Cum poate sa il scape de acest obicei?

İmi cer scuze Heart ca te-am folosit ca sa raspunzi.
Eu te repesct, dar era nevoie de un barbat ca sa isi dea seama lumea de manipularea femeii.
cum eu te-am manipulat sa raspunzi, asa face si aceasta persoana cu vecina ei. O MANİPULEZA !
Heart, sper ca ai inteles ca a fost doar de demonstrat ceva si iti multumesc mult de tot pentru ca m-ai ajutat fara sa stii.
Deci aceasta femeie isi manipuleza vecina si acel barbat vede acest lucru.
De aici acele miscari involuntare. Logic.
Se simte stresat d eprezenta vecinei in viata lor intima pentru ca ea ii spune totul cele,i care o exploateza la spalat terase i nu are un mobil bun (nu spun decat de vreo 150 lei cu care intri si pe net si este si de firma wow).
Deci??????????
Am demonstrat.
Sarikiz
Postat pe 21 Martie 2013 03:40
Heart, inclin sa cred ca ai deptate. Oare exista ceva intre cei doi?
Ca eu te-am manipulat sa raspunzi.
Deci sa existe ceva intre "vecini"? De o tot accidenteaza pe "vecina"?
Sarikiz
Postat pe 21 Martie 2013 03:44
Mie mi s-a parut la inceput ca aceasta persoana are bucurii la contabil, dar nu o credeam in stare de asa ceva.
dar daca nu scrie "vecina" si scrie ea, atunci este adevarat!
Xhiar era nevoie de un barbat in toata aceasta tarasenie! Multam.
Sarikiz
Postat pe 21 Martie 2013 03:48
Heart stii unde am grest? ca am acordat circumstante atenuante acestei femei.
Si faptl ca am o pisica care este altfel decat altele si nu este lingusitoare. Trebuia sa ma gandesc ca nu toate pisicile sunt la fel. Mai exista si motani. sau femele bataioase.
mey, prea m-a zapacit femeia asta cu poovestea vecinei care nu poate sa scrie singura, ceea ce eu nu concep. O fi bolnava saraca! Sau nu stie carte sa scrie! O analfabeta de scrie vecina in locul ei !
Sarikiz
Postat pe 21 Martie 2013 03:56
De la: garbo_11426, la data 2013-03-13 17:53:23As dori niste pareri sincere si solutii.vecina mea are un iubit muncitor,amuzant dar din pacate are un defect(eu am incercat sa o ajut cu sfaturi dar m-as dori si idei noi,ma folosesc de o metafora,"galeti cu apa curata)".problema ar fi ca este cam neatent si a accidentat-o fara sa vrea de vreo 6 ori.La shopping era destul de aglomerat si a lovit-o cand a schimbat cosul in cealalta mana a lovit-o accidental in burta,alta data cand am fost eu si sotul in vizita la ei,ne uitam la televizor si a lovit-o cand a schimbat pozitia picioarelor, in genunchi.Nu am expus toate problemele ca nu mi le amintesc sincer.La una am fost si eu martora si celelalte mi le-a spus ea.Eu i-am spus de comunicare sa comunice mai bine cu partenerul ei si sa ii spuna cand face o anumita miscare(mai rapida),sa fie si el mai atent,cum se uita de masini in ce directie sunt atunci cand conduce asa sa se uite si cand e cu partenera.Dar dupa cum v-am spus doresc si ideeile voastre.Ce ar putea sa faca vecina mea sa evite acest "wrestling involuntar"?Sotul meu mi-a zis ca el atunci cand a lovit-o pe ea fara sa vrea era captat de televizor,pentru ca s-a uitat in directia ochilor lui.Silviana,vecina mea este o fata deosebita,plina de viatza dar aceste accidente(greseli parca de copil),ii schimba starea...Cum ii putem educa barbatul?Astept opinii!Multumesc anticipat dragi membrii garbo

metoda este sim[pla; cind pune si ea ciorba ferbinte in farfuria sotului sa-i scape polonicul din greseala in cap
garbo_11724
Postat pe 21 Martie 2013 09:34
24 ce-i cu "obiceiurile" astea malefice asupra barbatilor?
se pare ca duci lipsa;))......sau te "guduri" pi langa el ca sa te scarpine??

... cred ca de il scapa de obiceiu' cela, capata altu' mai ....zi-i cum doresti!


podu' di piatra, s-o daramat.
o vinit apa si l-o luat

voi face altu' pi munte sus,
unul mai..... ce mistooo!
Fss_ssu
Postat pe 21 Martie 2013 10:17
Mamaaaaa....ce de multa "logica" pe la 3 noaptea... ..doar e sfetnic bun...
Rotty
Postat pe 21 Martie 2013 11:55
De la: Sarikiz, la data 2013-03-21 03:40:24İmi cer scuze Heart ca te-am folosit ca sa raspunzi.
Eu te repesct, dar era nevoie de un barbat ca sa isi dea seama lumea de manipularea femeii.
cum eu te-am manipulat sa raspunzi, asa face si aceasta persoana cu vecina ei. O MANİPULEZA !
Heart, sper ca ai inteles ca a fost doar de demonstrat ceva si iti multumesc mult de tot pentru ca m-ai ajutat fara sa stii.
Deci aceasta femeie isi manipuleza vecina si acel barbat vede acest lucru.
.....


nu am inteles ca m-ai manipulat. ar fi destul de greu, la drept vorbind!
intamplarea face ca am raspuns voit, voluntar, consitent si neconstrans la o solicitare, ceea ce nu este acelasi lucru cu o manipulare!
cand manipulezi pe cineva, lucrurile stau putin diferit...! banuiesc ca ar trebui sa stii
heartbit
Postat pe 21 Martie 2013 12:54
Pana la urma a citit vecina? Ce a zis?
Sarikiz
Postat pe 22 Martie 2013 23:02
De la: Rotty, la data 2013-03-21 11:55:57 Mamaaaaa....ce de multa "logica" pe la 3 noaptea... ..doar e sfetnic bun...

Sper sa ii fost cu folos vecinei (daca exista) :))
Acum a luat de alta vecina, cu un copil bolnav. Oare o exista si aceea?
Ca vad ca nu scrie niciuna, ci scrie alta in locul lor.
Noapte buna Rotty !
Sarikiz
Postat pe 23 Martie 2013 00:16
Pentru schimbarea unui obicei,sunt necesare patru luni de munca,zice cartea de psihologie...e valabil pentru oricine,si pentru orice obicei.
E important modul in care ea va explica,lui,asta.
poate sa ii spuna ca trebuie sa ia in consideratie intotdeauna pe celalalt de langa el,indiferent unde este,si ce face,ce ii capteaza atentia.
Si sunt necesare explicatii,si apoi iar explicatii,si apoi o pauza,si air explicat,,....ca la copiii mici.
eu l-am dezbarat pe al meu de aruncat hainele,de aruncat gunoaile peste tot,de fumat in casa,de mancat in pat,de aruncat scrumul pe jos,de scuipat pe jos,si de multe altele.....
acum spala singur hainele lui,face curat in toata casa,plus geamurile,dus gunoiul,etc etc....
numai gatitul,si schimbatul lenjeriri,sunt ale mele mereu.....
una cate una,pe rand,se schimba toate.....
metoda este aceeasi intotdeauna,inchipuie-ti ca trebuie sa explici unui copil mic,care nu stie.ii vei explica si frumos,si cu iubire,si vei avea si rabdare sa nu inteleaga din prima....exact ca la copii.
cum e invatatul la olita,asa e si cu invatatul sau dezvatatul obiceiurilor.
vor mai fi accidente,dar mai rarae,mai rare,pana va fi pe drumul bun,.
d
daniilia
Postat pe 24 Martie 2013 09:43
De la: Sarikiz, la data 2013-03-21 03:40:24İmi cer scuze Heart ca te-am folosit ca sa raspunzi.
Eu te repesct, dar era nevoie de un barbat ca sa isi dea seama lumea de manipularea femeii.
cum eu te-am manipulat sa raspunzi, asa face si aceasta persoana cu vecina ei. O MANİPULEZA !
Heart, sper ca ai inteles ca a fost doar de demonstrat ceva si iti multumesc mult de tot pentru ca m-ai ajutat fara sa stii.
Deci aceasta femeie isi manipuleza vecina si acel barbat vede acest lucru.
De aici acele miscari involuntare. Logic.
Se simte stresat d eprezenta vecinei in viata lor intima pentru ca ea ii spune totul cele,i care o exploateza la spalat terase i nu are un mobil bun (nu spun decat de vreo 150 lei cu care intri si pe net si este si de firma wow).
Deci??????????
Am demonstrat.
----------------------------------Din toate precizarile tale extrag doar partea pozitiva.Din unele punte de vedere esti de apreciat.Dar eu nu sclavesc pe nimeni.Doar ca am crescut singura la parinti si uneori mai ai nevoie de o mana de ajutor.Tin sa precizez ca atunci cand prietena mea(cea anterioara)nu m- a ajutat am platit o verisoara si chiar foarte bine ca sa ma ajute la treaba,deci nu pe degeaba.Cat despre vecina, nu vreau si nu am intentia sa ii iau iubitul sau altceva vreau doar sa o ajut.Si faptul ca are serviciul lui de contabil il face sa se gandeasca mai mereu in acea directie da, este adevarat,mai ales ca tu ai avut experienta in domeniu si cunosti situatia(si prietena mea a identificat asemanari in acesta directie).Nu ma reprezinta celelalte lucruri pe care le-ai scris.Imi place sa ajut dar dupa ce am citit impreuna eu si Silviana mesajele de la tine mi-a spus ca iubitul ei nu crede in aceste forumuri(i-am propus sa ii dau un telefon nou) si de aceea nu o lasa.Adica pentru el forumurile sunt niste prostii din viziunea lui de aceea ea a apelat la mine a fost un alt motiv pe care il tinea ascuns.Tu iti poti da cu parerea despre mine asa vezi tu lucrurile,dar extrag ce stiu ca mi se potriveste din descrierea ta,lucrurile cu care nu ma identific nu le asimilez.O zi buna!
garbo_11426
Postat pe 26 Martie 2013 16:33
De la: daniilia, la data 2013-03-24 09:43:57 Pentru schimbarea unui obicei,sunt necesare patru luni de munca,zice cartea de psihologie...e valabil pentru oricine,si pentru orice obicei.
E important modul in care ea va explica,lui,asta.
poate sa ii spuna ca trebuie sa ia in consideratie intotdeauna pe celalalt de langa el,indiferent unde este,si ce face,ce ii capteaza atentia.
Si sunt necesare explicatii,si apoi iar explicatii,si apoi o pauza,si air explicat,,....ca la copiii mici.
eu l-am dezbarat pe al meu de aruncat hainele,de aruncat gunoaile peste tot,de fumat in casa,de mancat in pat,de aruncat scrumul pe jos,de scuipat pe jos,si de multe altele.....
acum spala singur hainele lui,face curat in toata casa,plus geamurile,dus gunoiul,etc etc....
numai gatitul,si schimbatul lenjeriri,sunt ale mele mereu.....
una cate una,pe rand,se schimba toate.....
metoda este aceeasi intotdeauna,inchipuie-ti ca trebuie sa explici unui copil mic,care nu stie.ii vei explica si frumos,si cu iubire,si vei avea si rabdare sa nu inteleaga din prima....exact ca la copii.
cum e invatatul la olita,asa e si cu invatatul sau dezvatatul obiceiurilor.
vor mai fi accidente,dar mai rarae,mai rare,pana va fi pe drumul bun,.
d

Nu pot sa cred ! Asta inseamna umilirea barbatului ! Si dictatura femeii. Pai de firca ta face toate, nu de placere. S-a saturat catavea luni de tocat la creier cu psihologia (si aici raspund si la on intrebare pusa de altcineva referitor la femeile psiholog :)
Ca sa nu il mai bati la cap cu toate nebuniile, face ce ii zici.
Deci?
Sarikiz
Postat pe 1 Aprilie 2013 19:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrusi? 260 De la: quasaria 19 August 2011 18:49
vreau un sfat 8 De la: Elena_Onofrei_1 14 Iunie 2017 23:14
legarea trompelor 3 De la: garbo057460 3 Ianuarie 2012 19:16
anunt umanitar! dovedeste ca ti pasa!!! 1 De la: Iryna_Iry 5 Septembrie 2012 11:36
TIMPUL NU EXISTA,DOAR VIATA SI TREBUIE SA LASI CEVA IN URMA TA CA SEMN CA AI TRAIT ! 45 De la: ingerasulluptator 15 Februarie 2012 20:42
Setari Cookie-uri