Buna

Povestea mea a inceput acum 6 luni,cand am cunoscut in liceu un baiat din clasa a 12 a.Il cheama Bogdan,la inceput am devenit prietenii,dupa 2 saptamani dupa ce ne-am cunoscut eu i-am spus ca il plac i-ar el mi-a spus ca nu se stie niciodata.Dupa ce i-am marturisit ca il plac,cateva zile el nu a mai vorbit cu mine,dar dupa o saptamna a inceput din nou sa ma caute.Incepusem sa vorbim foarte des prin mesaje,ma suna si vorbeam chiar si pe internet.Insa fata in fata foarte des vorbeam,intr-o seara m-a sunat si mi-a spus ca este pe munte si etc.la un moment dat mi-a spus ca ar vrea sa se desparta de actuala lui prietena ca sa fie cu mine.Insa dupa ce mi-a spus ca vrea sa fie cu mine,nu a mai durat mult timp si am incetat sa mai vorbim,deoarce el se indepartase de mine,imi raspundea la mesaje foarte indiferent si cu raceala.Acum am ramas singura,si plina de indoieli,de ce mi-a spus ca vrea sa fie cu mine si dupa aceea s-a indepartat?Il iubesc si as dori sa ma ajutati cu cateva sfaturi pentru a fi cu el,daca nu voi fi cu el cel putin vreau sa aflu de ce s-a indepartat de mine asa brusc?
Bianca033490
Postat pe 23 Martie 2010 16:21
De la: Bianca033490, la data 2010-03-23 16:21:50Povestea mea a inceput acum 6 luni,cand am cunoscut in liceu un baiat din clasa a 12 a.Il cheama Bogdan,la inceput am devenit prietenii,dupa 2 saptamani dupa ce ne-am cunoscut eu i-am spus ca il plac i-ar el mi-a spus ca nu se stie niciodata.Dupa ce i-am marturisit ca il plac,cateva zile el nu a mai vorbit cu mine,dar dupa o saptamna a inceput din nou sa ma caute.Incepusem sa vorbim foarte des prin mesaje,ma suna si vorbeam chiar si pe internet.Insa fata in fata foarte des vorbeam,intr-o seara m-a sunat si mi-a spus ca este pe munte si etc.la un moment dat mi-a spus ca ar vrea sa se desparta de actuala lui prietena ca sa fie cu mine.Insa dupa ce mi-a spus ca vrea sa fie cu mine,nu a mai durat mult timp si am incetat sa mai vorbim,deoarce el se indepartase de mine,imi raspundea la mesaje foarte indiferent si cu raceala.Acum am ramas singura,si plina de indoieli,de ce mi-a spus ca vrea sa fie cu mine si dupa aceea s-a indepartat?Il iubesc si as dori sa ma ajutati cu cateva sfaturi pentru a fi cu el,daca nu voi fi cu el cel putin vreau sa aflu de ce s-a indepartat de mine asa brusc?
Bianca033490
Postat pe 23 Martie 2010 17:59
Bianca, toate povestile au un prolog(inceput), cuprins si sfarsit sau epilog.Probabil ca tu esti mai mica decat el.Baiatul a trecut poate la faza urmatoare cu fosta lui prietena si de aceea relatia lui fata de tine s-a racit.Nu trebuie sa disperi din atata lucru, deoarece raciri de genul acesta se intampla si la femeile maritate care au chiar copii.In aceste situatii, mai devreme sau mai tarziu intervine divortul.Acum nu ai ramas singura, din moment ce nu ai impartit cu el absolut nimic.Deci ai fost singura, continui sa fii si poate peste un timp ai sa ne spui ca nu mai esti singura si ai sa aduci dovezi sigure in acest sens.Parerea mea este ca esti tanara si ca ai viata inainte.Aceasta inseamna ca poti naviga in orice port doresti tu, ca ai sa-ti intalnesti piratul cand nu ai sa te astepti.Sa stii ca prima dragoste este romantica si plina de dorinte, sperante si neimpliniri.Mai tarziu, ai sa descoperi adevarata dragoste si ai sa fii fericita.Iti doresc mult noroc.
Jack Sparrow.
Ioana007
Postat pe 23 Martie 2010 18:19
Wow Sparrow, you broke my heart.

Bianca (ce nume frumos ai!), el nu stie ce pierde iar tu nu ai pierdut nimic.Dupa cum sparrow spune el probabil a trecut la o alta etapa cu prietena lui si momentan si-a pierdut interesul pentru tine.
Da-i pace si uita-te inainte. Fat Frumos pentru tine e undeva dupa colt, poate te priveste tot timpul, poate in banca alaturata, clasa vecina....ai sa-l vezi intr-o zi fii sigura.
Scrie poezii, proza, viseaza, gindeste-te la viitorul tau nu lasa timpul sa moara gol linga tine doar pentru ca EL nu mai vorbeste cu tine.
Ciresica
Postat pe 24 Martie 2010 01:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aspectul conteaza??? 29 De la: camelia73 12 Iulie 2009 20:24
de ce toata lumea se gandeste doar la agatat si la casatorie? Mi se pare o tampenie..probabil ca este chestie de inteligenta,pt ca atata ii duce capul 54 De la: ingerasulluptator 27 Noiembrie 2012 08:26
sex ,intilnir,etc 13 De la: vuvuzela 28 Iulie 2010 19:26
relatii intre femei 28 De la: elisabeta_boia 17 Septembrie 2011 18:08
"nu este nimeni de neinlocuit,dar uneori e nevoie de mai multe persoane pentru a inlocui una singura" 34 De la: Jojolin 22 August 2010 00:45
Setari Cookie-uri