Este posibil?

Cum se manifesta ciclu peste sarcina?Este posibil?
garbo_9404
Postat pe 16 Noiembrie 2012 19:26
se manifesta bine! ca orice ciclu normal, doar a vine anormal!
heartbit
Postat pe 16 Noiembrie 2012 19:39

Este posibil...cu anumite modificari in desfasurarea lui!!!
The_rock_flower
Postat pe 16 Noiembrie 2012 20:50

Este posibil...cu anumite modificari in desfasurarea lui!!!
The_rock_flower
Postat pe 16 Noiembrie 2012 20:50
Io nu stiu Da` Bitul stie mai bine ca parca a patit-o la a doua sarcina
Rotty
Postat pe 16 Noiembrie 2012 20:53
la un cabinet stomatologic ai incercat? ca ginecologul e in concediu prelungit
jeje2011
Postat pe 16 Noiembrie 2012 21:38
nu se manifesta. Aia e problema.
Devine...cum sa spun.... foarte rezervat.
quasaria
Postat pe 16 Noiembrie 2012 21:58
pai nu asa Rotty.
la prima sarcina mi.a venit inainte.
la a doua sarcina mi.a venit dupa.
la a treia sarcina mi.a veniti n timp ce.
si abia la a patra sarcina mi-a venit in primele luni de sarcina!
deci pot fi considerat tata eroin!
numai ca la toate sarcinile astea eram gravid cu lenea... ca uite asa ma f..... o lene...
heartbit
Postat pe 16 Noiembrie 2012 23:34
Aha....Deci un "pui" de-al tau a ajuns si pe la mine ....de ma chinuie si nu ma lasa sa muncitoresc nica...
Rotty
Postat pe 17 Noiembrie 2012 10:22
toooaaaaata ziua si mai ales tooooaaaaata noaptea muncesc ca un tata de albine!
nu stiu ce mi-or fi pus astia in mancare, dar cand aud de munca... uite asa maaaaaa intiiiinnnnd... de mai am putzin si rup patul...

si... cand imi vine cheful de munca ...
ma asez cuminte intr-un colt si astept pana imi trece! ca doar nu tine o vesnicie!
heartbit
Postat pe 18 Noiembrie 2012 02:34
Tractorasul meu inca nu se manifesta....
VOIAJOR
Postat pe 25 Noiembrie 2012 21:37
pai trimite musca la arat
jeje2011
Postat pe 29 Noiembrie 2012 00:30
buna.. am nevoie d mult ajutor...sunt o tanara femeie care isi doreste f tare un bebe...d 8 luni incercam f des sa facem bebe, dar nici un rasp..am fost la dr si a sp k sunt f bn.. pe 18 martie am av ciclu slab pe 19 martie putin mai abundent dar nu cum imi era mie d obicei(si atat mi sa oprit, ceea c nu mi sa intamplat niciodata)...iar azi pe 25 martie am avut o secretie usor rozalie....



VA ROG AJUTATI-MA SI PE MN !!!

PS: imi este teama sa imi fac test d sarcina ...dupa atatea teste negative.:((
garbo_12354
Postat pe 25 Martie 2013 23:45
atunci daca nu vrei sa dai 25...30 de lei pe testul ala de sarcina... mergi la un ginecolog... ! poate iti da vestea cea buna!
daca nu... incearca si cu alt partener! poate iese mai repede!
dca tu "esti bine", asta nu inseamna ca partenerul tau nu ar putea sa aiba probleme!!!!!!
am avut o colega de serviciu, care ea era ok, numai ca "soldateii" sotului erau lenesi si chiar anemici... mureau inainte de-a da batalia cu "OUL precolumbian"... ... deci fa si cu el ceea ce ai facut cu tine... du-l la un test! nu e rusinos, ba chiar e samatos!
heartbit
Postat pe 26 Martie 2013 00:14
da...nu este vb d banii...am luat cred k mai bn d 15 teste in 8 luni...rasp la intrebarile d mai sus din text..pls


cine stie si se pricepe..
garbo_12354
Postat pe 26 Martie 2013 11:25

354, cine ce sa stie si la ce sa se priceapa, bre? la cum functionezi mata, fiziologic vorbind? ai avut vreodata curiozitatea sa afli ca individualitatea presupune unicitate si, in consecinta, ceea ce ti se intampla tie, chiar daca se intampla si altuia, procesul nu e niciodata la fel si presupune alte date?
ai primit destule raspunsuri de bun simt elementar, dar tu o tii langa sa-ti spunem noi de ce e uda ploaia.

primo, aici nu e cabinet de obstetrica-ginecologie, asadar tot ceea ce ai putea afla aici sunt doar opinii fara o baza stiintifico-medicala ori experiente pur personale, individuale. nimeni nu-ti poate da un raspuns mai bine si mai justificat decat un medic, insa, te asigur ca nici acesta nu va sti cu rigurozitate si certitudine daca o urma de mesntra semnifica ceva sau altceva pana nu-ti face niste teste.
secondo, ce-ar fi sa nu mai bati cu piciorul in podea crezand ca toata lumea trebuie sa-ti raspunda la toate aberatiile?
du-te la medic sau trimite-l pe sotul tau sa-si faca si el niste teste. nu doar femeile pot fi `cauza`, ci si barbatul poate fi defect.
esme
Postat pe 26 Martie 2013 12:18
da este posibil sa fii insarcinata si sa Iti vine ciclul,am o cunostiinta care a patit asa ea statea linistita si cand s-a trezit cu ditamai surpriza si nici nu a mai avut ce face si a pastrat copilul.
garbo_11755
Postat pe 26 Martie 2013 13:15
esme, degeaba i-am spus si eu acelasi lucru sa mearga la ginecolog si eventual sa-si duca partenerul la control, ca tot n-a inteles nimic! i s-a parut ca nu i-am raspuns! probabil ca vroia sa-i spuna cineva - "femeie esti insarcinata si iti vine ciclul peste sarcina" - cred ca asa ar fi fost extrem de multumita!
ce sa-i faci, obsesie de gradinita! dupa raspuns si chiar dupa solicitarea in sine, se vede de cata lipsa de creier dispune! multaaaaaaaaaa!
heartbit
Postat pe 26 Martie 2013 15:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mamica in luna Iunie 3 De la: anacs 24 Februarie 2010 23:35
Buna mamivi si viitoare mamici! 5 De la: mony08 23 Februarie 2010 17:19
Sarcina FIV 1 De la: criss_tinna70_yahoo_com 18 Februarie 2009 08:09
E cineva care va naste in septembrie-octombrie la maternitatea giulesti? 1 De la: rashela 13 August 2009 15:39
ecografiile in sarcina!!! 21 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 00:01
Setari Cookie-uri