inseamna sa te simti singura si sa muncesti ceva ce in tara nu as fi facut pt k aveam un job bun,dar numai cine nu trece prin ce trecem noi nu intelege situatia,multi cred k ar trebui sa ne simtim fericite k avem job,k suntem aici etc.daca iti place de omul respectiv lasa sa vina totul de la sine,traieste fiecare clipa fara ati face mari sperante,e mult mai bine sa fii realista chiar daca te idragostesti ramai cu picioarele pe pamant pt a nu suferi din nou,viata insa merita traita,auguri!!!
salvyna_g
Postat pe 29 Iunie 2013 16:09
Năşico, citesc şi-ţi dau dreptate. E plină lumea de deştepţi/te...
Mda, sincer/i...ipocrizie...
Axl_R
Postat pe 29 Iunie 2013 16:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce oare dupa divort barbatii platesc o pensie alimentara amarata la copii,apoi ei sunt liberi sa faca din nou alti copiii si alte femei 53 De la: demonsauinger 24 Iunie 2011 13:43
Vă rog să mă ajutați! 13 De la: garbo117267 5 Aprilie 2017 10:39
ciudat 3 De la: barbi 23 Aprilie 2010 22:17
Crede-ti ca exista prieteni adevarati? 42 De la: quasaria 13 Iunie 2010 22:27
shopping.. 1 De la: sonia_mira 7 Decembrie 2011 00:36
Setari Cookie-uri