Asa doare pe toata lumea?

De la: suparatu_, la data 2013-03-20 23:17:48 ...ma doaRe minciuna lu' Mirela,na
....ea o deschis topicu' acu' 11 zile si s-o gandit la divort di 3 saptamani si acu' cica, o doare mai tare.....
N-o doare! iti zac eu
Mai, hai sa-ti fac o frectie la tample, cu zama di portocala, vrei?
Sara!
...o vinit Primavara

E de rau bre daca te doare o minciuna inchipuita. De unde stii ca femeia minte?
E, uite vezi de ce barbatii cred ca nu sunt intelesi de femei?
Ai stat tu langa ea sa vezi ce se intampla?
Hai sa o luam pe crezare.
Este treaba ta daca nu crezi ce spune o femeie. De asta nu esti casatorit bre, prea dai cu biciul.
NB si tie.
Apropo, tu esti mincinosul :))
Ai zis ca a venit primavara :))
La tine in Moldova primavara este cu zapada si viscol bre? :)))))))))
Sarikiz
Postat pe 23 Martie 2013 00:10
mai verdeato, tu ai citit cu atentie tot ci o scris ea pi aicea
eeee!: X_X & ma >:(!
Sara!;)
...nu alung io Primavara ...o fugit ea:)
da pi tini, ci ti doare di nu dormi?
Fss_ssu
Postat pe 23 Martie 2013 00:18
DRAGA MEA, cel putin pe mine ma doare la fel sau poate si mai mult pentru ca la mine este vorba de 18 ani de casnicie in aceleasi conditii si de doi copii cuminti si frumosi care desi nu vor sa recunoasca ,sufera la fel ca si mine.Eu sunt asistenta medicala iar el instalator gaze ,eu- copii ,casa ,datorii,el-bautura,tigari,mama si tata,eu-prieteni oameni ca lumea,el-prieteni toti betivanii,eu-crescuta cu bun simt si cu frica de Dumnezeu,el -crescut ca la "usa cortului".Pur si simplu m-a facut de ras peste tot dar am acceptat pentru ca il mai iubesc inca desi nu stiu de ce.Unde mai pui ca fata mea este clasa a opta si am ramas cu 6000 lei datorie la intretinere pe care nu stiu cum am sa-i platesc din 800lei cat am eu salariu.EL nu mai munceste nicaieri,iar eu sunt pe punctul de a ramane si pe drumuri cu doi copii.Si toate astea doar pentru ca m-am maritat din dragoste si mi-am dorit toata viata o familie adevarata nu fericita.Doare mai mult decat iti poti imagina,crede-ma.Daca mama traia sau tatal meu ar fi stat langa mine ,n-as fi ajuns asa.
garbo222429
Postat pe 23 Martie 2013 11:42
429, viata e intr-adevar al dreak de nedreapta citeodata, problema e ca tb. sa ne descurcam singurei, fara mamica, fara taticul. Cunosc situatia - era chiar un pic mai grava cind dl. meu si-a pus palma in cour si m-a lasat cu un bebelus prematur in brate, casa goala, fara job si fara bani sa platesc bona ca sa gasesc job, si vreo 100k eur ipoteca, cu creditorii pe la usa. Ma rog, norocul a fost ca in general castig suficient de bine cit sa ies din kkturi de genul asta. N-a fost prima data, n-a fost ultima cind am fost in situatii "imposibile" - crede-ma, din fiecare exista o iesire, daca depasesti stadiul de panica, sau pe cel in care iti vine sa te asezi jos sa mori. Daca o faci, probabil chiar mori... asa ca mai bine te calmezi si cauti o solutie. Trebuie sa fie una.
quasaria
Postat pe 23 Martie 2013 12:16
De la: suparatu_, la data 2013-03-23 00:18:25mai verdeato, tu ai citit cu atentie tot ci o scris ea pi aicea
eeee!: X_X & ma >:(!
Sara!;)
...nu alung io Primavara ...o fugit ea:)
da pi tini, ci ti doare di nu dormi?

Limba :)) Am mancat verdeata multa :)) Nu vezi ca 70 a inceput iar sa ma caute bre? S-o trezit din cemeter bre cu cearceaful pe fata si ma bantuie ingrozitor :))))))))) İi stau covrigii mei in gat.
Sarikiz
Postat pe 23 Martie 2013 18:12

Asta ii durerea ta?
Laaaasa, isi revine ea daca ii prescrii un tratament di la spitalu' tau si o internezi ve-o luna-doua cu vreo cinci ca ea....

Mai, io cred ca confunda covrigu' cu ce are ea intre picioare, ca intre urechi, mi-o zas ca n-o doare nica....da-i mai joaca feste "pitulicea" cand vede pi cineva cu scoasa...
Nu-ti fa griji de durerea ei, tipa ea, cand o doare ceva......


La cate dureri sunt pe lumea asta (si dureri adevarate) o sa ajunga cei/le ca 70 sa taxeze gaura
ca sa-si umple putz....a! am zas ceva??!X_X

Fss_ssu
Postat pe 23 Martie 2013 20:50
am cunoscut acum vreo 10 ani o fata dragutza foc, cam tembela, dar nu proasta. absolventa de facultate, filologie. nu am avut o relatie cu ea n sensul clasic, eram din orase diferite, dar imi placea tembelismul ei si cumva i-am urmarit traseul in viata dupa ce am pus capat seriei de escapade sexuale pe care o avusesem. s-a maritat cu unul cam cum il descrii tu pe el. fost condamnat, hot, bisnitar. ba, descoperit ulterior, si bigam. ea a ajuns directoare de scoala. a ajuns sa traiasca sub o teroare permanenta. nu poate divorta pentru ca a amenintat-o ca o omoara. si, dat fiind dosarul lui, este in stare. batai, nici un ban, lipsire de libertate... tot tacamul.

asa ca situatia ta nu este foarte rea, mai ales ca nu sunt decat 4 ani. ai facut o greseala, se repara. daca mecanicul tau o avea de 25 de cm e drept ca vei gasi destul de greu in romania asa ceva, presupun ca asta a fost "motorul" marii iubiri, dar un barbat ok se mai gaseste pe ici pe colo
burst4x
Postat pe 23 Martie 2013 20:53
Bre Supi, dar ase di rau ii acolo ? Numa zapada si viscol. Pai daca eram io pi acolo, iti dai seama cum imi zburatace aparul bre? Si din verde mi-l facea alb !
Brrr....frig mai e ...
Sarikiz
Postat pe 23 Martie 2013 22:36
Ei, nu crede tot ce vezi la tv. si auzi la stiri.....ca si ei tre sa arate "viteji" ....spoiala di 3 minute
intr-un loc cu masina di aruncat zapada(in gol_ si-i ridica polele di zace c-o bate vantu')....da el, ii la adapost(stai linistita!);))

Ai vazut cu masca si fara masca??
....si ce, alba nu-ti sta ghini??...da musai sa tii limba'n gura, ca altfel
Fss_ssu
Postat pe 23 Martie 2013 22:49
Am si eu cateva prietene care au trecut prin asta,si acum sunt foarte fericite,maritate din nou,si toate ii multumesc lui dzeu ca s-au despartit..oate ca si tu vei gandi la fel
vei intalni omul potrivit.
nu era omul tau,de asta s-a intamplat asa.
apuca-te de sport 10 minute pe net,zilnic,si gaseste orice ocupatie,ca sa nu te gandesti,la el.
iesi din casa,si cand esti in casa ocupa-ti mintea cu ceva,si seara cu rugaciuni,fa orice,ca sa nu te gandesti.
asta vindeca,foarte repede.
daca poti evita un timp statul in casa,evita,si daca nu,fa schimbari,la mobila,la cearceafuri,ajuta si asta/
fa totul diferit,nu lasa asa ,ca va trece mult timp pana te vei vindeca,ca de vindecat,e ceva sigur...totul se vindeca in timp,dar da si tu o mana de ajutor,ca sa fie mai rapid....
d
daniilia
Postat pe 24 Martie 2013 09:24
Ar fii bine sa incerci sa vorbesti cu un psiholog, dar unul cu experienta. Este foarte posibil ca suferinta ta sa fie pt ce ar fii putut sa fie in relatia voastea, nu pt ce a fost. Cu siguranta iti este dor de cel care ai fii vrut sa fie. Daca reluati legatura, foarte posibil sa ajungeti in scurt timp in aceeasi situatie. Este dureros sa realizezi ca nu mai poti trai cu un om pt ca iti faci tie f rau, dar in acelasi timp sa-ti fie dor de el. In general, psihologii f buni gasesc cauza a ce ne-a facut sa ne indragostim de astfel de persoane total nepotrivite conceptiei noastre de viata, si poate gasesc si un drum mai scurt spre vindecare. Am citit cu ani in urma un articol in Eva.ro , ceva la modul te iubesc sau am nevoie de tine? cum confundam iubirea cu o nevoie acerba de protectie, de validare....ma rog, poate mai exista in arhiva.
Procesul vindecarii va fii unul greu, dar daca ai vointa sa te regasesti si nu in ultimul rand sa te iubesti cu adevarat, castigul va fi enorm.
Bafta!
Ea43
Postat pe 25 Martie 2013 07:59
nu inteleg cum poti vorbi de iubire in acest caz....eu vad aici interes din partea lui ...te controleaza f bine ...te conduce dupa bunul lui plac...ma gandesc daca nu-i si un santaj pe undeva....sau poate doar sexual... este o problema la tine de care el are habar si se foloseste ...sau poate ...cine stie ce ...dar nicidecum dragoste...nici macar tu nu cred ca-l iubesti....probabil te cunoaste atat de bine incat stie cum sa te domine si tu spui ca e dragoste,,,aiurea.... daca era dragoste nu-ti aducea suferinta....el se foloseste de tine si de slabiciunile tale ....e versat ca doar e bisnitar.... ,cu asta se ocupa,cu pacaleli....4 ani sunt putini dar abia inceputul unei mari nenorociri... daca nu te trezesti acum la realitate va fi prea tarziu pt recuperare....pe tine te conduce partea de jos a corpului ?sunt convinsa ca inima este inselatoare in privinta ta asa ca foloseste creerul si lasa "dragostea"ca nu-i ceea ce ti se pare...ai sa vezi cand ai sa-ti impui sa-l parasesti ca vei regreta acesti ani petrecuti cu el...vei regreta timpul pierdut cu el si nu pe el....
yzabela_03
Postat pe 25 Martie 2013 08:29
E incredibil ce povestesc unele pe forumul asta ! Cum e posibil nu numai sa te indragostesti de un neica nimeni care-ti face viata un chin, dar sa te si mariti cu el, sa-i faci copil/copii si eventual sa mai si stai 20 de ani cu el ??? Voi auziti ce spuneti ? Sunteti propriile voastre victime, nu ale lui. Ati ales viata de care va plangeti acum, nu v-a obligat nimeni, stiati bine de la inceput ce aveti la usa. In inconstienta voastra ati ales constient. Iar acum aveti resentimente fata de el, cand principalul vinovat sunteti voi. El a fost si va ramane asa pana moare. E ca si cum ai manca 3 ciocolate pe zi si te-ai vaita ca te-ai ingrasat... Patetic de-a dreptul !
deliana
Postat pe 26 Martie 2013 07:46

ciocolata, nu ingrasa .....daaaa, sa fie amara!
Vreau si eu o ciocolata, na! :-w sa-mi treaca"durerea"
Fss_ssu
Postat pe 26 Martie 2013 10:48
De la: MirelaClaudia, la data 2013-03-09 23:28:40Am cautat pe internet un form pentru divort. As vrea mereu sa vorbesc cu cineva despre toate momentele astea, in special cu femei care au trecut sau trec prin aceeasi trauma ca mine.
Imi este greu, cand dupa ani de relatie, in care fara sa vrei, renunti la egoismul cu care te nasti si el devine centrul universului tau, esti pus in situatia de a accepta ceva ce nu ti-ai dorit, si ceea ce mintea ta credea ca o sa poata depaseasca. Am citit pe acest forum despre zeci de ani de casnicie care s-au dus in ceata, despre femei care cu greu isi regasesc linistea. Eu nu am zeci de ani de casnicie, am doar ani. Vreo 4. Ne-am casatorit doar din dragoste si pasiune fara alt interes comun si tocmai lipsa intereselor este motivul divortului nostru. Eu sunt directoare intr-o institutie, el are 10 clase si este de meserie bisnitar. Diferenta de varsta intre noi-9 ani. Eu am crezut , sperat ca se va indrepta, el doar a apromis. Eu vorbesc in neologisme, el injura. Eu sunt calma, el violent fizic, verbal, psihic. Eu sunt linistita, el impune. Ora la care sa vin acasa, locurile unde sa merg, oamenii pe care sa ii intalnesc. Eu nu sunt geloasa, el foarte. Eu am prieteni doctori, profesori, avocati, el mecanici, hoti, pungasi. Dar am trecut peste toate astea si ne-am casatorit. Credeam ca dragostea invinge tot. Nu invinge nimic. Se adancesc complexele, frustrarile, starea de inferioritate, devii si mai gelos, si totul se termina. Amiabil, in cazul meu fericit. Fara partaj, fara pensii alimentare. Vedeti, imi dau seama de toate diferentele dintre noi, dar numai eu singura traiesc din amintiri,. Eu am ramas in casa noastra, eu dorm in patul nostru. Stiu, el este superficial, trece mai usor peste asta, asa cum superficial a trecut prin viata. Dar tot e greu. Pentru ca amandoi am fost, unul pentru celalalt, fructul interzis. S, il visez in ficare noapte, si ma trezesc vrand sa il iau in brate, dorm pe perna lui, ii aud vocea prin casa, numesc oamenii cu numele lui. Inca imi iubesc sotul.


N-am mai scris demult-de cand am multumit sufletelor de pe Forum pt ca mi-au fost alaturi atunci cand treceam prin momente oarecum similare.
De durut doare-al naibii. Nici nu are cum sa fie altfel cand te-ai daruit total unei iubiri, cand ai investit tot ce aveai. E bine ca ai sesizat singura diferentele dintre voi care, inevitabil pe masura trecerii anilor se adancesc din ce in ce mai mult. Diferentele astea nu pot duce decat la marirea frustarilor care se manifesta deja din partea lui prin gelozie, neincredere, complexe de inferioritate si violenta verbala.
Sa stii ca o iubire bolnava nu face altceva decat sa te erodeze treptat, pana nu mai ramane nimic din tine decat o epava. In final nu mai simti nici macar acea iubire iluzorie-simti doar dispret, dezgust si poate chiar ura. De schimbat in 'bine' ma indoiesc ca se va schimba printul, eventual se va transforma treptat intr-un mosntru de care iti va fi cu atat mai greu sa scapi cu cat iti vei prelungi agonia de a ramane in brtele lui.
Candva credeam ca nu exista decat o singura iubire in viata-nici vorba. Exista oameni frumosi care merita timpul si afectiunea noastra. Diferenta este ca de fiecare data iubim altfel-nici nu am avea cum altfel pt ca fiecare e unic.
Uneori avem sansa sa dam peste oameni alaturi de care sa evoluam-dar daca nu avem sansa asta, cred ca e mai bine sa evoluam de unii singuri decat sa ne incapatanam sa ramanem langa o persoana care ne trage in jos.
Iti vorbesc din propria experienta-daca vei lua o decizie sanatoasa, durerea asta se va diminua in timp si va veni momentul in care te vei felicita pt puterea de a merge mai departe si de a te bucura de viata frumos.:-)

AromaAlbastra
Postat pe 28 Martie 2013 09:59
Draga mea, daca asta te linisteste sa stii ca asa doare pe toata lumea. Partial m-am regasit in povestea ta si anume: am avut o relatie cu un barbat care avea 10 clase iar eu facultate si o functie buna, diferenta de varsta tot 9 ani si aici se termina asemanarile. Cat am fost impreuna a fost minunat, el si-a schimbat stilul vestimentar, modul de a vorbi, de a se comporta, a incercat sa se ridice la nivelul meu desi eu nu i-am cerut acest lucru. Insa toate aceste schimbari si diferentele dintre noi i-au creat un disconfort psihic, era complexat de faptul ca el are doar 10 clase, desi pe mine nu m-a deranjat, si in final s-a despartit de mine. Am suferit, cum se spune in popor ca un caine, aveam momente cand durerea din inima mea se transforma in durere fizica, totul ma durea si as fi facut orice sa scap de aceasta durere. Ajunsesem sa-i inteleg pe cei care se sinucid din dragoaste, probabil nici ei nu mai suportau durerea. Ideea este ca au trecut 3 ani de atunci si abia acum incep sa ma obisnuiesc cu gandul ca l-am pierdut definitiv, sa ma linistesc si sa nu ma mai doara. Citind comentariul tau ma intreb daca el nu a avut dreptate sa ne despartim? Poate in timp aceste diferente dintre noi sa-r fi accentuat si m-ar fi deranjat, nu stiu. Eu sufar poate si acum pentru ca am pierdut un om minunat si o relatie perfecta, oricat de carcotasa as fi, nu am ce sa-i reprosez de aceea nu inteleg de ce regreti tu dupa un barbat violent, gelos si dominant. Nu putem sa dam comenzi inimii, in mod sigur vei mai suferi dar cu timpul trece.
garbo_11137
Postat pe 26 Septembrie 2014 06:06
eu nu inteleg, plangi pentru palmele primite sau dupa violenta verbala? nu scoala ne diferentiaza ci caracterul unui om. fugi!!! stiu ca este greu dar, timpul vindeca ranile.
lllorena
Postat pe 26 Septembrie 2014 06:38
Buna. Din pacate, dupa ce toata fiinta ta este atrasa de misterul si diferentele omului de langa tine, iar fluturasii isi fac de cap in stomac, vine "trezirea". Daca partenerul este stabil cu el insusi si se apreciaza ca si persoana, cei doi pot evolua impreuna. Daca el are o problema interioara nerezolvata, orice ar spune cei din jur va fi inutil. Cine cauta relatii de lunga durata, sa nu se bazeze prea mult pe fluturasi, ci pe stabilitatea psihica a celuilalt.
Cu bine!
LumiCodrescu
Postat pe 30 Septembrie 2014 09:27
ax_l imi pare rau pentru tine,cred ca si mi-e imi este greu sau nu, concep divortul,eu credeam ca esti pusa pe glume (umor negru,ce-i drept sa stii,cand postai pe discutia initiata de mine) imi pare de situatia ta sincer!.Apropo ce inseamna tradus ,,moto-ul" tau?.Nu stii de ce nu imi mai gasesc nicaieri postarea mea de pe forum?
garbo_423602
Postat pe 15 Ianuarie 2016 12:58
De la: Axl_R, la data 2013-03-16 13:43:06Doare.
Au trecut 7 ani, �nc� m� uit la ceas, dac� �nt�rziam...scandal.
Dar trece...cu timpu' ui�i.
garbo_423602
Postat pe 15 Ianuarie 2016 13:00
http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/19768/relatie-banuiesc-emotionala-extraconjugala.html

Eii, face oama haz de necaz. Umor negru, de unde?

Traducerea: Ne jucăm, iar joaca în secret devine serioasă, ca moartea. (aproximativ, sau mortal de serioasă)
Axl_R
Postat pe 15 Ianuarie 2016 19:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
arta impacarii 27 De la: garbo171197 8 Octombrie 2010 23:55
simt ca nu mai pot 469 De la: ancutza_76 10 Ianuarie 2016 18:29
Sfat 9 De la: picaturaderoua 10 Ianuarie 2016 18:31
divort din strainatate 111 De la: fleurdelis 2 Iunie 2010 22:00
bani in plus! 1 De la: elisabeta_boia 16 Noiembrie 2011 23:33
Setari Cookie-uri