Asa doare pe toata lumea?

Te felicit! Ai reusit un lucru important pentru tine - ai ales sa crezi in tine, sa admiri lucrurile placute tie, sa te rasfeti , sa uiti de tine cand simti ca este momentul, sa te superi pe tine cand nu te placi, cu alte cuvinte sa traiesti prin tine si pentru tine.
Arunca sau da celor mai putin noracosi toate lucrurile care te leaga de timpul petrecut cu el. Nu merita nici macar o secunda sa risipesti pe amintirea vremurilor trecute.
Intotdeauna , maine este o alta zi!
garbo218068
Postat pe 17 Martie 2013 12:25
Draga mea,am citit mesajul tau si m-au napadit amintirile durerease....am trecut cu cativa ani in urma prin ceea ce treci tu acum...e greu dar cu timpul vei depasi momentul,trebuie doar sa ai rabdare ca timpul sa poata vindeca.Eu am fost casatorita 31 de ani,am trei copii minunati si peste putin timp voi fi din nou bunica,asa ca acum privind in urma imi dau seama ca nu merita sa suferi,viata este atat de frumoasa si merita traita cu fiecare clipa pe care o primim...Esti o persoana minunata pentru ca tu gandesti cu sufletul,ceea ce EL nu poate face...pentru ca nu are asa ceva.Tu esti o femeie inteligenta,culta iar lucrul asta l-a frustrat pentru ca nu s-a putut ridica la nivelul tau...fi mandra de ceea ce esti,ridica capul sus si mergi mai departe,ai incredere in tine si nu mai privi in urma pentru ca trecutul te va trage mereu inapoi si durerea va persista.Exista o multime de oameni care ar vrea sa te cunoasca asa cum esti,da-le doar ocazia si vei vedea ca totul se va schimba,alege-l pe cel care te apreciaza la adevarata ta valoare,cel care te respecta,te intelege si-ti este aproape atunci cand ai nevoie...nu-ti pot promite ca va fi foarte curand,dar lasa lucrurile sa decurga de la sine si ai rabdare...asculta doar timpul...
"Daca vrei zapada,asteapta iarna....daca vrei curcubeul,asteapta ploaia....daca vrei fericirea deschide ochii mari,e pretutindeni....nu trebuie sa astepti ,pentru ca fericirea vine din lucruri marunte,poate fi intr-o floare,intr-un cuvant sau poate intr-un simplu zambet :) "
Bunica_stie_tot
Postat pe 17 Martie 2013 13:05

Mai, n-o aparut Gioconda??

.....di pi pagina anterioara, faceti confuzie intre a Iubi si a-ti Placea de un barbat....
Eu, cred ca nu trebi ca doua fiinte care se iubesc sau se plac si vor sa-si uneasca destinul, musai sa fie la fel: pregatite, cu 6-7 ani de-acasa, cu 2 clase mai mult si un avion pesonal, cu o perna di schimb sau (el) cu mainile ma batatorite findca o tine pe ea in facultate si-i da posibilitatea sa-si intregeasca studiile ca apoi sa-i dea lui cu sutu'n cour c-o ramas in urma si nu-i la acelas nivel....haiditi bre!.....stati stramb si ganditi drept ca apoi sa judecati barbatii
Va zac io ca intotdeauna" INCOMPLETA" cauta un prost s-o completez/ajute si......hasta la vista baby! pi urma.:(

Coconetele!!! lasati vrajelile si treciti la cratita cu prajelile de vreti sa iasa ciulamaua buna exceptand persoanele care au suferit cu adevarat din cauza unor mameluci bisnitzari....ghini??
COMPLETAReA, va spune ceva in viata asta pi care o traim?..... ca nu-i digeaba.....
>:( nu asta m-o suparat pi mini aicea ci faptul ca, cate o "pustoaica" cu/fara experienta de viata, isi da cu parerea judecand barbatii doar ca nu o stiut ea cum sa se poarte cu el si ca ea are hartia(cu studii cica) si el numa pi ceea di la buda

Daca stau si mai ghini : "tot ce port eu azi cu mine, cred ca-ti face tie bine"(da nu realizezi.
Zi cum va doriti
Salut prietenele mele!:*
Fss_ssu
Postat pe 17 Martie 2013 13:19
Draga Mirela,si eu sunt un baiat divortat si cam in aceeasi situatie.acum vro 8 ani,m-am casatorit dintr-o prostie(nu conteaza cauza si nu vreau sa o explic ca nu e cazul).Dupa 2 ani,am cunoscut o fata mai mica ca mine cu 6 ani,care incepuse sa ii placa de mine sau se indragostise.M-am combinat cu ea pentru ca se tot tinea dupa mine si nu ma lasa in pace chear daca eu eram insurat si ii explicasem ca sunt insurat,dar ea imi spuse ca nu conteaza asta si ca ii place de mine.
dupa 2 ani am divortat de nevasta mea si am ramas cu fata respectiva 7 ani pana acum 1 an si ceva.
In aceeasi situatie ma simt si eu cum te simti si u,dar daca incerci sa uiti tot cand intri in casa si sa te gandesti la altceva ar fi mai bine si ai avea alta dispozitie cand intri in casa si iti aduci aminte de toate amintirile petrecute impreuna.
Eu am uitat de ea,dar nu in totalitate,cu ajutorul unei prietene pe care am cunoscut-o acum vro 3 luni.Propunerea mea pentru tine e sa iti cauti un altul si sa iti incepi viata din nou daca vrei sa il uiti si sa iti continui viata,daca nu o sa iti cauti un altul si sa iti continui viata asa cum o ai acum,nu o sa faci nimic pentru ca tot iti aduci aminte de el si nu ai sa treci peste si zi de zi va fi la fel.
Iti doresc o zi buna si sper sa treci peste.
SchELeT
Postat pe 17 Martie 2013 13:19
E foarte clar ca l-ai iubit si ca il iubesti inca.Dar sa nu te amagesti ca-l vei uita.Incearca fie sa te obisnuiesti cu amintirea lui si cu durerea pe care ti-o trezeste aceasta amintire,zi de zi.....fie sa iti siluesti creierul si inima impunandu-ti o alta iubire. Asa cum ghetele ortopedice corecteaza,in timp,picioarele...asa cum aparatul dentar corecteaza,in timp,dintii...poate,tot asa,o alta iubire te va face sa nu mai simti durerea. Important e sa stii ca nu-l vei uita niciodata.
nelutza_darjan
Postat pe 17 Martie 2013 13:29
Sunt si am fost mereu o femeie tare orgolioasa si mandra de mine,pentru ca tot ce am facut am realizat singura. Facultate, apartament,masina, servici, functii. Nu am fost ajutata, au existat in schimb niste oameni care au avut incredere in mine ca ma voi descurca. Si atat. In schimb, sotul meu nu a vazut niciodata cu ochi buni tot ceea ce fac. Pentru el femeia inseamna multa, multa docilitate, un cap plecat, vorbit pe intelesul lui nu cu un limbaj mai nou , iertare daca insela, ca de, asa fac barbatii, cartile aruncate ca de asta sunt eu nebuna. Daca ieseam cu o prietena la cafea venea si el, ca daca imi baga in cap cine stie ce tampenii.
Lucrez cu oamenii, sunt director intr-o institutie si intru in contact cu foarte multe persoane, indiferent de sex. Daca imi suna telefonul dupa ora 4, imi reprosa ca de ce sunt sunata, pentru ca programul meu de lucru s-a terminat. Daca ma suna vreun barbat, zicea ca vorbesc cu dumneavoastra pentru ca sunt in preajma lui si ca ma prefac. Si multe alte abuzuri din astea psihice.
Eu am cedat prima, pur si simplu nu vedeam viitorul. Ce s-ar fi intamplat daca eram nevoita sa plec in vreo deplasare prin tara? Bataie si umilinte?
Umilinta in public, injuraturi legate de mine, serviciul meu, familia mea.
Prima data am scris din suferinta. Vroiam sa vorbesc cu toata lumea. Acum scriu ca sa ma fac inteleasa. Bine ca s-a terminat, chiar daca am iesit foarte, foarte sifonata.
Bine ca nu avem copii, bine ca a fost casa mea si nu am avut partaj, si alte lucruri pe care nu le-am facut.
MirelaClaudia
Postat pe 17 Martie 2013 13:55
Bine c nu se face partaj i amintirile rmn. Ce-a mai da io cteva!

Supratule, ia vino tu aici i d din gur, dup ce treci pe la tribunal.
Axl_R
Postat pe 17 Martie 2013 14:25
Bucura-te ca s-a sfarsit si ca nu a durat chiar mai mult ...
----
La ce te ajuta perna pe care a dormit el? ...nu fi masochista, sa inteleg ca esti dornica de suferinta...
Ia un kg de ciocolata, o carte buna, un film frumos, o cuafura noua, un nou parfum ca lista continua si regaseste-te cat mai repede pana nu va fi tarziu sa mai pierzi inca vreo 4 ani bocind.
Ca daca atat ii era de tine nu iti punea tie limite, dar evolua el ... nu a avut dorinta sa fie cu tine se complacea in felul in care era.
elisavuri
Postat pe 17 Martie 2013 14:45

Nop, ca eu li iau in ordine: intai pi la primarie pi urma cu Popa ;)) .......la tribunal nu ma duc ...sunt bine asa cum sunt acum;)

daaa, acu ci vre,i sa pui matura in doliu ca s-o terminat? nu se mai poate ..asta e! ii mai ghini sa se bata'n parte si sa-si scoata ???
hmmm!
ia imparte si tu tzagara ceia sa vezi cum ii
Fss_ssu
Postat pe 17 Martie 2013 15:11
BZ

Ai neles bine ce-am zis. Te supr c vb fetele fr experien. La crati cu ele. Tu ai divorat?

Vb ca s...
Axl_R
Postat pe 17 Martie 2013 15:17
Draga Mirela,ti-am citit povestea si vreau sa-ti alin durerea,nu are rost sa suferi,se spune ca :"Iubirea te orbeste uneori",incearca sa-ntelegi ca ai facut o alegere gresita si din aceasta lectie ai invatat ceva si anume ca nu in toate cazurile iubirea pt. cineva il poate transforma in persoana pe care tu o doresti sa o ai linga tine.Vei gasi omul potrivit daca vei fi mai selectiva si daca -ti vei intelege lectia de viata.Priveste inainte si vei vedea ca-i vei multumii bunului D-zeu si ingerilor pazitori ca s-a sfirsit asa,putea fi mai rau pt. tine.Nu ai pt. cine plinge,pt. ca nu ai avut cu adevarat pe cine iubi,pe cine?Un ratat?Un bisnitzar?Mult noroc pe viitor si deschide bine ochii!!!!!
garbo255960
Postat pe 17 Martie 2013 15:34
Exact,fii bucuroasa ca nu ai avut nimic de impartit cu el si ca ai avut o situatie buna,altfel ti-ar mai fi rasucit cutitul in rana ca sa-ti arate de ce-i in stare.Ma bucur din suflet ca ti-ai ridicat moralul si ai inteles ca trebuie sa fii bucuroasa ca ai incheiat o relatie de nimic.Capul sus si vei vedea ca soarele va rasari pe strada ta.Mult succes!
garbo255960
Postat pe 17 Martie 2013 15:45
Mirela Claudia foarte multe femei trec prin divort , majoritatea au copii si nu se mai gandesc la suferinta, merg inainte ca n-au ce face.

Sa nu uiti pe viitor, nimeni nu se schimna pentru ca iubeste pe cineva. Nu se poate schimba caracterul omului never-ever!

Sa stii ca poate fi si inginer si avocat ....orice (cu studii) ,si poate fi la fel de agresiv nu se va scimba la caracter pentru ca nu se poate! Poate avea educatia la pachet pentru ca are educatia facuta de mic copil , trebuie sa aibe si cultura (asta tot de mic incepi sa o faci)
Mare grija cand iti alegi partenerul.

Dar cu "terente" asta nu ti-a fost rusine cand ieseai in societate? Sau te duceai numai in mediul lui ? Daca ti se facuse de ciocane cu "terente" te duceai , rezolvai problema dar nu il luai de barbat. Ce asteptari puteai sa ai de la un astfel de om?
Iar ca sa vii sa spui ca dragostea....nu mai ai 15 ani!
Deci, depaseste momentul, iesi cu prietenii, pleaca intr-0 vacanta exotica, schimba mobila in casa SI PATUL , o sa vezi ca daca redecorezi si schimbi modul de viata il uiti pe "terente"
adeline
Postat pe 17 Martie 2013 15:52
Nu asa doare pe toata lumea. Poate ca pe unele le doare orgoliul ceea ce este foarte grav.
Zi merci ca nu ai avut copii. Atunci ai fi simtit durerea adevarata. Cand iti face necazuri cu neplata pensiei de intretinere, procese peste procese de vizitare minor, executari silite ca nu vrea copilul sa mearga la el sau ca este bolnav si el are DREPTUL sa ti-l ia din casa asa bolnav !
Unele realizeaza ca au fost bataia lor de joc si cardul lor bancar (la care ele doar cotizau pentru ei) si chiar sunt bucuroase ca au scapat de un intretinut.
Este o vorba, chestia aceea o gasesti pe toate drumurile. De ce sa il intretii tu? Ca sa te jigneasca? Un incult?
Scuze pentru dusul cu apa rece prescris prin vorbele mele, nu am avut intentia decat sa iti spun ca esti o fericita ca ai scapat de el. Un trantor care nu te merita.
No, mai ghini hai sa dam noroc "virtual" cu o halba de bere si sa radem. Tu nu stii prin cate am trecut noi, cele cu copii si cu case luate de ei. Si uite ca tot mai radem si facem haz de necaz.
TReci si prinde halba !



Noroc sa ai ! Ca minte ai, dar trebe doar sa te folosesti de ea, nu de ce zice inima.
Sarikiz
Postat pe 17 Martie 2013 16:17
De la: Axl_R, la data 2013-03-17 15:17:18BZ

Ai neles bine ce-am zis. Te supr c vb fetele fr experien. La crati cu ele. Tu ai divorat?

Vb ca s...




da ci-am zas bRe asa di rau?:(....ei am divortat? n-am divortzat nica ca nu m-am legat...da asta ii povestea mea, nu a ei
...nu mai vb. acu .....iote ghini?...pana vini sa ne dea un raspuns, accept io berea , sari!>:( Merci!

noroc in dragoste la tati fetili, na!
Fss_ssu
Postat pe 17 Martie 2013 16:30
NICIODATA, nu trebuie sa judeci sau sa critici pe cineva ca sufera din dragoste .iubim cu inima ,ratiunea ne spune de la inceput altceva,dar inima nu asculta .Speram ca si cel de linga noi sa si asculte glasul inimii dar asta nu se intimpla.Egoismul ,individualismul ,rautatea celui mai slab pregatit rabufnesc si doar atunci iti dai seama ca ai iubit un nimeni ,un om care nu merita si asta nu numai pentru diferentele de cultura ,studii ,etc ci mai ales datorita educatiei si lipsei de caracter .Doare ,doare al dracului de rau cind iubesti si faci sacrificii care pt cel de linga tine nu inseamna nimic sau crede ca este absolut normal tu tot sa dai material ,sentimental si el el sa si bata joc.Draga mea acum eu te intreb asa ca o femeie batrina ce sunt -te doare ca te ai despartit sau ca ai constatat peste ani ca el nu este cel ce ai fi vrut tu sa fie ?nu uita ca oamenii mor asa cum se nasc si daca nu au acea" gena buna"degeaba incercam noi cei de alaturi sa modelam ,ca nu vom reusi decit cu un mare esec .Capul sus ,a fost doar o experienta de viata ,mergi cu demnitate mai departe si sper sa fi invatat ceva -nu te mai indragosti de lichele,ele sunt si pindesc la toate colturile ,asta este perfect valabil si pentru domni
forever_top
Postat pe 17 Martie 2013 16:36
İmi permit sa iti dau o sugestie pentru ca ai avut curajul sa spui ce te doare, cu riscul de a fi luata de persoane rauvoitoare in ras.
Avand cunostinte avocati, te poti duce cu ei la procesele de divort grele, in care sa studiezi femeile care divorteaza, ca sa vezi cu ochii tai ca tu esti in cel mai fericit caz de divort.
Pe tine te doare doar faptul ca vei ramane singura. De aceea strangi si perna in brate. Si mai grav este ca te-ai obisnuit cu umilinta si cu raul.
Scutura-te odata de aceasta stare.
İncepi sa ii vezi defectele si umilinta in care te-a bagat.
Doreai sa ajungi nevasta unui puscarias? Sa te caute politia acasa pentru ca sotul tau a fost prins cu diferite infractiuni?
Deci, vezi ca esti o norocoasa ca ai "scapat" ieftin? Totul este sa realizezi ca daca tu continuai relatia cu el, te umileai.
Si sa stii ca nu tu esti victima, ci el.
Asta pentru ca nu stie ce a pierdut, pentru ca nu a realizat nimic in viata, pentru ca este un bisnitar fara scrupule, etc...
No hai, fetele ti-au dat sfaturi bune pana acuma. Vezi-ti de viata ta in mediul social in care te simti bine, langa oameni cu care ai ce discuta (poftim, care folosesc neologisme) si fa-te ca ai avut un test de trecut. Testul de a fi stapana pe deciziile tale. De a te respecta singura. De a nu te mai vicitmiza singura.
Fuga la tribunal si vezi cazurile. Sa vezi cu ochii tai ce patesc altele ca sa te convingi ca nu ai de ce sa suferi. Acesta este un dus cu apa rece. İti vei reveni.
Cand vor vedea amicii tai schimbarea ta , vei fi si mai respectata. Si nu te mai lasa umilita de toti derbedeii.
Bine ca ai scapat ! :D
Cumpara-ti ce iti place. Fa ce doresti. Nu conteaza trecutul decat atata cat sa inveti din el. Eu am trecut chiar si prin reincredintare minor neavand bani de avocat, iar el avea doua avocate. Una era cea pe care am avu-o la divort si nu avea voie. Mi-am recastigat singura fata. Am invatat pe rupte numai vazand cazurile pe viu si cumparand carti de drept si tot felul de tratate. Am studiat cum s ecomporta un avocat. Am plans enorm ca nu aveam bani de avocat. Fata mea mi-a spus ca are incredere in mine ca o voi recastiga si ca ma duce mintea.
Tu ai de luptat numai pentru tine. Eu aveam de luptat pentru doua. Pentru demnitatea mea si pentru fata mea. Nu are rost sa povestesc totul. Nu noi doua am fost vicitimele ci el. Nu stie ce a pierdut.
Sarikiz
Postat pe 17 Martie 2013 17:02
Bre Supi, bla, bla... Stai tt la BZ.
Axl_R
Postat pe 17 Martie 2013 17:02

Ei, azi aici , maine dincolo....;)...dupa vReme si buget;)

...sa nu zaci ca te lasi de si iti ocupi gura cu fredo??:).....

Sariiiii .... pt. fata ta!

... pt. tine ....daaaa, atata am avut!....eeeee!
Fss_ssu
Postat pe 17 Martie 2013 17:15
@forever
Nu am avut intentia sa critic.
Ci doar sa ajut. Uneori, daca nu ii spui omului in fata ce se poate intampla, nu te ia in seama.
Doamna are un statut social bun. Ma va intelege cu siguranta. Si sunt sigura ca nu s eva supara pe mine. Poate ca nu are pe cineva care sa o "scuture" zdravan s aisi revina. Cu mama nu prea poti vorbi despre asa ceva pentru ca iti este rusine ca ai dat-o in bara sau pentru ca iti este teama ca s eva imbolnavi.
Uneori aceasta abordare este utila. Depinde de ntelectul interlocutorului. Daca tu ai inteles ca eu nu cred persoanele care ubesc uc inima, te inseli amarnic. Pentru ca si eu am iubit cu inima nu o data, ci de doua ori. Mie nu a avut cine sa imi spuna ce i-am zis eu si atre mi-ar fi prins bine. Pentru ca ma intrebam ce dorea sa imi spuna si imi deschidea ochii.
Vezi ca nu sunt rea asa cum crezi?
Oricum, doamna va intelege cu siguranta ca nu am dorit sa o critic. Si cu siguranta peste o luna va rade ca tu te-ai luat de mine aiurea pentru ca va fi adevarata persoana care era inainte de a il cunoaste. Prin acest dus cu apa rece care nu a fost facut cu rea intentie.
Supy, multam de bere si de flori si d eurare.
Axelu, matale iar umbli bre cu halba in mana pi acilea ca o bezmetica? Ca incerc sa dau de mata si mereu ti bagi prin gropi. O sa imi iau si eu halba de la Supy sa intru si eu prin gropi. İti tin isonul
Facem o batuta bre si o bauta toti trei de ne aude tot Garbo !
Sarikiz
Postat pe 17 Martie 2013 17:16
Sari, o trecut vremea ceia s joc io btut cu un Suprat.
El prefeR Tangou...


Supratule, bugetu-mi peRmite.
Axl_R
Postat pe 17 Martie 2013 17:22

Fara razbel, va rog fr.!
...voi nu profitati ca sunteti doua pi unu....'ntzales??

Mai ghini un Tango-fara mango.....di cat sa dorm in boscheti pi vremea asta.
Dap tu, nu joci batuta ca nu ti pricepi, na ....mereu ti lauzi si pi urma ti plangi ..ca tu stii numa cu facaletzu';))
...tu crezi ca batuta ii asa cu vanatai si cu ??
Hm! .....eu stiu alfel, da' nu spun acu'....
...ma duc sa-mi caut pana s-o pun la palarie
Fss_ssu
Postat pe 17 Martie 2013 17:37
''mereu ti lauzi si pi urma ti plangi'' M confunzi.
Ce s zic! Schimb-i nick-ul, n Priceputu_!
Axl_R
Postat pe 17 Martie 2013 17:44

...n-am voie! di asta si sunt >:( !....nu m-o lasat adm... ...
o zas ca tre sa-mi "ispasesc" pedeapsa (nu stiu caRe) si pi urma s-o schimb in
kaftitu_! ;))...fac antrenament acu' X_Xinvat sa fug Repidi...:-P

Daaaa, doare pi cineva di supararea mea? nu doare!
Lasa, fiecare cu a lui/ei....da sunt altili mai grele si mai rele......
Divortzul, ii apa di "colonie"acuma

Da tu, ci ai mancat azi??
Fss_ssu
Postat pe 17 Martie 2013 17:58
Urzci.
Axl_R
Postat pe 17 Martie 2013 18:07
Am trait 18 ani cu un barbat pe care il iubeam mai mult decat viata mea .Eu fata saraca fara scoala mam indragostit de el avem doi copii minunati impreuna (intre timp am terminat scoala si am inceput si facultatea la care a trebuit sa renunt de dragul familiei ) .In 2007 a inceput calvarul meu cand fostul meu sot ,pe atunci sotul meu nu ma mai dorea ,nu ma mai alinta pur si simplu nu ma mai baga in seama ,,lucram la acias firma el director eu gestionar ,in 2007 vazand ca nu mai sunt dorita de sotul meu mi-am pus demisia pe masa la sefi crezand ca poate daca lucram in locuri diferite voi reusi sa-l cuceresc din nou si asa a si fost,tin sa mentionez ca eu cu sotul meu nu mai intretineam relati sexuale de un an de zile.Dupa un an de zile fiind libera si vazand ca ma descurc super bine la compania unde ma angajasem ,sotul meu cu fosti patroni sau gandit sa imi propuna un salar mai bun si o functiie mai buna doar sa merg inapoi ,Ca orice sotie buna si credula la vremea respectiva credeam ca procedez bine mam intors la firma sa lucrez din nou cu sotul meu ,a fost bine si frumos pana in 2010,cand patroni si fostul meu sot a inceput sa calce iar stramb ,binenteles dupa prima isprava din 2007 am devenit geloasa dar problema este alta pe sotul meu la cautat la servici sotul unei cu care iesea el ,eu nu am fost in tara cand sau intamplat aceste grozavi ,am devenit si mai geloasa am inceput sa ii verific telefonul ,mailurile totul ma adus intr-o stare ca deja nu ma mai puteam controla devenisem nebuna si lam iertat de dragul copiilor .In 03.01.2012 sotul meu ma anunta ca se desparte de mine a fost un adevarat calvar prin ce am trecut mai ales copii si stiti cu cine plecase cu cea mai buna prietena a ficei mele o mucoasa de 23 de ani .
maryvulcano1
Postat pe 17 Martie 2013 19:00
Bey frate, io nu mai pomenesc de batuta ca taman mi s-o intamplat acum vreo ora sa fiu batuta. Nexam batute de acum incolo.
Sarikiz
Postat pe 17 Martie 2013 19:02
Cel mai bine pentru tine este sa lasi sa treaca timpul si atunci vei realiza ca te-ai casatorit cu un barbat total nepotrivit,dar nu ai nici o vina te-ai indragostit de persoana nepotrivita,dar nu-i nici un bai,dupa ce va praful uitarii isi intra in drepturi,vei intilni si iubi cu adevarat un barbat care sa te merite intr-adevar.....imi pare rau ca-ti spun dar daca te iubea cu adevarat nu injura si nu umbla cu borfasi si nici bisnitar nu era,....trebuia sa te respecte....
garbo162553
Postat pe 17 Martie 2013 19:04

A! di asta ti doare asa rau;) ca te-o 'ntzapat
do...Re....mi fa...sol_e ...maine??
....mai, sa nu o bati! ;))
:*
Fss_ssu
Postat pe 17 Martie 2013 19:06
Ba da, ieseam cu terente asta in oras, chiar foarte mult, dar in special in cercul lui de prieteni. Ceva de genul birturi afumate, cu bere. Nu ma mai intrebati ce cautam pe acolo, de ce nu mai conta societatea, de ce nu mai eram increzuta. Nu vroiam. Nu vroiam nici sa discreditez lumea lui, mediul lui. Vroiam doar sa plac. Si prietenilor lui, chiar daca niciodata nu am fost foarte simpatica lor. Pentru ca sunt convinsa ca si ei ma condamnau, asa cum ma condamn eu acum. Ce cautam eu acolo? Si ce aveam de impartit? Casnicia noastra a uimit pe toata lumea. Normal ca a avut loc in urma unor negocieri si promisiuni. Ca poate si el sa intre la ora 8 in casa sa priveasca la filme lacrimogene cu mine, daca mie imi place. Dar....doar promisiuni. Tot nopti pierdute, singur, pentru ca eu dimineata mergeam la servici, iar el dimineata ajungea acasa. Asta in ultima parte a relatiei.
MirelaClaudia
Postat pe 17 Martie 2013 19:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragoste sau obisnuinta? 49 De la: garbo_459002 9 Noiembrie 2016 16:42
DURERE SI RENASTERE! 61 De la: garbo230410 7 Ianuarie 2013 06:01
azi s-a pronuntat divortul,simt ca nu mai am putere 22 De la: tutankhamon 20 Iunie 2009 01:02
partaj. 6 De la: garbo_406333 10 Ianuarie 2016 18:23
divort 44 De la: garbo_455882 24 Decembrie 2016 18:11
Setari Cookie-uri