Asa doare pe toata lumea?

Plus ca omului i s-a tot oferit sanse fara numar...n-a fost capabil sa si le materializeze, pentru ca nu a putut, n-a vrut, nu l-a interesat, nu l-au definit...si-atunci pentru ce sa stai cu unu' care-ti face rau prin felul sau de-a fi, care nu-ti mai corespunde, in care nu te mai regasesti, etc, s.a.m.d...??!! Chin, efectiv. Pentru ce?! Din frica de singuratate, din frica de gura lumii, din frica ca...nu vei mai putea iubi un barbat care s-o merite?!

Cum spuneam, NO WAY...bine ca s-a terminat! Desi nici nu trebuia sa-nceapa
magdabeauty
Postat pe 18 Martie 2013 16:56

Moamaaaa, ci s-o rascolit!....

Eu, n-am citit:dau caine(barbat) inspre educare sau crestere, magda!......
tu di ce ai fi obligata sa iei asa ceva?!...am zis eu?
Mai, nu (ma) confunda, te rog fr. si altfel, daca-i nevoie!
Am zas: MODELEAZA, clar? ....nu ti intreb nica,nu vreau sa stiu ce intelegi tu prin modelare >:( na
...am inteles deja:-P
...da sa stii di la mini Mirela, la urmatoarea relatie pe care o s-o ai, sa aibe el calitati si tu lipsuri ca sa vezi completare reciproca atunci...se intoarce foaia

Magda scumpo, tu mai tare nu poti sa strigi.......? ...gata, tac
Fss_ssu
Postat pe 18 Martie 2013 19:35


Eu doar mi-am expus, ferm, un punct de vedere...cel care se agita, vad ca tu esti, bre!
...si rascolit

Pe mine ce dracu' sa ma fi rascolit la subiectul asta?! Ca eu nu ma-ncurc cu sferturi de barbati
magdabeauty
Postat pe 18 Martie 2013 20:59
Hai sa incepem cu tot tacamul. Violent fizic si verbal, fara flori sau cutii cu bomboane. Te iubescurile erau spuse non-stop. Dar, atentie, sa nu cumva sa ma contrazici in fata prietenilor, ca te drau dracu cu facultatile tale cu tot. Expresia vestita cu scoala vietii, o stii suparatule?
A fost o relatie esuata. Bine ca a ramas la stadiul acesta.
O singura vina am si eu. Ca nu am renuntat cand era cazul. Iar acum este cam tarziu, insa tot bine e ca am facut-o.
Sa vorbim despre posibilitatea in care ar fi aparut un copil. Crezi tu ca il loveau sentimente paterne si schimba scutece cu mine? Eu nu cred. Pentru el era foarte bine stabiit rolul femeii in societate.
Iar tu suparatule, crezi ca are omul vreo vina pentru ca, sper pe perioada determinata, sufletul imi este distrus???
Nu, doar eu am vina. Am stiut de la inceput si calitati si defecte, Dar l-am luat, iubit, acceptat asa cum este. Pana ajungi la punctul acela, cand chiar NU MAI POTI. Pai eu si servici, si curatenie, si totate, iar tu huligan si golan zilnic? Si nocturn la fel. Eu cu platitul-rate, curent, regie, tu cu aparatele electronice si cu berea. Eu cu trezitul la 7 dimineata sa plc la servici, el cu venitul la 7 dimineata acasa. Si, tot eu sunt de vina. Ca sunt figuranta. Ca ma dau mare. Ca familia mea....Ca nu iese ciorba cum vreau eu. Ca el trebuie sa stea in oras.
MirelaClaudia
Postat pe 18 Martie 2013 21:19
Mirela,ma intreb cati ani ai? Doar ma intreb.Acum iti spun asa;eu am 51,am fost casatorita 1 an,acum 23 de ani.Am realizat rapid ca nu ne potrivim si nu am ezitat sa o inchei.Chiar daca potrivirea sexuala era mare.Doar asta e imposibil sa mentina o relatie!Nu am regretat divortul nici macar a doua zi. Ce cred eu ca se intampla cu tine;
1.Iti lipseste increderea in tine.Poate nu o aveai,dar poate ti-a indus-o sau distrus-o acest individ(care evident,nu te merita)
2.Poate atractia sexuala a fost si inca este(in amintirile tale) foarte mare.Dar, crede-ma asta este un lucru care devine secundar cu trecerea timpului,cand realizezi ca mai ai si altceva de facut in viata.Iar,la batranete,cand sexul dispare,ce o sa faceti impreuna.Atunci,respectul ,preocuparile comune si conversatia sant tot ce ramane.Ori,in relatia ta lipseau in totalitate.
3.Din experienta si din ce am vazut in jurul meu,relatiile care exista,sant intre persoane aflate pe un palier apropiat,atat material cat si intelectual.Inferioritatea, care il complexa,a facut sa compenseze prin violenta si dominare,constient ca altfel te v-a pierde.Astfel de indivizi sant numiti excroci sentimentali si isi joaca foarte bine rolul(am avut si o astfel de experienta si cand m-am dezmeticit,dupa vreo doi ani,din mrejele sexului,doar politia l-a mai putut lua de langa closca cu puii de aur,adica eu).Zic si azi' bogdaproste' ca am scapat si prefer singurataea.
4.Sa nu fii speriata de singuratate!Fericirea, pe care cu toti o cautam o viata,nu o vom gasi la cei de langa noi.Este in noi,in fiecare,dar acolo o cautam in ultimul moment.
5.Sant absolut convinsa ca si daca ii mai acorzi o sansa,finalul tot asta va fi.Doar ca nu vei pierde 4,ci 5 sau 6 ani din viata.Merita?Tu stii! Eu zic,ca nuuuuuu!!
6.Zici ca ai crezut ca o sa-l poti schimba.Daca e asa,incearca sa te schimbi pe tine,sa vezi ce usor e(in sensul ca e greu sa te schimbi pe tine,darmite pe altii).Cauta unu la care sa nu iti doresti sa schimbi multe,iar pe cele ce le-ai vrea schimbate sa te asiguri ca le poti accepta.
Suferinta,de orice fel,ne e data in viata spre a evolua.Profita! Nu pierde lectia!
Iar daca ai nevoie de un umar pe care sa plangi,te invit cu tot dragul.
garbo043093
Postat pe 18 Martie 2013 22:10
Mirela,uite o glumitza de dimineata pentru tine,sa-ti mai descreteasca putin fruntea.

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/64770_432520103506181_1418772387_n.jpg

Sa ai o zi frumoasa si........lasa-l naibii daca nu merge
Rotty
Postat pe 19 Martie 2013 08:08
093...Stii tu ce stii
Rotty
Postat pe 19 Martie 2013 08:11
Mirela, din ce spui tu nu pare ca te-ai casatorit cu el din iubire ci ca sa o faci pe eroul salvator care aduce un suflet ratacit pe drumul cel bun, il salveaza de el insusi, adica pt a te simti tu mai bine cu tine. Se numeste dependenta emotionala si n-are legatura cu iubirea ! Ai vrut relatie si maritis cu orice pret, chit ca el e un rebut al societatii, si asta ai capatat.
Nu vad pt ce te plangi acum si o faci pe victima. Cand te muti in cocina cu porcii nu te poti astepta sa iesi de acolo mirosind a chanel ! Tu l-ai ales, ai stiut de la inceput ca e un om violent, un infractor si un marlan si in loc sa gasesti scuza ca erai indragostita, ai face bine sa-ti asumi greseala si sa inghiti alegerea facuta. Daca mai vrei o relatie de genul salvator-victima, ai de unde alege, sunt pline puscariile !
deliana
Postat pe 19 Martie 2013 08:40
eu as recomanda ca sa fiti mai chibzuite in alegerea perechii potrivite pt voi. E adevarat ca cei al tau e pus deoparte. Daca ne lasam mereu orbiti de blituri si lucruri sclipioase, pierdem esenta.

Barbatii adevarati, care stiu sa aprecieze, sa protejeze, sa respecte o femeie nu se vor da niciodata in spectacol. Ei vor veni usor, te vor aborda timid si tu de cele mai multe ori ii vei ignora. Soarta, ce sa-i faci.
Invatati sa treceti peste preconceptii, analizati in detaliu persoana pe care o doriti langa voi si imaginati-vi-o constant langa voi. Asa am reusit eu sa dau de persoana potrivita. Nu va mai hazardati la ceva ce nu puteti avea. Multumiti-va cu ce este fiindca nimeni nu e perfect. Acum eu iti recomand sa stai sa analizezi ce a fost bine si rau in relatia ta, sa inveti din greseli si sa-ti iei inima in dinti sa mergi mai departe.
Si sfat: Iati pe cineva apropiat ca intelect de tine. Asta e prima regula. Altfel cand te simti in dilema, cu cine o sa comentezi miscarile astrelor? Intelegi? Cauta sa aveti ceva in comun, nu doar dragostea. Ca dragostea arde si trece repede, in primii ani, dar o prietenie adevarata, un om care sa te inteleaga,a cela te va face sa te indragostesti de el in fiecare zi. Hai capul sus
Domnisoara_Christina
Postat pe 19 Martie 2013 09:07
sunt de acord cu spusele cuiva de aici. E o mare tampenie sa doresti sa faci pe eroul salvator. Nu vei obtine nimic. te vei rani pe tine si desconsidera ca nu ai putut obtine ce ti-ai dorit, si in plus il vei enerva la culme pe cel de langa tine. Trebuie sa intelegi un lucru. Cand l-ai luat a fost bun? Cu bune cu rele? Atunci de ce sa vrei sa-l schimbi? E lo upta titanica pe care cu greu o vei castiga, si asta doar daca el va dori si constientiza ca trebuie sa schimbe acel lucru. Iti garantez. Eu nu mi-am dorit sa-i schimb caracterul logodnicului meu, doar l-am cizelat ca capitole gen curatenie, ordine, sa nu promita ceva ce nu va face, mai bine sa spuna adevarul decat sa minta, chestii de genul. Cu alte cuvinte - fleacuri. Si tot a necesitat un efort destul de mare. Cert e un lucru pe care l-am inteles cu greu si mi l-a spus tata: "Daca a a fost bun cand l-ai ales, bun sa fie si de acum inainte ca doar tu l-ai ales in cunostinta de cauza. Nu incerca sa-l schimbi prea tare ca poate primesti reversul medaliei, nu are sa-ti mai placa dupa aceea."

Mediteaza putin la ce ti-am spus.
Domnisoara_Christina
Postat pe 19 Martie 2013 09:28
Va multumesc pentru interesul constant ce il mentineti. Si, cam toata lumea are dreptate. Cand cunosti pe cineva, nu emiti judecati de valoare pentru acel om. Constientizez foarte bine ca a fost numai vina mea ca am intrat intr-o relatie, care ulterior s-a transformat in casnicie, cu un om total nepotrivit mie. Si, exceptand studiile, raman conceptiile diferite despre viata. Eu vreau responsabilitati, el superficialitati. Si, in fond, la asta se rezuma totul. Ca, in timp, dragostea trece. Si de unde alte interese comune?
In fiecare zi sunt mai bine. A disparut stresul, au disparut impunerile, tipetele, alcoolul , noptile pierdute. Merg fara cearcane la serviciu.
Nu am cum si nici nu vreau sa nu pastrez o amintire frumoasa omului ce, mult timp, m-a facut fericita. Celui care mi-a fost sot, paine si vin.
Macar pentru dragostea noastra.
Daca el, in timp, s-a hotarat ca sunt doar o femeie, fara sa mai fiu FEMEIA, este treaba lui.
Nici daca arunc cu pietre in el nu rezolv nimic.
Nici daca imi etalez stiinta si superioritatea nu rezolv nimic.
Imi doresc doar sa nu mai fiu bulversata cu declaratiile lui de dragoste. cu telefoanele lui.
El mereu imi spune ca sunt inca indragostita de el. Nu imi vine a nega. Stiu asta. Dar mai stiu si ca drumul nostru este fara intoarcere. La ce bun sa o luam de la capat? Ajungem iar ca doi dusmani.
Ati vazut? Cel mai mare dusman devine tocmai cel care l-ai iubit cel mai mult.
Si asta este general. Daca inainte era centrul universului tau, dupa despartire, vezi doar defecte, idesconsideri pe el sau pe ea, barfesti. Si constiinta este din ce in ce mai grea.
MirelaClaudia
Postat pe 19 Martie 2013 09:54
Si cine credeti ca se desparte de cel pe care il consideri iubirea vietii, doar pentru ca nu isi pune chilotii in cosul cu haine murdare?
Nimeni.
Dar, cand nimic din ceea ce faci nu e bine pentru domul, cand tu platesti curent, intretinere, telefoane, rate iar el sta cu mana pe dansa?
Cand tu mergi la servici, speli, gatesti, calci, faci curatenie, iar pentru el conteaza in ce bar sa mai mearga?
Si nu renunti nici atunci cand vezi ca zilnic isi gaseste gaina?
Gaina fiind tu, femeia, care te-ai casatorit din dragoste.
Ba pleci, fugi mancand pamantul , oricat de mult te-ar durea, si oricat de trist iti va fi sufletul.
Pentru ca, in sfarsit, dispare nebuloasa si influenta lui.
Si, intr-un tarziu, esti din nou realista si cu picioarele pe pamant.
MirelaClaudia
Postat pe 19 Martie 2013 10:16
De la: magdabeauty, la data 2013-03-18 20:59:40

Eu doar mi-am expus, ferm, un punct de vedere...cel care se agita, vad ca tu esti, bre!
...si rascolit

Pe mine ce dracu' sa ma fi rascolit la subiectul asta?! Ca eu nu ma-ncurc cu sferturi de barbati


pi cini pacalesti scumpo? ...din traire ai expierenta asta, nu din presupuneri....hai,fii decenta si recunoste!
Fermitatea spuselor, nu se naste pisti noapte si de-odata, boaf! pi din'afara
Da lasa, neinteresant pt mine RESTU' care sa-ti fi completat sferturile celea
Mai grav ii ca voi fetele (nu tati) sunteti dotate cu gura mare si intelect pi masura si cica si un loc in care colectati si apoi rabufniti.
Laaaasa, nu-mi zace ca tu esti altfel, ca eu sunt total intreg si fara vicii na
da tu, di ci fumezi?
Fss_ssu
Postat pe 19 Martie 2013 11:04
Mirela,sorry!......sper ca nu ai plans iar cum ca nu ti-o facut/dres, aia,aia...ca asta nu schimba situatia in gandirea mea.Nu ca sunt incapatzanat de dau pi'afara....da m-ai ametzat din cale'afara.

Tu te citesti?....atat intreb.
Ia fa mataluta o introspectie clara, a ceea ce simti tu acum, lasa ura la o parte, inchide tf. si schimba-ti numarul, nu da "raportu" la nici un cunoscut/a al vostru si debaraseaza-te de toate amintirile...'ntzales?
Fa-te frumoasa cum(zici ca esti) ia-ti o vacata la munte (ca marea nu-i buna in cazul tau) si sa vezi cum renasti.OK? :D

Pisti un timp cand vei vrea, sa-mi transmiti si mie ca-s " toate cele bune"
Pa, va si o zi fr. la tati fetili.....daaaa si tie "fermo"! ;))
Fss_ssu
Postat pe 19 Martie 2013 11:20
De la: suparatu_, la data 2013-03-19 11:04:05
De la: magdabeauty, la data 2013-03-18 20:59:40

Eu doar mi-am expus, ferm, un punct de vedere...cel care se agita, vad ca tu esti, bre!
...si rascolit

Pe mine ce dracu' sa ma fi rascolit la subiectul asta?! Ca eu nu ma-ncurc cu sferturi de barbati


pi cini pacalesti scumpo? ...din traire ai expierenta asta, nu din presupuneri....hai,fii decenta si recunoste!
Fermitatea spuselor, nu se naste pisti noapte si de-odata, boaf! pi din'afara
Da lasa, neinteresant pt mine RESTU' care sa-ti fi completat sferturile celea
Mai grav ii ca voi fetele (nu tati) sunteti dotate cu gura mare si intelect pi masura si cica si un loc in care colectati si apoi rabufniti.
Laaaasa, nu-mi zace ca tu esti altfel, ca eu sunt total intreg si fara vicii na
da tu, di ci fumezi?


Suparatule, tu din plictiseala dai din degete pe-aici, de nu-i adevarat, indiferent pe ce tema aberezi. Nu vorbi in numele altora, mai ales cand nu-i cunosti si da, iote, ca sunt si femei care au cam multa materie cenusie, demnitate, feeling, etc, ce le ajuta sa-si vizualizeze "soarta" cu-n astfel de mascarici, fara sa o fi trait.

Presupun ca tu te regasesti in acest "maret" personaj masculin, pisi, de-i tii atata partea, indiferent ca tipul e un mare BOU! E mai pe intelesul tau asa? Sa fiu mai explicita, deh, poate-ai baut cerneala de sete...
Eu pe infantili dintr-astia(gen lenes, prost, fara scoala, golan) nu dau un scuipat, mister ;), iar, ce sa mai zic, ca drumurile noastre chiar nu se intersecteaza dect, posibil, pe-un astfel de site, la o replica-n plus...sau in minus
magdabeauty
Postat pe 19 Martie 2013 13:56

Daaa!.... cand devine "BOU' " vaca,...imi zaci? te rog fr.!
Te-am inteles pana la" intersectie de drumuri" unde te-ai inecat...
si se pare ca la tine, se schimba cam des culoarea la "materia" ceia si cand ti se pune pata,
un BOU si o belea....

"nu vb. in numele altora, mai ales daca nu-i cunosti...".....daaaa, ca tu ii cunosti al -lui di ghini.....ce sa-ti zic, ai baut cerneala si dai vina pi mini >:( ioti si la "asta"

Mai, la mini, cresc multe flori
pt. tine....da sa nu le mananci, 'nteles? .....
Fss_ssu
Postat pe 19 Martie 2013 16:09
Vai tu draga...esti din Barlad si -l cheama Florin pe ex-ul.......
ALINTATATURA
Postat pe 19 Martie 2013 16:27
Suparatule trebuie sa te plictisesti tare de tot si esti tare "nedaruit" de esti cu floarea-n "gat" oriunde calci.

Nu, BA, il cunosti tu pe barbatu-sau, nu fosta sotie. Asta-i clar!
Scuze, dar esti plictisitor si te mai si intreci!!!


Am sa-mi permit sa te las sa vociferezi singurel, pentru ca vorbesti mult si spui absolut nimic...si nu pot sa-ti tin companie prea mult timp.
Fugi la scoala acum, bine?! Revorbim dupa cativa ani!

Stiu, ti se trage de la cele prea multe flori, ingerate la pranz!!!

Singurel de-acum, ok?! Start!
magdabeauty
Postat pe 19 Martie 2013 18:08

s-o crezi tu, ca canta cucu' la scorbura daca nu-i pupaza! >:(

ia vezi, cum miroase?
Fss_ssu
Postat pe 19 Martie 2013 20:49
Draga mea, iti inteleg durerea, si crede-ma ca mi-as dori sa iti iau suferinta cu mana, insa este imposibil. Daca intelege care este esenta vietii, daca intelege ca iubirea vine la pachet cu durerea si suferinta, daca intelegem ca exista zi dau noapte, daca facem loc polaritatilor in viata noastra, intelegem ca suferinta isi are sensul ei. Oamenii sufera si vor ca cineva sa le ia durerea cu mana. Daca ar exista un tratament pentru asta, cu siguranta ca ti l-as transmite. Stii care este medicamentul suferintei? Doar timpul, el este cel care ne vindeca ranile sufletului. Altceva nimic. De regula vrem sa nu suferim si cu cat alungam mai mult suferinta, cu atat ea vine mai tare spre noi. Accept-o in viata ta, bucura-te ca face parte din tine, si va pleca atunci cand va veni timpul. De ce vrei tu sa fortezi noaptea sa se transforme in zi? De ce vrei tu sa alungi norii, vor pleca de la sine, fara ca tu sa faci ceva. Il iubesti? este asta un motiv sa il iei inapoi? Nu cred, ce poti face este sa intelegi ca il poti iubi si daca nu mai este cu tine, de la distanta.
Functioneaza foarte bine, crede-ma.
http://www.relatiidecuplu.com/index.php/relatii-de-cuplu/129-cum-sa-ne-vindecam-dependenta-afectiva-in-cuplu
garbo_8857
Postat pe 19 Martie 2013 22:43
Off, stiu ca nu poti sa iei un algocalmin si sa treaca. Am o prietena care nu mai este ea de la antidepresive. Nici asta nu ajuta.
Nu plang, nu bocesc. Ar fi mai bine, dar nu pot. Doar seara este mai dificil cand nu am activitate. La servici, cand vad teancurile de hartii pe birou, ma deconectez si lucrez.
Cui pe cui se scoate. Nu am fost vreodata o eroina, iar in lumea lui de golani, pentru a iti dovedi iubirea pentru cineva, de genul BUG Mafia, e imperios necesar sa iti tai venele, sa iti faci un tatuaj sau sa te inceci in alcool.
Lucruri pe care eu nu le pot face.
Am o familie foarte frumoasa, prieteni extraordinari, salariul bun.
Ma gandesc mereu ca nu este o tragedie, tragedii sunt accidentele mortale, bolile, incendiile etc.
Dar asa, cand doar sufletul iti este pus in joc, iti dai singura un sut in fund si mergi mai departe.
O sa treaca. Normal ca nu batand din palme. Timpul, o alta relatie, exista antidot.
Si, ceea ce este mai important, pot face ce in trecut imi placea foarte mult, iar cu el imi era interzis. Sa ies in natura, sa ma plimb, sa evit barurile, sa frecventez restaurantele.
Nu aveam fitze, insa domnul mereu considera asa.
Si, varianta la bine si la rau nu ma ajuta. Pentru ca eram total diferiti, dorindu-ne lucruri diferite amandoi.
MirelaClaudia
Postat pe 20 Martie 2013 07:18
Well, e bine ca te simti mai bine... La "a doua vedere" a subiectului pb. esti tu, sincer vorbind...
El nu s-a schimbat. El a fost si a ramas acelasi. Tu ti-ai dat seama intre timp ca e important sa marsezi pe superioritatea ta pretinsa (care era irelevanta pe malul marii). Conventiile sociale sint superficiale si volatile, iar daca tu brusc ai realizat ca asta va desparte e ca si cum te-ai fi trezit intr-o buna dimineata cu dezamagirea profunda ca n-are ochii verzi sau macar o vila in Costa Rica, si aceasta este o chestiune ireconciliabila intre voi...
Considera scenariul in care in doi trei ani acelasi om are o afacere prospera - si legala. Atunci ai putea brusc sa il iubesti.... pt ca ar avea "statut" si ar plati facturile? Nu e... cam meschin totusi sa amestecam impozitele si sufletul? :-)
quasaria
Postat pe 20 Martie 2013 12:22
Pai si impozitele si sufletul sunt amestecate,oricum,intr-o relatie, dar mai ales intr-o casnicie. Ca pentru unul nu o insemna o viata de huzur,si iar pentru altul de cosmar.
Iar in legatura cu absurdul, ipotetic vorbind ca in doi trei ani apare vila la malul marii, iti dai seama ca omul se schimba din rau in mai rau. Adica, daca acum te crezi foarte smecher pentru pamanteni, iti dai seama cum te vei considera si daca situatia materiala ti-o va permite. Muuuult mai smecher.
In concluzie, alternativa la iubirea, este separarea si viceversa.
Este cumplit cand partenerul nu este o parte din tine, ci devine omul de care trebuie sa te feresti.
In tot ceea ce faci, pentru ca, avand conceptii de viata diferite, percepi lucrurile in mod diferit.
NORMAL ca nimic nu trece simplu si usor, ca luat de vant.
Dar pana la urma incetezi sa mai suferi si cand iti moare cineva foarte apropiat, chiar daca nu il vei uita niciodata.
Sunt 3 saptamani de cand am luat decizia divortului.
Vreau si eu sa vad cum evoluez. In bine sau in rau.

MirelaClaudia
Postat pe 20 Martie 2013 17:07
De la: Axl_R, la data 2013-03-17 14:25:20Bine c nu se face partaj i amintirile rmn. Ce-a mai da io cteva!

Supratule, ia vino tu aici i d din gur, dup ce treci pe la tribunal.


Da ciii! daca stau acuma si vad cum Reactioneaza lumea in situatia
Mirelei, fac rau? mai invat si eu ceva si le transmit la colege,na
Mai, ti-am zis ca nu-s divortat! tu nu pricepi ca n-am di gand sa ma'nsor?

treaba ta....NB!
Fss_ssu
Postat pe 20 Martie 2013 19:40
Dup 3 zile, mi rspunzi iar?
Traba ta ce faci.
Axl_R
Postat pe 20 Martie 2013 19:50
daaaa!
Daca luam decizia dupa 3 saptamani, era mai ghini?
...voi vreti tati la minut si nici dupa aia nu va convine! tot pi voi va doare mai tare.....noi suntem IMUNI la durere?? hm!
Laasa, stiu eu cum ganditi voi fetele
NB!
Fss_ssu
Postat pe 20 Martie 2013 20:15
Ce te doare puiule? Te repei.
Mi-ai rspuns deja, acu' 3 zile.
Axl_R
Postat pe 20 Martie 2013 20:37
Incearca sa pui in practica cateva Afirmatii din acest Blog. Cel putin 12 zile,,, maxim cat vrei. Alegerea iti apartine.
Daca lucrezi in colaborare cu Mantuitorul nostru Iisus Christos si o lumanare aprinsa... vindecarea o sa apara in mod sigur in trupul tau fizic , in trupul emotional, eteric si spiritual. De putina credinta e nevoie,,,,, simplu

http://www.lucratorul-in-lumina.com/afirmatii/vindecare.htm
GHEORGHITA
Postat pe 20 Martie 2013 22:59
...ma doaRe minciuna lu' Mirela,na
....ea o deschis topicu' acu' 11 zile si s-o gandit la divort di 3 saptamani si acu' cica, o doare mai tare.....
N-o doare! iti zac eu
Mai, hai sa-ti fac o frectie la tample, cu zama di portocala, vrei?
Sara!
...o vinit Primavara
Fss_ssu
Postat pe 20 Martie 2013 23:17
De la: GHEORGHITA, la data 2013-03-20 22:59:51Incearca sa pui in practica cateva Afirmatii din acest Blog. Cel putin 12 zile,,, maxim cat vrei. Alegerea iti apartine.
Daca lucrezi in colaborare cu Mantuitorul nostru Iisus Christos si o lumanare aprinsa... vindecarea o sa apara in mod sigur in trupul tau fizic , in trupul emotional, eteric si spiritual. De putina credinta e nevoie,,,,, simplu

http://www.lucratorul-in-lumina.com/afirmatii/vindecare.htm

Da, eventual sa-si puna cenusa pe cap si sacul pe ea si sa boceasca pentru pacte nu??? A trecut vremea, tataie! Dumnezeu ti-o da saracul, dar nu iti baga si in traista. Si apoi pana la el, te mananca sfintii.
Mai lipsea sa dai un citat, si era gatata treaba. Eventual o trimiteai la preotul din Tanacu parca bre? a o puna pe cruce pentru ca a gresit maritandu-se.
Una doua, femeia are voie sa isi spuna oful, iar no, acum o judecam mai ceva ca la inchizitie.
Ai uitat sa ii zici sa numerele mataniile la servici sa fie vazuta de toata lumea.
Mirela, prinde halba !

E plina cu must bre, sper ca iti place.
Sarikiz
Postat pe 23 Martie 2013 00:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce unele posturi de tv refuza postatorii vechi? 16 De la: elodia 8 Aprilie 2010 19:01
gfh 20 De la: eladaela 23 Noiembrie 2009 12:43
AM DIVORTAT INSA NU-MI GASESC LINISTEA 1692 De la: delaviataadunate 22 Septembrie 2019 05:04
Divort? 32 De la: garbo_459002 9 Noiembrie 2016 16:40
imi iubesc sotul,dar el nu ma crede 45 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:06
Setari Cookie-uri